Encyklopedia Ezoteryczna

Poznaj największe sekrety wszechświata

Horoskop Wodnik – znak zodiaku

Horoskop Wodnik

Horoskop Wodnik: 20 stycznia – 18 lutego

Ten znak zodiaku różni się od wszystkich innych ludzi na świecie. Jest absolutnie unikalny i niezależny, a przy tym charakteryzuje się bardzo niekonwencjonalnym sposobem myślenia. Nie da się ukryć, że Wodnik to człowiek ponadprzeciętnie inteligentny. Wielu astrologów twierdzi, że wyprzedza ludzkość o dobre kilkadziesiąt lat. Nic więc dziwnego, że zazwyczaj kroczy własną ścieżką. Wytycza szlak, którym przed nim prawdopodobnie nikt jeszcze nie szedł.

Wodnik jest znakiem wizjonerów – ludzi, którzy odkrywają nowe rzeczy i badają świat tak długo, aż poznają wszystkie jego tajemnice. Tworzą nowe idee i ulepszają stare dogmaty w taki sposób, by były na czasie.

Niewiele jest tematów, które nie zainteresowałyby Wodnika. Wysoko ceni wykształcenie, a wiedzę uważa za wartość samą w sobie. Nic więc dziwnego, że ludzi urodzonych pod tym znakiem zodiaku można spotkać praktycznie we wszystkich zawodach – nie ma dla nich zamkniętych dróg.

Horoskop Wodnik

Wodnik to niestrudzony odkrywca. Posiada naturalną zdolność rozumienia natury rzeczy. Kiedy na coś patrzy, widzi to, czego nie dostrzegają inni. Ma bardzo szerokie horyzonty, dzięki czemu nawet siebie doskonale rozumie. Wie, że wyróżnia się z otoczenia i jest postrzegany jako ekscentryk. Nie przeszkadza mu to jednak. Wręcz przeciwnie – jest dumny ze swojej odmienności.

Wodnik jest osobą bardzo tolerancyjną. Uważa, że każdy ma prawo żyć według własnych zasad. Wodnik nie będzie nikogo krytykował, choćby ten był najgłupszym człowiekiem na świecie.

Nie da się ukryć, że Wodnik to człowiek pełen paradoksów. Z jednej strony jest ciepły i kochający, a drugiej (czasami jednocześnie) wydaje się zdystansowany i chłodny. Na tym właśnie opiera się cała natura Wodnika i pomysł na życie. Jest jednym wielkim paradoksem. Może zaskoczyć nawet najbliższych i w zasadzie nikt nie wie, czego można się po nim spodziewać.

Dzięki swej wszechstronności, Wodnik potrafi szybko przystosowywać się do nowych okoliczności. Jego reakcje są zazwyczaj błyskawiczne. Ma przy tym otwarty umysł, więc nie grozi mu konserwatyzm i przysłowiowe klapki na oczach.

Osobowość Wodnika ma niestety tendencję do izolowania się od świata. Co prawda każdy Wodnik lubi towarzystwo, ale mnogość tajemnic do odkrycia, idei do zgłębienia czy wynalazków do stworzenia sprawia, że łatwo zapomina o świecie i innych ludziach.

Dla Wodnika jedną z najważniejszych rzeczy w życiu jest poczucie wolności. Nie znosi ograniczania w jakiejkolwiek dziedzinie. Wodnik nigdy nie zrozumie konserwatyzmu i dogmatyzmu – dla niego są pozbawione sensu, niemoralne i ogromnie niebezpieczne dla ludzkości. A że idee szczęścia wszystkich ludzi są dla niego niezwykle istotne, nie pozwoli sobie na ograniczenia.

Zalety Wodnika

Indywidualizm, kreatywność, wierny, ekscentryczny, niezależny, obiektywny.

Wady Wodnika

Za wszelką cenę dąży do wolności. Jest często niecierpliwy, uparty i sarkastyczny. Zazwyczaj nie umie okazywać uczuć i ma trudności w przystosowaniu się do społeczeństwa.

Horoskop Wodnik: miłość

Miłość to dla Wodnika coś, do czego nie potrafi podejść w sposób jednoznaczny. W głębi duszy pragnie wspaniałego i silnego związku, ale jednocześnie odczuwa głęboką potrzebę życia w samotności. Lubi być sam i nie potrzebuje towarzystwa, by poczuć się szczęśliwym. Będzie zadowolony niezależnie od tego, czy zawrze związek małżeński, czy skończy jako samotnik.

