Przepowiednie na 2020 rok – odkrywamy sekrety przyszłości

Przepowiednie 2020

Przepowiednie na 2020 rok | Fot. TheDigitalArtist

W tym miejscu prezentuję zebrane przez siebie przepowiednie. 2020 rok będzie tym razem tematem przewodnim. Jeżeli chcesz wiedzieć, co czeka ludzkość w tym roku, jesteś na właściwej stronie. Tutaj możesz sprawdzić, jaką przyszłość przewidują dla nas różne osoby obdarzone darem jasnowidzenia.

Nie da się ukryć, że 2020 rok będzie ważnym momentem w dziejach naszej zachodniej cywilizacji. Być może okaże się wręcz przełomowy. Pod wieloma względami możesz być zadowolony ze zmian, jakie będą miały miejsce. Jednakże niektóre wydarzenia przyprawiają o gęsią skórkę.

Sprawdź, co czeka świat w 2020 roku. Cały czas znajduję kolejne przepowiednie przyszłości. Nie wszystkie są interesujące, toteż pomijam je milczeniem. Niektóre są jednak na tyle zastanawiające, że warto się z nimi zapoznać.

Przepowiednie na 2020 rok

Jaki będzie 2020 rok? Wizjonerzy, prorocy oraz inni specjaliści dostrzegają część przyszłości, jaka czeka naszą cywilizację. Poniżej znajdziesz listę proroctw i przepowiedni dotyczących 2020 roku.

Sylvia Browne o 2020 roku

Sylvia Browne (1936-2013), znana amerykańska medium, w swojej książce pt. Prophecy: What the Future Holds for You, opublikowanej po raz pierwszy w 2006 roku, zawarła (między innymi) przepowiednie na 2020 rok.

Około 2020 roku poważna choroba przypominająca zapalenie płuc rozprzestrzeni się po całym świecie, atakując płuca i oskrzela – będzie opierać się wszystkim znanym metodom leczenia. Niemal bardziej zaskakujący niż sama choroba będzie fakt, że nagle zniknie ona tak szybko, jak się pojawiła, zaatakuje ponownie dziesięć lat później, a następnie całkowicie zniknie.

Jak widać, Sylvia Browne przepowiada wielką epidemię, która jest związana z 2020 rokiem. Niestety kobieta nie podaje, kiedy owa epidemia (koronawirusa – przyp.) się zakończy. Może to nastąpić w każdej chwili.

To nie koniec smutnych wieści. Browne napisała w swojej książce, że epidemia wróci 10 lat po swoim zniknięciu. Wygląda więc na to, że chorobę uda się ostatecznie pokonać dopiero w 2030 roku.

W kolejnej książce pt. Nasza ziemia, nasze życie. Co nas czeka? Sylvia Browne przedstawiła więcej przepowiedni dotyczących 2020 roku:

Końcówka 2020 roku będzie dla nas trudnym, desperackim okresem przetrwania. Będziemy musieli nosić ochronne nakrycia głowy i ubranie podczas deszczu, nie po to, aby nie zmoknąć, ale aby nie dopuścić do poważnego poparzenia lub czegoś gorszego. Cała żywność będzie wytwarzana przez ludzi, a woda będzie horrendalnie droga z powodu wszystkich procesów oczyszczania koniecznych do jej przygotowania do spożycia i butelkowania.

Krzysztof Jackowski o 2020 roku

Krzysztof Jackowski (ur. 1963) uważa, że w 2020 roku zaczną się dziać dziwne rzeczy w związku z polityką prowadzoną przez rząd. Jego działania będą w jawny sposób sprzeczne z zasadami panującymi w Unii Europejskiej. Wyraźnie będzie widać, że rząd postępuje w taki sposób celowo.

Pozostałe przepowiednie Krzysztofa Jackowskiego dotyczące 2020 roku:

 • jasnowidz zobaczył w swojej wizji długi budynek, który płonie – jest to budynek związany w jakiś sposób z polityką i najprawdopodobniej stoi gdzieś w Europie (raczej nie w Polsce);
 • ogólnie rzecz ujmując, 2020 rok będzie bardzo zły, jeśli chodzi o kwestie polityczne;
 • bardzo umiarkowana zima – już na początku lutego zacznie się przedwiośnie;
 • kryzys w rolnictwie, który rozpocznie się na wiosnę – niezadowoleni rolnicy będą protestować przeciwko rządowi;
 • istnieje duże prawdopodobieństwo, że Andrzej Duda może wygrać wybory prezydenckie nawet w pierwszej turze: "Opozycja da kompletną plamę, jeśli chodzi o wybory. Przed wyborami wydarzy się coś takiego, że kandydatka PO mocno straci na sile poparcia. O dziwo, poparcie straci przez opozycję";
 • w Polsce dojdzie do katastrofy samolotu, która będzie spowodowana błędem nawigacyjnym;
 • na Izrael spadnie jakiś rodzaj bomby chemicznej – choć nie wywoła ona wielkiej katastrofy, skutki tego wydarzenia będą odczuwane jeszcze bardzo długo;
 • według przeczucia jasnowidza, prezydent Donald Trump "zdradzi Bliski Wschód".

Filip Fediuk o 2020 roku

Filip "Filipek" Fediuk (1907-1992) to znachor i jasnowidz z Kotliny Kłodzkiej, który przewidział wielką powódź z 1997 roku. Przez długi czas był uważany za polskiego Nostradamusa. Jego wizje nie zostały jednak nigdy spisane i oficjalnie opublikowane – były przekazywane ustnie, więc warto w tym wypadku zachować nieco większy sceptycyzm. Nigdy nie wiadomo, w jaki sposób przepowiednie mogły zostać zniekształcone w ciągu kolejnych lat.

Niemniej po Internecie krąży przepowiednia o 2020 roku, którą Fediuk miał wygłosić w okolicach 1984 roku (podobno została spisana przez jego kolegę):

W roku dwóch dwudziestek, w czasie zarazy będą chcieli wybory robić, a ich pierwszy sekretarz pomrze przed majem, a Polacy ich od władzy pogonią. Chytry ksiądz odejdzie w niesławie, a kościół znów się z ludem zbrata. Zaraza do lata ustąpi i w trzech się naraz miastach trojaczki urodzą.

Nostradamus o 2020 roku

Jeśli chcesz dowiedzieć się, co napisał Nostradamus o 2020 roku, informacje na ten temat znajdziesz w osobnym artykule: Nostradamus 2020 – przepowiednie, które zdradzają najbliższą przyszłość.

Jeane Dixon o 2020 roku

Jeane Dixon (1904-1997), amerykańska parapsycholog, twierdziła, że w 2020 roku będzie miał miejsce koniec świata – a przynajmniej nastąpi "początek końca". Wówczas na Ziemię powróci Jezus Chrystus, aby pokonać nieświętą Trójcę: Antychrysta, Szatana i Fałszywego Proroka. Ich walka rozpocznie się właśnie w 2020 roku i potrwa do 2037 roku.

Ted Harper o 2020 roku

Ted Harper od lat fascynuje się tzw. świętą geometrią. Niedawno podzielił się swoimi ustaleniami dotyczącymi letniego przesilenia, jakie będzie miało miejsce w 2020 roku. Tym wyjątkowym wydarzeniem astronomicznym będzie pierścieniowe zaćmienie słońca, które samo w sobie nie jest niczym niezwykłym. Tym razem jednak jego położenie względem równika galaktycznego stanowi o jego wyjątkowości. Co więcej, przypadek przesilenia letniego w 2020 roku zdaje się mocno korelować ze Stonehenge (Anglia) oraz Wielką Piramidą w Gizie – dwoma znanymi starożytnymi zabytkami astronomicznymi.

Według wielu badaczy, celem Stonehenge było przewidywanie deszczu meteorytów (głównie chodzi tutaj o Taurydy). W swojej książce pt. „Magowie bogów” Graham Hancock pisze, że Ziemia doświadczyła silnego bombardowania przez duże ciała niebieskie około 12 800 lat temu. W 2020 roku może dojść do powtórki tego wydarzenia.

Więcej na ten temat przeczytasz w artykule przygotowanym przez Teda Harpera, pt.: Summer Solstice 2020 (tekst jest w języku angielskim).

Stephen Hawking o 2020 roku

Zmarły w 2018 roku Stephen Hawking twierdził, że data zakończenia kalendarza Majów (rok 2012) opiera się na błędnych obliczeniach. Wypowiedź z 2012 roku:

Pod wieloma względami Majowie wyprzedzali swój czas, ale w pewnych kwestiach przekalkulowali. W tym przypadku popełnili błąd polegający na podwójnym liczeniu dni ustawowo wolnych od pracy, co oznacza, że ​​ich kalendarz nie zakończy się jeszcze przez kolejne osiem lat. Ludzie powinni naprawdę martwić się o rok 2020, czyli prawdziwy koniec cywilizowanego świata.

Jak widać, wszystkie przepowiednie dotyczące 2012 roku mogą w rzeczywistości odnosić się do 2020. Być może warto w takim razie odszukać stare artykuły dotyczące przepowiedni Majów?

Majowie o 2020 roku

Rok 2020 będzie pierwszym od 2012, w którym co najmniej dwie cyfry są takie same. Dnia 2 lutego 2020 roku ponownie spotkamy się z datą palindromiczną: 0202.2020 (data wypisana numerycznie jest taka sama po odczytaniu od tyłu).

Na szczęście Majowie nie twierdzą, że wraz z końcem ich kalendarza świat się kończy, ale że zaczyna się nowy świat – to koniec czwartego świata i początek piątego. Mniej znanym faktem jest, że Majowie używali kilku kalendarzy i że dla nich próg taki jak rok 2012 był bardziej okazją do przemiany ludzkiej świadomości niż jakiegoś końca świata.

Nouriel Roubini o 2020 roku

Nouriel Roubini nie jest jasnowidzem. To amerykański ekonomista, który zasłynął m.in. prawidłową prognozą dotyczącą załamania na amerykańskim rynku nieruchomości i recesji, jaka po nim nastąpiła w 2008 roku. Z tego powodu w 2009 roku magazyn Foreign Policy umieścił Roubiniego na 4 miejscu na liście 100 najważniejszych myślicieli świata.

Zdaniem prof. Nouriela Roubiniego w 2020 roku czeka nas kolejny wielki kryzys gospodarczy. Tym razem będzie jednak o wiele poważniejszy. Rządom – inaczej niż w 2008 roku – zabraknie politycznych narzędzi pozwalających skutecznie zarządzać kryzysem. Gospodarka znacznie zwolni w większości państw tzw. Zachodu. Do tego dochodzą problemy z olbrzymią bańką na rynku nieruchomości oraz wysokim zadłużeniem publicznym.

Istnieje bardzo wysokie prawdopodobieństwo poważnych kłopotów – dla nas wszystkich. Oliwy do ognia dolewa w dodatku wojna handlowa pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami, która może przekształcić się w poważne zagrożenie dla całej gospodarki światowej.

Przepowiednie 2020 roku

Jak zwykle zapytałem o wydarzenia w 2020 roku mojego znajomego jasnowidza Adama A. (imię i nazwisko do wiadomości redakcji). Oto co zobaczył w swoich wizjach:

 1. Trzy wielkie katastrofy naturalne nawiedzą Ziemię. Co prawda samych katastrof będzie znacznie więcej, ale trzy z nich okażą się wyjątkowo niszczycielskie. Co najmniej jedna będzie miała miejsce w Stanach Zjednoczonych.
 2. Z całą pewnością nie dojdzie do wybuchu globalnego konfliktu. Chociaż napięcia pomiędzy nuklearnymi mocarstwami będą się wzmagały, III wojna światowa nadal jest pieśnią odleglejszej przyszłości.
 3. Wokół Ziemi krąży wiele kamieni (meteoryty?). Część z nich spadnie, ale szkody nie będą wielkie. Z całą pewnością nie dojdzie do zagrożenia na skalę globalną.
 4. W 2020 roku zmiany klimatyczne będą postępować w dość stałym, choć zauważalnym tempie. Na razie większość miast nie jest zagrożona. Nadmorskie miejscowości odczują najmocniej efekty negatywnych zmian związanych z morzem.
 5. Ogólna sytuacja polityczna będzie niezwykle napięta. Trudności pojawią się praktycznie w każdej dziedzinie. Polityków czeka rok wytężonej pracy, ponieważ trzeba wreszcie zacząć naprawiać błędy popełnione w przeszłości.
 6. Kolejny kryzys gospodarczy jest bardzo prawdopodobny, ponieważ ludzie odpowiadający za stan gospodarki działają w sposób nieodpowiedzialny. Liczy się dla nich tylko własny interes, przez co niszczą wiele dobrych możliwości stojących przed ludzkością. W 2020 roku trzeba będzie dokonać radykalnych zmian w gospodarce.
 7. George Soros, amerykański miliarder, przez wielu uważany za wroga publicznego numer jeden – otrze się o śmierć. Nie chodzi tutaj jednak o zamach na jego życie, lecz o problemy z wydolnością serca. Niebezpieczeństwo jest bardzo duże i może zakończyć się śmiercią.
 8. Sytuacja w Unii Europejskiej będzie się coraz bardziej radykalizować. Poszczególne grupy społeczne jeszcze bardziej będą ze sobą walczyć, nie dopuszczając do kompromisu. Osiąganie jakichkolwiek porozumień w spornych kwestiach okaże się jeszcze trudniejsze niż w poprzednich latach.

Jak zmienić przyszłość w 2020 roku?

Na zakończenie chciałbym napisać kilka słów na temat możliwości ewentualnych zmian, jakich możemy dokonać w przyszłości. Czy to w ogóle możliwe? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w artykule: Jak zmienić przyszłość. Zapraszam do lektury.Pomóż innym znaleźć ten artykuł. Podziel się:Chcesz być
na bieżąco?

Polub nas na Facebooku
i otrzymuj informacje o nowościach.

Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: przepowiednie 2020, 2020 przepowiednie, prognozy na 2020 rok, proroctwa 2020, koniec świata 2020, 2020 rok wielkich zmian, przepowiednia 2020, przepowiednie 2020 roku, przepowiednie na 2020 rok.