Kurs Cudów – Helen Schucman

Kurs Cudów

Kurs Cudów - recenzja | Fot. Materiały prasowe

Kurs Cudów (Helen Schucman) to książka niezwykła. Wiedza w niej zawarta może – według autorki oraz wielu sympatyków na całym świecie – w niesamowity sposób przyspieszyć rozwój duchowy korzystających z niej osób.

Kurs cudów przed wieloma laty zafascynował czytelników w całych Stanach Zjednoczonych do tego stopnia, że był sprzedawany nawet w księgarniach katolickich. Już sam ten fakt daje dużo do myślenia.

Kurs Cudów

Książka Kurs cudów została napisana przez dr Helen Schucman, która – jak sama utrzymuje – jest tylko skrybą przelewającą na papier słowa samego Jezusa Chrystusa. Zadanie to zajęło jej 7 lat (pisała w latach od 1965 do 1972). W efekcie powstał ponad 1200-stronicowy dokument, składający się z trzech części:

  • tekstu;
  • ćwiczeń dla studentów (złożonych z 365 lekcji);
  • podręcznika dla nauczycieli z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania.

W dokumencie tym znajdujemy zaskakujące idee na temat świata, w którym żyjemy. Okazuje się bowiem, że nauki przekazane nam przez Jezusa ponad 2000 lat temu, do dzisiejszego dnia nie zostały zrozumiane. Czytelnicy z całego świata są przekonani, że za pomocą stron Kursu cudów wielki nauczyciel ponownie przemawia do ludzkości, objaśniając prawdziwe znaczenie swoich nauk.

Bezprecedensowy charakter tego dokumentu przejawia się przede wszystkim w jego praktycznym charakterze. W części zawierającej ćwiczenia znajdują się lekcje uczące posługiwania się określonymi ideami. Dzięki temu każdy czytelnik może osobiście przekonać się o ich prawdziwości.

W świetle Kursu cudów wszystko nabiera nowego sensu. Nie tylko Bóg czy Biblia, ale także cały świat – łącznie z jego nieszczęściami, problemami oraz najnowszymi odkryciami naukowymi.

Kurs cudów jest studiowany przez miliony ludzi na całym świecie (ponad 2 mln egzemplarzy sprzedanych w samych tylko USA). Został przełożony na kilkanaście języków: hiszpański, portugalski, niemiecki, hebrajski, rosyjski, chiński, włoski, francuski i wiele innych. W Polsce przez lata Kurs cudów był dostępny w formie fragmentarycznych przekładów. Obecnie każdy zainteresowany może przeczytać całość.

W tym miejscu warto dodać, że Kurs cudów wydawany przez wydawnictwo Centrum jest jedyną oficjalną i autoryzowaną wersją przetłumaczoną przez Foundation of Inner Peace. Przygotowanie tego tłumaczenia trwało około 10 lat i jest najwierniejszą wersją, jaka jest obecnie dostępna. Pamiętajmy, że tłumaczenie tekstów ezoterycznych z najwyższej półki to wielkie wyzwanie, gdyż aby wykonać je z powodzeniem, trzeba przynajmniej zbliżyć się do poziomu rozumienia autora tekstu.

Całość Kursu cudów skonstruowana jest przede wszystkim jako narzędzie edukacyjne. Tak naprawdę składa się z trzech książek, które można czytać w dowolnej kolejności. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb.

Program nauczania znajdujący się w Kursie cudów został skrupulatnie opracowany, dzięki czemu czytelnik może uczyć się krok po kroku – zarówno na poziomie teoretycznym, jak i praktycznym. Warto zauważyć, że autorka położyła nacisk raczej na praktyczne wykorzystanie zasad niż na teoretyczne rozważania.

Choć w swojej wymowie Kurs cudów wydaje się chrześcijański, traktuje o zagadnieniach duchowych mających charakter uniwersalny. Może go stosować każdy człowiek, niezależnie od wyznania czy kultury, w jakiej się wychował.

Kurs cudów: dane szczegółowe

Tytuł: Kurs cudów
Oryginalny tytuł: A Course in Miracles
Autor: Helen Schucman
Tłumacz: Rudnicka Lucy
Wydawnictwo: Centrum
Rok wydania: 2007
Ilość stron: 1184
Język: polski
ISBN: 9788360280737
Wymiary: 17.0x25.0x5 cm

Kategoria: Książki