Horoskop celtycki - posłuchaj mądrości druidów

Horoskop celtycki

Przyciągnij pomyślność i szczęście przy pomocy prastarej irlandzkiej mądrości. Horoskop celtycki odkryje przed tobą nową drogę do samorealizacji. Zdobywając informację na temat drzewa, które jest twoim patronem, możesz poznać tajniki swojej duszy. Zdobędziesz w ten sposób nieocenioną pomoc we własnym rozwoju – zarówno duchowym, jak i czysto materialnym.

W popularnej zachodniej astrologii w centrum zainteresowania jest nasza piękna planeta – Ziemia. Tymczasem Celtowie stosowali astrologię opartą na cyklach księżyca. Według ich wierzeń, wszechświat to drzewo o niekończących się korzeniach i gałęziach. Drzewo jest więc symbolem uniwersalnym i ponadczasowym w mitologii celtyckiej. Przed ponad tysiącem lat przypisywano konkretne drzewa do poszczególnych faz księżyca.

Każdy znak horoskopu celtyckiego reprezentuje konkretne drzewo – symbolizuje określone cechy, talenty, słabości oraz dążenia. Jest symbolem ukazującym naturę człowieka. Do każdego znaku zostały przypisane również inne elementy, tzw. tradycyjne powiązania – kolory, kamienie, runy, duchy zwierząt, etc.

Horoskop celtycki stworzyli najprawdopodobniej druidzi, starożytni kapłani celtyccy przewodzący obrzędom i ceremoniom religijnym. Żyli oni najczęściej w lasach, na łonie natury, a czcili bóstwa powiązane z drzewami, zwierzętami oraz strumieniami. Druidzi przywiązywali ogromną wagę do symboliki drzew – w swoich interpretacjach rzeczywistości korzystali ze znaków otrzymywanych od natury. Posiadali ogromną wiedzę o drzewach. Nie tylko o ich kosmicznych cechach, ale również o ich właściwościach leczniczych.

Druidzi byli przekonani, że każdy człowiek posiada swojego opiekuna – drzewo. Rodząc się w określonym dniu, miesiącu i roku, człowiek zostaje przez naturę obdarzony cechami jednego z drzew celtyckiego horoskopu.

Horoskop celtycki – twój znak

W skład horoskopu celtyckiego wchodzą 22 znaki. Są to drzewni patroni: Jabłoń, Jodła, Wiąz, Cyprys, Topola, Cedr, Sosna, Wierzba, Lipa, Dąb, Leszczyna, Jarzębina, Klon, Orzech, Jaśmin, Kasztanowiec, Jesion, Grab, Figa, Brzoza, Oliwka, Buk.

Znajdź datę swojego urodzenia, a dowiesz się, jakie drzewo jest twoim patronem.

Jabłoń

Dla urodzonych między 24 grudnia a 1 stycznia oraz między 25 czerwca a 4 lipca

Główne znaczenie: Miłość

Symbolika celtycka: refleksyjność, uczuciowość, inteligencja emocjonalna, empatia

Dla Celtów Jabłoń była najważniejszym ze wszystkich drzew, ponieważ uważali ją za drzewo życia. Jabłoń była też symbolem miłości. Tradycyjnie więc ludzie urodzeni w tym okresie są uważani za uczuciowych i mających ciągoty do romansowania. Nie są wyrachowani. Za to ich inteligencja wiedzie ich ku szczerym poszukiwaniom prawdy, co często przejawia się w karierze naukowej.

Nie da się ukryć, że człowiek urodzony w okresie przypisanym do Jabłoni jest niezwykle atrakcyjny. Nie charakteryzuje go wielka wytrzymałość czy tężyzna fizyczna, ale nadrabia to nieopisanym wdziękiem.

Sławni ludzie spod znaku Jabłoni: George Orwell, Henryk VIII Tudor, Stanisław Witkiewicz, Adam Mickiewicz, Sławomir Mrożek, Miron Białoszewski, Zbigniew Nienacki, Peter Paul Rubens, Wisława Szymborska, Jan Jakub Rousseau, George Sand, Joseph Rudyard Kipling.

Jodła

Dla urodzonych między 2 a 11 stycznia oraz między 5 a 14 lipca

Główne znaczenie: Mistyk

Symbolika celtycka: intelekt, analityczny umysł, refleksja, skłonność do ascezy

Jodły są osobami niezwykle powściągliwymi i zachowują się w stosunku do innych wyniośle, jakby uważały się za kogoś lepszego. Nie da się ukryć, że mają silną osobowość. Są przy tym tak inteligentne, że często wzbudzają skrajne emocje.

