Podstawowe nauki Bashara

Bashar podstawy

Bashar | Fot. bashar.org

Bashar jest członkiem 5-wymiarowej cywilizacji zwanej Essassani. W 1983 roku nawiązał telepatyczny kontakt (channeling) z mieszkańcem Ziemi o imieniu Darryl Anka, będącym z zawodu specjalistą od efektów specjalnych. Pomimo wielu kontrowersji nie ulega wątpliwości, że przekaz Bashara jest wart poznania.

Przede wszystkim powinniśmy zapoznać się z ideą channelingu. Pisałem już o tym w poprzednim artykule, więc tutaj nie będę się na ten temat rozpisywał. Zaznaczę tylko, że jest to zagadnienie bardzo szerokie. Nie sposób przedstawić go w jednym artykule.

Zaplanowałem więc przygotowanie całej serii tekstów poświęconych channelingowi. Kolejne artykuły będą pojawiały się w pewnych odstępach czasowych, ponieważ nie chcę zdominować strony monotematycznymi wpisami.

Jeśli jesteś zainteresowany bardziej szczegółowymi informacjami o channelingu, zajrzyj do tego działu.

Kim jest Bashar?

Bashar jest istotą wielowymiarową, przyjacielem z przyszłości, który w ciągu ostatnich 32 lat przemawiał do ludzi przez kanał, jakim jest medium Darryl Anka. Bashar przynosi nam masę nowych informacji, które szczegółowo wyjaśniają mechanizmy działania wszechświata. W ciągu tych wszystkich lat, tysiące osób miało możliwość zastosowania tych zasad i sprawdzenia, czy naprawdę działają. Co się okazuje? To, czego stara się nas nauczyć Bashar, naprawdę działa.

Bashar pochodzi z rasy zwanej Essassani. Cywilizacja ta opiera się na bezwarunkowej miłości, ekstazie, zabawie, podążaniu za pasją. Istoty te nigdy nikogo nie osądzają. Uważają, że wszystkie żywe istoty są sobie równe, choć wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Podobno nawet Plejadanie uważają cywilizację Essassani za wyjątkowo zaawansowaną duchowo.

Bashar – jak możemy się przekonać na podstawie nagrań z channelingu – jest nastawiony bardzo pozytywnie. Podchodzi do wszystkiego z ogromnym entuzjazmem. Czasem może nawet sprawiać wrażenie nieco dziecinnego w zachowaniu, lecz zawsze wykazuje wysoki poziom intelektu.

Bashar podstawy przesłania

Co zyskuje człowiek słuchający przesłania Bashara? Jest wiele korzyści, ale do najważniejszych z pewnością należą zwiększenie kreatywności oraz psychiczna i emocjonalna wolność. Pojawia się też poprawa w takich sferach jak zdrowie, bogactwo, miłość, poczucie pewności siebie, samodzielność oraz rozwój osobisty.

Dlaczego koncepcje przekazywane przez Bashara działają? Przede wszystkim dlatego, że są oparte na prawach fizyki, a nie na naiwnej filozofii New Age. Być może jest to bardziej zaawansowana wersja fizyki niż znana przez nas wcześniej – niemniej jednak, to nadal czysta nauka. Tak przynajmniej twierdzi Darryl Anka. Stąd też, gdy zastosujemy zasady i techniki Bashara w codziennym życiu, szybko dostrzeżemy efekty.

Bashar opisuje znaczenie systemów religijnych i wyjaśnia, jak zmienić mylne przekonania o świecie i samych sobie. Dzięki nowej perspektywie zyskujemy możliwość kreowania zupełnie innej rzeczywistości niż do tej pory. Przesłanie Bashara kładzie nacisk na samodzielną pracę nad sobą. Przekonuje, że powinniśmy skwapliwiej korzystać z umiejętności dokonywania własnych wyborów. Dzięki temu będziemy mogli świadomie tworzyć życie i świat według własnej woli.

Poniżej przedstawiam zbiór najważniejszych koncepcji głoszonych przez Bashara. Można powiedzieć, że jest to trzon jego nauk. Przygotowałem ten materiał w oparciu o liczne notatki, sporządzane podczas słuchania i czytania przekazów od Bashara. Szczególnie polecam dwie książki: Blueprint for Change oraz Quest for Truth: 100 Insights That Could Change Your Life, napisaną wspólnie z Steve’m Meyersem.

5 podstawowych Praw Kreacji

Pięć podstawowych praw ujawnionych przez Bashara obowiązuje wszędzie – w całym wszechświecie i wszystkich jego wymiarach. Od tych praw nie ma wyjątku ani odstępstw. Oto one:

1. Istniejesz

Jeśli istniejesz w tej chwili, to znaczy, że twoja egzystencja jest wieczna. Zawsze istniałeś i zawsze będziesz istnieć. Możesz zmieniać formę egzystencji, ale nie możesz przestać istnieć. Nie musisz się więc bać śmierci czy unicestwienia.

