Encyklopedia Ezoteryczna

Poznaj największe sekrety wszechświata

Horoskop Panna – znak zodiaku

Horoskop Panna

Horoskop Panna: 23 sierpnia – 22 września

Poznaj tajemnice swojej duszy za pomocą astrologii. Odkryjesz w ten sposób rzeczy, które dotąd były ci nieznane. Wystarczy szybki wgląd w horoskop, by poprawić jakość swojego życia. Nie pozwól, by szczęście i sukces umknął ci sprzed nosa.

Ludzie urodzeni pod znakiem Panny uwielbiają porządek. Całe ich życie jest posortowane i poukładane w szufladkach, szafkach i na półkach. Wszystko ma swoje miejsce i nie może być inaczej. Nic więc dziwnego, że Panny często zajmują się magazynami, archiwami czy bibliotekami. One po prostu kochają układać i pilnować porządku.

Typowe Panny są inteligentne i pracowite, dlatego posiadają często rozległą wiedzę. Można powiedzieć, że ich mózgi są swego rodzaju encyklopediami. Wszystkie informacje są w nich oczywiście posegregowane. Najważniejsze jednak, że wiedza gromadzona przez Panny jest bardzo szeroka. Dzięki temu mogą odnieść spore sukcesy w dziedzinach, które je zafascynują.

Horoskop Panna

Panny zawsze dążą do perfekcji, ponieważ wierzą w istnienie idealnych osób i rzeczy. Sądzą, że muszą się ciągle doskonalić, by sprostać (głównie własnym) wymaganiom. Z tego powodu Panny często zbyt długo przygotowują się do podjęcia działania. Drobiazgowo rozważają wszystkie „za” i „przeciw”. Wydaje się, że chcą osiągnąć swoje cele w doskonały sposób, zanim w ogóle zaczną je realizować w rzeczywistości.

Z powodu nieśmiałości oraz kierowania się rozsądkiem, Panny często są postrzegane jako osoby chłodne, a nawet nudne. Sytuację pogarsza pedantyzm Panien i problemy z wyrażaniem uczuć. Wielu ich znajomych ma wrażenie, że są nieciekawe. Nic bardziej mylnego. Ludzie urodzeni pod znakiem Panny potrafią rozmawiać na wiele tematów (wszak posiadają rozległą wiedzę). Mogą rozprawiać przez długie godziny o rzeczach, które z pewnością niejednego zainteresują.

Panny nie stają zwykle w pierwszym szeregu. O wiele bardziej wolą trzymać się gdzieś z boku i przyglądać wydarzeniom, niż w nich bezpośrednio uczestniczyć. Wolą wspierać liderów, niż przewodzić grupie. Ich głównym dążeniem jest służenie innym. Nie próbują więc przeć przed siebie, by nawet po trupach osiągnąć sukces. Są przy tym bardzo lojalne, więc można zawsze liczyć na ich wsparcie.

Niestety skuteczność w działaniu Panien bywa niweczona przez ich drobiazgowość. Przesadnie skupiają się na szczegółach i zamartwiają najmniejszymi duperelami. Mogą przez to opóźniać postępy swoje i innych ludzi, z którymi współpracują.  Muszą uważać, by nieświadomie nie sabotować swoich działań.

Zalety Panny

Myślą racjonalnie, są efektywne, przenikliwe i uważne. Odznacza je skrupulatność oraz zamiłowanie do porządku.

Wady Panny

Przesadne skupianie się na szczegółach, brak tolerancyjności wobec innych, pedantyzm, krytykanctwo, zrzędliwość, czepianie się szczegółów.

Horoskop Panna: miłość

Od najmłodszych lat Panna czuje się wyobcowana ze swojego środowiska. Ma wrażenie, że jest brzydkim kaczątkiem – nie pasuje do reszty i czuje się gorsza. W efekcie trzyma się na uboczu, jednocześnie starając wszystkich zadowolić. Oczywiście takie postępowanie jest z góry skazane na niepowodzenie, więc Panna coraz bardziej pogrąża się w swoim dziwactwie.

Trudno przebić się przez skorupę powstałą w wyniku niskiego poczucia własnej wartości i braku samoakceptacji. Panna musi walczyć sama ze sobą, żeby otworzyć się na miłość drugiego człowieka. Stara się kontrolować swoje uczucia i rezerwuje je dla kogoś naprawdę wyjątkowego. Nie chce przy tym uwierzyć, że ktoś mógłby ją naprawdę pokochać. Przecież jest taka niedoskonała. A jednak taka osoba w końcu się znajduje i wtedy Panna staje się niezwykle oddaną partnerką życiową.

Dla Panny ogromne znaczenie ma czystość – intelektualna oraz fizyczna. Z tego powodu często wstrzymuje się ona przed współżyciem. Potrzebuje odpowiednich warunków, żeby się rozluźnić i popuścić nieco emocjonalne wodze. Najprawdopodobniej to partner będzie musiał wykonać pierwszy krok i ośmielić Pannę.

Czystość łączy się z jeszcze jedną rzeczą – niebywale istotną w mniemaniu Panny. Chodzi mianowicie o wierność. Podczas gdy wielu ludzi ma w tej kwestii problem, Panna jest jedną z najwierniejszych istot na świecie. Nigdy nie zdradzi ukochanej osoby i oczekuje wzajemności w tej kwestii.

Jak zainteresować sobą Pannę?

Panna potrafi szybko zakochać się w osobie, która podoba się jej fizycznie. Jeśli jednak nie pojawi się więź intelektualna, Panna równie szybko się znudzi i poszuka kogoś innego. Dla niej liczy się bowiem to, co drugi człowiek ma w umyśle. Piękna twarz i zgrabne ciało mogą stanowić źródło chwilowej przyjemności. Jednak to osobowość jest tym, co napędza związek przez długie lata.

Panna boi się uwiązania. Nie próbuj więc w jakikolwiek sposób jej ograniczać. Jeśli to zrobisz, stracisz ją z oczu szybciej niż przejeżdżający pociąg pospieszny. Przede wszystkim musisz zapewnić Pannie poczucie swobodnej znajomości. Wówczas będzie mogła skupić uwagę na poznawaniu ciebie, a nie unikaniu poważniejszego zaangażowania.

Panna ma snobistyczny charakter i z łatwością przychodzi jej krytykowanie innych. Musisz więc okazać się osobą prawie nieskazitelną, żeby zainteresować ją na poważnie. Co prawda, nikt nie jest doskonały, ale możesz pokazać, że twoje wady nie są warte uwagi. Jeśli Panna przejdzie nad nimi do porządku dziennego, jest szansa, że będziecie razem.

Seks z Panną

Seks jest dobry dla ciała i ducha, powie Panna. Choć na początku długo się wzbrania, z czasem otwiera się na zmysłowe przyjemności. Może uprawiać seks codziennie. Nie tylko dla przyjemności, ale też jako ćwiczenie fizyczne. Przecież ruch to zdrowie, prawda?

Z grą wstępną Panna nie ma problemów. Po prostu jej aż tak bardzo nie potrzebuje, wystarczy kilka prostych bodźców, żeby się podnieciła. Wtedy może iść na całość. Nie będzie powstrzymywała swoich fantazji seksualnych i pozwoli sobie na wiele więcej inicjatywy niż w codziennym życiu. Jeśli czuje się ze swoim partnerem bezpiecznie, pozwoli mu na bardzo wyrafinowane sposoby zaspokajania seksualnych żądz.

