Encyklopedia Ezoteryczna

Poznaj największe sekrety wszechświata

Horoskop Rak – znak zodiaku

Horoskop Rak

Horoskop Rak: 21 czerwca – 22 lipca

Osoby urodzone pod tym znakiem są bardzo wrażliwe, współczujące i opiekuńcze. Dbają o wszystkich ludzi wokół siebie. Starają się wspierać ich w rozwiązywaniu życiowych problemów. Zawsze chętnie i uważnie wysłuchają zwierzeń i doradzą, jeśli tylko będą w stanie.

Raki mają naturę marzyciela. Potrafią spędzać długie godziny na wyobrażaniu sobie niesamowitych przygód czy rozmyślaniu o przyszłości. Nie ma dla nich w takim momencie żadnych granic. Życie codzienne nieco Raki przeraża i właśnie w marzeniach znajdują ukojenie. Zamiast wyskoczyć na miasto, wolą zanurzyć się w lekturze pięknej, pełnej przygód powieści.

Niestety Raki nie należą do odważnych osób, toteż rzadko udaje im się zrealizować marzenia. Chyba że znajdą odważnego i pewnego siebie przyjaciela, który niejako na siłę zaciągnie Raki na wspólną przygodę. Bez kogoś zaufanego, na kim można polegać, żaden Rak nie zdecyduje się na ryzykowną przygodę. Nawet jeśli wydaje się bardzo kusząca.

Horoskop Rak

Osobowość ludzi urodzonych pod znakiem Raka jest czasami dość trudna do zrozumienia. Miewają zmienne nastroje, są melancholijni, a chwilę później tryskają humorem. Takiej osoby nie da się łatwo zadowolić.

Wrażliwość Raków sprawia, że często zbyt wielką wagę przywiązują do wydarzeń z przeszłości. Rozpamiętują je, szczególnie doznane krzywdy lub popełnione błędy. Zamiast z nadzieją patrzeć w przyszłość i planować kolejne projekty, Raki siedzą naburmuszone i załamane wydarzeniem, które miało miejsce przed laty. Nikt już o tym nie pamięta z wyjątkiem Raka, nie mogącego pogodzić się, że wyrządzonych krzyw nie można już naprawić.

Osoba urodzona pod znakiem Raka może sprawiać wrażenie miękkiej i łagodnej. W rzeczywistości jednak Raki potrafią być bardzo uparte. Wykazują olbrzymią siłę charakteru, kiedy ktoś skrytykuje ich bliskich. Rodzina jest bowiem niezwykle ważna w życiu Raków. Zawsze będą zaciekle jej bronić. W obliczu niebezpieczeństwa grożącego bliskim, w Raki wstępuje wręcz tytaniczna siła i odwaga.

Raki mają bardzo spokojne usposobienie, ale muszą mieć emocjonalne wsparcie ukochanych osób. Bez niego stają się nerwowe i nie mogą znaleźć dla siebie miejsca. Brak akceptacji traktują jako osobistą krzywdę i cierpią niepomiernie, jeśli nie zaznają szczerej i głębokiej miłości. Są do tego dość nieśmiałe i wyrażanie uczuć nie przychodzi im łatwo.

Zalety Raka

Troskliwy, wrażliwy, lojalny, niezawodny, spokojny.

Wady Raka

Za bardzo użala się nad sobą i przywiązuje (do przeszłości, ludzi lub przedmiotów), egocentryczny, humorzasty, przewrażliwiony.

Horoskop Rak: miłość

Rak jest z natury osobą niezwykle wrażliwą. Już w dzieciństwie buduje bagaż doświadczeń, które często negatywnie wpływają na jego dorosłe życie. Z pewnością będzie musiał włożyć sporo wysiłku w poradzenie sobie z emocjonalnymi problemami. To wpływa oczywiście również na sferę miłosną.

Rak często ma problemy ze znalezieniem odpowiedniego partnera. Jest za bardzo związany z rodzicami, więc opuszczenie rodzinnego gniazda jest dla niego niezwykle trudne. Druga kwestia to humorzastość Raka. Wielu ludzi po prostu nie ma wystarczająco cierpliwości dla takiej osoby i szybko idzie szukać kogoś bardziej stabilnego. W ten sposób Rak zmuszony jest niejako do szukania kolejnego partnera.

Mocno uczuciowa natura sprawia, że Rak jest bardzo ostrożny w wyborze obiektu swoich westchnień. Obawia się zranienia, więc profilaktycznie unika zaangażowania, dopóki nie zyska pewności, że jest bezpiecznie. Rak potrzebuje bowiem stałości. Jego związek musi być solidny. W przeciwnym razie nie zaspokoi jego potrzeb.

Jak zainteresować sobą Raka?

Jedno jest pewne. Rak nie wykona pierwszego kroku. Jest na to zbyt nieśmiały. Będzie stał z boku, przyglądając się obiektowi swoich uczuć, ale nigdy do niego nie podejdzie. Będzie wzdychał i marzył, ale nie przejdzie do działania. Jest to człowiek, który będzie czekał, aż ktoś weźmie go w obroty. Rak jest przeważnie stroną pasywną w związku – niezależnie od płci.

Romansowanie nie leży w naturze Raka. Zdecydowanie bardziej woli stały związek niż skakanie z kwiatka na kwiatek. Niestety trudność w znalezieniu miłości życia może spowodować, że Rak „zaliczy” dużo związków, zanim się ustatkuje.

Dwie rzeczy mogą przyciągnąć do ciebie Raka. Po pierwsze, musisz przejąć inicjatywę. Pokazać, że jesteś zdecydowany, solidny i godzien zaufania. To ty musisz zrobić pierwszy krok. Prawdopodobnie również drugi, trzeci i… kilka następnych.

Po drugie, Rak instynktownie szuka kogoś, nad kim będzie mógł roztoczyć opiekę.  Bardzo lubi pomagać innym, więc możesz dać mu do zrozumienia, że tej pomocy właśnie potrzebujesz. Pamiętaj jednak, żeby nie zrobić z siebie ofiary losu. Rak ci pomoże, ale potem ty musisz mu się zrewanżować. Najlepiej w sposób, który postawi cię w bardzo dobrym świetle.

Seks z Rakiem

Rak uwielbia seks. W wielu przypadkach jego zamiłowanie graniczy wręcz z obsesją. Być może dlatego, że seks jest najbardziej zaawansowaną formą wyrażania uczuć wobec partnera. W seksie Rak dostrzega sposób na doskonałe zjednoczenie się z ukochaną osobą – nie tylko cielesne, ale przede wszystkim emocjonalne.

Stosunek Raka trwa zazwyczaj od 30 do 60 minut. Tyle w zupełności mu wystarcza. Dłuższe zabawy zaczynają wyglądać dla niego na zbyt cielesne i zamieniają się w prymitywny sposób zaspokajania żądzy. Dla Raka seks musi stanowić wyraz najwyższych uczuć. Z tego powodu również szybkie numerki raczej nie wchodzą w grę w przypadku Raka.

Jeśli partner Raka zadba o jego potrzeby, nie zapomni o odpowiedniej grze wstępnej i będzie pieścił ciało z miłością – z pewnością zadowoli Raka.

Zgodność z innymi znakami zodiaku

Niezwykła para: Rak, Skorpion, Koziorożec, Ryby

Interesujący związek: Byk, Panna

Przeciętnie, ale rokuje: Lew

Mało zrozumienia: Baran, Bliźnięta, Waga, Strzelec, Wodnik

Rak  w rodzinie

Rak to chyba najbardziej rodzinny ze wszystkich znaków zodiaku. Kocha dzieci i chętnie będzie zajmował się nawet sporą gromadką. Może się z nimi bawić pół dnia i nawet przez moment nie będzie się nudził. Wymyśli interesujące zabawy, przez co również dzieci chętnie spędzą z nim każdą chwilę.

Rak zawsze będzie dbał przede wszystkim o członków swoich rodziny. Gdyby tylko był w stanie, podarowałby im cały świat. Nie ma rzeczy, której by nie zrobił dla swoich najbliższych. Można powiedzieć, że Rak jest doskonałym i pełnym poświęcenia strażnikiem domowego ogniska.

Jako rodzic działa zwykle rozsądnie, choć ma tendencję do wyolbrzymiania pewnych zdarzeń. Bywa, że Rak jest nadopiekuńczy względem swoich latorośli. Ciągle się o nie boi i pragnie zapewnić im absolutne bezpieczeństwo. Na szczęście w tej kwestii doskonale sprawdza się intuicja Raka. Bezbłędnie ostrzega go o wszelkich zagrożeniach, dzięki czemu może on zawczasu podjąć odpowiednie środki ostrożności.

