12 ezoterycznych książek na 2021 rok – one zmienią twoje życie

Książki ezoteryczne

Książki ezoteryczne na 2021 rok | Fot. Pexels

Jakie są najlepsze książki ezoteryczne? W tym przeglądzie znajdziesz listę 12 najlepszych książek o wiedzy tajemnej (w tym o astrologii, duchowości, alchemii i mistycyzmie), które warto przeczytać w 2021 roku.

Pewien przyjaciel zapytał mnie ostatnio, jakie mógłbym mu polecić książki ezoteryczne. Co warto sobie zaplanować na 2021 rok? To pytanie skłoniło mnie do zastanowienia. Wbrew pozorom nie jest łatwo na nie odpowiedzieć.

Dlatego też postanowiłem sporządzić tę oto listę – dwunastu najlepszych książek ezoterycznych, które warto przeczytać w nadchodzącym roku.

Książki na 2021 rok

Na poniższej liście, z oczywistych względów, nie jestem w stanie umieścić wszystkich pozycji, które są wartościowe. Po prostu nie ma tutaj wystarczająco dużo miejsca. Nie chodzi przecież o to, by stworzyć niezwykle długi spis lektur, przez który mało kto będzie miał ochotę przebrnąć. Zamiast tego wybrałem po jednej książce na każdy miesiąc. Myślę, że to w zupełności wystarczy.

Znaki. Jak odczytywać sygnały, które wysyła wszechświat

Znaki JacksonAutor: Laura Lynne Jackson

Opis wydawcy: Ty też otrzymujesz znaki z drugiej strony – dowiedz się, jak je rozpoznawać i odczytywać ich znaczenie!

Mogą być subtelne: motyl lądujący na naszym ramieniu, tablica rejestracyjna z numerami układającymi się w datę urodzin bliskiej nam zmarłej osoby, pusty SMS… Znaki są wokół nas. To proste i zwyczajne przedmioty, które towarzyszą nam na co dzień i na które często możemy nie zwrócić uwagi.

W tej książce medium Laura Lynne Jackson uczy nas, jak zwracać uwagę na te z pozoru nic nieznaczące szczegóły codzienności i dostrzegać w nich sygnały wysyłane przez naszych bliskich i opiekunów znajdujących się po drugiej stronie.

Zrozumienie tajnego języka Wszechświata jest umiejętnością, którą każdy z nas może opanować – nie trzeba do tego specjalnych predyspozycji parapsychicznych. Kiedy nauczymy się formułować prośby i rozpoznawać dawane nam w odpowiedzi znaki, zaczniemy dostrzegać znaczenie tam, gdzie do tej pory go nie widzieliśmy.

Ogród granatów

Ogród granatówAutor: Israel Regardie

Opis wydawcy: Czym jest kabała? Skąd się wywodzi? Co mówi o świecie i człowieku? Jaką rolę może odgrywać w codziennym życiu? Jeden z najwybitniejszych współczesnych okultystów i kabalistów, Israel Regardie, przedstawia w Ogrodzie granatów prosty, zwięzły, lecz bardzo bogaty opis Drzewa Życia – kabalistycznego systemu klasyfikacji zjawisk i występujących między nimi zależności. Objaśnia podstawowe elementy tej struktury: dziesięć sefir oraz łączące je dwadzieścia dwie ścieżki. Pokazuje piękno tego systemu rozwoju duchowego oraz niezwykłe możliwości, jakie płyną z niego dla wyobraźni i wnikliwych badań natury.

Ogród granatów to encyklopedia wiedzy o tym mistyczno-magicznym modelu postrzegania świata jako złożonej, cudownej, bujnej struktury o niemal nieograniczonym potencjale twórczym. A zarazem dzieło o nas samych.

OOBE Ścieżka serca

OOBE Ścieżka sercaAutor: Robert Noble

Opis wydawcy: Najnowsza książka Roberta Noble, jednego z najbardziej znanych podróżników astralnych w Polsce, autora podręcznika OOBE. Drugie życie poza ciałem to osobista, barwna, pełna zaskakujących szczegółów relacja z trwającej wiele lat wyprawy w przestrzeń ducha i w głąb własnego Serca.

