Numerologia 2020 – szansa na sukces zapisana w liczbach

Numerologia 2020

Numerologia na 2020 rok | Fot. Pixabay

Odkryj sekrety swoich możliwości. Numerologia 2020 roku to wspaniały przewodnik po twojej osobistej przyszłości. Pozwala poznać odpowiedzi na wszystkie nurtujące cię pytania i może doprowadzić cię do bardziej klarownej prawdy. Pamiętaj, że liczby mają ogromny wpływ na twój los. Ich wibracje mogą Ci bardzo pomóc lub zaszkodzić, jeśli nie dowiesz się, w jaki sposób bezpiecznie działać.

Wykorzystaj wiedzę dostarczoną przez prognozę numerologiczną na 2020 rok. Dokładnie przeanalizuj wszystkie podane niżej informacje, a szybko odkryjesz szanse i zagrożenia, jakie przed tobą teraz stoją. Każda kropla wiedzy przybliża cię do znalezienia tej jednej właściwej ścieżki do sukcesu.

Numerologia 2020

Najpierw zajmijmy się zrozumieniem numerologicznej wibracji 2020 roku. Aby to osiągnąć, powinniśmy zsumować wszystkie cyfry: 2+0+2+0=4. Jak widać, numerologiczną wibracją tego roku jest Czwórka.

Rok numerologiczny 2020 rezonuje z sumiennością, pragmatyzmem i pracą zespołową. Zawiera w sobie praktycznie nieskończony potencjał. Cechą 2020 roku jest aktywne wykorzystanie twardych faktów naukowych oraz odpowiedzialność. Czwórka szuka logicznych odpowiedzi i unika wszelkiego rodzaju kłótni.

Bardzo ważna jest teraz współpraca z innymi. Takie podejście pozwala przejąć kontrolę nad działalnością zmierzającą do zbudowania solidnych fundamentów dla przyszłości. W 2020 roku rozstrzygają się więc i następne lata, ponieważ to, co teraz zrobimy, będzie długo procentować.

W ogólnym zarysie istotą roku 2020 są następujące idee:

 • skupienie;
 • relacje;
 • pragmatyzm;
 • praca zespołowa;
 • nieskończony potencjał;
 • sumienność.

Rok 2020 daje nam odpowiednie narzędzia, byśmy mogli skupić się na szczegółach wszelkich działań pozwalających na osiągnięcie wyznaczonych celów. Dzięki temu pracujemy lepiej, wydajniej i szybciej. Koncentrujemy uwagę na konkretnych celach, ogólnie związanych z budowaniem bezpiecznych podstaw na przyszłość. Chętnie pracujemy – nawet długo i ciężko, aby osiągnąć to, czego pragniemy.

Osobisty rok numerologiczny 2020

Chcąc przekonać się, co 2020 rok przyniesie tobie, musisz obliczyć liczbę osobistego roku numerologicznego. Dzięki temu otrzymasz charakterystykę zdarzeń, jakie mogą mieć miejsce w ciągu nadchodzących dwunastu miesięcy. Dowiesz się, jak uniknąć zagrożeń oraz w jaki sposób wykorzystać nadarzające się okazje.

Jak obliczyć osobisty rok numerologiczny? Poniżej podaję, jakie działania krok po kroku należy wykonać. Skorzystaj z tych wskazówek, a nie popełnisz żadnego błędu i poznasz możliwości 2020 roku.

 1. Zapisz na kartce dokładną datę swoich narodzin – dzień, miesiąc i rok – w formie cyfrowej. Np. 24.06.1989 r.
 2. Dodaj do siebie wszystkie cyfry wypisane na kartce. W naszym przykładzie będzie to wyglądało następująco: 2+4+0+6+1+9+8+9=39
 3. Otrzymany wynik sprowadź do postaci jednocyfrowej poprzez dodanie cyfr: 3+9=12, redukcja do liczby jednocyfrowej: 1+2=3. Otrzymasz w ten sposób swoją liczbę urodzenia.
 4. Następnie dodaj do siebie wszystkie cyfry roku 2020: 2+0+2+0=4.
 5. Otrzymaliśmy dwie liczby: urodzenia (3) oraz aktualnego roku (4). Należy je do siebie dodać: 3+4=7. W naszym przykładzie liczbą osobistego roku numerologicznego jest więc Siódemka.