2. Wszystko jest tutaj i teraz

Czas i przestrzeń są tylko iluzjami. Tak naprawdę istnieje tylko chwila obecna. Jednakże wszystkie nasze doświadczenia w czasie i przestrzeni są prawdziwe.

3. Wszystko jest jednym, a Jedność jest wszystkim

Wszyscy jesteśmy połączeni. Nawet najmniejsza cząstka wszechświata zawiera informacje o nim całym. Wszystko, co istnieje, to jedność. Choć wydaje się, że istnieją odrębne od siebie rzeczy, to tylko iluzja.

4. Wszystko, co dajesz od siebie, wraca do ciebie

Świat zewnętrzny jest odbiciem twojego wewnętrznego świata. Fizyczna rzeczywistość to w istocie zwykłe lustro, które jest tylko odbiciem twoich najsilniejszych przekonań i wiary. To, w co wierzysz, jest prawdziwe. Podobnie jak zwyczajne lustro, fizyczna rzeczywistość nie zmieni się, dopóki sam się nie zmienisz.

5. Jedyną stałą we wszechświecie jest zmiana

Oczywiście ta zasada dotyczy wszystkiego, z wyjątkiem pierwszych czterech zasad przedstawionych wyżej. One nigdy się nie zmieniają. Możesz się więc przyzwyczaić do wiecznie zmieniającej się egzystencji. Zaakceptuj to, a będziesz mógł rozkoszować się podróżą przez życie.

Do powyższych pięciu praw dochodzą jeszcze inne kwestie, które ujawnia Bashar. Oto kilka z najważniejszych koncepcji:

Wszystkie istniejące rzeczy są w istocie jedną rzeczą wibrującą w różnym tempie

Woda, lód i para wodna są tym samym, lecz o innych częstotliwościach. Podobnie sprawa wygląda z materią i energią – to dokładnie ta sama „substancja”, tylko o innych częstotliwościach wibracji. Można powiedzieć, że materia to zamrożona energia. Materia jest energią duchową, która wibruje w niższych częstotliwościach. Twoje ciało jest (w pewnym uproszczeniu) skrystalizowanym duchem. Twój duch nie znajduje się w organizmie. Twoje ciało jest zanurzone w duchu.

Odbierasz rzeczywistość tak, jak tego pragniesz

Nie musisz tworzyć rzeczywistości, ponieważ ona już istnieje. Wszystko, co musisz zrobić, to dostroić się do tych jej elementów, które pragniesz, by były częścią twojego życia. Odbieramy konkretne wersje rzeczywistości według tego, w co wierzymy. To, co dostajemy w życiu, jest więc uzależnione od osobistych przekonań. Jeśli mamy stuprocentowe zaufanie, że coś powinno wyglądać w określony sposób… tak właśnie będzie wyglądać.

Wszystko jest hologramem składającym się z wielu hologramów

Wszechświat jest skonstruowany holograficznie. My wszyscy jesteśmy holograficzni. Każda możliwa wersja naszej rzeczywistości jest holograficzna. Zawieramy w sobie wszystkie możliwe wersje rzeczywistości. Wszystkie hologramy (wersje rzeczywistości) zawarte są w nas. Ze wszystkich tych nieskończonych możliwości, sami wybieramy wersję, jaką przeżywamy. Nasza wyobraźnia stanowi swoiste archiwum wszystkich możliwych hologramów.

Uwierzyć to zobaczyć

Twoje przekonania określają rzeczywistość, jaką postrzegasz. Następnie dokonujesz interpretacji swojego postrzegania rzeczywistości. Robisz to automatycznie i zazwyczaj nieświadomie. Co dzieje się dalej? Reagujesz emocjonalnie na swoją interpretację rzeczywistości i zaczynasz o niej myśleć jako o jedynej prawdziwej rzeczywistości. Dopiero wówczas podejmujesz działanie. Robisz to w oparciu o swoje emocje i myśli.

Masz już wszystko, czego pragniesz

Skoro zawierasz w sobie wszystkie możliwe wersje rzeczywistości, to tak naprawdę masz już dostęp do wszystkiego. Wystarczy tylko dokonać wyboru. Kiedy modlisz się o coś, jest to zawsze coś, co już masz. Jest w zasięgu ręki. W rzeczywistości zatem modlisz się tylko o to, by dostrzec to, czego pragniesz.


Kategorie: Parapsychologia