Numerologiczna liczba imienia

Liczba imienia

Numerologiczna liczba imienia | Fot. Caique Silva

Twoje imię ma znaczący wpływ na wydarzenia oraz los, z jakim przyjdzie ci się zmierzyć w życiu. Liczba imienia ma o wiele mniejszy związek z twoim charakterem niż liczba przeznaczenia. Wskazuje jednak na emocje wiążące się z całym twoim życiem – te, które towarzyszą tobie, ale też stykającym się z tobą ludziom.

Liczbę tę możemy obliczyć dla dowolnego imienia (pierwszego, drugiego), a nawet dla pseudonimu – lub dla wszystkich razem, jeśli takim zlepkiem najczęściej się posługujemy w kontaktach z innymi ludźmi. Najważniejsze w tej kwestii jest to, by używać imienia, z którym czujesz się emocjonalnie związany.

Należy również pamiętać, że niektórzy ludzie zmieniają swoje imię czy też pseudonim w ciągu życia. W obecnych czasach coraz częściej posługujemy się nickami (pseudonimami), z którymi często się w znacznym stopniu utożsamiamy.

Znajomość liczby imienia przydaje się również przy nadawaniu imienia swojemu dziecku. Część rodziców pragnie nadać swojej latorośli właściwe imię, które będzie korespondowało z nazwiskiem lub konkretną przyszłością, jaką wymarzyli sobie dla swojego dziecka. Często chodzi również o wzmocnienie pewnych pożądanych cech charakteru.

Obliczając liczbę imienia, możemy dowiedzieć się, jacy naprawdę jesteśmy – w głębi duszy. Zbadamy nasze dążenia oraz to, co nam pomaga (lub przeszkadza) w realizacji życiowych planów. Liczba imienia określa również naszą samorealizację, sposób bycia i proces kreowania siebie w ciągu całego życia.

Jak obliczyć liczbę imienia?

Liczba imienia jest sumą wartości wszystkich liter (samogłosek i spółgłosek) imienia (lub pseudonimu, dla którego przeprowadzamy obliczenia). Aby dokonać odpowiednich obliczeń, musimy znać liczbową wibrację każdej z liter. Każda z liter alfabetu jest przypisana do konkretnej cyfry, według poniższego klucza:

Numerologia alfabet

Należy w tym miejscu pamiętać, że w numerologii używamy tylko alfabetu łacińskiego. Nie ma więc tutaj polskich znaków ą, ć, ę, ł, ń, ś, ż, ź. Jeśli takie litery znajdują się w twoim imieniu (lub pseudonimie), zastąp je odpowiadającymi im literami bez kresek, ogonków i kropek.

Przykład: Obliczmy liczbę imienia dla Zbigniewa.

Wartości cyfrowe poszczególnych liter: 8+2+9+7+5+9+5+5=50

Zredukuj wynik do liczby jednocyfrowej: 5+0=5 (wyjątkiem od tej zasady są liczba mistrzowska: 11, 22, 33 – jeśli otrzymasz taki wynik, nie sumuj go do jednej cyfry).

Liczba imienia Zbigniewa wynosi: 5

Znaczenie poszczególnych liczb imienia

Jeśli już obliczyłeś swoją liczbę imienia, znajdź ją poniżej i dowiedz się, co takiego zdradza ona na twój temat.

Liczba imienia 1

Osoby o imieniu z wibracją Jedynki charakteryzują się wybitną wyobraźnią, przy czym cecha ta może zaprowadzić je w bliżej nieokreślonym kierunku. Własne wyobrażenia mogą być przez tę osobę wykorzystane zarówno w dobry, jak i zły sposób – nie ma tutaj ograniczenia. Na szczęście Jedynka jest raczej osobą inteligentną, o szerokich horyzontach i silnym poczuciu uniwersalnej sprawiedliwości. To sprawia, że najczęściej jej dążenia są pozytywne. Jest osobą tolerancyjną i szanującą prawa, jakie posiada każdy inny człowiek.