Kiedy już poznasz swoją osobistą liczbę, odszukaj ją poniżej i dowiedz się, z jakimi możliwościami i zagrożeniami spotkasz się w 2020 roku.

Numerologia 2020: rok osobisty 1

Jeśli twoim rokiem osobistym jest Jedynka, poczujesz, że możesz ruszyć do przodu z wieloma swoimi planami. Ogólna sytuacja poprawi się na tyle, że będzie można rozpocząć realizację pomysłów, które wcześniej nie miały szansy znaleźć się w codziennym harmonogramie.

Istnieje ogromna szansa, że w 2020 roku twoje życie ulegnie totalnej transformacji. Jeżeli weźmiesz się porządnie do pracy, osiągniesz większość założonych celów. Energia z pewnością będzie cię rozpierać, przez co zaczniesz żwawiej podążać ścieżką osobistej samorealizacji. Sięgnij po możliwości, które podsyła ci los. Zasługujesz na nie.

W roku osobistym 1 wszystko możesz zacząć od początku. Praktycznie każda sfera twojego życia może zaliczyć restart. Nadszedł bowiem czas wcielania w życie nowych idei. Co więcej, należy to robić z wielkim zaangażowaniem. Nie wolno ci marnować okazji oraz posiadanej teraz energii.

Porady dotyczące 2020 roku dla Jedynki:

 • Jeśli nie wykorzystasz nadarzających się okazji, popełnisz brzemienny w skutkach błąd i z pewnością będziesz żałować.
 • Kto śmiało idzie naprzód, ma największą szansę na osiągnięcie sukcesu.
 • Staraj się poszerzać horyzonty. Nie ukrywaj się we własnej strefie komfortu, gdyż w ten sposób do niczego nie dojdziesz.

Numerologia 2020: rok osobisty 2

Jeśli twoim rokiem osobistym jest Dwójka, będzie to czas pracy zespołowej oraz związków międzyludzkich. Liczba ta jest bowiem związana głównie z relacjami – rodzinnymi, miłosnymi i wszystkimi innymi. To właśnie na tych kwestiach należy się teraz skoncentrować. Odgrywają największą rolę i praktycznie wszystko od nich zależy.

Większość związków odgrywa zapewne ważną rolę w twoim życiu. W tym roku jednak ich znaczenie jeszcze przybierze na sile. W efekcie, praktycznie wszystkie sukcesy są teraz uzależnione od umiejętnego prowadzenia negocjacji oraz współpracy z innymi. Wkład każdej osoby jest w tym roku na wagę złota i może cię uratować przed porażką.

Jako że czeka cię bardzo dużo spotkań towarzyskich oraz projektów (na przykład zawodowych), będziesz dysponować ograniczoną ilością wolnego czasu. Weź to pod uwagę podczas planowania codziennych obowiązków. To może się okazać nie lada wyzwaniem.

Związki z bliskimi będą w tym roku przeżywać prawdziwy rozkwit. Wysuną się na pierwsze miejsce. Jeśli między tobą a ukochanymi osobami występują nieporozumienia, teraz masz szansę wszystko naprawić. Każdy problem można przecież rozwiązać. Potrzebna jest tylko wola obu stron – a w 2020 roku taka się pojawi. Nawet jeśli wcześniej jej nie było.

Porady dotyczące 2020 roku dla Dwójki:

 • Każde przedsięwzięcie, w jakim bierzesz teraz udział, powinno być realizowane zespołowo. Samodzielna praca będzie znacznie utrudniona, a jej efekty będą o wiele mniejsze niż w innych latach.
 • Cokolwiek robisz, korzystaj z pomocy kolegów i koleżanek po fachu.
 • Postaraj się docenić najbliższych.

Numerologia 2020: rok osobisty 3

Trójka to inspiracja oraz kreatywność. Jej wibracja podnosi ekspresję, pogłębia odczuwane natchnienie oraz uwrażliwia na wszystkie kwestie związane z pracą twórczą. Człowiek pod wpływem tej liczby może z powodzeniem zająć się sztuką oraz działalnością artystyczną.

