Boski Tarot. Dziedzictwo zaginionej cywilizacji – Ciro Marchetti

Boski Tarot

Boski Tarot - recenzja | Fot. Materiały prasowe

Niezwykle bogata i magiczna talia kart tarota autorstwa artysty Ciro Marchetti zabierze cię w samo serce fantazji i poprowadzi w kierunku nadziei, mądrości oraz inspiracji. Boski Tarot to przenikliwy przewodnik przedstawiający interpretacje autora dotyczące znaczenia każdej karty tarota.

To najpiękniejsza talia, jaka jest obecnie dostępna na rynku. Owoc pracy wielu miesięcy, zaskakujący bogactwem detali, śmiałą kreską, głębią kolorów i kunsztownymi złoceniami każdej karty. To dzieło absolutnie obowiązkowe w zbiorach każdej osoby zainteresowanej tarotem.

Boski Tarot – Ciro Marchetti

Co boskiego może być w tarocie? Pokazał nam to Ciro Marchetti – artysta, absolwent ekskluzywnej Croydon College of Art, prezes Graform International oraz laureat licznych konkursów sztuki.

Boskie mogą być chociażby zdobiące karty ilustracje. Wysmakowane, oszałamiające bogactwem motywów – nie pozostawiają wątpliwości, że pracował nad nimi prawdziwy artysta. Ciro Marchetti nad sporządzeniem wizerunków poszczególnych kart spędził ponad trzy tysiące godzin.

Boskość przejawiać się może także w dołączonej do kart książce. Tak jest właśnie w tym przypadku. Znajdziesz w niej nie tylko charakterystykę kart, ale i komentarze międzynarodowych autorytetów z dziedziny tarota. Gwarantują one dokładną i niebudzącą wątpliwości interpretację przepowiedni otrzymanych dzięki pracy z tą talią.

Opisy kart zostały z kolei poprzedzone opowieścią wprowadzającą czytelnika w nastrój dawno wymarłej cywilizacji, która przemawia do nas poprzez karty.

Jeśli więc nie wiesz, jak odczytywać tarota, to dzięki Ciro Marchetti możesz się tego nauczyć. Nawet jeśli jesteś doświadczonym tarocistą, znajdziesz tutaj dużo interesujących informacji, które pozwolą ci rozwinąć umiejętności. Karty i książka Boski Tarot są dla ciebie idealne, niezależnie od stopnia zaawansowania.

Talia kart tarota, znajdująca się w zestawie, oparta jest na tradycyjnym rozkładzie Ridera Waite’a. Dołączony do niej podręcznik zawiera po 4 obszerne interpretacje każdej z kart, przygotowane przez znanych i cenionych w świecie tarota: Ciro Marchetti, Ruth Ann i Walda Amberstone, Jamesa Ricklefa i Leisę ReFalo. W taki sposób opisane są wszystkie karty, które zawierają Arkana Wielkie i Arkana Małe oraz Karty Dworskie.

Książka Boski Tarot wyjaśni ci również, jak czytać tarota. Ciekawym dodatkiem jest 12 wciągających opowieści, które uprzyjemnią tobie czas wolny oraz samą pracę z tarotem.

Muszę przyznać, że talia dołączona do książki jest przepiękna. Dawno nie widziałem tak wspaniale przygotowanego zestawu. Zapiera dech w piersiach. Grafiki pomagają rozjaśnić umysł podczas wróżenia i lepiej połączyć się ze swoim wewnętrznym głosem. Przynajmniej tak było w moim przypadku.

Swoją pierwszą talię kart tarota kupiłem wiele lat temu i od tamtej pory sporo się nauczyłem. Kiedy jednak wziąłem do ręki karty Ciro Marchetti, niemal natychmiast poczułem, że to jest właśnie to, czego potrzebowałem. Jakbym odzyskał dawno utraconego członka rodziny lub przyjaciela, z którym straciłem kontakt.

Jeśli natomiast chodzi o książkę – to czysta przyjemność czytania. Treści w niej zawarte są dość obszerne, co może okazać się pewnym wyzwaniem dla niektórych osób, szczególnie początkujących. Ale przecież chodzi tutaj o zdobycie jak największej wiedzy na temat tarota, prawda? Gdyby autor ograniczył się do skrótowych opisów, to byłaby zbrodnia. Treści jest więc (moim zdaniem) w sam raz, by dobrze przygotować się do wróżenia.

Boski Tarot: informacje szczegółowe

Tytuł: Boski Tarot. Talia 78 kart z podręcznikiem i woreczkiem do kart
Podtytuł: Dziedzictwo zaginionej cywilizacji
Tytuł oryginału: Legacy of the Divine Tarot
Autor: Ciro Marchetti
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Rok wydania: 2011
ISBN: 9788373774360

Kategoria: Książki