Encyklopedia Ezoteryczna

Poznaj największe sekrety wszechświata

Horoskop Koziorożec – znak zodiaku

Horoskop Koziorożec

Horoskop Koziorożec: 22 grudnia – 19 stycznia

Osoba urodzona pod tym znakiem zodiaku to człowiek charakteryzujący się konserwatyzmem i nieprzepadający za rewolucyjnymi zmianami. Ogólnie rzecz biorąc, nie ma nic przeciwko samym zmianom. Powinny jednak być wprowadzane bardzo powoli. Koziorożec musi bowiem do wszystkiego się przyzwyczaić – niestety potrzebuje na to dużo czasu. Koziorożec jest dość nieufny i podchodzi do wszystkiego z dystansem.

Wielu astrologów przedstawia Koziorożca jako zrzędliwego nudziarza. W wielu przypadkach tak właśnie Koziorożec się zachowuje. W rzeczywistości jednak jest zupełnym przeciwieństwem tego wyobrażenia. Na co dzień jest nieco sztywny, ale to wynika z poważnego podejścia do życia. Nie znaczy to jednak, że Koziorożec nie umie się dobrze zabawić. Na myśl o dobrej imprezie wyskakuje z kapci szybciej niż domatorski Byk. Koziorożec jest bardzo muzykalny i tańczy z gracją zawodowca.

Dominującą cechą Koziorożca jest pracowitość. Rozumie on ją jednak jako ciężką harówkę w pocie czoła. Nie umie pracować na luzie i ze spokojem. Uważa, że trzeba się wysilić, żeby cokolwiek w życiu osiągnąć. Dyscyplina i ciężka praca to według Koziorożca wartość sama w sobie. Korzyści i wynikające z niej przyjemności nie są ważne. Liczy się tylko to, by solidnie i poważnie pracować, wspinając się przy tym po szczeblach kariery. Ludzie, którym sukcesy przychodzą łatwo i bez wysiłku, irytują Koziorożca.

Horoskop Koziorożec

Koziorożec jest chyba najbardziej odpowiedzialnym ze wszystkich znaków zodiaku. Całe życie podporządkowuje obowiązkom i jest przekonany, że tylko w poczuciu odpowiedzialności można wieść wartościową egzystencję. Nawet odpoczynek traktuje jak kolejne zadanie do wykonania. Jak wszystko inne stara się perfekcyjnie wykonać także i ten obowiązek.

Pod chłodną skorupą obojętności, Koziorożec skrywa wrażliwe serce. Jest w rzeczywistości osobą bardzo uczuciową, choć oficjalnie nigdy się do tego nie przyzna. Niestety ambicja często dystansuje go od własnych emocji. Zbyt często myśli o karierze i pieniądzach, co często oddala go od bliskich.

Każdy Koziorożec jest w pełni samowystarczalny. Z powodu ograniczonego zaufania do innych, stara się zawsze osiągać wszystkie cele w pojedynkę. Nie prosi o pomoc i nie ogląda się na nikogo, tylko prze do przodu. Jest przy tym bardzo zdyscyplinowany, więc większość planów udaje mu się zrealizować. Niestety skutkiem takiego podejścia Koziorożec często staje się samotnikiem.

Dopiero kiedy Koziorożec uzna, że jest wystarczająco dobrze zabezpieczony finansowo, zaczyna poważniej myśleć o rozrywkach. Zaczyna wówczas również większą uwagę zwracać na innych. Ceni sobie dobre towarzystwo i chętnie podróżuje. Z odpowiednimi ludźmi jest w stanie poświęcić czas na każdą przyjemność.

Zalety Koziorożca

Praktyczny, zdyscyplinowany, cierpliwy, odpowiedzialny, dojrzały, konsekwentny, zorientowany na cel.

Wady Koziorożca

Zbyt wymagający, za wszelką cenę dąży do sukcesu, przywiązuje zbytnią wagę do opinii innych. Zazwyczaj nie umie się dobrze bawić.