Kiedy już pokocha, jest szczery i zawsze ma dobre intencje. Co prawda ma dość trudny charakter, ale jeśli druga połówka nauczy się tolerować jego dziwactwa, wszystko się ułoży. Niekonwencjonalny styl życia Wodnika może być największą przeszkodą w utrzymaniu trwałego związku. Najczęściej jego związki szybko się kończą, ponieważ Wodnik ciągle szuka nowych i oryginalnych rzeczy. Chyba że znajdzie kogoś naprawdę wyjątkowego – wyróżniającego się spośród wszystkich znanych mu osób.

Umiłowanie wolności może sprawiać, że Wodnik będzie postrzegany jako zdecydowany przeciwnik małżeństwa. W rzeczywistości jednak rzadko zdarza się, żeby unikał stałych związków. Zawsze pragnie mieć przy sobie kogoś, kogo będzie mógł otoczyć opieką i miłością. Nie znaczy to, że nie będzie dalej próbował naprawiać świata. Postara się zadbać zarówno o ukochaną osobę, jak i całą ludzkość.

Jak zainteresować sobą Wodnika?

Wodnik zakochuje się szybko. Niewiele mu potrzeba – wystarczy jedno słowo, gest lub… uszy odstające pod nietypowym kątem. Najlepiej przy tym, żeby wybranka Wodnika dzieliła z nim pasje i zainteresowania. Poświęcając czas swoim dalekosiężnym celom, Wodnik pragnie mieć kogoś, kto będzie go wspierał.

Jeśli chcesz, żeby Wodnik zwrócił na ciebie baczniejszą uwagę, musisz wykazać się dwoma cechami: inteligencją i oryginalnością. Po pierwsze, będziesz dlań godnym kompanem do rozmów. Po drugie, oczarujesz go niezwykłością i utwierdzisz w przekonaniu, że zdobył serce osoby jedynej w swoim rodzaju. Taka kombinacja jest dla Wodnika nie do odparcia.

Nie da się też ukryć, że Wodnik szybko zakocha się w osobie, która będzie podziwiała jego intelekt. Daj do zrozumienia, że uważasz go za nieprzeciętnie inteligentnego, a już będzie twój. Nawet nie zda sobie sprawy z tego, w którym momencie zakocha się na zabój.

Seks z Wodnikiem

Dla Wodnika seks nie stanowi najważniejszego składnika związku. Wspólne ideały, pasje i dążenia, porozumienie dusz – oto rzeczy istotne. Więź, jaka z nich powstaje, jest prawie niezniszczalna i bardzo rzadka. Pewnie dlatego Wodnikowi jest trudno znaleźć odpowiednią partnerkę. Najczęściej zdarza mu się to tylko raz w życiu. Na szczęście wie o tym i raz zdobytą miłość stara się pielęgnować. Choć często robi to bardziej w wyobraźni niż życiu codziennym.

Seks jest, wobec powyższego, tylko jednym ze sposobów wyrażania głębokiej więzi, jaka łączy go z ukochaną osobą. Częstotliwość zbliżeń idealna dla Wodnika to dwa lub trzy razy w tygodniu. Przy czym gra wstępna zaczyna się dla niego nawet godzinę przed stosunkiem – jako rozmowa na ekscytujący temat, niekoniecznie związany z seksem.

Gdyby zapytać Wodnika, o jakiej porze najbardziej lubi się kochać, bez wahania wskazałby na poranek. Lubi bowiem dobrze zacząć dzień i kochać się zaraz po przebudzeniu.

Zgodność z innymi znakami zodiaku

Niezwykła para: Bliźnięta, Waga, Strzelec, Wodnik
Interesujący związek: Baran
Przeciętnie, ale rokuje: Byk, Lew, Skorpion, Koziorożec, Ryby
Mało zrozumienia: Rak, Panna

Wodnik w rodzinie

Do życia rodzinnego Wodnik ma bardzo niekonwencjonalne podejście. Trzeba pamiętać, że bardzo ceni sobie wolność i niezależność. Męczy się, jeśli nie może spędzić choćby odrobiny czasu w samotności. Instynktownie wręcz unika emocjonalnego przywiązania, traktując je jako ograniczenie swoich możliwości.

Wodnik ma również problem z tradycyjnym pojmowaniem dyscypliny oraz autorytetów. Jest świetnym rodzicem, ale nie z punktu widzenia wychowawczego, lecz rozrywkowego. Świetnie radzi sobie z dziećmi, szczególnie cechującymi się wysoką inteligencją. Może spędzać całe dnie na zabawie, wymyślając rozrywki tyleż przyjemne, co pomagające w intelektualnym rozwoju.

Niestety Wodnik jest wiecznie zajęty zbawianiem świata, przez co zdarza mu się nie zauważać problemów we własnej rodzinie. Ma w głowie tak wiele niesamowitych (we własnym mniemaniu) pomysłów, że nie stacza mu czasu na zajęcie się członkami rodziny. Z jednej strony to zaleta – nie zrzędzi i nie marudzi. Z drugiej jednak strony, często bywa nieobecny duchem i trzeba go zmuszać do wykonywania domowych obowiązków. Sam z siebie nawet nie zauważy, że trzeba posprzątać czy umyć naczynia.

Praca i kariera Wodnika

Wodnik popełniłby chyba samobójstwo, jeśli przyszłoby mu wykonywać spokojną pracę, polegającą na wykonywaniu powtarzalnych czynności. Przy taśmie produkcyjnej lub w biurze będzie rwał sobie włosy z głowy albo osiwieje w tydzień. Wodnik musi robić coś oryginalnego, jedynego w swoim rodzaju – a przynajmniej na tyle nietypowego, że w mieście znajdzie się niewielu tego typu specjalistów.

Wodnik doskonale radzi sobie z komputerami. Jego analityczna natura jakby została stworzona do obsługiwania tego typu narzędzi. Bez większego trudu naprawi sprzęt, wyszuka problem w oprogramowaniu. Potrafi również korzystać z większość aplikacji i szybko uczy się ich obsługi. Przy odrobinie cierpliwości może stać się prawdziwym wirtuozem w używaniu większości programów komputerowych.

Chyba najlepszym zawodem dla Wodnika może okazać się nauczanie. Nie tylko będzie pomagał innym ludziom, ale też zaprezentuje swoją ogromną wiedzę. A trzeba przyznać, że mało kto jest tak wszechstronnie wykształcony jak Wodnik. Posiada informacje z tak wielu dziedzin, że często jest uważany za prawdziwego człowieka renesansu. Będąc nauczycielem, znajdzie okazję do spożytkowania wszystkich swoich umiejętności.

Finanse Wodnika

Zdarza się, że Wodnik jest finansowym geniuszem. Ma analityczny umysł, więc liczby nie stanowią dlań problemu. Zarabianie pieniędzy traktuje bardziej jako swoistą grę niż cel życiowy. Nie zależy mu na zdobyciu bogactwa, woli poczucie finansowego bezpieczeństwa. O wiele chętniej spędza czas na przyjemnościach niż ciężkiej pracy. Co ciekawe, pieniądze zazwyczaj go lubią i pojawiają się, kiedy są potrzebne.

Brak gotówki jeszcze nigdy nie powstrzymał Wodnika przed osiągnięciem swoich celów. Być może dlatego, że zazwyczaj dąży do rzeczy, przy których pieniądze nie grają znaczącej roli. Ma przy tym talent do znajdowania okazji – zarabia więc w sposób wręcz magiczny. Niby nie jest za bogaty, ale zawsze na wszystko mu starcza. Gdyby nagle zapragnąłby kupić całą Ziemię, najprawdopodobniej znalazłby na to odpowiednie środki. Chociaż nikt – nawet on sam – nie wie, w jaki sposób.

Najodpowiedniejszy zawód

Wodnik chętnie będzie utrzymywał się z pisania lub nauczania. Najlepiej jako wolny strzelec. Praktycznie żaden zawód nie jest niedostępny dla Wodnika – może robić wszystko. Ma smykałkę do nowoczesnych technologii. Systematyczność nie jest jego mocną stroną, najlepiej będzie się więc sprawdzał w zawodach artystycznych. Korporacja i praca etatowa nie jest dla Wodnika dobrym wyborem – uschnie niczym zapomniana roślina.

Zdrowie Wodnika

Wodnik prowadzi dość chaotyczny tryb życia. Ma wiele pomysłów i miota się między nimi, chcąc chociaż część doprowadzić do końca. W efekcie jest o wiele bardziej spięty, niż daje po sobie poznać. Jeśli nie uda mu się znaleźć właściwej ścieżki życiowej, będą nim targać niepokoje prowadzące do silnego stresu. Wodnik nie może tkwić w kiepskiej pracy i robić na co dzień pozbawionych sensu, nudnych rzeczy. W takim wypadku będzie nieszczęśliwy i podświadomie przyciągnie niejedną dolegliwość.

Z kolei szczęśliwy Wodnik będzie z pewnością żył długo i w dobrym zdrowiu. Jest człowiekiem aktywnym (choć nie koniecznie fizycznie) i przez całe życie ma coś do zrobienia. Dzięki temu nie dopada go przygnębienie. Zdaje się mieć niespożyte siły.