Zgodność z innymi znakami zodiaku

Niezwykła para: Byk, Panna, Koziorożec
Interesujący związek: Bliźnięta, Rak, Skorpion, Ryby
Przeciętnie, ale rokuje: Waga
Mało zrozumienia: Baran, Lew, Strzelec, Wodnik

Panna w rodzinie

Pannie nie przychodzi łatwo okazywanie uczuć. W kontaktach z dziećmi wydaje się być dość  spięta. Nie okazuje im czułości, przez co mogą czuć się odrzucane. Nic bardziej mylnego – Panna bardzo kocha swoje pociechy. Po prostu nie potrafi tego okazać. Nie wspiera ich tak wylewnie, jak rodzice spod innych znaków zodiaku. Nie bawi się z nimi tak często i tak dobrze jak inni. Jest też o wiele bardziej wymagająca, niż byłby ktoś inny na jej miejscu.

Panna pragnie zapewnić dzieciom jak najlepsze wykształcenie. Jest święcie przekonana, że w ten sposób zapewni im świetlaną przyszłość. Dlatego nie pozwala na obijanie się i wręcz przymusza do nauki. Nie przyjmuje przy tym żadnych wymówek i może stać się nazbyt restrykcyjna. Jeśli nie zachowa umiaru w dyscyplinowaniu dzieci, może być postrzegana jako chłodny i zdystansowany rodzic.

Praca i kariera Panny

Osoba urodzona pod znakiem Panny w głębi duszy uważa się za inteligentniejszą od swoich współpracowników. Nawet przełożonych traktuje czasami nieco protekcjonalnie, co nieodmiennie powoduje konflikty. Niestety inteligencja nie idzie w parze z umiejętnością udźwignięcia odpowiedzialności. Panna nie potrafi rządzić. Po prostu nie czuje się swobodnie, będąc u steru, toteż wybiera raczej inne stanowiska. Woli być doradcą prezesa, niż samym prezesem. Lubi borykać się z intelektualnymi wyzwaniami i pracować dla cudzego dobra, więc idealnie nadaje się do roli szarej eminencji.

Panna chciałaby mieć wolną rękę w swojej pracy. Wybiera często wolny zawód i świadczy usługi dla różnych klientów, zamiast pracować przez lata w jednej firmie. Nie chce czuć się uwiązana. W dodatku, jako specjalista w konkretnej dziedzinie, może żądać za swoją pracę odpowiedniego wynagrodzenia. Lubi być sowicie wynagradzana za swoje wysiłki, więc z pewnością świetnie będzie się czuła w roli specjalisty do wynajęcia.

Finanse Panny

Panna jest bardzo ostrożna, jeśli chodzi o finanse. Zawsze wybiera bezpieczną drogę. Nie lubi ryzykować, więc dokładnie rozważa wszystkie za i przeciw, ilekroć ma podjąć biznesową decyzję. Musi mieć absolutną pewność, że postępuje słusznie i nie straci pieniędzy.

Z jednej strony ciągnie Pannę do pracy na etacie, ponieważ daje ona stabilizację. Z drugiej strony, pragnienie niezależności zachęca do pracy na własny rachunek. Którą z tych dróg wybierze Panna? To zależy od tego, jakie cechy charakteru dominują w konkretnym przypadku.

Jedno jest pewne. Panna nie lubi wydawać ciężko zarobionych pieniędzy. Zdecydowanie bardziej woli inwestować i oszczędzać. Rzadko przeznacza fundusze na rozrywki. Jeśli już się na to zdecyduje, będą one związane z edukacją i podnoszeniem kompetencji.

Najodpowiedniejszy zawód

Zawody związane z wiedzą i jej przekazywaniem są idealne dla Panien. Nauczyciel, naukowiec lub lekarz są zajęciami, które przyniosą każdej Pannie dużo satysfakcji. Również zawody wymagające precyzji, jak zegarmistrz lub rzemieślnik, będą dla Panien odpowiednie. Jeśli jednak Panna postanowi zostać sekretarką lub księgowym, będzie także bardzo zadowolona ze swojego życia zawodowego.

