Encyklopedia Ezoteryczna

Poznaj największe sekrety wszechświata

Horoskop Strzelec – znak zodiaku

Horoskop Strzelec

Horoskop Strzelec: 22 listopada – 21 grudnia

W życiu osób urodzonych pod tym znakiem zodiaku walczą dwie sfery – cielesna i duchowa. Jeśli nie znajdą sposobu na pogodzenie ich i połączenie w harmonijną całość, mogą mieć problemy z osiągnięciem szczęścia. Podświadomie dążą do wprowadzania zmian w życiu swoim i innych w taki sposób, by uczynić ziemską egzystencję możliwie jak najlepszą. To właśnie spod znaku Strzelca wywodzi się najwięcej wizjonerów i nauczycieli ludzkości.

Charakterystyczne jest dla nich również przekonanie o słuszności własnych poglądów. Strzelcy uważają, iż – dla własnego dobra – każdy człowiek powinien działać zgodnie z tym, co sami głoszą. Niestrudzenie propagują wśród znajomych swoje przekonania, dowodząc ich nieomylności. Bardzo trudno przekonać Strzelca, że się myli. Jest to prawie niewykonalne. Bez niepodważalnych argumentów nie ma szansy na udowodnienie Strzelcowi (w jego mniemaniu) popełnienia błędu.

Strzelcy są wiecznie spragnieni nowych wrażeń oraz pogłębiania wiedzy. Nie tylko uwielbiają prowadzić wielogodzinne dysputy (np. na tematy filozoficzne), ale również wprowadzać w czyn swoje idee. Są przy tym szczerzy aż do bólu. Nie wahają się wyrażać głośno swoich poglądów, ale niestety brakuje im przy tym taktu.

Horoskop Strzelec

Osoby urodzone pod znakiem Strzelca to ludzie optymistycznie patrzący na świat. Kochają podróże oraz niebagatelne przygody. Przyciągają ich pogodne osoby i z takimi właśnie szukają kontaktu w swoich eskapadach. Cieszą się przy tym wszelkimi okazjami do zakosztowania luksusów (np. w wysokiej klasy hotelach), przez co sprawiają wrażenie, iż należą do osób zamożnych.

Większość Strzelców to idealiści. Cechuje ich entuzjazm i ogromna pasja. Kiedy wybiorą dziedzinę dla siebie, realizują się w niej jak mało kto. Interesuje ich religia i filozofia, ale również sztuka. Z łatwością przychodzi im osiąganie sukcesów w tych dyscyplinach.

Strzelcy uwielbiają zaczynać nowe projekty. Są praktyczni i pracowici, dzięki czemu idealnie się do tego nadają. Niestety mają często problem z dalszą realizacją swoich planów. Na początku pełni entuzjazmu, z czasem zaczyna przytłaczać ich rutyna i monotonność codziennych obowiązków. Z tego powodu zdarza im się nie kończyć rozpoczętych spraw. Jeśli nie widzą szybkich efektów swoich działań, zaczynają się zniechęcać.

Strzelec jest w czepku urodzony. Ten człowiek to prawdziwy szczęściarz. Cały czas przytrafia mu się coś niesamowitego, a przy tym oczywiście korzystnego. Pozytywne zdarzenia dla Strzelca norma. Może właśnie dlatego większość osób urodzonych w znaku Strzelca jest optymistami.

Człowiek – Strzelec nie przepada za tajemnicami i wszystkim, co jest niejasne i zawiłe. Woli sprawy zrozumiałe i przejrzyste. Może wówczas poruszać się prostą drogą, zamiast kluczyć w gąszczu zagadek i niedopowiedzeń. Sam też jest bardzo szczery i uczciwy.

Zalety Strzelca

Pozytywnie nastawiony, otwarty na świat, entuzjastyczny, wesoły, bezpośredni, spontaniczny i energiczny.

Wady Strzelca

Świętoszkowaty, przemądrzały, pozer. Obłudny i nieczuły.

Horoskop Strzelec: miłość

To nie jest osoba nieśmiała. Strzelec otwarcie przyznaje się do swoich uczuć i nie owija w bawełnę. Jeśli ktoś mu się spodoba, od razu zaprosi go na randkę. Nie będzie marnował czasu na czajenie się po krzakach i zastanawianie, czy jego uczucia są odwzajemnione. On działa i nie waha się ruszać w miłosny bój.

Nie da się ukryć, że jednym z najważniejszych elementów miłości jest dla Strzelca pociąg seksualny. Zakochuje się szybko i od razu przechodzi do działania. Zanim się obejrzy, może już być zaangażowany bardziej, niż by chciał. Bynajmniej się wówczas nie wycofuje. Jeśli partnerka jest dla niego odpowiednia, nadal utrzymuje inicjatywę. Zanurza się w związek coraz bardziej, aż pewnego dnia (ku swojemu zaskoczeniu) staje na ślubnym kobiercu.

Każdy lubi przebywać w towarzystwie Strzelca, ponieważ jest z natury ciepły i niezwykle radosny. Przyciąga w ten sposób grono wiernych przyjaciół i licznych wielbicieli płci przeciwnej. Flirtuje, zaprasza na randki i często ląduje z kimś w łóżku. Nie czeka na rozwinięcie się romansu. Wręcz przeciwnie. Seks traktuje jako nieodzowny element rodzącego się związku. Zaciągnie więc swoją wybrankę do sypialni, jeszcze zanim zdecyduje, czy chce się z nią umówić na drugą randkę. Taka decyzja zwykle zapada w głowie Strzelca dopiero nad ranem.

Jak zainteresować sobą Strzelca?

Strzelec jest prostolinijny, a przy tym cechuje go silna osobowość. To ciekawe połączenie, dające człowieka o niespożytej energii i apetycie na przygody. Dlatego też Strzelec potrzebuje partnerki, która jest pewna siebie i nie boi się podejmować wyzwań. Powinna być atrakcyjna fizycznie, ale w ostateczności najbardziej liczy się jej osobowość oraz poziom inteligencji.

Co może zniechęcić Strzelca do drugiej osoby? Brak ogłady i dbałości o wygląd. Strzelec szerokim łukiem omija niechlujów i nudziarzy. Jeśli taki jesteś, nawet nie próbuj podrywać Strzelca. Zwyczajnie cię wyśmieje. Choć trzeba przyznać, że zrobi to w sympatyczny i przyjacielski sposób.

Jeśli chcesz zaimponować Strzelcowi, zaproś go na aktywną fizycznie randkę. Żadne kino czy wypad do muzeum – to odpada. Zamiast tego zaproponuj eksplorację jaskini lub ścianę wspinaczkową. Jeśli to dla ciebie za trudne, na początek możesz wybrać się ze Strzelcem na spacer po parku. Ale pamiętaj: ściana wspinaczkowa i tak cię nie ominie. Przy Strzelcu prędzej czy później będzie trzeba się wysilić.

Seks ze Strzelcem

Strzelec lubi uprawiać seks codziennie. Jest z natury człowiekiem aktywnym i nie znosi nudy. Dotyczy to również spraw łóżkowych. Partnerka o niewyrafinowanych potrzebach seksualnych najprawdopodobniej nie wzbudzi większego zainteresowania Strzelca. On nie chce ograniczać swoich potrzeb i szybko poszuka bardziej „kompatybilnej” partii.

Oczywiście w seksie każdy Strzelec chętnie eksperymentuje. Szybko, wolno, z lewej czy prawej strony, pod każdym kątem i w dowolnym miejscu – dla Strzelca nie ma żadnych ograniczeń. Jedynie jego wyobraźnia może stanowić pewną granicę seksualnych uniesień.

Seks to dla Strzelca coś więcej niż tylko fizyczny akt. Ma znaczenie wręcz duchowe. W ten sposób Strzelec nawiązuje głęboką więź duchową ze swoją partnerką. Łączy się z nią tak mocno, że oboje wykraczają poza swoje umysły i zmysły.