Ten fascynujący zapis duchowej podróży autora może stać się inspiracją, jak również przestrogą dla wszystkich tych, którzy zapragnęliby podążyć jego śladem. Ścieżka Czarownika nie jest bowiem łatwa, czyha na niej wiele pokus i niebezpieczeństw. Po drodze mogą pojawić się Rośliny Mocy, Istoty Nieorganiczne, a także cała plejada niezwykłych stworzeń z innych wymiarów, o nie zawsze jasno sprecyzowanych intencjach.

Nie brakuje również fałszywych drogowskazów, pytań bez odpowiedzi i bardziej przyziemnych przeszkód, jednak autor dzięki nieustannemu kierowaniu się Sercem pokazuje, jak je pokonać, jak przezwyciężyć własne słabości, przejrzeć duchowe iluzje i osiągnąć spełnienie.

OOBE. Ścieżka Serca to wibrująca od emocji, szczera opowieść o młodym Czarowniku i Wojowniku, który dzięki niezłomności i odwadze odkrywa w sobie uzdrowicielską Moc.

Przewodnik po mądrości ciała. Wszystko, co umysł musi wiedzieć o ciele

Przewodnik po mądrości ciałaAutor: Ann Todhunter Brode

Opis wydawcy: Jaki masz stosunek do swojego ciała? Napawa Cię dumą, czy jesteś nim rozczarowany? Ufasz mu, jak najlepszemu przyjacielowi? Potrafisz odczytywać wysyłane przez nie sygnały?

Jeśli Twoje podejście jest negatywne, to przyszedł czas, abyś odkrył, że Twoje ciało posiada ogromną mądrość, która jest na wyciągnięcie ręki.

Dzięki tej książce nauczysz się wsłuchiwać w swój organizm oraz interpretować wysyłane sygnały. Poznasz proste ćwiczenia i techniki: medytacje, uważne jedzenie czy oddychanie, które pomogą wyciszyć Twój umysł. Skupisz się na prawidłowym odżywianiu, pielęgnacji oraz dostarczaniu odpowiedniej ilości ruchu.

Ten kompleksowy przewodnik pokaże Ci, jak słuchać, rozumieć i pracować z wrodzoną mądrością swojego organizmu w życiu codziennym. Odkryj mądrość, którą masz w sobie.

Święta nauka przodków – droga do uzdrowienia

Święta nauka przodkówPodtytuł: Pierwotne rytuały, szamańskie praktyki i medycyna ludowa

Autor: Nick Polizzi

Opis wydawcy: Ty sam lub ktoś z Twoich bliskich cierpi na poważną chorobę, a stosowanie środków medycyny konwencjonalnej nie przynosi efektów? Myślisz, że nie ma już wyjścia z tej sytuacji?

Skorzystaj ze starożytnej mądrości przodków i pozbądź się dręczących Cię dolegliwości. Dzięki niej odblokujesz swój potencjał samouzdrawiania i poznasz pierwotne szamańskie praktyki oraz rytuały.

Zaczniesz stosować naturalne metody uzdrawiania zaczerpnięte z medycyny ludowej. Poznasz sposoby na uwolnienie się od emocjonalnej traumy i pozbycie się uczucia zagubienia we współczesnym świecie.

Odkryjesz swoje prawdziwe „ja” oraz to, co dotąd było dla Ciebie niewidoczne. Szamańska mądrość – sekret uzdrowienia.

Magia szamanizmu. Uzdrawiająca moc szamańskiej podróży

Magia szamanizmuAutor: Arvick Baghramian

Opis wydawcy: To książka o podróży życia Arvick Baghramian, o jej drodze do szamanizmu i o drogach wielu innych ludzi, ale przede wszystkim jest to książka o szamańskiej podróży i jej uzdrowicielskiej mocy.

Arvick Baghramian w Magii szamanizmu koncentruje się na stosowaniu praktyk szamańskich jako narzędzia wzmacniającego, dodającego mocy. Rozpatruje problemy zdrowia i leczenia z perspektywy różnych kultur, omawia naturę duchów i duchowości oraz przyglądając się rozmaitym zasadom praktyk szamańskich z całego świata, stara się ukazać i zgłębić magię szamańskich podróży.

Książka ta mówi też o współczesnych formach szamanizmu, w szczególności o neoszamanizmie (core shamanism), współczesnej terapii szamańskiej wspomagającej leczenie chorób zarówno psychicznych, jak i somatycznych.

Arvick Baghramian przez ostatnie lata prowadziła warsztaty z neoszamanizmu w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Izraelu, Hiszpanii, Polsce oraz w krajach skandynawskich. Jej wstępne badania do pracy doktorskiej na Uniwersytecie Newcastle na temat praktyki szamańskiej przekształciły się w szerszy projekt, którego wynikiem jest ta książka.

Podręcznik astrologii praktycznej. Znaczenie planet w horoskopie urodzeniowym

Podręcznik astrologii praktycznejAutor: Jolanta Romualda Gałązkiewicz

Opis wydawcy: Planety symbolizują rozmaite energie, które wyrażasz w swoim życiu. Gdy je poznasz, lepiej zrozumiesz zarówno siebie, jak i osoby z Twojego otoczenia. Choć planety na pozór brzmią tajemniczo, dzięki temu podręcznikowi poznasz wszelkie aspekty ich godności i słabości, co wzbogaci Twoje umiejętności interpretacji horoskopów urodzeniowych. Praktyczne wiadomości autorka ubrała w formę zadawanych czytelnikom pytań.

Do tej pory brakowało w Polsce podręcznika, który omawiałby tak ważne dla interpretacji horoskopu urodzeniowego kwestie, jak godności i słabości planet.

Dzięki zawartym w tej książce definicjom zrozumiesz, czego mogło do tej pory brakować w Twoim sposobie odczytywania horoskopu. Autorka podaje również przykłady ich wykorzystania w horoskopach sławnych osób, takich jak Stephen King czy Tom Cruise.

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o interpretacji horoskopu urodzeniowego!

Na początku było Słowo – Sekret Przebudzenia

Na początku było SłowoPodtytuł: Przełomowy przekaz od Duchowych Przewodników

Autor: Paul Selig

Opis wydawcy: Czujesz, że ludzkość, a wraz z nią również i Ty, zatraciła gdzieś sens istnienia? Potrzebujesz czegoś, co zmieni Twoje poglądy i utarte schematy oraz ukaże głęboko skrywaną prawdę o nas samych? Czegoś, co sprawi, że doświadczysz głębokiego przebudzenia duchowego?

Spisany przez autora przekaz duchowych przewodników pomoże Ci odkryć swoją prawdziwą naturę i wkroczyć na wyższy poziom świadomości.

Dzięki niemu poczujesz mistyczną energię Słowa, pełną miłości i szczęścia.

Otworzysz swój umysł, zrozumiesz duchową mądrość i dokonasz zmian w swoim życiu. Zniwelujesz tym samym kompleksy i ograniczenia, a także dostroisz swoje wibracje, by móc doświadczyć samego siebie i odnaleźć „Chrystusowe ja”. Duchowe przewodnictwo dla Ciebie!

Miłość ponad wszystko

Miłość ponad wszystkoAutor: Małgorzata Król

Opis wydawcy: W literaturze naukowej oraz popularnonaukowej mówi się o dość szerokim zakresie stosowania hipnozy. Psychologia nazywa ją stanem najwyższej relaksacji.

Małgorzata Król poprzez uczestnictwo w seansach nie szuka relaksu, ale spełnia potrzebę dotarcia do prawdy o tym, co wpływa na jej życie i co w nim jest najważniejsze. Uzyskuje odpowiedzi na swoje pytania, dlatego pisze Miłość ponad wszystko – książkę, która powstała z potrzeby serca, aby przypominać ludziom o wartościach duchowych.

Autorka w spontanicznej relacji prowadzi przez świat swoich niezwykłych doświadczeń; opisuje spotkania z istotami nieziemskimi i wędrówki przez miejsca niedostępne w ziemskim życiu. Ma możliwość przyjrzeć się sobie w różnych wcieleniach. Odbywa podróż duchową, z której wraca, jak wyznaje, szczęśliwa i przepełniona miłością. Uważa za swoją powinność wskazywać ludziom drogę do miłości i duchowości.

Podręcznik astrologii

Podręcznik astrologiiPodtytuł: Wszystko, co powinieneś wiedzieć o swoim horoskopie

Autor: Yasmin Boland

Opis wydawcy: Moment Twojego przyjścia na świat charakteryzował się unikalnym układem ciał niebieskich. To one wpłynęły na Twoje cechy i nieustannie oddziałują na koleje losu, zarówno Twoje, jak i wszystkich wokół.

Dzięki tej książce nauczysz się wykorzystywać te oddziaływania, by uwypuklić swoje zalety, zwiększyć prawdopodobieństwo sukcesu we wszystkich przedsięwzięciach i lepiej zrozumieć bliskie Ci osoby.

Dzięki tej książce poznasz wszystkie planety i ich oddziaływanie na Ciebie. Zinterpretujesz dokładnie swój znak słoneczny, księżycowy i ascendenty. Poznasz pojęcia takie jak stopnie, aspekty, orbity, retrogradacje planet czy węzły księżycowe.

Samodzielnie odczytasz swój wykres horoskopowy i go w pełni zrozumiesz. Gwarantuje Ci to jedna z najpopularniejszych na świecie autorek zajmujących się oddziaływaniami kosmosu, która może poszczycić się publikacjami w licznych międzynarodowych czasopismach. Klucz do sukcesu tkwi w gwiazdach!

Wyznania maga

Wyznania magaAutor: Lon Milo DuQuette

Opis wydawcy: Oto nie lada gratka dla wszystkich miłośników magii, a przede wszystkim fanów jednego z najpopularniejszych magów – Lon Milo DuQuette’a. Autor ujawnia w tej książce swoje najbardziej osobiste odczucia na temat codziennego życia, w którym magija odgrywa główną rolę.

Dzieląc się z czytelnikami lekcjami z ponad czterdziestoletniego życia magicznego i rodzinnego, słynny mag prezentuje swój unikalny punkt patrzenia na magiję. Opisuje swoje wzloty i upadki na ścieżce magicznej, a także opowiada anegdoty o tym, jak jego rodzina i dom są oparciem oraz głównymi składowymi jego codziennych praktyk magicznych.

Jednak oprócz biograficznych opowieści, czytelnicy znajdą tu zbiór praktycznych informacji między innymi o tym: jak wybrać swoje magiczne motto, odprawić rytuał inicjacyjny i rytuał Ziemi, jak zrobić własne magiczne narzędzia, a nawet jak wychować dzieci w domu pełnym magiji, a w połączeniu z lekkim i humorystycznym stylem autora przyswajanie tych informacji staje się wyjątkowo proste.

Ta książka to wnikliwy przewodnik, który pokazuje, że magija może być integralną częścią życia każdego z nas.

Przeznaczenie dusz. W poszukiwaniu życia po życiu

Przeznaczenie duszAutor: Michael Newton

Opis wydawcy: Pionier odkrywania tajemnic życia, dr Michael Newton, ponownie zabiera czytelnika w fascynującą podróż do centrum duchowego świata. W tej książce zawartych zostało siedemdziesiąt nowych relacji z wędrówek między wcieleniami, które pomagają dostrzec znaczenie tzw. flashbacków i znaków z drugiej strony.

Tym razem dr Newton ukazuje m.in. kanały, którymi dusze nawiązują kontakt, znaczenie kolorów aury dla odczytywania ich przesłań, a także terapeutyczną wartość tych wiadomości.

Lektura opowieści ludzi będących w głębokiej hipnozie odsłania także szczegóły na temat: naszego celu życia na Ziemi; bratnich dusz i przewodników duchowych; otoczenia duchowego i miejsc, do których wędrują dusze po śmierci; podróży duszy między życiami; sposobów, za pomocą których kontaktują się z nami duchy, chcąc nas pocieszyć; połączenia między duszą a mózgiem; wyboru takiego, a nie innego ciała przez duszę.

Książka ta jest kontynuacją książki pt. Wędrówka dusz, w której autor odkrywał tajemnice życia w świecie dusz po śmierci człowieka na Ziemi.

Kategoria: Książki