Encyklopedia Ezoteryczna

Poznaj największe sekrety wszechświata

Horoskop Ryby – znak zodiaku

Horoskop Ryby

Horoskop Ryby: 19 lutego – 20 marca

Jednym z podstawowych problemów człowieka urodzonego pod tym znakiem zodiaku jest brak poczucia bezpieczeństwa. Łączy się to z silnymi uczuciami, jakie targają typową Rybą. Jest to osoba wrażliwa, o bardzo bogatym wnętrzu – które niestety często sprawia, że śni ona na jawie. W konsekwencji Ryba nie koncentruje się na materialnych zdobyczach, a co za tym idzie, zazwyczaj żyje dość skromnie. Można powiedzieć, że całym majątkiem Ryby jest jej egzystencja wewnętrzna.

Człowieka spod znaku Ryb charakteryzuje pełna sprzeczności natura. Posiada on osobowość zmienną i bardzo podatną na wpływ z zewnątrz. Dotkliwie przeżywa każdą doznaną krzywdę i nie potrafi się pogodzić z tym, że ktoś mógłby go rozmyślnie zranić.

Ryba potrzebuje kogoś, komu może zaufać i dzielić z nim życie bez obaw o swoje bezpieczeństwo (szczególnie emocjonalne). Ryba raz jest świetnie zorganizowana i zaradna, a innym razem nie potrafi się odnaleźć, kompletnie zatracając wszystkie zdolności. Wielu znajomych Ryb dziwi się, jak takie skrajności mogą być w ogóle możliwe.

Horoskop Ryby

Osoba urodzona pod znakiem Ryb ma wiele współczucia dla innych. Może dlatego, że (przynajmniej w swoim mniemaniu) sama wiele wycierpiała. Stara się więc – w miarę swoich możliwości – pomagać i zawsze wspierać swoich bliskich. Niestety robi to często własnym kosztem. Zamiast pomyśleć o sobie, koncentruje się na kimś innym. Ryba nie umie za bardzo radzić sobie z własnymi problemami. Może dlatego woli wspierać przyjaciół.

Człowiek urodzony w znaku Ryb ma naturę artystyczną. Ma w sobie wiele małych dziwactw i dzięki sztuce może je swobodnie wyrażać. Tym bardziej, że duchowa sfera życia jest Rybie o wiele bliższa niż materialna. Z przyjemnością więc oddaje się twórczości, zgłębiając dzięki temu własne wnętrze oraz rozwijając (i tak już bardzo rozwiniętą) wyobraźnię.

Ryba odczuwa również wielki pociąg do mistycyzmu. Wiele Ryb idzie w kierunku astrologii, tarota czy mediumizmu. Z niebywałą łatwością przychodzi im rozwijanie talentów w tym kierunku. Ryba może poświęcić się niekonwencjonalnym lub naturalnym metodom leczenia i zostać wspaniałym uzdrawiaczem. Z chęcią zanurzy się również w różnego rodzaju religie czy ruchy ideologiczne (np. New Age).

Człowiek urodzony pod znakiem Ryb ma pewną cechę charakteru, która często pozostaje w ukryciu – jest władczy i nie znosi sprzeciwu. Co prawda, jego motywy są zazwyczaj altruistyczne, ale mimo to nie potrafi zaakceptować sytuacji, w której ktoś ma inne zdanie i nie chce podporządkować się jego potrzebom. Ryba uważa, że wie lepiej, co inni powinni robić w swoim życiu i nie krępuje się w zachęcaniu do tego. Niestety przekonanie o własnej nieomylności niekoniecznie jest zgodne z rzeczywistością. Najczęściej jest wręcz przeciwnie.

Zalety Ryb

Silna intuicja i ogromna wyobraźnia. Ryby są gotowe do wielkiego poświęcenia, współczujące, tolerancyjne i oddane swoim bliskim.

Wady Ryb

Nadwrażliwość i cierpiętnictwo; skłonność do wpadania w nałogi i brak umiejętności radzenia sobie z własnymi emocjami.

Horoskop Ryby: miłość

Ryby to chyba najwięksi romantycy w całym zodiaku. Od najmłodszych lat marzą o wielkiej miłości i epickiej wręcz namiętności. Z tego powodu może się zdarzyć, że Ryby nie dostrzegą wad swojego wybranka. Wikłają się w ten sposób w toksyczne związki, przez co później cierpią. Dopiero w późniejszym wieku, mając za sobą wiele miłosnych przygód, Ryby znajdują upragnioną drugą połówkę.

Na szczęście Ryby nigdy nie dają za wygraną. Po każdej emocjonalnej porażce zbierają siły i ruszają na poszukiwania kolejnej miłości. Wchodzą w nowy związek z pozytywnym nastawieniem i otwartym sercem. Za którymś razem na pewno uda im się znaleźć odpowiednią osobę.

Ryby uwielbiają poznawać swojego partnera. Robią to powoli, nie spiesząc się, by nie spłoszyć wybranka. Etap flirtu i randkowania sprawia im nieopisaną przyjemność. Czują się, jakby odkrywały tajemnicę. Niczym archeolog na pustyni zmiatają pędzelkiem piasek, by dotrzeć do bezcennych artefaktów.

Silna potrzeba miłości sprawia, że Ryby często uzależniają się od partnera. Dosłownie nie potrafią bez niego żyć. Mogą w ten sposób powstać dość nieciekawe sytuacje, w których Ryby zostaną wykorzystane. Powinny uważać na poziom własnego zaangażowania. Miłość jest piękna, ale może prowadzić do cierpienia, jeśli zostanie ulokowana w niewłaściwej osobie.

Jak zainteresować sobą Ryby?

Niestety, w przypadku Ryb nie ma gotowej odpowiedzi na to pytanie. Osoby urodzone pod tym znakiem są tak zróżnicowane, że każda może mieć inne zapatrywania na udaną randkę oraz idealnego partnera. Z Rybami trzeba iść na żywioł i modlić się, żeby akurat nasze cechy przypadły im do gustu.

Oczywiście można Rybę urzec romantyzmem. Jeśli wykażesz się w tej kwestii odpowiednią dozą wyobraźni, możesz zrobić piorunujące wrażenie. Pamiętaj tylko, żeby nie podnosić samemu sobie poprzeczki. Jeśli na początku znajomości będziesz pozował na romantyka, a w rzeczywistości taki nie jesteś, prawda w końcu wyjdzie na jaw. Ryba być może się z tym pogodzi, ale równie dobrze może cię porzucić.

Co odstrasza Ryby w potencjalnych partnerach? Przede wszystkim materialistyczne podejście do życia oraz za  bardzo nadęte ego. Taki człowiek od razu może sobie darować flirtowanie. Ryby mają dobrą intuicję i szybko wyczują fałsz.

Horoskop Ryby: seks

Ryby bardzo lubią seks. Co prawda są monogamistkami z przekonania, ale przyznają, że czasami trudno im utrzymać ręce przy sobie. Chcą być kochane. Przez wszystkich – sąsiada, tajemniczego nieznajomego poznanego na mieście, gwiazdę rocka czy prezentera telewizyjnego. Ryby mają silne libido i myślą o seksie bardzo często. Oczywiście najchętniej na myślach by nie kończyły.

Jeśli Ryby nie popadną w chorobliwe uzależnienie od seksu, zadowolą się czterema stosunkami w tygodniu. Tym bardziej, że na więcej raczej nie starczy im czasu. Ryby lubią bowiem bardzo długą grę wstępną – nawet dwie godziny. Przeciągają ją więc tak długo, jak to tylko możliwe. Nie każdy partner może to wytrzymać.

Ryby mają w sobie ogromny potencjał seksualny. Jeśli nie znajdą partnera, który będzie umiał go zaspokoić, będzie problem. Jeśli partner nie daje rady nadążyć za Rybami, z pewnością poszukają kogoś innego. Nie są zwolennikami zdradzania ukochanej osoby, ale czasami emocje biorą górę.

Zgodność z innymi znakami zodiaku

Niezwykła para: Rak, Skorpion, Koziorożec, Ryby
Interesujący związek: Byk, Panna
Przeciętnie, ale rokuje: Lew, Waga, Strzelec
Mało zrozumienia: Baran, Bliźnięta, Wodnik

Ryby w rodzinie

Ryby to osoby często niezorganizowane i nieprzewidywalne. Nie mają złych intencji, ale trudno im utrzymać dyscyplinę. Lubią dzieci i dobrze się nimi opiekują, ale nie potrafią zorganizować im życia w odpowiedni sposób. Dzieci wychowują się w poczuciu mentalnego luzu i nie za bardzo przejmują rodzicem Rybą.

Wielką wadą Ryb jest uległość. Nader często zdarza się im poddawać wpływowi nastroju panującego w rodzinnym domu. Są niczym chorągiewka na wietrze, przez co mają trudności z podjęciem decyzji. Mogą w ten sposób bardzo irytować swoich partnerów, gdyż wówczas wszystko spada na ich głowę.

Mimo wad, Ryby są bardzo kochające i starają się dbać o wszystkich członków swojej najbliższej rodziny. Zdarza im się zapomnieć o dalszych krewnych, ale to tylko dlatego, że mają zbyt dużo na głowie.

Horoskop Ryby: praca i kariera

Ryby to znak wewnętrznych sprzeczności, więc trudno określić, jaka praca by je zadowoliła. Mogą być zręcznymi biznesmenami, ale też mieć do prowadzenia działalności gospodarczej dwie lewe ręce. Mogą być zarówno dobre, jak i koszmarne w danym zawodzie. Są jednak wszechstronne i z pewnością odnajdą się w każdej pracy.

Jedno, co wiadomo z całą pewnością, to fakt, iż Ryby potrzebują kariery, która pozwoli im spożytkować energię emocjonalną. Przede wszystkim powinny spróbować swoich sił w pracy wymagającej wyobraźni i zdolności artystycznych. Dzięki temu będą czerpać satysfakcję z pracy i na pewno życie okaże się piękniejsze.

Pod znakiem Ryb często rodzą się aktorzy, malarze, muzycy, rzeźbiarze, tancerze – ludzie umilający innym szarość dnia codziennego. Może się wydawać, że życiową misją Ryb jest wypełnianie świata radością i światłem. Wiele Ryb zajmuje się również szeroko pojętą ezoteryką. Godzinami badają astrologię czy karty tarota, by móc swoją wiedzą wspierać innych.

Horoskop Ryby: finanse

Niestety, w kwestii pieniędzy Ryby nie mają tyle szczęścia (lub umiejętności), co inne znaki zodiaku. Bardzo rzadko dobrze zarabiają. Koncentrują się raczej na wykonywaniu pracy zaspokajającej twórcze instynkty, a to często nie idzie w parze z przyzwoitymi dochodami. Nie każdy może być światowej sławy malarzem czy aktorem. Większość Ryb musi zatem zadowolić się skromnymi dochodami.

Ryby nie próbują robić intratnych interesów na siłę. Nie szukają okazji do zrobienia biznesu. O wiele bardziej cieszy je praca w zgranym zespole. Jeśli pensja wystarczy na utrzymanie siebie i rodziny, Ryby są zadowolone. Pragną, by ich życie miało jakąś ponadczasową wartość. Trudno im przeliczać piękno sztuki na gotówkę.

Jedno, co wychodzi Rybom naprawdę dobrze w kwestiach finansowych, to oszczędzanie. Wiedzą, jak przeżyć za niewielkie pieniądze oraz co zrobić, by rozsądnie budować oszczędności. Rzadko zdarza się, żeby Ryby nie miały jakichś zaskórniaków na czarną godzinę.

Najodpowiedniejszy zawód

Ryby mogą z powodzeniem uprawiać wszelkie rodzaje sztuki. Są w tej materii wyjątkowo utalentowane. Podobnie jest ze sferą duchowości. Ryby mogą zostać duchownym, uzdrowicielem, parapsychologiem czy medium. Lubią pomagać innym ludziom, więc nieobce są im również zawody takie jak lekarz, pielęgniarka czy opiekun osoby niepełnosprawnej.

Horoskop Ryby: zdrowie

Zdrowie Ryb zależy w głównej mierze od psychiki. Są bardzo wrażliwe i każdą emocję ich organizm przekłada na fizyczne samopoczucie. Jeśli mają chandrę, z pewnością złapią każdego wirusa. Nie ominie ich żadna drobna dolegliwość, co jeszcze może pogłębić depresyjne myślenie.

