Liczba osobowości

Liczba osobowości

Liczba osobowości | Fot. Allef Vinicius

Liczba osobowości, ukryta w literach imienia i nazwiska, odpowiada na pytanie, w jaki sposób dany człowiek jest postrzegany przez otoczenie. Jakie wywiera wrażenie na innych? Które aspekty jego osobowości są zauważane i doceniane przez innych? Oto najważniejsze pytania, na które odpowiada liczba osobowości.

Można powiedzieć, że liczba ta jest tą częścią charakteru człowieka, która jest przez nas najchętniej wykorzystywana. To dlatego, że cech tych używamy w kontaktach z innymi ludźmi. Jest to swego rodzaju publiczna maska, którą wkładamy, ilekroć mamy do czynienia z otoczeniem.

Dzięki znajomości liczby osobowości poznasz również swój obecny charakter – jego najgłębiej skrywane cechy. Część z nich możesz sam przed sobą ukrywać, więc warto obliczyć swoją liczbę osobowości. Ważne są przede wszystkim mocne i słabe strony twojej osoby oraz posiadane umiejętności. Wiedza na ten temat może okazać się niezwykle pomocna przy planowaniu kariery zawodowej czy własnej przyszłości w sferze uczuciowej. Znajomość swojej liczby osobowości pomóc może nawet przy tak prozaicznej rzeczy jak wybór miejsca zamieszkania.

Liczba osobowości ujawnia także, jak dany człowiek radzi sobie ze zmianami pojawiającymi się w jego życiu. Niektórzy nie mają problemów z przystosowaniem się, inni – wręcz przeciwnie. Zdarza się jednak, że nie mamy w swoim życiu wystarczająco ciężkich doświadczeń, by przekonać się, w jaki sposób byśmy zareagowali. Poznanie liczby osobowości ułatwi wiele spraw.

Jak obliczyć liczbę osobowości?

W przypadku obliczania liczby osobowości, bardzo ważne jest, by do obliczeń użyć tego imienia i nazwiska, pod którym jesteś powszechnie znany – lub takiego, pod jakim chciałbyś być znany.

Podam przykład. Kobieta o nazwisku Agnieszka Maria Wągrowska może wcale nie używać swojego drugiego imienia. Co więcej, może nawet preferować nazywanie siebie Agą Wągrowską. Kolejna rzecz: po wyjściu za mąż Agnieszka Wągrowska może zmienić nazwisko na, powiedzmy, Kowalską. Tak też od tej pory będzie się nazywała.

Zdarza się również, że ktoś zmienia swoje pierwsze imię, ponieważ oryginalne mu się nie podoba. Przecież to możliwe, prawda? Może też używać pseudonimu lub przydomku, a nawet zupełnie innego określenia.

Zanim więc przystąpisz do obliczania swojej liczby osobowości, zastanów się, z jakim imieniem czujesz się najlepiej. Właśnie tego imienia i nazwiska powinieneś użyć.

Na marginesie: ciekawą czynnością jest obliczenie liczby osobowości dla imienia i nazwiska nadanego nam przy urodzeniu, a następnie dla wybranego przez nas (oczywiście jeśli używamy zmienionego). W ten sposób można porównać wyniki. Sprawdź, co się zgadza, a co nie. Być może podświadomie zmieniłeś swoje imię lub nazwisko, by zmienić tym samym całe swoje życie.

W jaki więc sposób ustalić liczbę osobowości? Aby tego dokonać, wystarczy dodać do siebie wartości cyfrowe przypisywane do wszystkich liter znajdujących się w twoim imieniu i nazwisku. W tym celu należy zastosować poniższy kod alfabetu.

Pitagorejski kod alfabetu

W numerologii do każdej cyfry przyporządkowane są odpowiednie litery z alfabetu. Oto one:

Numerologia alfabet

W przypadku liter z języka polskiego, takich jak Ą, Ć, Ę, Ł, Ń, Ó, Ś, Ź, Ż, używamy liter im odpowiadających, na przykład: Ł przelicz na tą samą wartość, co L; Ś przelicz na tą samą wartość, co S; etc.

Stosując powyższy kod alfabetu, sprawdź, która litera twojego imienia i nazwiska odpowiada jakiej cyfrze. Wynik końcowy zredukuj do pojedynczej cyfry z przedziału od 1 do 9 (wyjątkiem od tej zasady jest liczba mistrzowska: 11, 22, 33 – jeśli otrzymasz taki wynik, nie sumuj go do jednej cyfry).

Przykład:

Obliczymy teraz liczbę osobowości dla osoby nazywającej się Agnieszka Wągrowska.

Wartości cyfrowe poszczególnych liter: 1+7+5+9+5+1+8+2+1+5+1+7+9+6+5+1+2+1=76

Zredukuj wynik do liczby jednocyfrowej: 7+6=13 » 1+3=4

Liczba osobowości Agnieszki Wągrowskiej wynosi: 4.

Teraz możesz obliczyć swoją liczbę osobowości. Po dokonanych obliczeniach możesz sprawdzić poniżej, co oznacza twój wynik.