Najsłabszym punktem wodnikowego organizmu jest układ kostny, a szczególnie staw skokowy. Powinien zachować ostrożność podczas wszelkich zajęć sportowych i aktywności na świeżym powietrzu. Letnie pomysły Wodnika mogą skończyć się zwichnięciami, a nawet złamaniami kości.

Odżywianie Wodnika

Największy indywidualista zodiaku nie jest wybredny, jeśli chodzi o jedzenie. Może zjeść naprawdę wszystko, ale największą przyjemność dają mu posiłki egzotyczne i jak najbardziej nietypowe. Sama świadomość, że mało ludzi odżywia się tak jak on, przynosi Wodnikowi zadowolenie. Chętnie zatem spogląda w kierunku kuchni narodowych – oczywiście z najdalszych zakątków świata. Kuchnia jego własnej ojczyzny jest zbyt „pospolita”, żeby pałał do niej wielką miłością.

Wodnik ma bardzo indywidualne podejście do gotowania. Może być genialnym kucharzem, ale też nie umieć zagotować nawet wody. Nie ma w tej kwestii reguły. Przeważnie opiera się modnym dietom, chyba że coś naprawdę mu zasmakuje. Lubi eksperymentować i skłania się raczej ku oryginalnym i zaskakującym posiłkom.

Zdrowa żywność? Owszem, ale w połączeniu z czekoladą lub pizzą. To całkowicie awangardowe połączenie. Wielu ludzi nie może się nadziwić kulinarnym decyzjom Wodnika. Ekscentryczny styl życia wymaga bowiem nietuzinkowego sposobu odżywiania. Przecież nie może być nudno i zwyczajnie. Skoro Wodnik ma zasiąść do stołu, chce, by było to fascynujące przeżycie.

Aktywność fizyczna

Wodnik nie lubi się męczyć ani spieszyć. Zdecydowanie woli spacer od biegania. Jeśli już ma się ruszać, chce mieć możliwość rozmyślania podczas tego zajęcia.

Wodnik - tradycyjne powiązania

Kolejność w zodiaku: jedenasty
Żywioł: powietrze
Jakość: stała
Szczęśliwe kolory: błękit nieba, fiolet
Państwa: Polska, Rosja, Chorwacja
Szczęśliwe kamienie: ametyst, akwamaryn, nefryt
Planeta rządząca: Saturn, Uran
Szczęśliwe rośliny: mandragora, jarzębina, przebiśnieg

Sławni ludzie urodzeni pod znakiem Wodnika

Władimir Siemionowicz Wysocki (ur. 25 stycznia 1938) – rosyjski pieśniarz, poeta i aktor.

Adeline Virginia Woolf (ur. 25 stycznia 1882) – angielska pisarka i feministka, uważana za jedną z czołowych postaci literatury modernistycznej XX wieku.

Michael Jordan (ur. 17 lutego 1963) – amerykański koszykarz.

Abraham Lincoln (ur. 12 lutego 1809) – szesnasty prezydent Stanów Zjednoczonych.

Galileusz, właśc. Galileo Galilei (ur. 15 lutego 1564) – włoski astronom, astrolog, matematyk, fizyk i filozof, prekursor nowożytnej fizyki.

Anna Pawłowa, właściwie Anna Matwiejewna Pawłowa (ur. 12 lutego 1881) – rosyjska tancerka baletowa o międzynarodowej sławie.

Bob Marley, właśc. Robert Nesta Marley (ur. 6 lutego 1945) – jamajski wokalista, wykonawca muzyki reggae.

Dorota Rabczewska (ur. 15 lutego 1984), występująca pod pseudonimem Doda – polska piosenkarka wykonująca muzykę z pogranicza popu i rocka, autorka tekstów.

Édouard Manet (ur. 23 stycznia 1832) – francuski malarz, jeden z najwybitniejszych malarzy XIX wieku.

Sidonie-Gabrielle Colette (ur. 28 stycznia 1873) – francuska pisarka, autorka powieści obyczajowo-psychologicznych.

Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro (ur. 5 lutego 1985) – portugalski piłkarz.

Karol Darwin (ur. 12 lutego 1809) – angielski przyrodnik, twórca teorii ewolucji, zgodnie z którą wszystkie gatunki pochodzą od wcześniejszych form.

Bolesław Leśmian (ur. 22 stycznia 1877) – polski poeta pochodzenia żydowskiego.

Shakira, właśc. Shakira Isabel Mebarak Ripoll (ur. 2 lutego 1977) – kolumbijska piosenkarka popowa, autorka tekstów, muzyk, producent muzyczny, tancerka i filantrop, ambasador dobrej woli UNICEF.

Konstanty Ildefons Gałczyński (ur. 23 stycznia 1905) – polski poeta.

