Nostradamus 2020 – przepowiednie, które zdradzają najbliższą przyszłość

Nostradamus 2020

Przepowiednie Nostradamusa na 2020 rok | Fot. Zasoby prasowe

Zastanawiasz się, co stanie się w roku 2020? Nostradamus to jasnowidz, po którego przepowiednie dobrze jest sięgnąć, ilekroć myślisz o przyszłości. Szukając odpowiedzi na dręczące cię pytania, poznaj centurie Nostradamusa. W nich zakodowane są najważniejsze wydarzenia dotyczące losu całej ludzkości. W tym także i twojego.

Dobra wiadomość jest taka, że nie musisz samodzielnie interpretować przepowiedni Nostradamusa. To nie jest łatwa sztuka. W dodatku bardzo niepewna, jeśli chodzi o wyniki. Przez lata narosło wiele nieporozumień i błędnych przypuszczeń związanych z centuriami. Niemniej warto do nich zaglądać, ponieważ mogą podpowiedzieć, jak należy postępować.

W niniejszym tekście znajdziesz zbiór interpretacji przepowiedni Nostradamusa na 2020 rok, których miałem okazję wysłuchać (lub przeczytać) podczas moich poszukiwań. Otrzymasz tutaj skrótowe opisy dłuższych rozważań i różnych tekstów, dzięki czemu lepiej skupisz się na konkretach zamiast rozpraszać się mniej istotnymi drobiazgami.

Nostradamus 2020 – najważniejsze przepowiednie

Nostradamus w swoich centuriach przewiduje, że rok 2020 będzie czasem walki o sprawiedliwość społeczną. Taki stan rzeczy zainspiruje wielu ludzi do opracowania nowych strategii działania, które mogłyby poprawić sytuację. Wskazane jest, aby pracować ciężej i wytrwalej dla poprawienia naszej cywilizacji.

Będziemy bardziej otwarci i zaczniemy chętniej poznawać nowych ludzi. Ogólnie 2020 rok upłynie pod znakiem komunikacji międzyludzkiej i rozwijania zdrowych interakcji społecznych. Staniemy się też bardziej wrażliwi na krzywdę innych, przez co łatwiej będzie otrzymać pomoc w trudnej sytuacji, nawet od obcych na ulicy.

Medycyna będzie się znacznie rozwijać. Nowe odkrycia pomogą wydłużyć ludzkie życie. Analitycy proroctw Nostradamusa twierdzą, że ludzie będą żyć nawet do 200 lat.

Ponadto „Po pojawieniu się nowego silnika, świat będzie taki jak w czasach przed Babel”. Wiele osób uważa, że silnik, o którym mówi Nostradamus, to Internet i że technologia ta w końcu stworzy nowy globalny język. Inni mówią, że chodzi o sieci społecznościowe, które rozwijają się każdego dnia.

Chiny podejmą bardzo odważne działania, których celem będzie uleczenie ekonomicznej nierównowagi, jaka obecnie panuje na świecie. Według Nostradamusa, postępowanie Chin przyniesie skutki sięgające wielu wieków w przyszłość. Praktycznie żaden człowiek na Ziemi nie uchroni się przed efektami tych działań.

Włochy staną w obliczu kryzysu finansowego. Ogromne bezrobocie oraz zadłużenie (zarówno obywateli, jak i samego państwa) uczyni z Włoch "epicentrum" kryzysu finansowego całej Unii Europejskiej. Włoskie banki już teraz są w nie lada tarapatach. Ich upadek to jednak zaledwie czubek góry lodowej.

Wojna wokół globalnego ocieplenia. Nostradamus wierzył w wystąpienie tzw. Gorących Wojen. Ich początek może nastąpić w 2020 roku, kiedy to rosnąca temperatura na Ziemi oraz kurczące się zasoby naturalne zaczną poważnie dawać się ludziom we znaki.

W skali globalnej zarówno kraje europejskie, jak i Stany Zjednoczone będą zajmować się kwestiami dotyczącymi nie tylko problemu zarządzania imigracją, ale także zwiększonej liczby ataków terrorystycznych. Pomimo pogłębiających się problemów z klimatem, w 2020 roku największym zagrożeniem będą grupy terrorystyczne, dokonujące coraz bardziej śmiałych zamachów na całym świecie.