Doświadczysz teraz ogromnej siły entuzjazmu. Zapalisz się do tworzenia nowych, fascynujących rzeczy. Życie będzie przez to wydawało się o wiele piękniejsze – bardziej wyraziste i ekscytujące. 2020 rok jest doskonałym momentem, aby rozpocząć realizację wszystkich twórczych pomysłów, jakie wcześniej krążyły po twojej głowie.

Pamiętaj, że Trójka jest zwiastunem przyjemności i radości oraz wszelkiego urozmaicenia, jakiego możesz doświadczyć w życiu. Jej wibracja zwiększa możliwość wzięcia udziału w ekscytujących wydarzeniach, jak egzotyczne podróże, spotkania towarzyskie czy imprezy masowe. Istnieje wielka szansa na naprawdę świetną zabawę.

Porady dotyczące 2020 roku dla Trójki:

 • Śmiało wyrażaj wizje powstające w twojej wyobraźni. Dzięki temu podzielisz się ze światem pięknem własnego wnętrza.
 • Nie powstrzymuj się od działania, a z pewnością osiągniesz coś wspaniałego. Nawet jeśli twoje dzieła nie przyniosą ci ogólnoświatowej sławy, dostarczą mnóstwo okazji do wewnętrznego rozwoju.
 • Odłóż na bok troski dnia codziennego i poczuj czystą radość istnienia.

Numerologia 2020: rok osobisty 4

Rok o wibracji Czwórki to przede wszystkim czas pracy i samodyscypliny. Teraz nie ma czasu na obijanie się i leniuchowanie. Poczujesz przemożną chęć zwiększenia wysiłków w celu realizacji swoich obowiązków oraz planów. Na wszystko zaczniesz patrzeć przez pryzmat pracy, jej efektów oraz użyteczności.

Z wytrwałą pracą wiążą się zawsze konkretne sukcesy. Zaangażowanie i poświęcenie to klucz do realizacji marzeń. Wie to każdy, kto odniósł w życiu prawdziwy sukces. Działanie i jeszcze raz działanie. Same ambicje przecież nie wystarczą. Za nimi muszą iść konkretne czyny. I właśnie to w tym roku zrozumiesz, jeśli dotąd umykała ci ta prawda.

Nadszedł czas pragmatycznych wartości i budowania solidnych konstrukcji – całe twoje życie jest w 2020 roku swego rodzaju budową. Teraz masz szansę postawić mocne mury, które będą stanowić esencję twojego sukcesu przez następne lata. Wibracja Czwórki napełni cię siłą i cierpliwością. Możesz teraz bez wahania brać się do pracy. Zrealizujesz każdy pomysł, jeśli tylko nie zabraknie ci samozaparcia.

Porady dotyczące 2020 roku dla Czwórki:

 • Pracuj wytrwale, a uda ci się osiągnąć to, czego naprawdę pragniesz.
 • Możesz teraz przenosić góry. Wykorzystaj tę niesamowitą siłę do zrobienia czegoś pięknego.
 • Nie bój się wyzwań. Nawet trudne zadania jesteś w stanie wykonać.

Numerologia 2020: rok osobisty 5

Według numerologii, liczba Pięć jest zapowiedzią zmian oraz symbolem wolności. Nic więc dziwnego, że w tym roku wszystko może ulec przeobrażeniu. Piątka zwiastuje harmonijną transformację, która nie ma charakteru rewolucyjnego. Raczej dokonuje się na drodze ewolucji i wynika z naturalnych następstw twojego dotychczasowego postępowania.

Idea osobistej wolności będzie dla ciebie niezwykle ważna w tym roku. Nic dziwnego, że zapragniesz robić rzeczy inaczej niż dotychczas. Codzienna rutyna zacznie cię przytłaczać i będziesz potrzebować odmiany. Chętnie wybierzesz się w podróż – im dalej, tym lepiej. Bardzo prawdopodobne są wyjazdy do egzotycznych krajów.

Znakiem szczególnym osobistego roku 5 są nowe możliwości, z których część może cię bardzo zaskoczyć. Pojawią się nowe znajomości, rozpoczniesz realizację śmiałych pomysłów i planów. Wszelkie działania, jakie podejmiesz, będą prowadziły do zwiększenia różnorodności doświadczeń.