Osoby o imieniu z wibracją Jedynki nie uznają żadnego tabu, a przy tym są niezwykle tolerancyjne. Ich talenty twórcze sprawiają, że osoby te są w stanie osiągać ogromne sukcesy w praktycznie wszystkich dziedzinach sztuki.

Największym niebezpieczeństwem Jedynki jest to, że sama może zacząć postrzegać siebie jako autorytet. Liczne sukcesy i powodzenie w różnorodnych dziedzinach życia, może skutkować zbyt wygórowanym mniemaniem o sobie. W dodatku taka osoba może też mieć problemy z przyjmowaniem krytyki. Ilekroć ktoś będzie chciał zwrócić jej uwagę na błąd lub niestosowne zachowanie, zostanie potraktowany niczym najgorszy wróg.

Niestety Jedynki nie liczą się za bardzo z uczuciami innych. Uważają bowiem, że od bliskich należy im się wszystko. Takie zarozumialstwo sprawia, że są dość trudnymi osobami we współżyciu. Zaspokajanie własnych potrzeb jest dla nich priorytetem. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że Jedynki są hedonistami uwielbiającymi pochlebstwa.

Liczba imienia 2

Liczba imienia Dwa wskazuje na osobę zrównoważoną, spokojną i bardzo łagodną w obejściu. Dwójka jest opanowana i rzadko traci kontrolę nad sobą – nawet w obliczu doświadczeń o bardzo emocjonalnym wydźwięku. Zawsze myśli trzeźwo i dokonuje chłodnych ocen zarówno swojej osoby, jak i innych ludzi.

Dwójkom zdarza się przeceniać własne możliwości, co jest dla nich uciążliwe – nie lubią mieć świadomości, że czegoś nie są w stanie skończyć. Wszystko w ich życiu powinno być zapięte na ostatni guzik. Zdarza się, że nie zauważają pewnych drobiazgów – rzeczy na pierwszy rzut oka oczywistych – przez co wpadają w całkowicie niepotrzebne tarapaty.

Wrażliwość Dwójek jest często przez innych ludzi wykorzystywana. Szczególnie kobiety o imieniu z wibracją Dwójki powinny uważać na mężczyzn prawiących komplementy tylko po to, by zaciągnąć je do łóżka. Imienna Dwójka pragnie być kochana, więc – jeśli jest aktualnie samotna – można ją łatwo nabrać na czułe słówka.

Trzeba jednak zauważyć, że imienna Dwójka potrafi dostrzegać bardziej subtelne rzeczy – posiada intuicję oraz doskonale odbiera cudze emocje. Dzięki temu w swoich osądach rzadko się myli. Grożą jej melancholijne stany (a nawet depresja), lecz – na szczęście – potrafi sobie z tym radzić na tyle dobrze, żeby przejść przez życie w miarę zadowolona.

Liczba imienia 3

Imienna Trójka to osoba o silnej budowie ciała, lecz w rzeczywistości dość chorowita – o delikatnej naturze, wymagająca dbałości i opieki kogoś bliskiego. Ma przy tym tendencje do popadania w narcyzm. Dba o siebie z przesadną skrupulatnością i zawsze stara się wyglądać atrakcyjnie. Niekoniecznie po to, by przypodobać się komuś innemu – wystarczy, że Trójka sama będzie cieszyć się własnym odbiciem w lustrze.

Osoba o imieniu z wibracją Trójki jest dość niecierpliwa. Brakuje jej wytrwałości oraz stałości w dążeniach. Ma trudności z planowaniem i trzymaniem się wcześniej ustalonej listy zadań do wykonania. Miewa często problemy z koncentracją na swoich obowiązkach i brak jej odpowiedniego zaangażowania.