Osoby urodzone pod patronatem Jodły są egoistyczne, a także często uparte i kapryśne. Co gorsza, są w pełni świadome swoich talentów i umiejętności, przez co trudno zbić je z tropu. Ich wrodzona ambicja i pracowitość zapewnia im najczęściej sukces w życiu. Mogą więc spełnić się praktycznie w każdym zawodzie, a że status społeczny ma dla nich duże znaczenie, nie ustają w wysiłkach, by go osiągnąć, a potem utrzymać.

Sławni ludzie spod znaku Jodły: kardynał Mazzarini, Simone de Beauvoir, Kornel Makuszyński, Aleksy Tołstoj, Napoleon Bonaparte, Małgorzata Musierowicz, Amadeo Modigliani, Joanna d’Arc, Melchior Wańkowicz, Friedrich Durrenmatt, Judith Krantz, John Ronald Tolkien.

Wiąz

Dla urodzonych między 12 a 24 stycznia oraz między 15 a 25 lipca

Główne znaczenie: Moralista

Symbolika celtycka: spostrzegawczość, przenikliwość, realistyczny sposób myślenia, zmysł organizacyjny

Ludzie urodzeni pod patronatem Wiązu charakteryzują się nieziemską urodą oraz (co może zaskakiwać) skromnością. Swoim subtelnym zachowaniem i dyplomatyczną samokontrolą potrafią pokonać nawet najbardziej zaciekłych przeciwników. Zamkną im usta, choćby próbowali oni zakrzyczeć wszystkich dookoła.

Osoby urodzone pod patronatem Wiązu są do bólu szczere – ich uczciwość nigdy nie budzi żadnych zastrzeżeń. Można im zaufać w stu procentach. Wiązy nie są zbytnio wymagające w stosunku do samych siebie, ponieważ kierują się zasadą, by nie komplikować sobie życia. Nie tylko u siebie widzą dobro – dostrzegają je u wszystkich ludzi i usilnie wierzą w ich pozytywne możliwości.

Sławni ludzie spod znaku Wiązu: Krzysztof Kamil Baczyński, Molier, Stanisław Wyspiański, Aleksander Świętochowski, Alexandre Dumas (ojciec), Jack London, Graham Masterton, Jerzy Szaniawski, Albert Schweitzer, Edgar Alan Poe, Raymond Chandler, Stanisława Fleszarowa-Muskat.

Cyprys

Dla urodzonych między 25 stycznia a 3 lutego oraz między 26 lipca a 4 sierpnia

Główne znaczenie: Wierność

Symbolika celtycka: refleksyjność, stałość, logika, lojalność

Ludzie urodzeni pod patronatem Cyprysa nie przepadają za zbytnim komplikowaniem spraw. O wiele bardziej cenią sobie prostotę, a nawet wręcz ascetyczny tryb życia. Nie przywiązują wielkiej wagi do odnoszenia sukcesów w powszechnym tego słowa znaczeniu. Nie gonią za pieniędzmi, sławą ani wpływami. Unikają w ten sposób wielu problemów, które są codziennością sporej liczby innych ludzi.

Cyprysy są towarzyskie i raczej nie przepadają za samotnością. Co prawda dobrze czują się we własnym towarzystwie, ale inni ludzi są dla nich równie ważni. Pragną szczęścia, a miłość jest jednym z ważniejszych elementów tego szczęścia. Może dlatego są tak bardzo wierni – zarówno w miłości, jak i w przyjaźni. Wiedzą, jak ważna jest uczciwość w kontaktach z najbliższymi, dlatego nawet nie próbują przekraczać pewnych granic przyzwoitości.

Sławni ludzie spod znaku Cyprysa: Oprah Winfrey, August Piccard, Stefania de Monaco, Witold Lutosławski, Francis Delano Roosevelt, królowa Bona, Louis Armb, Alexandre Dumas (syn), Wolfgang Amadeusz Mozart, Ignacy Krasicki, Alicja Resich-Modlińska, Franciszek Schubert, Rommain Rolland, Giovanni Casanova, Maria Rodziewiczówna, Edyta Jungowska, Maurice Talleyrand.