Porady dotyczące 2020 roku dla Piątki:

 • Nie wszystko można przewidzieć, więc przygotuj się zawczasu na niespodzianki.
 • Poszukaj nowego hobby – coś, co do tej pory w ogóle cię nie interesowało, teraz może okazać się niezwykle fascynujące.
 • Niektóre wydarzenia mogą być dla ciebie całkowitym zaskoczeniem – postaraj się wówczas odpowiednio zachować.

Numerologia 2020: rok osobisty 6

Szóstka jest związana z większą odpowiedzialnością oraz sprawami bardziej subtelnej wewnętrznej natury. Wibracja tej liczby wzmacnia poczucie obowiązku, również wobec innych ludzi. Człowiek będący pod jej wpływem szuka wewnętrznej harmonii oraz zwraca większą uwagę na różnego rodzaju idee.
W tym roku bardzo ważna stanie się dla ciebie rodzina oraz domowa codzienność. Spróbuj zorganizować czas wolny w taki sposób, by spędzić jak najwięcej czasu z najbliższymi. Korzystajcie z każdej okazji, żeby pobyć razem. Na pewno zauważysz, że jakość twojego życia znacznie się poprawi, jeśli tylko otworzysz się bardziej na członków rodziny.

Wibracja liczby 6 sprzyja wszystkiemu, co jest w jakikolwiek sposób związane z tradycjami rodzinnymi oraz opieką nad innymi. Z pewnością poczujesz więc pragnienie zajęcia się kimś w potrzebie. To bardzo szlachetne, lecz pamiętaj, by kontrolować swoje postępowanie. W pomaganiu również można przesadzić, jeśli człowiek nie zna umiaru.

Porady dotyczące 2020 roku dla Szóstki:

 • Analizuj przekonania – swoje i innych – a znajdziesz odpowiedzi na najważniejsze pytania natury egzystencjalnej.
 • Najbliższe twemu sercu osoby wymagają opieki i poświęcenia im większej uwagi niż w innych latach. Nie dopuść, by poczuły się zaniedbane.
 • Utrzymuj pozytywne nastawienie do świata.

Numerologia 2020: rok osobisty 7

Siódemka jest od dawien dawna wiązana z duchowością oraz rozwojem własnej świadomości. Jeśli jest to właśnie twój rok osobisty, masz szansę na dokonanie autorefleksji oraz doskonalenie siebie. Rozwijaj swoją duchową naturę. Będzie to wyjątkowo łatwe w tym roku. Używaj do tego celu intuicji – ona cię poprowadzi, jeśli tylko nauczysz się jej uważnie słuchać.

Ogólnie rzecz biorąc, ten rok powinien zostać poświęcony w dużej mierze na własny rozwój. Chodzi przede wszystkim o zgłębianie tajemnic własnej wewnętrznej natury, ale również szlifowanie talentów oraz rozwijanie umiejętności. One są integralną częścią twojej istoty, więc nie wolno ich zaniedbywać.

W roku Siódemki możesz również poczuć mocniejszy pociąg do wszelkiego rodzaju mistycyzmu i ezoteryki. To dobry czas na rozwijanie zdolności parapsychicznych i magicznych. Jeśli ta tematyka cię interesuje, z powodzeniem zanotujesz spore sukcesy w swojej pracy.

Porady dotyczące 2020 roku dla Siódemki:

 • Postaraj się poznać siebie – zachowaj przy tym szczerość i odwagę. Nie wszystko, czego się o sobie dowiesz, przyjmiesz z zadowoleniem.
 • Ucz się przez cały czas.
 • Nie bój się zagłębiać w tematy trudne czy niebezpieczne dla twojego poczucia własnej wartości.

Numerologia 2020: rok osobisty 8

Wibracja Ósemki przynosi bogactwo, wpływy oraz wszelkiego rodzaju korzyści materialne. W tym roku możesz więc liczyć na realizację wielu swoich wcześniejszych planów. Jest to czas nagród i osiągnięć. Możesz się spodziewać sukcesów, ale tylko pod warunkiem, że nie będziesz unikać ciężkiej pracy.

Teraz jest najlepszy czas na rozwijanie siebie i pracę nad realizacją planów – zawodowych, osobistych i jakichkolwiek innych. Cokolwiek chcesz osiągnąć – masz szansę to zdobyć. Nawet jeśli do tej pory twoje marzenia wydawały się poza zasięgiem, w tym roku będzie inaczej. Wytrwałą pracą możesz je zrealizować.