Nie da się ukryć, że Trójka przez całe życie dąży do perfekcji. Chodzi w tym wypadku nie tylko o ciało i wygląd zewnętrzny, ale również o sprawy duchowe. Choć istnieje niebezpieczeństwo popadnięcia w pedantyzm, Trójka zwykle osiąga pewien (dość wysoki) poziom wewnętrznego rozwoju. Jej głębokie uduchowienie sprawia, że często nie jest rozumiana przez otoczenie. Pragnie obcować z Bogiem i z każdym rokiem to pragnienie staje się coraz silniejsze. Może nawet paść ofiarą jakiejś sekty, więc jej rodzina powinna uważać na to, z kim Trójka się zadaje.

Imienna Trójka to urodzony idealista. Potrafi oddać biednym ostatnie pieniądze, nawet jeśli sama nie będzie miała z czego zapłacić czynszu za mieszkanie. Nie jest zachłanna, a życie pragnie prowadzić dobre i pozbawione błędów. Szczególnie takich, które mogłyby przynieść komuś nieszczęście.

Liczba imienia 4

Osoba o imieniu z wibracją Czwórki ma w sobie ogromne pokłady energii. Jest z natury szybka, pozostaje w ciągłym ruchu, zwyczajnie nie potrafiąc oddawać się lenistwu. Lubi pracować i przeżywać przygody – zawsze coś musi się dziać, ponieważ stagnacja jest jej największym wrogiem.

Imienna Czwórka potrzebuje odpowiedniej przestrzeni życiowej. Lubi mieć swobodę oraz szeroki zakres możliwości, jakie pojawiają się na jej drodze. Zazwyczaj folguje swoim zachciankom i nie tłumi żadnych wrodzonych skłonności. Jeśli na coś ma ochotę, po prostu to robi. W dodatku często z rozmachem.

Czwórki to ludzie o nieprawdopodobnie silnej intuicji – graniczącej wręcz z jasnowidzeniem. Czwórka potrafi w dodatku świetnie wykorzystać swój dar. Przeczuwa przyszłe zdarzenia, intencje innych ludzi oraz możliwe rozwiązania trudnych sytuacji. Ważne, aby każda imienna Czwórka zaufała swoim umiejętnościom, ponieważ mogą one doprowadzić ją do niebywałego sukcesu w życiu.

Co ciekawe, Czwórka często boi się wiązać z kimś na całe życie. Mimo że potrafi „wyczuć” każdą osobę i ustalić jej intencje, często wciąż pozostaje zazdrosna i wszędzie doszukuje się symptomów zdrady. To zatruwa jej życie na tyle skutecznie, że naprawdę trudno jest jej zdecydować się na stały związek. W dodatku dla Czwórki zawsze najważniejsza jest praca, więc miłość – w naturalny sposób – schodzi na dalszy plan.

Liczba imienia 5

Imienna Piątka jest osobą praktyczną, co stanowi często najważniejszą cechę jej charakteru – wpływającą na każdy aspekt życia, począwszy od sposobu bycia, na wyglądzie skończywszy. Piątka za wszelką cenę stara się zachowywać profesjonalnie i z dystansem. W swoim otoczeniu jest postrzegana jako osoba dość chłodna w obejściu i nie zdobywa zwykle wielkiej popularności.

Trzeba jednak pamiętać, że Piątka posiada wiele pozytywnych cech. Należą do nich z pewnością wytrwałość, pracowitość, uczciwość, dyskrecja. Można powierzyć jej najczarniejsze sekrety swojego serca i być pewnym, że zachowa je dla siebie. Piątka może w ten sposób zaskarbić sobie szacunek wielu osób.

Słabą stroną imiennych Piątek jest brak zdecydowania. Podjęcie jakiejkolwiek decyzji – nawet pozornie prostej – stanowi dla Piątki nie lada wyzwanie. Zwykle musi się dość długo zastanawiać. Rozważa wszystkie szczegóły zaistniałej sytuacji, w efekcie bardziej gmatwając sobie całą sprawę. Co ciekawe, zwykle ostateczną decyzję Piątka podejmuje pod wpływem emocji. W mgnieniu oka zapomina o wszystkich swoich analizach i głębokich przemyśleniach, po czym daje się ponieść chwili.