Zdrowie Panny

Osoba urodzona pod znakiem Panny bardzo troszczy się o swoje zdrowie. Odżywia się w sposób prosty, lecz korzystny dla organizmu. Dba również o kondycję – regularnie uprawia sporty. Jako że z natury jest dość delikatna, zdrowy tryb życia wpływa na jej samopoczucie niezwykle korzystnie.

Nerwowość Panny wzmacnia jej problemy z układem pokarmowym i powoduje szereg mniejszych dolegliwości, powstających właśnie na tle nerwowym. Panna powinna nauczyć się relaksować i przestać wszystkim zamartwiać. W przeciwnym razie może popaść w hipochondrię lub przewlekłą depresję.

Panna nie cierpi chorować. Kiedy się to zdarzy, robi wszystko, żeby jak najszybciej stanąć na nogi. Faszeruje się lekami i wyszukuje jak najwięcej naturalnych sposobów leczenia. W dodatku, dopóki całkowicie nie wyzdrowieje, jęczy i wyolbrzymia swoje objawy. Dopiero całkowicie zdrowa uzna, że odzyskała pełnię sił i może powrócić do swoich obowiązków.

Odżywianie Panny

Większość Panien znakomicie gotuje. Rzadko więc można spotkać Pannę, która zadowoli się byle czym. Na pewno nie da się przekonać do zjedzenia prymitywnie przygotowanej potrawy. Jest za bardzo wybredna. W dodatku posiada wrodzone zdolności kulinarne, dzięki czemu od razu bezbłędnie ocenia wartość każdego dania. Jeśli uzna, że poczęstowano ją czymś kiepskim, taktownie odmówi spożycia.

Osoba urodzona pod znakiem Panny lubi zdrowe jedzenie – na przykład świeże owoce i warzywa. Często można spotkać wśród Panien wegetarian. Poza tym Panna często odmawia sobie używek, choćby kawy. Kofeina nadmiernie pobudza Pannę, a przecież jej nerwy i tak często są zbyt napięte. Nie potrzeba im dodatkowego bodźca.

Aktywność fizyczna

Pannom zależy na zdrowiu, starają się więc uprawiać jakiś sport. Wiedzą, że ruch to zdrowie. Kochają świeże powietrze i przestrzeń – to sprawia, że bieganie czy jazda na rowerze wydają się dla nich wręcz stworzone. Tym bardziej, że mogą to robić w pojedynkę i przy okazji dużo rozmyślać.

Panna - tradycyjne powiązania

Kolejność w zodiaku: szósty
Żywioł: ziemia
Jakość: zmienna
Szczęśliwe kolory: brązowy, beżowy, zielony
Kraje: Szwajcaria, Grecja
Szczęśliwe kamienie: szafir, jaspis, sardonyks
Planeta rządząca: Merkury
Szczęśliwe rośliny: czarny bez, lawenda, jaskier

Sławni ludzie urodzeni pod znakiem Panny

Agatha Christie (ur. 15 września 1890) – angielska autorka powieści kryminalnych i obyczajowych.

Anna Habsburg (ur. 22 września 1601) – infantka hiszpańska, królowa i regentka francuska jako żona Ludwika XIII.

Lew Tołstoj (ur. 28 sierpnia lub 9 września 1828) – rosyjski powieściopisarz, dramaturg, krytyk literacki, myśliciel, pedagog.

Ludwik XVI (ur. 23 sierpnia 1754) – książę de Berry, następnie delfin de Viennois. Ostatecznie król Francji i Nawarry od 1774 do 1791, potem król Francuzów do 1792.

Greta Garbo, właśc. Greta Lovisa Gustafsson (ur. 18 września 1905) – szwedzka aktorka, gwiazda filmowa, czterokrotnie nominowana do Oscara.

Jean Auguste Dominique Ingres (ur. 29 sierpnia 1780) – francuski malarz historyczny i portrecista, jeden z najwybitniejszych artystów francuskich XIX wieku.

Andrzej Frycz Modrzewski (ur. 20 września 1503) – polski pisarz polityczny okresu renesansu.