Liczba osobowości 1

Jedynka jest skrajną indywidualistką i pragnie sama sobie radzić w życiu. W rzeczywistości jednak zazwyczaj wcale nie jest tak niezależna, jak chciałaby być. Co prawda często musi sama podejmować decyzje, również za innych, lecz w obliczu przeciwności szybko się zniechęca. Wówczas ma ochotę wszystko rzucić i zaszyć się w jakimś bezpiecznym miejscu.

Dowiedz się więcej na temat numerologicznej Jedynki

Liczba osobowości 2

Dwójka przez całe życie marzy o osiągnięciu wewnętrznego spokoju. Pragnie też nauczyć się harmonijnego współżycia z otoczeniem. Jest też bardzo zorientowana na innych ludzi, ale pozwala im przejmować nad sobą kontrolę. W zaspokajaniu cudzych potrzeb okazuje się jednak zdumiewająco wytrwała, a czasem nawet odważna.

Dowiedz się więcej na temat numerologicznej Dwójki

Liczba osobowości 3

Trójka jest przyjazna, towarzyska i otwarta na ludzi. Dysponuje niezwykle żywą wyobraźnią, którą posługuje się przy tworzeniu dzieł sztuki oraz w pracy zawodowej. Twórcze umiejętności czynią ją bardzo interesującą z punktu widzenia spotkań towarzyskich, toteż jest osobą bardzo popularną. A że jest optymistką o dynamicznym stylu życia, ludzie naprawdę lubią przebywać w jej towarzystwie.

Dowiedz się więcej na temat numerologicznej Trójki

Liczba osobowości 4

Czwórka jest z urodzenia bardzo solidna. Jej charakter mocno zakorzenił się w pracy oraz realizowaniu planów. Ktoś mógłby uznać, że jest materialistką, ale to nie do końca prawda. W rzeczywistości bowiem Czwórka to marzyciel, pragnący nic w życiu nie robić. Właśnie dlatego tak ciężko pracuje – żeby w przyszłości móc pozwolić sobie na ciągłe leniuchowanie.

Dowiedz się więcej na temat numerologicznej Czwórki

Liczba osobowości 5

Piątka nie może istnieć bez działania i ciągłych zmian. Bez wątpienia lubi również imponować innym ludziom. Jest przepełniona pasją życia, przez co często staje się niecierpliwa. Nie chce czekać, aż los odmieni się na lepsze. Sama rzuca się w wir zdarzeń. To dlatego, że nie cierpi rutyny i monotonii. One powoli zabijają Piątkę, więc trzeba zrobić wszystko, by życie było fascynujące.

Dowiedz się więcej na temat numerologicznej Piątki

Liczba osobowości 6

Szóstka często obdarzona jest czarującym temperamentem oraz skłonnością do poświęcania się dla innych. Całe swoje życie podporządkowuje opiece nad innymi i chyba nie potrafiłaby inaczej. Poza tym bardzo ceni sobie bezpieczeństwo i wygodę, które dodatkowo łączy z prostotą. Pragnie wieść uczciwe życie, w zgodzie z własnym sumieniem i w harmonijnym połączeniu z całym światem.

Dowiedz się więcej na temat numerologicznej Szóstki

Liczba osobowości 7

Siódemka umie myśleć w sposób analityczny, co przyczynia się do nabrania odpowiedniego dystansu do siebie i świata. Z natury jest dość sceptyczna, a przy tym kieruje się zdrowym rozsądkiem. Ma bardzo mądre podejście do życia. Co prawda jest wymagająca i ma niewzruszone zasady, ale nie można odmówić jej osobistego uroku. W towarzystwie jest bardzo lubiana.

Dowiedz się więcej na temat numerologicznej Siódemki

Liczba osobowości 8

Ósemkę napędza pragnienie zdobycia bogactwa oraz sukcesu w każdej dziedzinie życia. Jest typem zwycięscy, który za wszelką cenę musi osiągnąć swoje cele. Często jest pracoholikiem i innych też zachęca do optymalizacji wysiłków. Nie rozumie przy tym, że nie każdy jest tak wytrwały i silny. Często więc okazuje się, że Ósemka eksploatuje wszystkich dookoła ponad ich siły. Staje się w ten sposób tyranem i jeśli w porę się nie opamięta, może ją to słono kosztować.

Dowiedz się więcej na temat numerologicznej Ósemki

Liczba osobowości 9

Dziewiątka przez całe życie dąży do tego, by przeobrażać swoje przekonania w czyn. Jest bardzo uduchowiona i stara się zarazić innych swoimi ideami. Eksperymentuje i prowadzi badania, po czym wnioski stara się rozpowszechnić, by wszyscy mogli skorzystać z jej odkryć. Nie jest przy tym jednak obojętna na komfort materialny. Sprawia jej wielką przyjemność, gdy poświęcenie zostaje docenione również w formie finansowej.

Dowiedz się więcej na temat numerologicznej Dziewiątki


Kategorie: Numerologia