Najważniejsze jednak – jeśli chodzi o imienną Piątkę – to fakt, iż jest to osoba o dobrym sercu i wrażliwej duszy. Może i nie jest świętym, ale zawsze stara się walczyć z krzywdą, jakiej jest świadkiem. Pomaga ludziom i napomina ich, kiedy czynią źle.

Liczba imienia 6

Imienna Szóstka na pierwszy rzut oka wydaje się dość niepozorną osobą – niezbyt inteligentna, o przeciętnej urodzie oraz niewielkich umiejętnościach. Jednakże po lepszym poznaniu bardzo zyskuje w oczach innych ludzi. Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na jej dobroć oraz wrodzony wdzięk. Potrafi zadziwić wszystkich swoim zachowaniem oraz podejściem do ludzi.

Dominujące cechy imiennej Szóstki to prawdomówność, szczerość i stałość. Bardzo chętnie pomaga innym ludziom i robi to całkowicie bezinteresownie. Nie oczekuje w zamian ani nagród, ani nawet pochwał czy zwyczajnego „dziękuję”. W zupełności wystarczy jej świadomość, że mogła komuś pomóc.

Osoby o imieniu z wibracją liczby Sześć są jak ogień i woda połączone w jedną, nietuzinkową istotę. Ścierają się w nich dwie skrajne natury – zwalczają i uzupełniają wzajemnie. Z jednej strony więc osobowość imiennej Szóstki charakteryzuje się stałością, z drugiej jednak cechuje ją wewnętrzny chaos i dążenie do ciągłych zmian. Taka osobowość nie ma łatwego życia.

Kiedy imienna Szóstka poczuje zew wolności, nic jej nie powstrzyma. Zaczyna zwyczajnie realizować swoje marzenia – bez względu na opinie innych. Nawet jeśli ktoś mógłby na tym ucierpieć, Szóstka się nie wycofa. Na szczęście z czasem nudzi się nawet najbardziej szalonymi pomysłami i wraca do spokojnego życia u boku ukochanej osoby.

Liczba imienia 7

Osoba o imieniu z wibracją Siódemki jest praktyczna i działa w przemyślany sposób. Posiada wiele talentów, które szybko uczy się wykorzystywać w codziennym życiu. Nie ścierpiałaby, gdyby jej umiejętności się marnowały, toteż stara się zawsze w pełni wykorzystać wszystkie swoje możliwości.

Imienna Siódemka jest osobą odpowiedzialną i niezwykle dojrzałą jak na swój wiek. Można na niej zawsze polegać i powierzać nawet najbardziej skrywane sekrety. Siódemka nie zdradzi zaufania, a przy okazji chętnie udzieli dobrej rady. Trzeba przy tym pamiętać, że Siódemka nie składa obietnic bez pokrycia. Jeśli nie jest pewna, że może dotrzymać danego słowa, nie będzie niczego obiecywać.

Nieprzeciętna inteligencja to niezaprzeczalnie jedna z największych zalet imiennej Siódemki. Co prawda jest ona zainteresowana przede wszystkim zagadnieniami humanistycznymi, lecz również w przedmiotach ścisłych potrafi sobie nieźle radzić. Przede wszystkim jednak skupia swoją uwagę na osobistym, wewnętrznym rozwoju. Pracuje nad rozwijaniem talentów i zdobywaniem nowych umiejętności. Niestety jest czasami tak skupiona na tej nauce, że nie zauważa potrzeb innych ludzi.

Osiągnięcie sukcesu jest dla imiennej Siódemki tak ważne, że nieświadomie poświęca dobro najbliższych, a także swoje. Marzy o bogactwie oraz wielkiej sławie. Najczęściej udaje jej się zrealizować te marzenia, choć zajmuje to wiele lat i kosztuje dużo ciężkiej pracy. Kiedy już Siódemce uda się osiągnąć upragniony sukces, przestaje dbać o siebie oraz własny rozwój. Zadowala się tym, co osiągnęła, i nie wysila się, by marzyć o czymś jeszcze.