Topola

Dla urodzonych między 4 a 10 lutego oraz między 5 a 13 sierpnia

Główne znaczenie: Pesymista

Symbolika celtycka: intuicja, wyobraźnia, niezależność, potrzeba wolności, nadwrażliwość, oryginalność

Osoby urodzone pod patronatem Topoli cechuje niecodzienna uroda i zamiłowanie do mody oraz strojenia się w szałowe odzienie. Szczególnie jest to widoczne u nich w młodości. Niestety, nie najlepiej potrafią one dostosować się do społeczeństwa i stylu życia, jaki jest powszechnie akceptowany. To dlatego, że osoby urodzone pod patronatem Topoli obawiają się starości i starają się zatrzymać młodość jak najdłużej. W efekcie często dzieje się dokładnie odwrotnie i Topole starzeją się przedwcześnie.

Topole nie są typem materialisty. Wolą sprawy mniej przyziemne, ale to nie znaczy, że nie myślą o przyszłości. Wręcz przeciwnie. Starają się dobrze zorganizować swoje życie i zabezpieczyć się na cięższe czasy. A właśnie za takie uważają schyłek życia.

Sławni ludzie spod znaku Topoli: Leopold Tyrmand, Dymitr Mendelejew, Alfred Hitchcock, Salwador Dali, Mikołaj Rej, Juliusz Verne, Tadeusz Dołęga-Mostowicz.

Wiązowiec Południowy

Dla urodzonych między 11 a 18 lutego oraz między 14 a 23 sierpnia

Główne znaczenie: Optymista

Symbolika celtycka: optymizm, entuzjazm, impulsywność, umiejętność dedukcji, inteligencja

Osoby urodzone pod patronatem Wiązowca Południowego cenią sobie komfort i wygodę. Nie stronią od luksusów, ale gdy byłaby taka konieczność, bez problemu spędzą noc także na łonie natury. Są ambitni i często unoszą się dumą – zdarza się, że całkowicie niepotrzebnie, ponieważ zrażają w ten sposób innych do siebie.

Ludzie spod znaku Wiązowca Południowego są niepoprawnymi optymistami. Ich entuzjazm czasami wpada w niebezpieczną skrajność i nawet w obliczu wielkiego cierpienia widzą oni świat przez różowe okulary. Takie podejście może zaowocować nieprzyjemnymi konsekwencjami, ponieważ osoby te mogą nie dostrzegać rzeczywistości wokół siebie takiej, jaka jest naprawdę.

Sławni ludzie spod znaku Wiązowca Południowego: Danielle Steel, Thomas Edison, Jerzy Andrzejewski, Tadeusz Kościuszko, Jan III Sobieski, Bolesław Prus, Piotr Chmielowski, Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Abraham Lincoln, Galileusz, Bertolt Brecht, Karol Darwin, Julian Ursyn Niemcewicz, Bolesław Krzywousty, Johann Wolfgang Goethe, John Galsworthy, Georges Simenon, Napoleon Bonaparte.

Sosna

Dla urodzonych między 19 a 28/29 lutego oraz między 24 sierpnia a 2 września

Główne znaczenie: Wyrafinowanie

Symbolika celtycka: utylitaryzm, powściągliwość, materializm, melancholijność

Osoby urodzone pod patronatem Sosny wyróżniają się nienaganną sylwetką, gracją oraz niezwykłą elegancją. Są również wielkimi domatorami i miłośnikami domowego ogniska. Niestety nie ma w nich za grosz pokory i większość swoich planów przygotowują tylko z myślą o sobie – innych pomijają, uznając za mało ważnych.

Sosny charakteryzują się błyskotliwym intelektem, którego najbardziej niesamowitą umiejętnością jest kombinowanie. Sosny potrafią wyjść cało z każdej opresji i zazwyczaj – nawet jeśli przeczą temu wszelkie przesłanki – jeszcze coś udaje im się skubnąć dla siebie.

Osoby urodzone pod patronatem Sosny bez większych trudności przekonują do siebie ludzi. Są towarzyscy i otwarci, dzięki czemu z łatwością zjednują sobie przyjaciół. Oczywiście nawet w kontaktach z najbliższymi osobami, zawsze stawiają własny interes na pierwszym miejscu.

Sławni ludzie spod znaku Sosny: Irwin Shaw, Teofil Lenartowicz, Cameron Diaz, Jerzy Waszyngton, Mira Zimińska-Sygietyńska, Elisabeth Taylor, Jędrzej Śniadecki, Kaligula, Karol May, Mikołaj Kopernik, Zygmunt Krasiński, Fryderyk Chopin, Michel Montaigne, August Renoir, Mary Shelley, Konfucjusz, Buffalo Bill, Edgar Rice Burroughs.

Wierzba

Dla urodzonych między 1 a 10 marca oraz między 3 a 12 września

Główne znaczenie: Melancholik

Symbolika celtycka: łagodność, elastyczność, fantazja, ogromna wrażliwość, refleksyjność

Osoby urodzone pod patronatem Wierzby są bardzo delikatnej natury. Cechuje je niezwykły wdzięk osobisty, w dodatku otoczony nimbem tajemniczości. Wierzby są tolerancyjne i nie chowają urazy. Potrafią bardzo szybko wybaczyć krzywdy i bez wahania akceptują wady innych ludzi.

Sosny najbardziej lubią wypoczywać na łonie natury. Nic tak nie ładuje ich wewnętrznych akumulatorów jak las czy urokliwy zakątek świata – najlepiej oddalony od popularnych miejscowości i szlaków turystycznych.

Osoby urodzone pod patronatem Sosny okazują się często partnerami trudnymi we współżyciu. To skomplikowane osobowości o melancholijnych skłonnościach. Są nad wyraz romantyczne, czym zdarza im się zrazić ukochaną osobę. Nie każdy ceni sobie nadmierną ekspresję uczuć.

Sławni ludzie spod znaku Wierzby: John Steinbeck, Waldemar Łysiak, Krzysztof Kanton, Stanisław Lem, Stendhal, Michał Anioł Buonarroti, Juliusz Słowacki, kardynał J. A. Richelieu.

Lipa

Dla urodzonych między 11 a 20 marca oraz między 13 a 22 września

Główne znaczenie: Sceptyk

Symbolika celtycka: spostrzegawczość, realizm, towarzyskość

Osoby urodzone pod patronatem Lipy to wielce urokliwe persony, potrafiące rozkochiwać w sobie przedstawicieli płci przeciwnej bez największego problemu. Lipy zawrócą w głowie każdemu, kto wpadnie im w oko. Należy przy tym zaznaczyć, że nie zadowolą się skromnym kąskiem – one zawsze mierzą wysoko w sprawach miłosnych czy seksualnych. Żadne półśrodki im nie wystarczą.

Lipy to ludzie pełni paradoksów i niezwykle trudno ich rozszyfrować. Potrafią ukrywać swoje emocje i manipulować innymi, by osiągnąć swoje cele. Na szczęście nie są szaleni i nie wykorzystują nikogo w perfidny sposób. Raczej są spokojni, a nawet nieśmiali i bojaźliwi. Nie zaspokajają się „małym”, zawsze marzą o czymś „wielkim”. Są pełni sprzeczności i trudni do rozszyfrowania.

Osoby urodzone pod patronatem Lipy nie należą do rozmownych. Są raczej ciche w towarzystwie i zawsze do wszystkich odnoszą się z szacunkiem. Są przy tym na tyle wybredne w dobieraniu znajomych i przyjaciół, że nie mają problemu z traktowaniem każdego z nich jako kogoś wyjątkowego. Te osoby takie właśnie są.

Sławni ludzie spod znaku Lipy: Ludwik XIV, Józef Bem, Stella McCartney, Agata Buzek, Stephen King, Herbert George Wells, Jan Lechoń, Albert Einstein, Julian Tuwim, Auguste Renoir, Adam Asnyk, Daphne du Maurier.

Dąb

Dla urodzonych 21 marca – w dniu zrównania wiosennego

Główne znaczenie: Silna natura

Symbolika celtycka: zdecydowanie, dojrzałość, konsekwencja, opiekuńczość

Osoby urodzone pod patronatem Dębu są niezwykle silne. Ich solidność nadaje im charyzmy i dostojeństwa. W każdym budzą szacunek. Dzięki opanowaniu radzą sobie w praktycznie każdej sytuacji i rzadko ustępują komukolwiek pola. Niestety to nie zawsze jest zaleta. Bardzo często upór może więcej zaszkodzić niż pomóc.

Dęby to ludzie czynu. Nie marnują czasu na próżne dyskusje. Oni działają. Co prawda, nie zawsze wychodzi im to na zdrowie, ale zazwyczaj się nie mylą. Przyczyna tego stanu rzeczy leży z dużej intuicji, jaką mogą poszczycić się Dęby. To dzięki niej zwykle wyczuwają kłopoty, zanim nawet się do nich zbliżą.

Sławni ludzie spod znaku Dębu: Benito Juarez, Jan Sebastian Bach.

Oliwka

Dla urodzonych 23 września – w dniu zrównania jesiennego

Główne znaczenie: Mędrzec

Symbolika celtycka: spokój, mądrość, refleksyjność, równowaga wewnętrzna, umiejętność dedukcji

Osoby urodzone pod patronatem Oliwki są prostolinijne, szczere i pogodne. Nie należą do typów gburowatych twardzieli, którzy traktują wszystkich jak potencjalnych wrogów. Są za to dyskretne i mają niezwykłe wyczucie chwili. Nigdy nikomu nie życzą źle. Nawet swoim największym wrogom chętnie by pomogły, gdyby to oznaczało zmianę ich zachowania na lepsze.

Oliwka nie jest zaborczym partnerem. Rozumie, że druga strona może odczuwać potrzebę swobody i przynajmniej odrobiny niezależności. Stara się więc szanować ukochaną osobę i daje jej tyle wolności, ile ta potrzebuje. Kiedy partner daje jej powody do zazdrości, nie robi scen. Cierpi w milczeniu i stara się jeszcze bardziej uszczęśliwić niewiernego.

Sławni ludzie spod znaku Oliwki: Wacław Sieroszewski, Oktawian August, Walter Pidgeon.

Leszczyna

Dla urodzonych między 22 a 31 marca oraz między 24 września a 3 października

Główne znaczenie: Niezwykłość

Symbolika celtycka: intuicja, dojrzałość, wyobraźnia, inteligencja

Osoby urodzone pod patronatem Leszczyny to ludzie wątłej budowy, z natury dość niepozorni, lecz bezsprzecznie posiadający bliżej nieokreśloną magiczną siłę oddziaływania. Posiadają niezwykłą życiową mądrość. To prawdopodobnie dzięki temu potrafią przystosować się do każdych warunków, w obliczu których postawi je los.

W Leszczynach jest sporo dobroci – umieją one słuchać rozmówców i zawsze starają się zrozumieć ich motywy. Leszczyny z przyjemnością każdemu pomogą w potrzebie. Co prawda, nie lubią wydawać pieniędzy, ale nie są skąpe – jeśli więc przyjaciel będzie potrzebował pożyczki, z pewnością znajdzie ją u Leszczyn. Oczywiście w rozsądnych granicach.

Sławni ludzie spod znaku Leszczyny: Józef Wybicki, Arturo Toscanini, Henryk Mann, Francisco Goya, Mahatma Gandhi, George Gershwin, Sophia Loren, Michał Bałucki, Cyprian Kamil Norwid, Joan Crawford, Bela Bartok, Rafael Santi, Vincent van Gogh, Graham Greene, Cerwantes, Stefan Batory, Marcel Proust.

Jarzębina

Dla urodzonych między 1 a 10 kwietnia oraz między 4 a 13 października

Główne znaczenie: Wrażliwość

Symbolika celtycka: wrażliwość, równowaga, uzdrawianie, tajemnica, ochrona, transformacja

Osoby urodzone pod patronatem Jarzębiny umieją przystosowywać się nawet do najbardziej nietypowych warunków. Z pozoru ciągle szukają wsparcia u innych, ale tak naprawdę są bardzo silnymi osobowościami. Mają świadomość swoich silnych i słabych cech, przy czym umiejętnie potrafią z nich korzystać.

Zdarza się Jarzębinie być osobą nieco naiwną, przez co można łatwo ją wykorzystywać. Jednym z powodów jest to, że Jarzębina lubi pomagać innym. Tym bardziej jeśli może być przy okazji dostrzeżona i pochwalona. Niestety w ten sposób naraża się na intrygi osób chcących ją wykorzystać do swoich celów.

Osoby urodzone pod patronatem Jarzębiny mają silne poczucie odpowiedzialności za siebie i członków swojej rodziny. Dlatego też przywiązują wielką wagę do wszelkich problemów dnia codziennego – nawet tych, które wydają się błahostkami.

Sławni ludzie spod znaku Jarzębiny: Hugo Kołłątaj, Hans Christian Andersen, Franciszek Karpiński, Seweryn Goszczyński, Patricia Arquette, Marlon Brando, Denis Diderot, Giuseppe Verdi, Halina Frąckowiak, Charles Baudelaire, Joe Alex, Pola Gojawiczyńska, Józef Haydn, Mikołaj Gogol, Sergiusz Rachmaninow, Ewa Lipska, Wiktoria Beckham, Tadeusz Różewicz, Gregory Peck, Maria Dąbrowska, Helena Modrzejewska, Le Corbusier, Rafael Santi, Joanna Chmielewska.

Klon

Dla urodzonych między 11 a 20 kwietnia oraz między 14 a 20 października

Główne znaczenie: Mędrzec

Symbolika celtycka: humor, umiejętność dedukcji, wyobraźnia, energia

Osoby urodzone pod patronatem Klonu są zadbane, schludne i mają naprawdę dobry gust. Posiadają silną osobowość, a przy tym emanują niezwykłą energią. Są indywidualistami, którzy zawsze coś planują i mają mnóstwo pomysłów. Szkoda tylko, że rzadko je realizują – zwykle wszystko pozostaje w sferze planowania.

Klony zachowują się w taki sposób, by nikogo nie urazić. Zawsze są taktowne i liczą się z opinią innych ludzi. W dodatku potrafią w twórczy sposób wcielić w życie cudze rady. A że są z natury dość pracowite i zorganizowane, nie ustają w wysiłkach rozwijania swoich umiejętności, szlifowania zalet i eliminowania wad.

Sławni ludzie spod znaku Klonu: Katarzyna Medycejska, Stanisław Leszczyński, Adam Naruszewicz, Katherine Mansfield, Maja Berezowska, Charles Chaplin, Leopold Stokowski, Oskar Wilde, John Le Carré, Anna Jagiellonka, Leonardo da Vinci, Wincenty Pol, Hanna Krall, Marta Eggerth, Anatol France, Lukrecja Borgia, Irena Eichlerówna, Rita Hayworth.

Orzech

Dla urodzonych między 21 a 30 kwietnia oraz między 21 października a 2 listopada

Główne znaczenie: Namiętność

Symbolika celtycka: realistyczne podejście do życia, zdecydowanie, subtelność, zaangażowanie

Osoby urodzone pod patronatem Orzecha są wewnętrznie rozdarci, pełni paradoksów i zazwyczaj samolubni. Tak lubują się w szokowaniu otoczenia, że od czasu do czasu wpadają na niesamowite pomysły. To sprawia, że są świetnymi kompanami do zabawy i często są zapraszani przez znajomych na wszelkiego rodzaju spotkania, imprezy czy zjazdy.

Orzechy potrafią być nie tylko nieprzewidywalne, ale też okrutne i zazdrosne. Jeśli uznają kogoś za wroga, nie wypowiedzą mu otwartej wojny. Co to, to nie. Zamiast tego zaprzyjaźnią się z nim i poznają największe sekrety tej osoby. W dogodnym dla siebie momencie zaatakują bez litości.

Sławni ludzie spod znaku Orzecha: Eugene Delacroix, Anna Radwan, Agnieszka Kotulanka, Immanuel Kant, William Szekspir, Ella Fitzgerald, Niccolo Paganini, Fiodor Dostojewski, Krzysztof Kolumb, Pablo Picasso, Zbigniew Herbert, Winona Ryder, Katarzyna II, Elżbieta II, Jehudi Menuhin, George Bizet, Stefan Żeromski.

Jaśmin

Dla urodzonych między 1 a 14 maja oraz między 3 a 11 listopada

Główne znaczenie: Dyplomata

Symbolika celtycka: krytycyzm, dwulicowość, dynamizm, inteligencja, buntowniczość

Osoby urodzone pod patronatem Jaśminu są niezwykle towarzyskie, uczuciowe i wrażliwe. Trzeba uważać na słowa w ich towarzystwie, ponieważ łatwo można je zranić. Wpadają wówczas w stany depresyjne i skrajny pesymizm. Z natury są raczej nieufne, a to przede wszystkim dlatego, iż boją się porażki towarzyskiej.

Jaśminy nie lubią obowiązków, są raczej typami niezależnymi, ceniącymi sobie ponad wszystko swobodę działania. Nie ma co liczyć na ich troskę i wspaniałomyślność. Co prawda są dość obowiązkowymi osobami, ale tylko wówczas, gdy w grę wchodzi ich własny interes. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że nie są materialistami. Nie chodzi im w życiu tylko o dobra materialne. Swój interes postrzegają przez pryzmat możliwości, rozwoju i powiększania szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Sławni ludzie spod znaku Jaśminu: Henryk Sienkiewicz, Zygmunt Freud, Rudolf Valentino, Marcin Luter, Artur Grottger, Albert Camus, święty Augustyn, Joan Collins, Audrey Hepburn, Niccolo Machiavelli, Władysław Stanisław Reymont, Maria Skłodowska-Curie, Zofia Nałkowska, Kayah, Natasza Richardson, Antoni Sygietyński, Margaret Mitchell.

Kasztanowiec

Dla urodzonych między 15 a 24 maja oraz między 12 a 21 listopada

Główne znaczenie: Sprawiedliwy

Symbolika celtycka: zdolności organizacyjne, odwaga, przenikliwość, spostrzegawczość

Osoby urodzone pod patronatem Kasztanowca posiadają duże poczucie sprawiedliwości. Jakiekolwiek formy postępowania sprzecznego z zasadami sprawiedliwości budzą w nich zdecydowany protest. Zawsze będą bronić słusznej sprawy i nie ustaną w wysiłkach, by wszystko skończyło się prawidłowo. Nie należą przy tym do ludzi elastycznych i przekupnych. Swoich przekonań bronią bez względu na konsekwencje.

Kasztanowce posiadają ogromne pragnienie miłości. Po prostu nie mogą bez niej żyć. Chociaż kochają wolność, wcale nie kojarzy im się ona z życiem singla. Wręcz przeciwnie – panicznie boją się samotności i sen z powiek spędzają im myśli, że może nigdy nie znajdą swojej drugiej połówki.

Sławni ludzie spod znaku Kasztanowca: Honoriusz Balzak, Michał Łomonosow, Stanisław Barańczak, Edyta Górniak, Meg Ryan, Leopold Staff, Ignacy Paderewski, Maria Konopnicka, Helena Mniszkówna, Voltaire, Emilia Platter, Goldie Hawn, Jamie Lee Curtis, Tadeusz Borowski, Debra Winger, Gustaw Herling-Grudziński, Albert Durer, Arthur Conan Doyle.

Jesion

Dla urodzonych między 25 maja a 3 czerwca oraz między 22 listopada a 1 grudnia

Główne znaczenie: Zauroczenie

Symbolika celtycka: metamorfoza, wyobraźnia, wytrwałość, zmiany, kapryśność

Osoby urodzone pod patronatem Jesionu to ludzie bardzo żywi i energiczni. Niestety ich usposobienie jest przy tym bardzo wymagające. Jesiony są bardzo często najzwyczajniej zakochane w sobie. W dodatku uważają, że wszyscy dookoła powinni mieć dokładnie takie samo zdanie i nadskakiwać im na każdym kroku.

W sprawach miłosnych Jesiony są zwykle dość ostrożne. Mają swoje upodobania i nie będą ich zmieniały tylko z powodu partnera – to on musi się dostosować. W dodatku Jesiony są osobami pragmatycznymi i starają się przewidywać możliwe szansy i zagrożenia w swoim życiu. Zdarza się więc – i to dość często – że Jesiony zawierają związek małżeński z tzw. rozsądku.

Sławni ludzie spod znaku Jesionu: John F. Kennedy, Andrzej Żuławski, Jan Lancaster Fleming, Czesław Miłosz, Ken Follett, Charles de Gaulle, Jan Długosz, Edyta Geppert, Gilbert Keith Chesterton, Józef Pankiewicz.

Grab

Dla urodzonych między 4 a 13 czerwca oraz między 2 a 11 grudnia

Główne znaczenie: Esteta

Symbolika celtycka: izolacjonizm, ciągoty artystyczne, bogata wyobraźnia

Osoby urodzone pod patronatem Grabu to niezwykle urodziwi ludzie, ale niestety tylko w młodzieńczych latach. Z biegiem lat ich uroda zaczyna przemijać. Trzeba jednak przyznać, że Graby nie przywiązują do swojego wyglądu zbyt wielkiej wagi. Oprócz tego są dość wyrozumiałe, także w stosunku do innych ludzi. Czasami może nawet za bardzo, gdyż pobłażanie cudzym i własnym błędom może doprowadzić do nieprzyjemności.

Trzeba jednak przyjąć, że Graby to ludzie odpowiedzialni, którzy nie próbują nigdy naruszać powszechnie przyjętych zasad. Starają się postępować sprawiedliwie i zawsze dociekają, czy ich działania są słuszne. Nie próbują nawet podejmować się zadań, których rezultatu nie są pewni. Jak widać, są to ludzie idący przez życie dość prostą i uczciwą drogą. Próżno szukać wśród nich oszustów, polityków czy złodziei.

Sławni ludzie spod znaku Grabu: Alfred de Musset, Kim Basinger, Steffi Graf, Paul Gauguin, Anita Lipnicka, Pierre Corneille, Jan Kochanowski, Dorota Kamińska, Tomasz Mann, Ryszard Strauss, Eliza Orzeszkowa.

Figowiec

Dla urodzonych między 14 a 23 czerwca oraz między 12 a 22 grudnia

Główne znaczenie: Sentymentalizm

Symbolika celtycka: emocjonalność, wrażliwość, pamiętliwość, szczerość

Osoby urodzone pod patronatem Figowca nie należą do zbyt pięknych ludzi, ale i tak są dość popularni wśród przedstawicieli płci przeciwnej. Są delikatni, ale nigdy nie przechodzą niezauważeni w towarzystwie. Nikt do końca nie wie, skąd bierze się ich magnetyzm.

Figowce mają sporo kompleksów i z tego powodu starają się unikać trudności. Pragną zbudować stabilny związek, ponieważ potrzebują pewności i bliskości z ukochaną osobą. Są przy tym wspaniałymi partnerami, na których zawsze można polegać. Są pracowici i chętni do wykonywania domowych obowiązków. Należy jednak pamiętać, żeby traktować Figowce z należytą ostrożnością. Łatwo je urazić, a kiedy do tego dojdzie, potrafią obrazić się na bardzo długo. Wówczas nic nie przemówi im do rozsądku.

Sławni ludzie spod znaku Figowca: Ludwig van Beethoven, Edith Piaf, Willi Brandt, Igor Strawiński, Aleksander Fredro, Gustaw Flaubert, Ludwik Władysław Anczyc, Heinrich Heine, Jan Kasprowicz, Tadeusz Konwicki, Federico Garda Lorca, Edward Grieg, Juliusz Osterwa, Krystyna Janda, Erich Segal.

Brzoza

Dla urodzonych 24 czerwca – w dniu przesilenia letniego

Główne znaczenie: Twórca

Symbolika celtycka: wzrost, odnowienie, stabilność, inicjacja, zdolność adaptacji

Osoby urodzone pod patronatem Brzozy są delikatni i bardzo sympatyczni. Posiadają swego rodzaju wdzięk, charakterystyczny dla osób szlachetnie urodzonych. Prawdopodobnie dlatego budzą tak wielką ciekawość w otoczeniu. Są do tego subtelne i powściągliwe. Unikają wulgarnego zachowania i słów, przez co sprawiają wrażenie dystyngowanych konsulów przybyłych z dalekich krain.

Brzozy są osobami o nieprzeciętnej inteligencji. Niektórzy określają je nawet błyskotliwymi. Trzeba przyznać, że ich pomysłowość zdaje się nie znać granic. Nic dziwnego, że mają tak dobrą opinię. Brzozy są też niezwykle utalentowane. Mogą wykonywać praktycznie każdy zawód, choć najlepiej czują się, wykonując projekty artystyczne.

Sławni ludzie spod znaku Brzozy: Jan Guttenberg, Henryk Wieniawski, święty Jan Chrzciciel, Jan Matejko, Ernest Hemingway.

Buk

Dla urodzonych 23 grudnia – w dniu przesilenia zimowego

Główne znaczenie: Wynalazca

Symbolika celtycka: dociekliwość, precyzja, poczucie humoru, przenikliwość, spryt, złośliwość

Osoby urodzone pod patronatem Buku są bardzo atrakcyjne, a w dodatku nie starzeją się zbyt szybko. Zachowują dobrą kondycję do późnej starości i nawet będąc na emeryturze, wciąż przyciągają wzrok płci przeciwnej. Również dużo młodszych osób.

Buki to ludzie bardzo pomysłowi. Bezbłędnie wykorzystują swój umysł do rozwijania kariery zawodowej i nie tylko. Poruszają się w każdym towarzystwie bardzo zręcznie i łatwo potrafią wyciągnąć z każdej znajomości korzyści dla siebie. Są też oszczędni i skrupulatnie zarządzają swoim majątkiem. Budżet opracowują z dokładnością do jednego grosza, nie chcąc przegapić żadnej – nawet najmniejszej – kwoty.

Sławni ludzie spod znaku Buku: Tadeusz Żeleński-Boy, Giaccomo Puccini.


Kategorie: Astrologia