Jeśli jednak Ryby są w dobrym humorze, poradzą sobie z każdą chorobą. Nawet poważniejszą. Ich podświadomość jest niezwykle silna i dyryguje całym organizmem. Warto, by członkowie rodziny Ryb pamiętali o tej zależności. Będą w stanie dbać o zdrowie swoich ukochanych – niejako pociągając za emocjonalne sznurki niczym wprawny mistrz marionetek.

Słabym punktem Ryb są stopy. Powinny na nie uważać, jeśli nie chcą mieć problemów z chodzeniem. Wiele Ryb cierpi na jakąś dolegliwość związaną ze stopami: odciski, kurzajki, wrastające paznokcie, odparzenia. Może wydawać się, że to błahostki, ale dają się poważnie we znaki. Ryby powinny nosić wygodne buty, dobrej jakości. W przeciwnym razie będą się strasznie męczyć.

Horoskop Ryby: odżywianie

Ryby mają talent do gotowania. Na ogół czują się w kuchni rewelacyjnie i chętnie przygotowują posiłki dla członków rodziny i znajomych. Z przyjemnością organizują przyjęcia i kameralne spotkania w gronie najbliższych. Mogą wówczas brylować w towarzystwie i pokazać swój kunszt.

Szczególnie dobrze wychodzą Rybom desery. Kto raz spróbuje rybich słodkości, będzie regularnie wracał. Uwaga! Można się uzależnić. Tym bardziej, że Ryby nie wariują na punkcie diet odchudzających i nie mają oporów przed przygotowywaniem wysoce kalorycznych potraw. Jeśli zbyt często będziesz gościć u Ryb, możesz mieć problemy z nadwagą.

Ryby mają słabość do frytek i alkoholu. Na pozór te dwie rzeczy się ze sobą nie łączą, ale nie dajmy się zwieść. Ryby są w stanie przygotować całe przyjęcie w oparciu o te dwie rzeczy.

Zamiłowanie do dobrego jedzenia może skutkować u Ryb zaokrąglaniem się w okolicy talii. Z upływem lat praktycznie nie ma szans na uniknięcie kilku zbędnych kilogramów. Ryby za bardzo lubią dobre jedzenie. Nie będą sobie odmawiały tylko dlatego, żeby mieć smukłą sylwetkę. Może w młodości zwrócą na to uwagę, ale w późniejszym wieku większe znaczenie będzie miało zaspokojenie potrzeb podniebienia.

Horoskop Ryby: aktywność fizyczna

Ludzie urodzeni pod znakiem Ryb kochają wszelkie sporty wodne. Chętnie chodzą na basen czy plażę i pływają do upadłego. Z racji tego, że są to osoby dość nerwowe, powinny uprawiać sporty umożliwiające wyciszenie się, jak joga czy nawet zwyczajne spacery po lesie. Najważniejsze jest w ich przypadku odprężenie się, co zwykle nie przychodzi łatwo.

Ryby - tradycyjne powiązania

Kolejność w zodiaku: dwunasty
Żywioł: woda
Jakość: zmienna
Szczęśliwe kolory: morska zieleń, fiolet
Kraje: Portugalia
Szczęśliwe kamienie: perła, koral, chryzolit
Planeta rządząca: Jowisz, Neptun
Szczęśliwe rośliny: dziewanna, irys, leszczyna, wierzba

Sławni ludzie urodzeni pod znakiem Ryb

Sasha Grey, właściwie Marina Hantzis (ur. 14 marca 1988) – amerykańska aktorka, modelka, muzyk, pisarka. Była aktorka pornograficzna.

Marie-Madeleine Pioche de la Vergne, hrabina de La Fayette (ur. 18 marca 1634) – pisarka francuska okresu baroku, autorka Księżnej de Clèves, pierwszej francuskiej powieści psychologicznej.

Róża Luksemburg, właśc. Rozalia Luxenburg (ur. 5 marca 1871) – działaczka i ideolog polskiego i niemieckiego ruchu robotniczego.

Jean Harlow, właściwie Harlean Harlow Carpenter (ur. 3 marca 1911) – amerykańska aktorka filmowa i symbol seksu lat 30.

Michelangelo Buonarroti (ur. 6 marca 1475) – włoski malarz, rzeźbiarz, poeta i architekt epoki Odrodzenia.