Praca i kariera Raka

Dla Raka najważniejsza jest rodzina. Pracę traktuje przede wszystkim jako sposób na zarobienie pieniędzy potrzebnych do zaspokajania rodzinnych potrzeb. Nie zabiega o karierę czy sławę. W zupełności wystarczy mu realizowanie się w domu.

Jakąkolwiek pracę będzie Rak wykonywać, zawsze priorytetem będzie rodzina. Jeśli zdarzy mu się wykonywać pracę w trudnych warunkach, zniesie ją. Pod warunkiem, że w domu znajdzie spokój i wytchnienie. Zregeneruje wówczas nadwątlone siły i odzyska wigor.

Rakowi odpowiada każdy rodzaj zajęcia, w którym będzie miał okazję do nawiązywania kontaktów z innymi ludźmi. Chęć pomocy czyni z niego idealnego współpracownika. Każdy może skorzystać z obecności Raka w firmie. Jeśli natomiast do jego obowiązków należy opieka nad innymi, to trudno znaleźć lepszego kandydata na to stanowisko.

Finanse Raka

Prowadzenie własnego biznesu z pewnością jest dobrym pomysłem w przypadku Raka. Choć jest on osobą wrażliwą, ma wrodzone umiejętności do finansów i spraw biznesowych. Potrafi również utrzymywać pozytywne relacje z klientami oraz współpracownikami. Nieco gorzej idzie mu nawiązywanie kontaktów, ale to szybko nadrabia, kiedy tylko jego firma zaczyna się rozrastać. A trzeba przyznać, że jeśli Rak jest szefem, przedsiębiorstwo ma ogromne szanse na sukces.

Na ogół Rakowi nie grozi niestabilność w kwestiach finansowych. Jeśli nie zwiąże się z nieodpowiedzialną osobą, która szasta pieniędzmi na lewo i prawo, raczej nie musi obawiać się o swój majątek. Potrafi doskonale gospodarować pieniędzmi. Nie tylko zarobić je, ale też dobrze reinwestować oraz rozsądnie wydawać.

Trudno byłoby znaleźć Raka, który nie stara się oszczędzać. Zdaje sobie bowiem sprawę, że pieniądze odłożone na czarną godzinę to najlepszy sposób na zabezpieczenie rodziny. Istnieje pewne ryzyko, że Rak zacznie oszczędzać bardziej uparcie, niż wymaga tego sytuacja. Oby w imię oszczędzania nie stracił on zdolności do cieszenia się życiem. Powinien pamiętać, że we wszystkim należy zachować rozsądek i umiar.

Najodpowiedniejszy zawód

Idealnym zawodem dla Raka będzie praca związana z opieką nad innymi ludźmi. Jest bardzo wrażliwy i będzie bardzo dbał o swoich podopiecznych, przez co doskonale sprawdzi się w tej roli. Dobrze sprawdza się również jako lekarz lub psychoterapeuta.

Wiele Raków to wyśmienici ludzie interesu. Nie nadają się do wielkiego biznesu, ale małe przedsiębiorstwa (np. osiedlowy sklepik) prowadzą rewelacyjnie. Nawiązują bardzo dobre relacje z klientami, przez co ci ostatni często i chętnie do Raków wracają.

Zdrowie Raka

Rak ma zazwyczaj wrażliwy układ trawienny, szczególnie żołądek. Powinien unikać pikantnych, ostro przyprawionych potraw. Efekt jest wzmocniony przez nerwowy tryb życia Raka. Żyje on w ciągłym emocjonalnym napięciu, tym samym czyniąc się bardzo podatnym na stres. Właśnie stres pogłębia wszystkie ewentualne problemy zdrowotne Raka. Dolegliwości, które mógłby przechodzić łagodnie, nasilają się w wyniku ciągłego zamartwiania.

Człowiek urodzony pod znakiem Raka ma skłonności do gwałtownych i całkowicie nieprzewidywalnych zmian nastroju. Jego emocjonalna huśtawka często prowadzi do stanów depresyjnych. Byłoby więc warto regularnie widywać się z psychoterapeutą.