Juliusz Gabriel Verne (ur. 8 lutego 1828) – francuski pisarz, dramaturg i działacz społeczny. Powszechnie uważany za jednego z protoplastów fantastyki naukowej.

Krzysztof Kamil Baczyński (ur. 22 stycznia 1921) – polski poeta.

James Dean (ur. 8 lutego 1931) – amerykański aktor filmowy, telewizyjny i teatralny, dwukrotnie nominowany do Oscara.

Vanessa Redgrave (ur. 30 stycznia 1937) – brytyjska aktorka.

Czesław Niemen, właściwie Czesław Juliusz Niemen-Wydrzycki (ur. 16 lutego 1939) – polski kompozytor, multiinstrumentalista, piosenkarz i autor tekstów piosenek.

Joe Pesci, właśc. Joseph Franco Pesci (ur. 9 lutego 1943) – amerykański aktor pochodzenia włoskiego.

Oprah Winfrey (ur. 29 stycznia 1954) – amerykańska prezenterka telewizyjna i aktorka, miliarderka.

Justin Timberlake (ur. 31 stycznia 1981) – amerykański piosenkarz, aktor, producent, tancerz, były wokalista popowego zespołu ‚N Sync.

Boris Leonidowicz Pasternak (ur. 29 stycznia lub 10 lutego 1890) – rosyjski poeta i prozaik pochodzenia żydowskiego.

Wolfgang Amadeusz Mozart (ur. 27 stycznia 1756) – austriacki kompozytor i wirtuoz gry na instrumentach klawiszowych.

Mariusz Zbigniew Pudzianowski (ur. 7 lutego 1977) – polski zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA), wcześniej utytułowany bman i rugbysta.

Martin Schmitt (ur. 29 stycznia 1978) – niemiecki skoczek narciarski.

Chris Rock (ur. 7 lutego 1965) – amerykański komik i aktor, scenarzysta, producent telewizyjny, producent i reżyser filmowy.

Richard Dean Anderson (ur. 23 stycznia 1950) – amerykański aktor i producent filmowy.

Tadeusz Kościuszko (ur. 4 lutego 1746) – polski inżynier wojskowy, fortyfikator, polski i amerykański generał, uczestnik wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych (1775–1783), Najwyższy Naczelnik Siły Zbrojnej Narodowej w czasie insurekcji kościuszkowskiej (1794), odznaczony Orderem Orła Białego (1792).

Federico Fellini (ur. 20 stycznia 1920) – włoski reżyser i scenarzysta filmowy.

Kalina Jędrusik (ur. 5 lutego 1930) – polska aktorka teatralna i filmowa, piosenkarka i artystka kabaretowa.

Jennifer Aniston (ur. 11 lutego 1969) – amerykańska aktorka i producentka filmowa.

Ronald Wilson Reagan (ur. 6 lutego 1911) – 40. prezydent USA (1981–1989).

Alicia Keys, właśc. Alicia Augello Cook (ur. 25 stycznia 1981) – amerykańska wokalistka, autorka tekstów, multiinstrumentalistka i aktorka.

Mikołaj Kopernik (ur. 19 lutego 1473) – polski astronom, autor dzieła O obrotach sfer niebieskich.

Mikołaj Rej (ur. 4 lutego 1505) – polski poeta i prozaik renesansowy, tłumacz, a także polityk i teolog ewangelicki.

Jakub I Zdobywca (ur. 2 lutego 1208) – król Aragonii i hrabia Barcelony od 1213 r., noszący również tytuły króla Walencji i króla Majorki.

Piotr Skarga (ur. 2 lutego 1536) – polski jezuita, teolog, pisarz i kaznodzieja, czołowy polski przedstawiciel kontrreformacji.

James Joyce (ur. 2 lutego 1882) – irlandzki pisarz tworzący w języku angielskim, jeden z najwybitniejszych pisarzy XX wieku.

Ayn Rand, właśc. Alissa Zinowiewna Rosenbaum (ur. 2 lutego 1905) – amerykańska pisarka i filozof pochodząca z rodziny rosyjskich Żydów, twórczyni filozofii obiektywizmu.

Artur Rubinstein (ur. 28 stycznia 1887) – polski pianista pochodzenia żydowskiego.


Kategorie: Astrologia


Pomóż innym znaleźć ten artykuł. Podziel się:Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: horoskop wodnik, horoskop dla wodnika, wodnik horoskop opisowy, znak zodiaku wodnik, wodnik zodiak, znak zodiaku wodnik charakterystyka, znak zodiaku wodnik kamień, wodnik znak zodiaku wikipedia.