Zgodność z innymi znakami zodiaku

Niezwykła para: Baran, Lew, Waga, Strzelec, Wodnik
Interesujący związek: Bliźnięta
Przeciętnie, ale rokuje: Skorpion, Ryby
Mało zrozumienia: Byk, Rak, Panna, Koziorożec

Strzelec w rodzinie

Kochający nieskrępowaną wolność Strzelec nie jest miłośnikiem idei zakładania rodziny. Postrzega ją jako swoiste więzienie i koniec szczęśliwego życia. Odczuwa silną potrzebę swobody i nic nie może go ograniczać. Jeśli tak się dzieje, Strzelec więdnie niczym roślina, której nikt nie podlewa.

W domu zwykle nie spędza zbyt wiele czasu. Ciągle gdzieś go nosi, a mnogość zainteresowań sprawia, że dla najbliższych nie zawsze ma czas. W domu widują go dość rzadko, ale przynajmniej od strony finansowej Strzelec stara się zabezpieczyć rodzinny byt. Chce, żeby wszystkim żyło się jak najlepiej, ale pod warunkiem, że nie będą mu przeszkadzać w realizowaniu siebie.

Jako rodzic potrafi znienacka wyskoczyć z dziwacznym pomysłem i oczekuje, że każdy w mig podejmie się realizacji nowego projektu. Może to być nietypowa dieta lub sport, o którym nikt wcześniej nie słyszał. Cokolwiek Strzelec wymyśli, z pewnością będzie miało związek z rozwojem członków rodziny. Strzelec pragnie bowiem zapewnić możliwość dobrej edukacji zarówno dla swoich dzieci, jak i życiowego partnera.

Praca i kariera Strzelca

Strzelec nie cierpi się nudzić, toteż zawsze znajduje sobie jakieś zajęcie. Spędzając czas w pracy, z pewnością nie będzie go marnował. Zbijanie bąków i czekanie na fajrant nie jest w jego stylu. Umarłby z nudów, gdyby nie miał nic do roboty. Dlatego też jest ciągle zajęty, co sprawia wrażenie ogromnej pracowitości. Tak też postrzegają go przełożeni i współpracownicy. Strzelec jest więc mile widziany w każdej pracy.

Strzelec uwielbia pracować twórczo. Ma do tego wyjątkowe predyspozycje, a przy tym z łatwością inspiruje współpracowników. Z niekłamaną satysfakcją obserwuje, jak idee przekształcają się w rzeczywistość. Wszelkiego rodzaju tworzenie nowych struktur, nawiązywanie kontaktów czy kreowanie pięknych przedmiotów jest dla Strzelca spełnieniem marzeń. W ten sposób realizuje swoją naturalną potrzebę przeciwstawiania się stagnacji.

Bardzo ważnym elementem pracy jest dla Strzelca kontakt z innymi ludźmi. Izolacja przyprawia go o mdłości i wręcz uniemożliwia mu prawidłowe funkcjonowanie. Odcięty od ludzi nie jest w stanie wykonywać swoich obowiązków i zaczyna dziwaczeć.

Finanse Strzelca

Co ciekawe, Strzelec jest dość przezorny, jeśli chodzi o kwestie finansowe. To może dziwić w przypadku osoby tak ekscentrycznej i nieprzewidywalnej. Okazuje się jednak, że Strzelec w młodości zazwyczaj doświadcza przejściowych kłopotów z pieniędzmi (popada w długi) i fakt ten uczy go pokory oraz rozsądku. W dorosłym życiu planuje wszystkie większe wydatki z wyprzedzeniem i stara się trzymać finanse pod kontrolą. Co prawda nadal lubi wydawać pieniądze na dziwaczne przygody, robi to jednak w sposób o wiele bardziej umiarkowany, niż można by sądzić.

Ogólnie rzecz biorąc, zarabianie pieniędzy nie stanowi dla Strzelca wielkiego problemu. Lubi mieć zajęcie, więc w każdej podejmowanej pracy daje z siebie wszystko. Przełożeni to doceniają i sowicie go wynagradzają.

Jedno, nad czym Strzelec powinien się poważnie zastanowić, to przyszłość. Zazwyczaj żyje chwilą obecną i nie przejmuje się takimi kwestiami jak chociażby emerytura. Dobrze by jednak było, żeby zabezpieczył się na starość. W przeciwnym razie może pewnego dnia obudzić się z przysłowiowym palcem w nocniku.

Najodpowiedniejszy zawód

Praca związana z podróżami będzie idealna dla Strzelca. Doskonale sprawdza się również w zawodach związanych z nauczaniem innych, szczególnie kwestii filozoficznych czy religijnych. Dobrym wyborem będzie dla Strzelca także praca związana z naturą i zwierzętami, np. rolnik, leśniczy, hodowca czy weterynarz.

Zdrowie Strzelca

Strzelec prowadzi bardzo aktywny tryb życia. Nie chce odpoczywać, bo szybko się nudzi. Dzięki temu zazwyczaj charakteryzuje się dość dobrym stanem zdrowia. Nigdy nie siedzi na miejscu zbyt długo. Dużo się rusza i w ten sposób wzmacnia organizm. Niestraszne mu drobne dolegliwości, a i większość poważniejszych chorób omija go szerokim łukiem. Nawet system odpornościowy Strzelca zdaje się działać na podwyższonych obrotach. Wirusy i zarazki nie mają szans.

Nie oznacza to, że Strzelec nie ma słabych punktów! Niestety, pewien organ daje mu się mocno we znaki. To wątroba. Strzelec, człowiek lubiący dobrą zabawę, powinien unikać alkoholu i ciężkostrawnych potraw. To prawdziwe nieszczęście. Na najlepszych przyjęciach są bowiem tylko takie rzeczy. I jak tu się dobrze bawić, skoro nie można skosztować wybornego trunku? Strzelec przez całe życie będzie borykał się z tego typu pytaniami. Jeśli nie chce na starość poważnie zachorować, powinien zachować wstrzemięźliwość.

Odżywianie Strzelca

Strzelec ma słabość do alkoholu, szczególnie do wina. Powinien jednak ograniczać napoje wyskokowe, ponieważ bardzo mu szkodzą. Najlepiej by było, gdyby ograniczył się do picia wody. W ten sposób uchroni się od cierpienia.

W ogóle trzeba przyznać, że Strzelec lubi dobrze zjeść. Chętnie odwiedza wykwintne restauracje, za każdym razem próbując nowych potraw. Nie będzie przecież wciąż jadł tego samego. Godny podziwu jest fakt, iż Strzelec często dba o zdrowy styl życia, więc nie daje się zwariować w kwestii jedzenia. Wybiera te potrawy, które mu nie zaszkodzą.

Posiłki Strzelca nie należą do obfitych. Woli jeść mniej, a częściej. Nigdy nie opycha się bez opamiętania. Nawet kiedy trafia się okazja zjedzenia czegoś wyjątkowego. Strzelec chętnie skosztuje, ale wszystko pod kontrolą. Zawsze też zwraca uwagę na jakość spożywanego jedzenia. Nie znajdziesz Strzelca w knajpie z fast-foodem, on odwiedza wykwintne restauracje lub bary wegetariańskie.

Aktywność fizyczna

Najbardziej odpowiadają mu sporty zespołowe, jak piłka nożna czy siatkówka. Dużo satysfakcji daje Strzelcowi systematyczne uprawianie sportu.

Strzelec - tradycyjne powiązania

Kolejność w zodiaku: dziewiąty
Żywioł: ogień
Jakość: zmienna
Szczęśliwe kolory: purpurowy, ciemnoniebieski
Kraje: Hiszpania, Australia
Szczęśliwe kamienie: topaz, ametyst
Planeta rządząca: Jowisz
Szczęśliwe rośliny: mniszek, dąb, morwa, ogórecznik

Sławni ludzie urodzeni pod znakiem Strzelca

Charles André Joseph Marie de Gaulle (ur. 22 listopada 1890) – francuski polityk i teoretyk wojskowości, w czasie II wojny światowej stał na czele emigracyjnego rządu Francji, kontynuującego walkę z Niemcami hitlerowskimi.