Victor Marie Hugo (ur. 26 lutego 1802) – francuski pisarz, poeta, dramaturg i polityk. Jeden z najważniejszych twórców literatury francuskiej i czołowy przedstawiciel romantyzmu francuskiego.

Albert Einstein (ur. 14 marca 1879) – niemiecki fizyk żydowskiego pochodzenia, jeden z największych fizyków-teoretyków XX wieku, twórca ogólnej i szczególnej teorii względności, współtwórca korpuskularno-falowej teorii światła, odkrywca emisji wymuszonej. Laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki w 1921 roku za wyjaśnienie efektu fotoelektrycznego.

Andrzej Witold Wajda (ur. 6 marca 1926) – polski reżyser filmowy i teatralny, w latach 1989–1991 senator I kadencji.

Elizabeth Taylor (ur. 27 lutego 1932) – hollywoodzka aktorka urodzona w Wielkiej Brytanii, wyróżniona wieloma nagrodami, w tym dwoma Oscarami: w 1961 za rolę Glorii Wondrous (Butterfield 8) i w 1967 za rolę Marthy (Kto się boi Virginii Woolf?).

Michael Caine, właśc. Maurice Joseph Micklewhite, Jr. (ur. 14 marca 1933) – brytyjski aktor.

Sharon Stone (ur. 10 marca 1958) – amerykańska aktorka, modelka i producentka.

Chuck Norris, właśc. Carlos Ray Norris (ur. 10 marca 1940) – amerykański aktor, mistrz sztuk walk, sześciokrotny mistrz świata w karate.

Bruce Willis (ur. 19 marca 1955) – amerykański aktor i producent filmowy.

Rihanna, właściwie Robyn Rihanna Fenty (ur. 20 lutego 1988) – barbadoska artystka, wokalistka wykonująca muzykę z pogranicza popu, r&b, dance, pop rocka i reggae, modelka, aktorka i projektantka mody.

Stanisław Ignacy Witkiewicz (ur. 24 lutego 1885) – polski malarz, fotografik, pisarz, dramaturg i filozof.

Zdzisław Beksiński (ur. 24 lutego 1929) – polski malarz, rzeźbiarz, fotograf, rysownik i artysta posługujący się też grafiką komputerową.

Fryderyk Chopin (ur. 22 lutego lub 1 marca 1810) – polski kompozytor i pianista.

Jarosław Leon Iwaszkiewicz (ur. 20 lutego 1894) – polski pisarz, tłumacz i librecista, współtwórca grupy poetyckiej Skamander, współpracownik „Wiadomości Literackich”, wieloletni redaktor naczelny „Twórczości”.

Zygmunt Krasiński (ur. 19 lutego 1812) – jeden z trójcy wieszczów, największych poetów polskiego romantyzmu.

Justin Bieber (ur. 1 marca 1994) – kanadyjski wokalista popowy/R&B, autor tekstów i aktor.

Sandro Botticelli, właśc. Alessandro di Mariano Filipepi (ur. 1 marca 1445) – włoski malarz szkoły florenckiej, który tworzył w okresie Odrodzenia.

Georg Simon Ohm (ur. 16 marca 1789) – matematyk niemiecki.

Antonio Lucio Vivaldi (ur. 4 marca 1678) – włoski skrzypek i kompozytor, kapłan katolicki.

Flavor Flav, właściwie William Jonathan Drayton Jr. (ur. 16 marca 1959) – amerykański raper i prezenter telewizyjny.

Andrzej Grabowski (ur. 15 marca 1952) – polski aktor filmowy, teatralny, kabaretowy i telewizyjny, stand-uper oraz wokalista.

Ryszard Kapuściński (ur. 4 marca 1932) – polski reportażysta, publicysta, poeta i fotograf, zwany „cesarzem reportażu”.

Jakub Gierszał (ur. 20 marca 1988) – polski aktor.


Kategorie: Astrologia


Pomóż innym znaleźć ten artykuł. Podziel się:Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: horoskop ryby, horoskop dla ryb, ryby horoskop opisowy, znak zodiaku ryby, ryby zodiak, znak zodiaku ryby charakterystyka, znak zodiaku ryby kamień, ryby znak zodiaku wikipedia.