Jesse James, właśc. Jesse Woodson James (ur. 14 września 1989) – amerykański aktor.

Matka Teresa z Kalkuty MC, właśc. Agnes Gonxha Bojaxhiu (wur. 26 sierpnia 1910) – zakonnica, założycielka zgromadzenia Misjonarek Miłości, błogosławiona Kościoła katolickiego, laureatka Pokojowej Nagrody Nobla w 1979.

Ray Charles, właśc. Ray Charles Robinson (ur. 23 września 1930) – amerykański wokalista, muzyk i pianista, uważany za artystę, który ukształtował rhythm and bluesa.

Sophia Loren, właśc. Sofia Villani Scicolone (ur. 20 września 1934) – włoska aktorka filmowa. Jedna z największych gwiazd włoskiego i światowego kina, występująca z powodzeniem zarówno w filmach europejskich, jak i amerykańskich.

Sean Connery, właśc. sir Thomas Sean Connery (ur. 25 sierpnia 1930) – szkocki aktor, reżyser, producent filmowy i scenarzysta.

Michael Jackson (ur. 29 sierpnia 1958) – amerykański muzyk, artysta estradowy, tancerz, kompozytor, autor tekstów i filantrop. Jego kariera i życie osobiste stały się ważną częścią kultury masowej.

Freddie Mercury, właściwie Farrokh Bulsara (ur. 5 września 1946) – brytyjski muzyk, wokalista rockowy i autor tekstów, frontman brytyjskiej grupy Queen.

Eazy-E, właśc. Eric Lynn Wright (7 września 1963) – amerykański raper grający solo oraz w grupie hip-hopowej NWA. Uważany za ojca chrzestnego gangsta rapu.

Stanisław Lem (ur. 12 września 1921) – polski pisarz, filozof i futurolog, przedstawiciel nurtu fantastyki naukowej.

Julian Tuwim (ur. 13 września 1894) – polski poeta żydowskiego pochodzenia, pisarz, autor tekstów piosenek; jeden z najpopularniejszych poetów dwudziestolecia międzywojennego.

Katarzyna Nosowska (ur. 30 sierpnia 1971) – wokalistka zespołu Hey oraz solowa, autorka tekstów piosenek.

Keanu Charles Reeves (ur. 2 września 1964) – kanadyjski aktor.

Jason Statham (ur. 26 lipca 1967) – brytyjski aktor i model.

Cameron Diaz (ur. 30 sierpnia 1972) – amerykańska aktorka i modelka.

Michael Faraday (ur. 22 września 1791) – fizyk i chemik angielski, eksperymentator, samouk.

Peter Stormare (ur. 27 sierpnia 1953) – szwedzki aktor.

Peja, właściwie Ryszard Waldemar Andrzejewski (ur. 17 września 1976) – polski raper i producent muzyczny, a także przedsiębiorca związany z kulturą hip-hopową.

Pink, właśc. Alecia Beth Moore (ur. 8 września 1979) – amerykańska piosenkarka i autorka tekstów, aktorka.

Keith Flint (ur. 17 września 1969) – brytyjski muzyk, wokalista zespołu The Prodigy.

Paulo Coelho (ur. 24 sierpnia 1947) – brazylijski pisarz i poeta.

Stephen King (ur. 21 września 1947) – amerykański pisarz, autor głównie literatury grozy.

Juliusz Słowacki (ur. 4 września 1809) – poeta polski doby romantyzmu, dramaturg i epistolograf.

Aya Ueto (ur. 14 września 1985) – japońska aktorka i piosenkarka.


Kategorie: Astrologia


Pomóż innym znaleźć ten artykuł. Podziel się:Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: horoskop panna, horoskop dla panny, panna horoskop opisowy, znak zodiaku panna, panna zodiak, znak zodiaku panna charakterystyka, znak zodiaku panna kamień, panna znak zodiaku wikipedia.