Encyklopedia Ezoteryczna

Poznaj największe sekrety wszechświata

Horoskop Byk – znak zodiaku

Horoskop Byk

Horoskop Byk: 20 kwietnia – 20 maja

Ludzie urodzeni pod tym znakiem zodiaku są cierpliwi i odpowiedzialni. Mają praktyczny charakter i nie lubią fantazjowania. Codzienne życie jest dla nich bardzo ważne – wytrwale pracują zarówno w domu, jak i w zakładzie pracy. Ich działania są dość powolne, ale to przede wszystkim dlatego, że chcą wszystko wykonać jak najdokładniej.

Realizacja zadań często zajmuje Bykom nieco więcej czasu niż innym znakom zodiaku. Efektem tego jest jednak o wiele większa dokładność: Byki zwracają bowiem uwagę na szczegóły i nie spoczną, dopóki wszystko nie będzie dopięte na ostatni guzik.

Dla Byków bardzo ważna jest rodzina. Nie tylko są wobec niej wyjątkowo lojalni, ale uwielbiają spędzać czas w towarzystwie swoich najbliższych. Nigdy nie będą próbowali szukać wymówek i zawsze poświęcą swój czas. Pomogą, doradzą i zadbają o dobre samopoczucie ukochanych osób.

Horoskop Byk

Nie da się też ukryć, że ludzie urodzeni pod znakiem Byka lubią komfort oraz przyjemności. Lubią posiadać piękne i luksusowe przedmioty materialne. Mają do tego wybitny zmysł estetyczny. Dlatego ich dom jest gustownie urządzony i wyposażony w sprzęty najwyższej jakości. Starają się również dbać o należące do siebie przedmioty. Znając ich wartość, nie pozwolą sobie na zaniedbania w tej kwestii. Większość rzeczy Byki mogą używać przez długie lata, a jeśli nawet zdarzy im się coś stłuc lub uszkodzić, nie mogą sobie tego wybaczyć.

Dla Byków przyjemności zmysłowe są tym, czym dla ryby ocean. Nie potrafią bez nich żyć. Chłoną rzeczywistość wszystkimi zmysłami i starają się dostarczać im odpowiednio dużo bodźców.

Byki nie lubią podejmować ryzyka, dlatego wiele osób uważa je za mało rozgarnięte (a czasem nawet tępe). W rzeczywistości Byki posiadają bardzo przenikliwy umysł. Dysponują o wiele większą wiedzą, niż można by przypuszczać. Wytrwale studiują wybrane przez siebie dziedziny, a czytając, pogłębiają wiedzę w stopniu dla wielu ludzi niedostępnym. To wszystko dzięki wrodzonej cierpliwości i upartości. Mając opinię niezbyt inteligentnych (całkowicie błędną), często zaskakują innych tym, że mają rację i potrafią wysnuwać logiczne wnioski z zaistniałej sytuacji.

Najważniejszą cechą osobowości Byków jest chęć posiadania. Jak widać, dotyczy to nie tylko przedmiotów materialnych, ale i wiedzy. Niestrudzenie powiększają swój "majątek" i rozkoszują się nim przez całe życie.

Zalety Byka

Stały, cierpliwy, lojalny, hojny, uważny.

Wady Byka

Powolny, uparty, materialistyczny, zaborczy, leniwy.

Horoskop Byk: miłość

Romansowanie nie jest w stylu Byka. To osoba twardo stąpająca po ziemi i zdecydowanie bardziej ceni sobie emocjonalne bezpieczeństwo niż drżenie serca. Nie znaczy to, że Byk nie jest człowiekiem kochającym i zmysłowym. Wręcz przeciwnie – ma w sobie wielkie pokłady miłości. Kiedy się zakocha, to na zabój. Pragnie, żeby uczucie trwało wiecznie i nic nie popsuło sielanki.

Byk jest przy tym niezwykle czarującą osobowością. Nietrudno się w nim zakochać, choćby po kilku wspólnie spędzonych chwilach. Tym bardziej, że romantyczność Byka jest rozbrajająca. Jeśli się zakocha, będzie walczył o związek do utraty tchu. Byk wierzy w przeznaczenie i nic nie jest w stanie przekonać go, że mógł wybrać niewłaściwą osobę.

Dobrze, że z natury jest zachowawczy i pragmatyczny. Dzięki temu nie wplącze się w związek bez przyszłości. Wybiera partnera bardzo skrupulatnie i rozważa, czy będzie się z nim czuć bezpiecznie.

Na początku znajomości Byk jest bardzo nieśmiały. Kiedy jednak pokona wewnętrzne opory i zaangażuje się w romans, rozluźnia się i przestaje wszystkim stresować. Wówczas jego prawdziwa natura dochodzi do głosu i trzeba przyznać, że daje wspaniały popis. Zaczyna błyszczeć niczym gwiazda na niebie, przyciągając do siebie z ogromną siłą.

Jak zainteresować sobą Byka?

Byk jest z natury osobą pragnącą stabilizacji i poczucia bezpieczeństwa. Swoich partnerów wybiera więc według szeregu kryteriów upewniających go w przekonaniu, że związek ma przyszłość. Analizuje wszystkie za i przeciw. Nie ma więc co liczyć na przelotny romans z Bykiem. On takich rzeczy nie szuka. Jeśli chcesz okazać się godny zainteresowania, musisz wykazać, że warto z tobą budować trwały związek. W przeciwnym razie nie masz szans.

Byka pociągają ludzie o stałych charakterach, którzy są odpowiedzialni i potrafią budować swoje życie w uregulowany sposób. Bykowi bezwzględnie trzeba okazywać zainteresowanie, ale jeszcze lepiej pokazać swoją stabilną sytuację zawodową i emocjonalną. Jeśli poczuje się niepewnie, z pewnością szybko zamknie się w sobie i dalsze próby nawiązania bliższej znajomości spełzną na niczym. Trzeba pamiętać, że Byk jest bardzo uparty. Jeśli podejmie jakąś decyzję, niełatwo przekonać go do zmiany zdania.

Seks z Bykiem

Byk myśli o seksie codziennie. Równie często chciałby go uprawiać, choć zdaje sobie sprawę z tego, że czasami nie jest to możliwe. Z wiekiem jest w tej kwestii coraz bardziej wyrozumiały, choć nadal marzy o wspaniałych doznaniach.

Podczas stosunku Byk lubi robić wszystko powoli. Po co się spieszyć, skoro można delektować się ciałem ukochanej osoby? Ważnym elementem współżycia z Bykiem jest gra wstępna – niezależnie od tego, jakiej Byk jest płci. Mężczyźni tego znaku tak samo lubią długie pieszczoty jak kobiety. Z pewnością nie zadowoli ich szybki numerek w kuchni czy na podłodze w jadalni.

Jedno o czym należy pamiętać to to, że Byk nie cierpi być poganiany. Szczególnie w tak ważnej dla niego kwestii jak seks. Nie pozwoli zmusić się do niczego, na co nie będzie gotowy. Wszelkie naciski uzna za atak na swoje zasady i kategorycznie odmówi. Może się wówczas bardzo zdenerwować. Na tyle, żeby zerwać znajomość.

Zgodność z innymi znakami zodiaku

Niezwykła para: Byk, Panna, Koziorożec

Interesujący związek: Rak, Skorpion, Ryby

Przeciętnie, ale rokuje: Wodnik, Waga, Lew

Mało zrozumienia: Baran, Bliźnięta, Strzelec

Byk w rodzinie

Byk jest mocno przywiązany do członków swojej rodziny. Jest to najważniejsza sfera jego życia i nie wyobraża sobie przeżycia dnia bez dbania o ukochane osoby. Pragnie zapewnić im wszystko, co najlepsze. W efekcie może stać się bardzo uparty i pochłonięty pracą zawodową. Wszystko w imię rodzinnego dobrobytu.

Nic jednak nie jest za darmo na tym świecie. Byk kocha członków rodziny bezgranicznie, ale jednocześnie sporo od nich wymaga. Czasami rzeczy wręcz niemożliwych. Ma swoje zasady i sądzi, że każdy powinien ich przestrzegać. Stara się więc dyscyplinować wszystkich dookoła, przez co zdarza mu się wpadać w autorytarny ton. Nie ma natury tyrana, ale pragnienie szczęścia najbliższych sprawia, że czasami uszczęśliwia ich na siłę.

Praca i kariera Byka

Byk jest typowym pracusiem. Niezależnie od zawodu, jaki wybierze, zawsze będzie ciężko i solidnie pracował. To prawdziwe błogosławieństwo mieć go za pracownika. Każde powierzone zadanie wykona porządnie, z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Jeśli coś zleci się bykowi, można być pewnym dobrego wykonania.

Byk lubi być częścią zespołu. Nie próbuje startować w wyścigu po awanse. Dobrze czuje się, stojąc w szeregu z innymi. Nie chce wyróżniać się niczym szczególnym, co niestety mu się nie udaje, ponieważ jest wyjątkowo solidny. W wielu firmach takie zachowanie jest niezbyt częste, co w naturalny sposób sprawia, że Byk ląduje poza nawiasem ogółu pracowników.

Byk ma zdolności artystyczne, dlatego doskonale sprawdza się w zawodach wymagających kreatywności. Chętnie wykonuje prace manualne, wymagające zręcznych palców. Nie musi to być przy tym nic wyszukanego. Zwykła praca kosmetyczki całkowicie Byka zadowoli. Ważne, żeby tworzyć coś pięknego. A jeśli przy okazji będzie można zarobić na rodzinę i bezpieczną przyszłość, wszystko będzie w porządku.

Finanse Byka

Większość astrologów opisuje Byka jako bardzo materialistyczną osobę. Być może najbardziej ze wszystkich znaków zodiaku. Prawdą jest, że Byk zazwyczaj myśli bardzo pragmatycznie w kwestii pieniędzy. Tę sferę życia ma niezwykle dobrze poukładaną. Pod żadnym pozorem nie pozwoli na bałagan w finansach. Każdy, najdrobniejszy szczegół będzie przez niego zapisany i przeanalizowany.

Dla Byka ogromne znaczenie ma poczucie finansowego bezpieczeństwa. Opracowuje drobiazgowy plan emerytalny, pamięta o załatwieniu odpowiedniej polisy i tworzy system oszczędnościowy, który zawstydziłby niejednego bankowca. W tych kwestiach Byk nie ma sobie równych. Zarządzanie majątkiem to jego konik.

Pragnienie zabezpieczenia przyszłości czasami wiąże się z niechęcią do wydawania pieniędzy. Zdarza się Bykowi, że zacznie być prawdziwym sknerą i poskąpi rodzinie na część rozrywek, które uzna za zbędne. Może w ten sposób zdenerwować wiele osób, więc powinien uważać. Dusigrosze nigdy nie są lubiani.

Najodpowiedniejszy zawód

Dla Byków doskonałym wyborem będą wszelkie zawody związane z uprawą ziemi: rolnik, ogrodnik, uprawa kwiatów. Doskonale sprawdzają się również w budownictwie oraz wykonywaniu wszelkiego typu remontów. Z racji zamiłowania do dostatku, Byki nieźle radzą sobie również w finansach.

Zdrowie Byka

Osoba urodzona pod znakiem Byka cieszy się zazwyczaj dobrym zdrowiem. Nie znaczy to, że nie ma słabych punktów. Wręcz przeciwnie. Najbardziej wrażliwą częścią ciała Byka jest zazwyczaj szyja i gardło. Łatwo ulega przeziębieniom, więc powinien uważać – szczególnie jesienią oraz wiosną.

Należy pamiętać, że w tej okolicy znajduje się również tarczyca. Jeśli Byk źle się czuje, ale nie wie dlaczego, powinien zbadać właśnie ten organ. To może być przyczyna. Nadczynność lub niedoczynność tarczycy może być bardzo niebezpieczna dla zdrowia. Warto więc zawczasu zadbać o ten organ.

Byk ma również często problemy z kręgosłupem. Nie powinien lekceważyć żadnych urazów kręgosłupa. Każdy taki przypadek może mieć poważne skutki.

Odżywianie Byka

Niestety tryb życia Byka nie należy do zbyt zdrowych. Lubi bowiem dobrze zjeść, a przy tym ma słabość do wszelkiego rodzaju słodyczy. Może więc mieć problemy z utrzymaniem prawidłowej wagi. Z tego względu istnieje ryzyko wystąpienia dolegliwości związanych z otyłością, jak nadciśnienie, miażdżyca, złe krążenie czy zakłócenia rytmu serca. Jest to też spowodowane brakiem zamiłowania Byka do uprawiania sportów.

Umiejętności kulinarne Byka są powszechnie znane. Po prostu ma talent do gotowania. Wiele osób urodzonych pod tym znakiem zodiaku zawodowo zajmuje się przygotowywaniem jedzenia. Szczególnie świetnie radzą sobie w zawodzie cukiernika.

Aktywność fizyczna

Byki nie są miłośnikami wysiłku. Są pracowite, ale nie lubią się przemęczać. Wyczynowe uprawianie sportu nie jest więc dla nich. Do pójścia na siłownię może je zmusić tylko nadwaga i zbliżające się lato (przecież trzeba jakoś wyglądać w stroju kąpielowym!). Jedyna aktywność fizyczną, którą Byki będą szczerze uwielbiać, to prace w ogrodzie oraz spacery po lesie.

Byk - tradycyjne powiązania

Kolejność w zodiaku: drugi
Żywioł: ziemia
Jakość: stała
Szczęśliwe kolory: zielony, różowy
Kraje: Iran, Cypr, Irlandia
Szczęśliwe kamienie: szmaragd, topaz
Planeta rządząca: Wenus
Szczęśliwe rośliny: mięta, migdałowiec, jabłoń, śliwa

Sławni ludzie urodzeni pod znakiem Byka

Al Pacino, właśc. Alfredo James Pacino (ur. 25 kwietnia 1940) – amerykański aktor.