Energia Ósemki znacznie zwiększa ludzką ambicję i dążenie do sukcesu. Czasami jej wpływ jest tak silny, że człowiek zaczyna wspinać się po szczeblach kariery po trupach. Dlatego bardzo trzeba uważać na swoje postępowanie. Postaraj się kontrolować. Przynajmniej na tyle, by nikogo nie skrzywdzić wskutek swojego działania.

Porady dotyczące 2020 roku dla Ósemki:

 • Lenistwo nie jest w tym roku nagradzane, więc pracuj z jak największym zaangażowaniem.
 • Pamiętaj, że twoje zdolności i doświadczenie powinny służyć pozytywnym celom.
 • Prawdziwe szczęście można zdobyć tylko wtedy, gdy nie wykorzystuje się innych, by osiągnąć swoje cele.

Numerologia 2020: rok osobisty 9

Wibracja Dziewiątki kojarzy się zazwyczaj z końcem, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Chodzi tutaj mianowicie o zakańczanie spraw i różnego rodzaju projektów; spełnianie marzeń i ostateczną realizację planów.

Jeśli twój rok osobisty to Dziewiątka, przygotuj się na zmiany. Po pierwsze, uda ci się wreszcie osiągnąć sukces. Po drugie, powoli zaczniesz porzucać stare wzorce zachowań i zyskasz nowe spojrzenie na świat. A przynajmniej na niektóre elementy życia.

Dziewiątka jest również kojarzona z uniwersalną, najwyższą duchowością. Jej obecność wydaje się wyciszać zgiełk materialnej egzystencji i zastępować go głęboko uduchowioną ciszą. Dziewiątka to ostateczna transformacja i wolność. Teraz możesz dokonać wszelkich przemian, które były twoim marzeniem we wcześniejszych latach.

W dziewiątym roku osobistym niezwykle wyczula się intuicja. Czasami jest tak dokładna, że niektórzy podejrzewają siebie o zdolności paranormalne. Postaraj się czerpać z tego faktu jak najwięcej korzyści. Możesz uniknąć części niebezpieczeństw i wyczuć zbliżające się okazje.

Porady dotyczące 2020 roku dla Dziewiątki:

 • Śmiało żegnaj stare nawyki, by zrobić miejsce dla nowych.
 • Ten rok może się okazać naprawdę wspaniałym czasem. Pod warunkiem, że pozwolisz sobie na zakończenie pewnych spraw, które powinny zostać zamknięte.
 • Pomagaj każdemu, kto potrzebuje wsparcia.

Cyfry w roku 2020

Na zakończenie warto przyjrzeć się bliżej poszczególnym liczbom wchodzącym w skład roku 2020. Ta dodatkowa wiedza pomoże ci zwrócić uwagę na pewne subtelne wpływy osobistego roku, które mogą na pierwszy rzut oka wydawać się mało istotne. Jednakże są one nie mniej ważne niż to, co znajduje się powyżej.

2 – początkowa liczba ma duże znaczenie, ponieważ jej energia dominuje i w pewnym stopniu wpływa na pozostałe. Dwójka jest związana z opiekuńczością, szczerością oraz emocjami. Można więc liczyć, że w tym roku świat będzie dążył do osiągnięcia względnej równowagi, jednocześnie dbając o wszystkie żyjące istoty. Ludzie powinni postawić na dyplomację oraz wzajemny szacunek.

0 – podejmowanie decyzji powinno się odbywać szybko, bez zbędnej zwłoki. Zero sugeruje działanie zdecydowane, pozbawione oporów i strachu. Człowiek wsparty wibracją tej liczby, chętnie podejmie działanie zmierzające do realizacji wcześniej założonych celów. Tym bardziej że zero jest symbolem niewidzialnej mocy znajdującej się wewnątrz wszystkich żyjących istot. Ta moc je napędza i nadaje im duchową głębię. Oczywiście każda siła, także i ta, powinna znajdować się pod kontrolą świadomego umysłu. Tylko w ten sposób człowiek może osiągnąć sukces.


Kategorie: Numerologia, Rok 2020

Pomóż innym znaleźć ten artykuł. Podziel się: