Astrologia - starożytna mądrość na nowe czasy

Astrologia

Astrologia jest jednym z najstarszych sposobów rozumienia rzeczywistości na naszej planecie. W każdej ludzkiej kulturze od zarania dziejów spoglądaliśmy w niebo i szukaliśmy odpowiedzi na wiele różnych pytań dotyczących naszego pochodzenia, przeznaczenia, a przede wszystkim wewnętrznej natury.

Wielu ludzi nie dostrzegało w gwiazdach niczego szczególnego, ale niektórzy uświadamiali sobie, że to, co na niebie, jest połączone z tym, co na Ziemi.

Starożytni badacze nieba zdobywali coraz większą wiedzę - zarówno intuicyjnie, jak i analitycznie. Mierzyli i eksperymentowali, prowadzili zapiski i wywiady społeczne. Wszystko po to, by zgłębić znaczenie tej uniwersalnej i tajemniczej prawdy:

Astrologia

Wszystko jest jednością.

A skoro jest jednością - jest ze sobą połączone. Cały wszechświat i wszystkie jego elementy stanowią jeden mechanizm. I podobnie jak w starym zegarku każde kółko zębate wpływa na cały jego mechanizm, tak każde ciało niebieskie oddziałuje na inne kosmiczne byty. W tym i człowieka.

W dzisiejszych czasach idea uniwersalnej jedności nie dziwi nas tak bardzo. Odkrycia współczesnej nauki, z fizyką kwantową na czele, potwierdzają tę starożytną prawdę. Im dalej posuwamy się w badaniach, tym bardziej jesteśmy tego pewni. Tym chętniej sięgamy również po starożytne manuskrypty, w których zapisana jest niesamowita wiedza. Dzisiaj potrafimy ją coraz lepiej weryfikować.

W dawnych czasach astrologia była jedną z najważniejszych dziedzin nauki. Studiowali ją najwięksi mędrcy, pogłębiając tym samym rozumienie natury wszechświata. Można powiedzieć, że astrologia leży u podstaw wszystkich dokonań rodzaju ludzkiego. To właśnie astrologowie byli pierwszymi kapłanami, astronomami, matematykami, fizykami, a nawet filozofami. To od nich zaczęła się nauka.

Przez tysiąclecia astrologowie byli obecni na każdym dworze królewskim, doradzając władcom i politykom w trudnej sztuce dyplomacji oraz w kwestiach ekonomicznych. Pierwsze uniwersytety w europejskich królestwach posiadały katedry astrologii, astronomii oraz matematyki. Wśród prekursorów rewolucji naukowej byli badacze nieba i jego tajemnic - ludzie tacy jak Kopernik, Galileusz czy Johannes Kepler.

Chciałoby się rzec, że astrologia dała niemały impuls do rozwoju nowoczesnej cywilizacji. Choć nie ulega również wątpliwości, że w ostatnich stuleciach astrologia zeszła do podziemia. Władzę nad naszym myśleniem przejęła lewa półkula mózgu - owładnięta szaleństwem logiki, analizy oraz rozdzielania wszystkiego na czynniki pierwsze. W ten sposób znacznie zawęziliśmy swoje postrzeganie rzeczywistości.

To dziwne, że tak bardzo staramy się odseparować od intuicji. Wolimy dzisiaj myśleć, że nie jesteśmy częścią wszechświata; że istniejemy niejako oddzielnie. My jesteśmy tutaj, a gwiazdy - gdzieś tam, daleko. Zapominamy, że nasze ciała składają się z tej samej materii co gwiazdy. Oczywiście, w ślad za naszymi przekonaniami rzeczywistość zdaje się podążać i dostosowywać się.

Żyjemy więc w zmechanizowanym świecie logiki i chłodnej kalkulacji. Przestaje liczyć się człowiek, a w zamian myślimy o pieniądzach i odnoszeniu sukcesów. Przestają się liczyć zwierzęta, bo ważniejsze jest napełnienie naszych żołądków do granic możliwości. Przestają się też liczyć gwiazdy, ponieważ łatwiej jest zaakceptować pigułkę, która da szczęście i poczucie życiowego spełnienia.

Oderwani od najgłębszych źródeł mądrości - kosmicznej matrycy - dryfujemy bezładnie w coraz bardziej chaotycznym świecie. Używamy coraz mniej swojej kosmicznej mocy, która w rzeczywistości wciąż jest w zasięgu ręki. Wystarczy ją pochwycić i wykorzystać dla swojego dobra. Wielu ludzi jest jednak zamkniętych w swoich ograniczonych wyobrażeniach. Nie pozwalają sobie dosięgnąć gwiazd i dlatego żyją przy samej ziemi, w brudzie i smutku.

Życie mogłoby być o wiele piękniejsze, gdybyśmy pozwolili sobie na czerpanie ze starożytnej mądrości. Mam na myśli nie tylko astrologię, ale i inne dziedziny wiedzy. One czekają na nas. Trzeba tylko włożyć nieco wysiłku w przyswojenie sobie odpowiedniej ilości informacji.

Astrologia nigdy dotąd nie miała do zaoferowania tyle, co dzisiaj. Ona jest nam potrzebna. Zakorzeniona w tradycji starożytnych cywilizacji, na których wszak opierają się zdobycze współczesności, zawiera przekaz zadziwiająco trafny i znaczący dla wszystkich ludzi szukających swojej drogi do przyszłości.

Twoja wielkość zaczyna się tutaj

Większość ludzi nie wykorzystuje w codziennym życiu narzędzia, jakim jest astrologia. Dlaczego? Ponieważ uważają ją za bzdury. Znam mnóstwo ludzi, którzy przekonali się jednak, że warto użyć horoskopu do własnych celów. Czytając na swój temat, człowiek dowiaduje się wielu przydatnych rzeczy. Może potem posłużyć się zdobytymi informacjami do polepszenia swoich wyników - w pracy, zarabianiu pieniędzy, poszukiwaniu miłości, a nawet rozwoju osobistym czy duchowym. Astrologia jest przydatna we wszystkich dziedzinach życia.

Możesz osiągnąć wszystko, co tylko sobie wymarzysz. Oczywiście istnieje wiele ograniczeń w twoim życiu, ale możesz obejść większość z nich z pomocą odpowiedniej wiedzy. Kwestie, których ominąć się nie da, można poznać i zrozumieć na takim poziomie, na jakim nie będą już tak bardzo przeszkadzać. Twój znak zodiaku jest pierwszym krokiem do lepszego poznania siebie, a co za tym idzie - sprawniejszego wykorzystania szans, jakie masz w życiu.

Nie ma co ukrywać, że astrologia nie wykona za ciebie pracy. Ona tylko podpowie, jakie są twoje najlepsze (i najgorsze) opcje. Znając je, to ty będziesz podejmować decyzje. Jeśli zrobisz to dobrze, zrealizujesz swoje marzenia. Nie będę jednak udawał, że dzięki horoskopom zdobędziesz jakąś magiczną wiedzę wykraczającą poza zwykłe pojmowanie świata. Nie o to tutaj przecież chodzi. Życie polega na samodzielnym stawianiu wszystkich swoich kroków. Astrologia jest tylko jednym z narzędzi, które mogą znacznie ułatwić każde działanie.

Znaki zodiaku ułatwiają życie

Przekonałem się o tym już niejednokrotnie. Badając horoskopy wielu ludzi, doszedłem do wniosku, że wiedza astrologiczna skutecznie pomaga w podejmowaniu decyzji. Często też owe decyzje są lepsze i trafniejsze niż te podejmowane bez pomocy horoskopu. Nie twierdzę, że powinniśmy całe życie opierać wyłącznie na astrologii. O nie, to mogłoby być bardzo niekorzystne. Jednakże używanie horoskopów jako narzędzia wspomagającego nasze postępowanie, jest jak najbardziej wskazane.

Każdy znak zodiaku precyzyjnie rozpatruje wszystkie aspekty ludzkiej osobowości, dając tym samym niezbędne informacje wspierające nas w dążeniu do pełniejszego życia. To się naprawdę opłaca. Czasami pragniemy dowiedzieć się czegoś tak rozpaczliwie, że godzimy się na wysokie koszty zdobycia tej wiedzy. Mam na myśli koszty nie tylko finansowe, ale przede wszystkim czas i energię, jaką poświęcamy na swoje poszukiwania.

Astrologia to informacja - a informacja jest w cenie

Tymczasem astrologia dostarcza informacji szybko i bez większego wysiłku. Najczęściej również niewiele kosztuje... choć to akurat zależy od tego, z usług jakiej klasy astrologa korzystamy. Im lepszy specjalista, tym zwykle więcej sobie liczy za swoją pracę. Sam nie należę do najtańszych fachowców, ale w moim przypadku jest nieco inaczej. Nie poszukuję klientów na tzw. rynku. Mam grupę stałych - i co ważniejsze zadowolonych - klientów, których wysoki status społeczny pozwala na płacenie odpowiedniego wynagrodzenia za moje usługi. Ale o tym może innym razem.

Wróćmy do znaków zodiaku. Otóż ciekawą rzeczą jest fakt, że ludzie często twierdzą, iż charakterystyka ich znaku zodiaku absolutnie nie zgadza się z ich osobą. To prawda! Lecz w takich przypadkach najczęściej osoby te odnoszą się do tzw. gazetowych horoskopów, które nijak mają się do prawdziwej astrologii. Tymczasem profesjonalnie przygotowany horoskop bierze pod uwagę o wiele więcej aspektów znaku zodiaku niż opis w jakimś ogólno tematycznym portalu internetowym, typu Onet, Wirtualna Polska czy Interia. To nie są miejsca, gdzie należy szukać horoskopu.

Jeśli zależy ci na rzetelnej prognozie dotyczącej twojego znaku zodiaku, szukaj takich stron jak moja. Prowadzonych przez zawodowego astrologa, który nie myśli tylko o zarabianiu pieniędzy i nakłanianiu internautów do zadzwonienia lub wysłania SMS-a. Można znaleźć w naszym kraju całkiem sporo ludzi chętnie dzielących się swoją wiedzą. Warto więc odwiedzać ich strony i poznawać siebie.


Kategorie: Astrologia