Horoskop Koziorożec: miłość

Koziorożec sprawia wrażenie chłodnego, a nawet całkowicie pozbawionego uczuć. Wielu ludzi odbiera go jako wyrachowaną postać, szukającą nie miłości, a tzw. dobrej partii. Podczas zalotów Koziorożec zachowuje się konserwatywnie i z poszanowaniem wszelkich prawideł tradycji. Nie będzie szokował otoczenia swoim zachowaniem. Nie rzuci się w wir miłosnych uniesień, łamiąc wszystkie konwenanse. Zamiast tego będzie działać powoli i z rozwagą.

Trzeba dużo czasu, żeby romans Koziorożca rozkwitł. Nie od razu Rzym zbudowano, a związek z Koziorożcem nie może powstać w jedną upojną noc. Trzyma on swoje emocje na wodzy i nie pozwala sobie na szaleństwo. Chyba że złapie jakąś grubą rybę i wyczuje, że tego właśnie się od niego oczekuje. W takim wypadku ognista namiętność będzie jednak tylko grą mającą na celu złapanie „ofiary”.

Może się wydawać, że Koziorożec nie jest dobrym materiałem na zalotnika. Trzeba jednak pamiętać, że on naprawdę lubi robić wrażenie. A skoro tak, to jak bardzo zacznie się starać, jeśli zacznie mu na kimś naprawdę zależeć? Efekty mogą być oszałamiające. Koziorożec zrobi wszystko, by wybranka jego serca podziwiała go, a nawet ubóstwiała. Żeby to osiągnąć, posunie się do najbardziej romantycznych czynów. I nawet jeśli będą nieco wykalkulowane, nie stracą na mocy swojego oddziaływania.

Jak zainteresować sobą Koziorożca?

Koziorożec wybiera zazwyczaj osoby o wysokim statusie społecznym. Imponują mu wpływy, bogactwo i sława. Nie szuka miłości wśród biedaków, choćby najszlachetniejszych. Nie zainteresuje go osoba o małych ambicjach. Dla Koziorożca liczy się to, że wszyscy dookoła zazdroszczą mu partnera. Może się wówczas pochwalić swoją zdobyczą. Czasami może się wydawać, że od samej miłości bardziej się dla niego liczy błysk zazdrości w oczach przyjaciół i znajomych.

Jeśli więc chcesz przyciągnąć uwagę Koziorożca, musisz być bardzo atrakcyjny fizycznie albo bogaty, albo posiadać szerokie wpływy dowolnego rodzaju. Jeśli jesteś przeciętniakiem, Koziorożec nie poświęci ci drugiego spojrzenia.

Chcąc zdobyć miłość Koziorożca, możesz go zbajerować. Pamiętaj jednak, że każde kłamstwo ma krótkie nogi i w końcu twoja gra zostanie przejrzana. Tym bardziej, że Koziorożec jest inteligentną osobą. Nie da się długo wodzić za nos.

Seks z Koziorożcem

To może zaboleć. Nie dlatego jednak, że Koziorożec jest brutalny i lubi ostry seks. Po prostu ma specyficzne podejście do spraw łóżkowych. Lubi maksymalnie opóźnić moment ostatecznego spełnienia. Przedłuża więc grę wstępną do granic możliwości, przez co może osiągnąć odwrotny skutek do zamierzonego. Trzeba jednak przyznać, że orgazmy zapewnia niesamowite.

Koziorożec ma bardzo silny popęd płciowy. Często w ciągu dnia rozmyśla o seksie, choć nie uprawia go zbyt często. Jego organizm nie wytrzymałby częstotliwości, z jaką tak naprawdę chciałby zażywać miłosnych rozkoszy. Koniec końców zadowala się dwoma lub trzema stosunkami w tygodniu.

Szalenie ważna jest dla Koziorożca monogamia. Z natury konserwatywny, raczej nie będzie zdradzał partnerki. Za bardzo szanuje przyjęte powszechnie wartości. Poważnie traktuje też małżeńską przysięgę. Nie złamie jej tylko po to, by przeżyć chwilę rozkoszy w czyichś ramionach.

Zgodność z innymi znakami zodiaku

Niezwykła para: Byk, Rak, Panna, Koziorożec, Ryby
Interesujący związek: Skorpion
Przeciętnie, ale rokuje: Lew, Wodnik
Mało zrozumienia: Baran, Bliźnięta, Waga, Strzelec

Koziorożec w rodzinie

Koziorożec jest niezwykle konserwatywnym rodzicem. Poważnie podchodzi do swoich obowiązków jako głowy rodziny. Dobrze radzi sobie zarówno z wychowaniem dzieci, jak i pracami domowymi. Kluczem do sukcesu jest w tym przypadku dyscyplina. Wymaga jej od siebie, ale też od dzieci i partnerki. Jest przy tym niezwykle obowiązkowy.

To nie jest typ człowieka, który dla kochanki porzuci rodzinę i wyjedzie na drugi koniec kraju, żeby tylko mieć spokój ze swoją „eks”. Nie szuka romansów. Woli skupić się na dbaniu o najbliższych. Choć trzeba przyznać, że robi to dość szorstko.

Koziorożcowi zdarza się narzekać. Szczególnie wtedy, gdy któryś z członków rodziny nie spełnia jego oczekiwań. Ma on bowiem dokładny obraz tego, co każdy powinien robić i do czego dążyć. Niestety te plany nie zawsze zgadzają się z pragnieniami innych osób. Koziorożec może więc śmiertelnie obrazić się na syna za to, że nie chce rozpocząć studiów medycznych, a zamiast tego woli pójść w kierunku projektowania ogrodów. Wszystkim wyszłoby na dobre, gdyby Koziorożec nieco wyluzował.

Praca i kariera Koziorożca

Dla Koziorożca prawie zawsze kariera jest najważniejszą życiową kwestią. Jest to człowiek niezwykle ambitny, który pragnie przede wszystkim budzić podziw i zazdrość. A jak można to osiągnąć, jeśli nie przez wspaniałą karierę zawodową i nietuzinkowe osiągnięcia?

Koziorożec lubi też mieć poczucie władzy. W ten sposób może się doskonale zrealizować. Czuje się bezpiecznie, będąc na szczycie drabiny społecznej. Nic więc dziwnego, że od najmłodszych lat Koziorożec stawia sobie niezwykle ambitne cele i ciężko pracuje nad ich realizacją. Zdaje sobie sprawę z tego, że lenistwem nie osiągnie niczego.

Praca na łonie natury, przy budowie czy jako mechanik nie jest dla Koziorożca. Jego praca musi dawać prestiż. Koziorożec chce wbić się w garnitur i pozować na najważniejszego człowieka w mieście. Jeśli nie uda mu się chociażby zachowywać pozorów, będzie nieszczęśliwy. Po prostu Koziorożec musi być kimś – przez duże „K”.

Finanse Koziorożca

Koziorożec to urodzony księgowy. Od najmłodszych lat liczy swoje pieniądze, prowadzi osobiste rachunki, oszczędza i zbiera na poważniejsze zakupy. Mało kto jest przy tym tak skrupulatny jak Koziorożec. On nie przegapi nawet grosika. Jeśli coś będzie mu się nie zgadzać w księgach rachunkowych, poświęci całą noc, ale znajdzie błąd.

Zamiłowanie do liczenia pieniędzy i wielka ambicja pchają Koziorożca na szczyty kariery zawodowej – szczególnie jeśli jest związana z finansami. Potrafi on bezbłędnie prowadzić swoją strategię inwestycyjną i z każdym rokiem zarabia coraz więcej pieniędzy.

Niestety Koziorożec nie umie się opanować, jeśli chodzi o finansowe wspieranie członków swojej rodziny. Chce im zapewnić wszystko, co najlepsze – i to jest dobra cecha, która może jednak zostać przez innych perfidnie wykorzystana. Jeśli ktoś poczuje, że może wykorzystać sytuację, po prostu nie będzie pracować i zostanie na utrzymaniu Koziorożca.

Najodpowiedniejszy zawód

Dla Koziorożca najodpowiedniejsze zawody to te, które wymają zdyscyplinowania i wytrwałości. Może być doskonałym analitykiem, ale również archeologiem czy architektem. Jest bardzo dokładny, więc sprawdza się jako inżynier. Zamiłowanie do pieniędzy czyni z Koziorożca dobrego bankowca i handlarza.

Zdrowie Koziorożca

Pracowitość Koziorożca często obraca się przeciwko niemu. Organizm nie wytrzymuje wielkiego tempa pracy i ogromnego stresu, jaki jej towarzyszy. Niewielka dawka stresu działa na Koziorożca mobilizująco, ale większa jego ilość prowadzi do poważnych problemów zdrowotnych. Koziorożec niby wie, że nie powinien się przepracowywać, ale zawsze powtarza sobie, że jeszcze trochę musi zrobić. Wszystko po to, by realizować swoje ambitne cele.

Trzeba przyznać, że Koziorożec to prawdziwy twardziel. Jest bardzo wytrzymały i nie ulega drobnym dolegliwościom. Nawet poważniejsze choroby przyjmuje ze stoickim spokojem. Zastanawia się raczej, jak niedyspozycja wpłynie na realizację planów, zamiast zamartwiać się możliwością śmierci czy niepełnosprawności.

Osoba urodzona pod znakiem Koziorożca jest podatna na depresję. Ma to często związek z pracą i problemami, jakie pojawiają się na drodze do szczytów kariery. Koziorożec jest chronicznie przemęczony i może przestać postrzegać świat jako piękne miejsce do życia. Zamiast czerpać radość z dnia codziennego, ciągle goni za swoimi celami. Taki tryb życia może sprawić, że Koziorożec szybko się wypali i całkowicie podda depresji.

Odżywianie Koziorożca

W jedzeniu Koziorożec nie jest zanadto wybredny. Posiłek to dla niego źródło energii niezbędnej do realizacji celów. Nie chce marnować zbyt dużo czas na jedzenie, więc często je w pośpiechu, jakby go ktoś gonił. Jedynie podczas służbowych lunchów może się delektować spożywanymi potrawami. Ale tylko dlatego, że przy okazji załatwia interesy.

Na pewno nie zobaczymy Koziorożca w kuchni. On nie ma czasu na gotowanie. Zje dosłownie wszystko, więc gotowe danie z supermarketu całkowicie mu wystarcza. Wrzuca do mikrofalówki i po kilku minutach może zasiąść przed komputerem z parującym daniem. Nawet nie zauważy, kiedy skończy jeść.

W mniemaniu Koziorożca jedzenie powinno być zdrowe i pożywne. Smak czy wygląd mają dla niego drugorzędne znaczenie. Może dlatego lubi warzywa. Wielu ludzi nie przepada za nimi, ale dla Koziorożca są one idealnym posiłkiem. Czyste i proste w przygotowaniu. Raz, dwa i głód już jest zaspokojony.

Aktywność fizyczna

Koziorożec jest dość słabowity z natury i nie przepada za aktywnością fizyczną. Za bardzo pochłania go kariera zawodowa. Siedzi w firmie całymi dniami, ślęcząc przed komputerem lub deską kreślarską. Na sport nie ma czasu. Wolną chwilę woli poświęcić na zaplanowanie kolejnych zadań. Efektem jest słaba kondycja i zwiotczałe ciało. Jeśli Koziorożec nie chce się rozchorować, powinien wciągnąć ćwiczenia w swój plan codziennych zajęć.

Koziorożec - tradycyjne powiązania

Kolejność w zodiaku: dziesiąty
Żywioł: ziemia
Jakość: kardynalna
Szczęśliwe kolory: szary, brązowy
Kraje: Afganistan, Indie
Szczęśliwe kamienie: bursztyn, onyks
Planeta rządząca: Saturn
Szczęśliwe rośliny: żywokost, ciemiernik, sosna, jodła

Sławni ludzie urodzeni pod znakiem Koziorożca

Paul Cézanne (ur. 19 stycznia 1839) – francuski malarz postimpresjonistyczny, którego twórczość stanowi pomost pomiędzy impresjonizmem i kubizmem.

Konrad Hermann Josef Adenauer (ur. 5 stycznia 1876) – polityk niemiecki i działacz partii chrześcijańsko-demokratycznej, kanclerz RFN.

Marlene Dietrich, właśc. Marie Magdalene Dietrich (ur. 27 grudnia 1901) – niemiecka aktorka i piosenkarka.

Joanna d’Arc (ur. 6 stycznia 1412) – francuska bohaterka narodowa, święta Kościoła katolickiego, patronka Francji.

Ludwik Pasteur (ur. 27 grudnia 1822) – francuski chemik i prekursor mikrobiologii.

Simone de Beauvoir, właśc. Simone Lucie Ernestine Marie Bertrand de Beauvoir (ur. 9 stycznia 1908) – francuska pisarka, filozofka i feministka.

Stanisław Mateusz Ignacy Wyspiański (ur. 15 stycznia 1869) – polski dramaturg, poeta, malarz, grafik, architekt, projektant mebli.

Mao Zedong (ur. 26 grudnia 1893) – chiński polityk, przywódca komunistyczny, od 1943 r. szef biura politycznego oraz Przewodniczący Komitetu Politycznego Komunistycznej Partii Chin (aż do śmierci).

Al Capone (ur. 17 stycznia 1899) – amerykański gangster pochodzenia włoskiego.

Richard Milhous Nixon (ur. 9 stycznia 1913) – jeden z bardziej znaczących amerykańskich polityków XX wieku. 37. prezydent Stanów Zjednoczonych.

Ava Lavinia Gardner (ur. 24 grudnia 1922) – amerykańska aktorka.

Martin Luther King, Jr. (ur. 15 stycznia 1929) – pastor baptystyczny, działacz na rzecz równouprawnienia, zniesienia dyskryminacji rasowej, laureat pokojowej Nagrody Nobla z roku 1964.

Muhammad Ali, właściwie Cassius Marcellus Clay, Jr. (ur. 17 stycznia 1942) – amerykański bokser.

Elvis Presley (ur. 8 stycznia 1935) – amerykański piosenkarz i aktor. Jedna z ważniejszych ikon popkultury XX wieku.

Philip Anthony Hopkins (ur. 31 grudnia 1937) – pochodzący z Wielkiej Brytanii amerykański aktor teatralny i filmowy, kompozytor, malarz.

Jim Carrey, właściwie James Eugene Carrey (ur. 17 stycznia 1962) – kanadyjsko-amerykański aktor i komik.

Takeshi Kitano (ur. 18 stycznia 1947) – japoński aktor, reżyser, producent, montażysta, pisarz i malarz.

Michael Schumacher (ur. 3 stycznia 1969) – niemiecki kierowca wyścigowy.

Adam Bernard Mickiewicz (ur. 24 grudnia 1798) – polski poeta, działacz i publicysta polityczny, wolnomularz.

Melchior Wańkowicz (ur. 10 stycznia 1892) – polski pisarz, dziennikarz, reportażysta i publicysta.

Marilyn Manson, właściwie Brian Hugh Warner (ur. 5 stycznia 1969) – amerykański wokalista, lider zespołu Marilyn Manson, artysta-malarz.

Weronika Anna Dolores Rosati (ur. 9 stycznia 1984) – polska aktorka filmowa i telewizyjna.

Denzel Hayes Washington, Jr. (ur. 28 grudnia 1954) – amerykański aktor, scenarzysta, reżyser i producent filmowy.

Nicolas Cage, właściwie Nicolas Kim Coppola (ur. 7 stycznia 1964) – amerykański aktor filmowy.

Mel Gibson (ur. 3 stycznia 1956) – australijsko-amerykański aktor, reżyser i producent filmowy.

Kevin Michael Costner (ur. 18 stycznia 1955) – amerykański aktor, reżyser i producent filmowy.

Anna Przybylska (ur. 26 grudnia 1978) – polska aktorka i fotomodelka.

Aleksandra Woźniak (ur. 18 stycznia 1975) – polska aktorka filmowa.

Joanna Honorata Brodzik (ur. 11 stycznia 1973) – polska aktorka.

Sir Isaac Newton (ur. 25 grudnia 1642 lub 4 stycznia 1643) – angielski fizyk, matematyk, astronom, filozof, historyk, badacz Biblii i alchemik.

Lars Ulrich (ur. 26 grudnia 1963) – duński perkusista i jeden z założycieli zespołu Metallica.

Tiësto, właśc. Tijs Michiel Verwest (ur. 17 stycznia 1969) – holenderski Dj i producent muzyczny.

Humphrey Bogart (ur. 25 grudnia 1899) – aktor amerykański.


Kategorie: Astrologia


Pomóż innym znaleźć ten artykuł. Podziel się:Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: horoskop koziorożec, horoskop dla koziorożca, koziorożec horoskop opisowy, znak zodiaku koziorożec, koziorożec zodiak, znak zodiaku koziorożec charakterystyka, znak zodiaku koziorożec kamień, koziorożec znak zodiaku wikipedia.