Odżywianie Raka

Ulubione potrawy Raka to risotto oraz dania zawierające w sobie drób. Ma on też ogromną słabość do czekolady. Być może dlatego, że poprawia ona nastrój, a ten często u Raka jest dość zaniżony.
Rak uwielbia jeść. Ma smykałkę do pracy w kuchni, gdzie czuje się wyśmienicie. Niestety wrażliwy żołądek nie pozwala mu w pełni zaszaleć jako kucharz. Może przygotowywać wspaniałe posiłki dla rodziny i przyjaciół, ale sam musi bardzo uważać. Pewnych dań po prostu nie jest w stanie przetrawić, w efekcie czego najczęściej zadowala go prosta kuchnia. Eksperymenty kulinarne, choć kuszące, stara się ograniczać do minimum. Nie ma potrzeby chorować tylko dlatego, że pojawia się ochota na egzotyczne danie.

Jedno, czego Rak nigdy sobie nie odmówi – nawet za cenę niestrawności – to słodycze. Uwielbia piec ciasta i przygotowywać przeróżne desery. Jest w tym prawdziwym mistrzem, więc należy uważać, żeby nie przytyć, jeśli często się Raka odwiedza.

Aktywność fizyczna

Ćwiczenia są dla Raków bardzo ważne. A przynajmniej takie powinny być, ponieważ pozwalają się odprężyć. Ciągłe emocjonalne napięcie wywołuje u Raków stres, a co za tym idzie – liczne, choć niewielkie dolegliwości zdrowotne. Sport będzie więc doskonałym lekarstwem.

Ludzie urodzeni pod znakiem Raka uwielbiają przyrodę. Chętnie więc wybiorą się na spacer w góry lub do lasu. Kochają również wodę, więc chętnie, regularnie chodzą na basen, żeby popływać. Ilekroć mają okazję wybrać się na plażę, skwapliwie korzystają.

Rak - tradycyjne powiązania

Kolejność w zodiaku: czwarty
Żywioł: woda
Jakość: kardynalna
Szczęśliwe kolory: indygo, srebrny
Kraje: USA, Kanada, Holandia
Szczęśliwe kamienie: perła, opal, kamień księżycowy, koral
Planeta rządząca: Księżyc
Szczęśliwe rośliny: melisa, lotos, wierzba, olcha

Sławni ludzie urodzeni pod znakiem Raka

George Sand (ur. 1 lipca 1804) – francuska pisarka epoki romantyzmu.

Pearl Sydenstricker Buck (ur. 26 czerwca 1892) – powieściopisarka i nowelistka amerykańska, laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w 1938 roku i Nagrody Pulitzera.

Georges Jean Raymond Pompidou (ur. 5 lipca 1911) – francuski polityk, premier Francji w latach 1962-1968 oraz prezydent Francji w latach 1969-1974.

Gajusz Juliusz Cezar (ur. 12 lipca 100 p.n.e. lub 13 lipca 102 r. p.n.e.) – rzymski polityk, wódz, dyktator i pisarz.

Marc Chagall (ur. 7 lipca 1887) – malarz i grafik żydowskiego pochodzenia posiadający obywatelstwo rosyjskie i francuskie; czołowy przedstawiciel kubizmu i internacjonalizmu w malarstwie.

Nelson Rolihlahla Mandela (ur. 18 lipca 1918) – południowoafrykański polityk, prezydent Republiki Południowej Afryki w latach 1994–1999, jeden z przywódców ruchu przeciw apartheidowi, działacz na rzecz praw człowieka, laureat pokojowej nagrody Nobla.

Wojciech Jaruzelski (ur. 6 lipca 1923) – polski polityk i dowódca wojskowy, działacz komunistyczny, przewodniczący Rady Państwa PRL (1985–1989), a następnie prezydent PRL (1989) i prezydent RP (1989–1990).

Sylvester Stallone (ur. 6 lipca 1946) – amerykański aktor, reżyser i scenarzysta, jeden z największych międzynarodowych gwiazdorów, światowa ikona machismo i Hollywood.

Tom Cruise, właśc. Thomas Cruise Mapother IV (ur. 3 lipca 1962) – amerykański aktor i producent filmowy; scjentolog.