John Joseph "Jack" Nicholson (ur. 22 kwietnia 1937) – amerykański aktor, reżyser, scenarzysta i producent filmowy.

Sugar Ray Robinson, właśc. Walker Smith Jr. (ur. 3 maja 1921) − amerykański bokser.

Jet Li (ur. 26 kwietnia 1963) – chiński aktor, mistrz i trener Bushu.

Charlotte Brontë (ur. 21 kwietnia 1816) – angielska pisarka i poetka.

Mark Zuckerberg (ur. 14 maja 1984) – amerykański programista i przedsiębiorca, główny twórca serwisu społecznościowego Facebook.

Audrey Hepburn (ur. 4 maja 1929) − brytyjska aktorka, modelka i działaczka humanitarna.

Megan Fox (ur. 16 maja 1986) – amerykańska aktorka i modelka, zagrała między innymi w dwóch pierwszych częściach Transformers.

Ferdinand Victor Eugène Delacroix (ur. 26 kwietnia 1798) – malarz francuski, przedstawiciel romantyzmu.

Penélope Cruz (ur. 28 kwietnia 1974) − hiszpańska aktorka, początkowo tancerka.

David Beckham (ur. 2 maja 1975) − angielski piłkarz.

George Timothy Clooney (ur. 6 maja 1961) – amerykański aktor, reżyser, scenarzysta i producent filmowy.

Johannes Brahms (ur. 7 maja 1833) – niemiecki kompozytor, pianista i dyrygent okresu romantyzmu.

Michelle Pfeiffer (ur. 29 kwietnia 1958) – amerykańska aktorka i producentka filmowa, modelka.

William Szekspir (ur. 26 kwietnia 1564) – angielski poeta, dramaturg, aktor.

Pierce Brosnan (ur. 16 maja 1953) – irlandzki aktor i producent filmowy.

Jan Paweł II, właśc. Karol Józef Wojtyła (ur. 18 maja 1920) – papież.

Max Karl Ernst Ludwig Planck (ur. 23 kwietnia 1858) – niemiecki fizyk; autor prac z zakresu termodynamiki, energii, optyki, teorii względności oraz teorii kwantów.

Fred Astaire, właściwie Frederick Austerlitz (ur. 10 maja 1899) − amerykański aktor, tancerz, wokalista.

Djimon Hounsou (ur. 24 kwietnia 1964) – aktor, tancerz i model amerykański benińskiego pochodzenia.

Busta Rhymes, właściwie Trevor Tahiem Smith, Jr (ur. 20 maja 1972) – amerykański raper.

Malcolm X (ur. 19 maja 1925) – radykalny przywódca ruchu afroamerykańskiego w Stanach Zjednoczonych.

Enya, właśc. Eithne Patricia Ní Bhraonáin (ur. 17 maja 1961) – irlandzka instrumentalistka, kompozytorka i wokalistka, grająca muzykę new age z elementami muzyki celtyckiej.

Cher, właśc. Cherilyn Sarkisian LaPiere (ur. 20 maja 1946) – amerykańska piosenkarka, aktorka, reżyserka i producentka muzyczna, określana jako "Bogini Pop".

Elżbieta II, właśc. Elżbieta Aleksandra Maria (ur. 21 kwietnia 1926) – królowa Wielkiej Brytanii z dynastii Windsorów od 6 lutego 1952.

Bono, właśc. Paul David Hewson (ur. 10 maja 1960) – irlandzki muzyk, filantrop, lider grupy rockowej U2.

Henryk Sienkiewicz (ur. 5 maja 1846) – polski nowelista, powieściopisarz i publicysta; laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w 1905 za całokształt twórczości.

Katarzyna II Wielka (ur. 2 maja 1729) – żona wielkiego księcia, później cesarza rosyjskiego Piotra III, a po dokonaniu zamachu stanu samodzielna cesarzowa Rosji w latach 1762-1796.

Salvador Dalí, właśc. Salvador Domènec Felip Jacint Dalí i Domènech, marquès de Dalí de Púbol (ur. 11 maja 1904) – kataloński malarz, jeden z najbardziej znanych surrealistów.

Sigmund Freud (ur. 6 maja 1856) – austriacki lekarz neurolog i psychiatra, twórca psychoanalizy.

Eva "Evita" Perón, właśc. María Eva Duarte de Perón (ur. 7 maja 1919) – druga żona prezydenta Argentyny Juana Peróna, działaczka polityczna i społeczna, a także aktorka.


Kategorie: Astrologia


Pomóż innym znaleźć ten artykuł. Podziel się:Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: horoskop byk, horoskop dla byka, byk horoskop opisowy, znak zodiaku byk, byk zodiak, znak zodiaku byk charakterystyka, znak zodiaku byk kamień, byk znak zodiaku wikipedia.