Liczba imienia 8

Osoba o imieniu z wibracją liczby Osiem dba przede wszystkim o własny rozwój intelektualny. Jest to dla niej absolutnie najważniejsza sprawa, dlatego też inne sfery życia traktuje nieco po macoszemu. Uwielbia poświęcać czas swoim pasjom, a że jest osobą bardzo uzdolnioną, zwykle posiada wiele zainteresowań. Najchętniej każdą chwilę poświęcałaby na pracę nad sobą i tym, co ją naprawdę fascynuje.

Imienna Ósemka jest trzeźwo myślącą osobą, lecz ma skłonności do zbyt surowego oceniania innych ludzi. Potrafi przy tym być nieustępliwa, a nawet może zacząć wykazywać cechy typowego tyrana, który uważa się za niezaprzeczalny autorytet. Trzeba jednak przyznać, że równie dużo wymaga od siebie. Jest w tym względzie niezwykle sprawiedliwa: nigdy nie będzie od innych wymagać czegoś, czego nie wymaga również od siebie.

Można śmiało powiedzieć, że imienna Ósemka to człowiek prawie nie do zdarcia. Jest niezwykle silny, wytrwały w swoich dążeniach i wydaje się wręcz niepokonany. Kieruje się niezłomnymi zasadami, którym nigdy – pod żadnym pozorem – się nie sprzeniewierzy. Niestety w konsekwencji staje się często osobą bardzo upartą. Imienna Ósemka nie jest łatwa we współżyciu, nie toleruje bowiem najmniejszych odstępstw od tego, co uważa za słuszne.

Codzienna walka z przeciwnościami, pokonywanie przeszkód, radzenie sobie z wszelkimi problemami – oto, co imienną Ósemkę kręci najbardziej. Uwielbia działać, pracować i wciąż do czegoś dążyć. Zawsze szuka kolejnych wyzwań. Nie potrafi bowiem żyć bez celu. Taka egzystencja byłaby dla Ósemki zbyt nudna.

Liczba imienia 9

Imienna Dziewiątka to wibracja wskazująca na dobry styl oraz zmysł estetyczny. Osoba o imieniu z wibracją tej liczby jest zwykle atrakcyjna i potrafi doskonale o siebie zadbać. W dodatku jest bardzo sympatyczną osobą, co jeszcze bardziej dodaje jej popularności. Jest lubiana, a nawet ceniona i każdy chętnie spędza czas w jej towarzystwie.

Dobre stosunki z otoczeniem sprawiają, że imienna Dziewiątka ma spore szanse na odniesienie sukcesu w większości dziedzin. Dzięki wrodzonej serdeczności szybko zjednuje sobie potencjalnych współpracowników i z łatwością przekonuje ich do podjęcia wspólnych działań. A jak wiadomo, w grupie najłatwiej osiąga się sukcesy.

Osoby o imieniu z wibracją Dziewiątki są urodzonymi przywódcami. Niezależnie od organizacji, w jakiej działają, doskonale sprawdzają się na każdym kierowniczym stanowisku. Wręcz uwielbiają sterować postępowaniem innych ludzi. Podejmowanie ważnych decyzji oraz (co tu dużo mówić) rządzenie jest największą pasją imiennych Dziewiątek. Nie cierpią przy tym żadnego sprzeciwu i zrobią wszystko, żeby go zminimalizować, a najlepiej całkowicie zlikwidować.

Imienne Dziewiątki mają też smykałkę do szczegółowej analizy sytuacji. Zanim podejmą ostateczną decyzję, rozważają wszystkie pozytywne i negatywne kwestie. Dzięki temu są dobrze przygotowane na każdą ewentualność i potrafią znaleźć receptę na każdy problem.


Kategorie: Numerologia