Mike Tyson, pseudonim „Bestia” (ur. 30 czerwca 1966) – amerykański bokser, były mistrz świata wagi ciężkiej.

Marcin Prokop (ur. 14 lipca 1977) – polski dziennikarz, prowadzący programów rozrywkowych, felietonista, publicysta.

Francesco Petrarca (ur. 20 lipca 1304) – jeden z pierwszych renesansowych poetów pochodzący z Italii.

Antoine Marie Jean-Baptiste Roger de Saint-Exupéry (ur. 29 czerwca 1900) – francuski pilot, pisarz i poeta. Twórca Małego Księcia, jednego z najważniejszych dzieł XX w.

50 Cent, właściwie Curtis James Jackson III (ur. 6 lipca 1975) – amerykański raper, aktor i przedsiębiorca.

Joanna Orleańska (ur. 5 lipca 1974) – polska aktorka filmowa.

Magdalena Daria Gessler (ur. 10 lipca 1953) – polska restauratorka, właścicielka i współwłaścicielka kilkunastu restauracji. Prowadząca program „Kuchenne rewolucje” oraz jurorka polskiej edycji MasterChef.

Liroy, właściwie Piotr Krzysztof Marzec (ur. 12 lipca 1971) – polski raper, producent muzyczny i przedsiębiorca.

Vin Diesel, właściwie Mark Sinclair Vincent (ur. 18 lipca 1967) – amerykański aktor, producent, reżyser, scenarzysta filmowy i kaskader.

Robin McLaurin Williams (ur. 21 lipca 1951) – amerykański aktor i komik.

Harrison Ford (ur. 13 lipca 1942) – amerykański aktor filmowy i telewizyjny, producent filmowy.

Meryl Streep, właściwie Mary Louise Streep (ur. 22 czerwca 1949) – amerykańska aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna.

Danny Lebern Glover (ur. 22 lipca 1946) – amerykański aktor, producent filmowy i reżyser, ambasador dobrej woli UNICEF.

Maciej Orłoś (ur. 16 lipca 1960) – polski aktor, dziennikarz, prezenter Telewizji Polskiej.

Gottfried Wilhelm Leibniz, znany także pod nazwiskiem Leibnitz (ur. 1 lipca 1646) – niemiecki polihistor: filozof, matematyk, prawnik, inżynier-mechanik, fizyk, historyk i dyplomata.

Nikola Tesla (ur. 10 lipca 1856) – inżynier i wynalazca serbskiego pochodzenia.

Donnie Yen (ur. 27 czerwca 1963) – chiński aktor sztuk walk, reżyser.

Connie Nielsen (ur. 3 lipca 1965) – duńska aktorka.

Mamed Chalidow (ur. 17 lipca 1980) – polski zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA) pochodzenia czeczeńskiego.

David Michael Hasselhoff (ur. 17 lipca 1952) – amerykański aktor telewizyjny i filmowy, piosenkarz, najczęściej kojarzony z rolami w serialach: Nieustraszony i Słoneczny patrol.

Lil’ Kim, właściwie Kimberly Jones (ur. 11 lipca 1975) – amerykańska raperka.

Missy Elliott, właściwie Melissa Arnette Elliott (ur. 1 lipca 1971) – amerykańska raperka.

Carlos Santana (ur. 20 lipca 1947) – muzyk, gitarzysta rockowy i jazzowy.

Czesław Miłosz (ur. 30 czerwca 1911) – polski poeta, prozaik, eseista, historyk literatury, tłumacz, dyplomata.

Ernest Hemingway (ur. 21 lipca 1899) – pisarz amerykański, prozaik.

Robert Burneika, właśc. Robertas Burneika (ur. 8 lipca 1978) – litewski kulturysta, mieszkający na stałe w Las Vegas.

Pamela Denise Anderson (ur. 1 lipca 1967) – kanadyjska aktorka i modelka, działaczka na rzecz praw zwierząt, związana z organizacją People for the Ethical Treatment of Animals (PETA).


Kategorie: Astrologia


Pomóż innym znaleźć ten artykuł. Podziel się:Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: horoskop rak, horoskop dla raka, rak horoskop opisowy, znak zodiaku rak, rak zodiak, znak zodiaku rak charakterystyka, znak zodiaku rak kamień, rak znak zodiaku wikipedia.