Gustave Eiffel, właśc. Alexandre Gustave Eiffel (ur. 15 grudnia 1832) – francuski inżynier, konstruktor mostów, wiaduktów, śluz i innych konstrukcji stalowych oraz żeliwnych.

Winston Leonard Spencer Churchill (ur. 30 listopada 1874) – brytyjski polityk, mówca, strateg, pisarz i historyk, dwukrotny premier Zjednoczonego Królestwa, laureat literackiej Nagrody Nobla.

Maria Callas, właśc. Cecilia Sophia Anna Maria Kalogeropoulou, Maria Meneghini Callas (ur. 2 grudnia 1923) – grecka śpiewaczka operowa o międzynarodowej sławie.

Camille Claudel (ur. 8 grudnia 1864) – francuska rzeźbiarka.

Krystyna z dynastii Wazów (ur. 8 grudnia 1626) – królowa Szwecji w latach 1632–1654.

Ludwig van Beethoven (ur. 15-17 grudnia 1770) – kompozytor i pianista niemiecki, ostatni z tzw. klasyków wiedeńskich, a zarazem prekursor romantyzmu w muzyce, uznawany za jednego z największych twórców muzycznych wszech czasów.

Tina Turner, właśc. Anna Mae Bullock (ur. 26 listopada 1939) – wokalistka soulowa i rockowa.

Jimi Hendrix, właśc. James Marshall Hendrix (ur. 27 listopada 1942) – amerykański gitarzysta, wokalista, kompozytor, autor tekstów.

Brad Pitt, właściwie William Bradley Pitt (ur. 18 grudnia 1963) – amerykański aktor i producent filmowy.

Adam Małysz (ur. 3 grudnia 1977) – polski skoczek narciarski.

Woody Allen, właśc. Allan Stewart Konigsberg (ur. 1 grudnia 1935) – amerykański scenarzysta, reżyser, aktor, muzyk, producent, pisarz i kompozytor.

Britney Jean Spears (ur. 2 grudnia 1981) – amerykańska piosenkarka muzyki pop i dance, tancerka i projektantka mody.

Tomasz Adamek (ur. 1 grudnia 1976) – polski bokser.

Robert Józef Kubica (ur. 7 grudnia 1984) – polski kierowca wyścigowy i rajdowy.

Bruce Lee (ur. 27 listopada 1940) – amerykański aktor i mistrz sztuk walk. Ikona kina akcji.

Katarzyna Skrzynecka (ur. 3 grudnia 1970) – polska aktorka, piosenkarka, prezenterka, autorka tekstów i kompozytorka.

Agnieszka Włodarczyk (ur. 13 grudnia 1980) – polska aktorka i piosenkarka.

Christina María Aguilera (ur. 18 grudnia 1980) – amerykańska piosenkarka i autorka tekstów.

Steven Spielberg (ur. 18 grudnia 1946) – amerykański reżyser, scenarzysta i producent filmowy.

Joseph Conrad, właściwie Józef Teodor Konrad Korzeniowski (ur. 3 grudnia 1857) – pisarz i publicysta angielski.

Mark Twain, właściwie Samuel Langhorne Clemens (ur. 30 listopada 1835) – amerykański pisarz pochodzenia szkockiego, satyryk, humorysta, wolnomularz.

Steven Arthur Buscemi (ur. 13 grudnia 1957) – amerykański aktor filmowy i teatralny.

Ozzy Osbourne, właściwie John Michael Osbourne (ur. 3 grudnia 1948) – brytyjski wokalista, muzyk i autor tekstów.

Nelly Furtado (ur. 2 grudnia 1978) – kanadyjska piosenkarka, autorka tekstów, producent muzyczny i aktorka.


Kategorie: Astrologia


Pomóż innym znaleźć ten artykuł. Podziel się:Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: horoskop strzelec, horoskop dla strzelca, strzelec horoskop opisowy, znak zodiaku strzelec, strzelec zodiak, znak zodiaku strzelec charakterystyka, znak zodiaku strzelec kamień, strzelec znak zodiaku wikipedia.