Zgodnie z przepowiedniami Nostradamusa na 2020 rok, zwiększony ekstremizm religijny na Bliskim Wschodzie i w innych regionach świata doprowadzi do nieporządku i wojen, co zmusi wielu ludzi do opuszczenia swojego kraju i znalezienia schronienia w Europie.

Ameryka Południowa doświadczy w 2020 roku ogromnych przemian. Niektóre rządy zostaną obalone, gospodarka zostanie wprowadzona na nowe tory, co zmieni sytuację praktycznie całego kontynentu.

Kryzys supermocarstwa. Nostradamus miał tutaj na myśli najprawdopodobniej Stany Zjednoczone. W 2020 roku kraj ten pogrąży się w chaosie. Administracja wykaże się ogromną niekompetencją. W szczególności będzie to dotyczyło polityki zagranicznej. USA narazi się swoim sojusznikom, przez co międzynarodowa współpraca będzie coraz trudniejsza. Korupcja na najwyższych szczeblach władzy, rosnące nierówności społeczne oraz radykalna zmiana polaryzacji w polityce obniżą jakość życia i będą wzbudzały coraz większy niepokój wśród obywateli.

Mieszkańcy USA muszą przygotować się na wielkie trzęsienie ziemi. Dojdzie do niego za zachodzie Stanów Zjednoczonych i sięgnie aż do wyspy Vancouver w Kanadzie. Na tym terenie spotykają się dwie płyty tektoniczne, które cały czas na siebie napierają. Wielkość trzęsienia ziemi wyniesie od 8,0 do 8,6 stopnia w skali Richtera.

Nostradamus przewiduje, że zmiany klimatyczne będą nadal oddziaływać na planetę, a przywódcy polityczni dojdą do porozumienia w sprawie redukcji emisji zanieczyszczeń powietrza. Nastąpi wzrost znaczenia energii pozyskiwanej ze źródeł odnawialnych, szczególnie energii słonecznej. Do 2020 roku technologie te mają stanowić znaczny procent całej wytwarzanej na świecie energii. Czysta energia pomoże gospodarkom wielu krajów. Przedsiębiorcy będą w stanie obniżyć koszty produkcji, co przełoży się na ożywienie na rynkach.

Eksploracja kosmosu. Już teraz wiemy, że wiele krajów stara się wyciągnąć ręce po surowce znajdujące się na Księżycu czy asteroidach. Według Nostradamusa, w 2020 roku mogą rozpocząć się bardziej zaawansowane projekty eksploracji kosmicznej.

Połączenie Północnej i Południowej Korei. Kim Dzong Un zostanie obalony i będzie szukać schronienia w Rosji. Dyktator Korei Północnej Kim Dzong Un odziedziczył przywództwo 17 grudnia 2011 roku po śmierci ojca. Za swoich rządów wywołał niebezpieczny kryzys międzynarodowy przez testowanie broni nuklearnej oraz grożenie jej użyciem przeciwko Stanom Zjednoczonym i Korei Południowej. Nostradamus przewiduje jednak, że czas Kim Dzong Una dobiegnie końca najpóźniej w 2020 roku.

Według czterowierszy Nostradamusa, w 2020 roku niektóre kraje europejskie będą zmuszone walczyć z powodziami o nadzwyczajnej wielkości. Wśród krajów, które najbardziej ucierpią, znajdują się Węgry, Włochy, Czechy, ale także Wielka Brytania.

Do 2020 roku Rosja będzie próbowała zaanektować całą Arktykę, podjudzając USA do podjęcia odwetu jądrowego. Kanada może również uzyskać przychody z arktycznych zasobów, tym bardziej że uda się jej zmusić Rosję do odwrotu. Do tej sytuacji przyczyni się znaczne zmniejszenie pokrywy lodowej w Arktyce. Efektem roztopienia się arktycznych lodów będą liczne powodzie i podtopienia w wielu przybrzeżnych miastach w Europie i Ameryce Północnej.Pomóż innym znaleźć ten artykuł. Podziel się: