Horoskop chiński - starożytna wiedza na twoje usługi

Horoskop chiński

Odkryj tajemnice swojej duszy dzięki starożytnej wiedzy. Horoskop chiński ujawni najbardziej skrywane sekrety.

Chińska astrologia to mądrość zgłębiana przez wiele pokoleń. Starożytni mędrcy opracowali ją z niebywałą wręcz precyzją. Nie znaczy to jednak, że wszystko będzie się na pierwszy rzut oka zgadzać w opisie poszczególnych znaków zodiaku. Pamiętaj, że astrologia zdradza predyspozycje i niebezpieczeństwa czyhające na ciebie w życiu. Dzięki chińskiemu horoskopowi dowiesz się, w czym masz największe szanse powodzenia.

Horoskop chiński - znaki zodiaku

Poniżej znajdziesz listę wszystkich znaków chińskiej astrologii. Kliknij w swój znak, by dowiedzieć się, jakie cechy są dla ciebie najbardziej charakterystyczne; do czego masz smykałkę i szansę wielkiego powodzenia, a co zawsze będzie sprawiać ci trudności.

Horoskop chiński opiera się na kalendarzu księżycowym. Jego początek i koniec przypada inaczej niż tradycyjnego kalendarza stosowanego w Polsce. Jeśli chcesz mieć pewność, że wybrałeś odpowiedni znak zodiaku, sprawdź tabelę znaków.

Wybierz swój znak chińskiego zodiaku:

Szczur, Bawół, Tygrys, Królik (Kot), Smok, Wąż, Koń, Koza (Owca), Małpa, Kogut, Pies, Świnia (Dzik).

Horoskop chiński: legenda

Zgodnie z legendą, Budda tuż przed śmiercią przywołał do siebie wszystkie zwierzęta. Niestety tylko dwanaście z nich przybyło, żeby go pożegnać. Budda, chcąc im to wynagrodzić, każde z przybyłych zwierząt ustanowił patronem jednego roku, zgodnie z kolejnością, w jakiej do niego przybyły. Najpierw przyszedł Szczur, następnie Bawół, potem Tygrys, Królik, Smok, Wąż, Koń, Koza, Małpa, Kogut, Pies i Świnia. Stąd pochodzi dwunastoletni cykl chińskiego horoskopu – 12 zwierząt odpowiada kolejnym latom. Zwierzę sprawujące patronat nad danym rokiem przekazuje mu swoje atrybuty – zarówno pozytywne, jak i negatywne. Ludzie rodząc się, przyjmują te atrybuty, co ogromnie wpływa na ich życie. Stare powiedzenie chińskie głosi, że znak zodiaku to zwierzę, które kryje się w Twoim sercu.


Kategorie: Astrologia chińska