Liczba duszy, czyli Potrzeba Serca

Liczba duszy

Liczba serca, czyli Potrzeba Serca | Fot. Matias Rengel

Liczba serca zwana jest również Potrzebą Serca lub liczbą duszy, co chyba stanowi najbardziej odpowiednią nazwę, ponieważ liczba ta zdradza, kim człowiek naprawdę jest. Czy chcesz wiedzieć, jaka jest twoja prawdziwa natura? W oparciu o jakie schematy działa twoja osobowość? Jakie posiadasz wewnętrzne potrzeby? A może chcesz wiedzieć, jaki ukryty potencjał tkwi wewnątrz twojej duszy? Na te i wiele innych pytań odpowie liczba serca. Co więcej, dzięki niej dowiesz się również wielu rzeczy na temat swojej duchowej drogi oraz poznasz doświadczenia z poprzednich wcieleń.

Potrzeba Serca jest niezwykle subtelną liczbą, a jej interpretacja wymaga przenikliwości umysłu oraz użycia intuicji. Jej znaczenie jest nierozerwalnie związane z uczuciami oraz intencjami danego człowieka. Nie da się ukryć, że są to kwestie w znaczącym stopniu wpływające na całe ludzkie życie. Należy w tym miejscu wspomnieć, że liczba serca jest też związana z liczbą osobowości oraz ekspresji.

Liczba serca pozwala dotrzeć do najbardziej intymnej sfery danej osoby. Do spraw znanych tylko tej osobie, najbardziej osobistych i ukrywanych w najgłębszych zakamarkach duszy. Dzięki liczbie serca dowiesz się również, jakie uczucia mogą u ciebie dominować w obliczu różnych sytuacji życiowych. Nie da się ukryć, że emocje bardzo wpływają na zachowanie oraz podejmowane decyzje. Dlatego znajomość swoich najgłębszych uczuć jest bardzo ważna.

Nie powinieneś bagatelizować informacji zawartych w liczbie serca. Twoje niezrealizowane aspiracje, niezaspokojone żądze oraz niespełnione marzenia mogą prowadzić do rozczarowania i wielu fatalnych zmian w postępowaniu.

Jak obliczyć liczbę serca?

Aby obliczyć liczbę serca, powinieneś dodać do siebie wartości cyfrowe przypisywane do wszystkich samogłosek znajdujących się w twoim imieniu i nazwisku.

Pitagorejski kod alfabetu

W numerologii do każdej cyfry przyporządkowane są odpowiednie litery z alfabetu. Oto one:

Numerologia alfabet

W przypadku liter z języka polskiego, takich jak Ą, Ć, Ę, Ł, Ń, Ó, Ś, Ź, Ż, używamy liter im odpowiadających, na przykład: Ę przelicz na tą samą wartość, co E; Ó przelicz na tą samą wartość, co O; etc.

Przykład:

Obliczymy teraz liczbę serca dla osoby nazywającej się Agnieszka Wągrowska.

Samogłoski zawarte w imieniu i nazwisku: A, I, E, A, Ą, O, A.

Wartości cyfrowe samogłosek: 1+9+5+1+1+6+1=24

Zredukuj wynik do liczby jednocyfrowej: 2+4=6 (wyjątkiem od tej zasady jest liczba mistrzowska: 11, 22, 33 – jeśli otrzymasz taki wynik, nie sumuj go do jednej cyfry).

Liczba serca Agnieszki Wągrowskiej wynosi: 6.

Teraz możesz obliczyć swoją liczbę serca. Po dokonanych obliczeniach możesz sprawdzić poniżej, co oznacza twój wynik.

Liczba serca 1

Jedynka ma naprawdę silną psychikę, co tylko wyostrza jej ambicje, intencje oraz emocje. Pragnienia Jedynki wydają się wciąż niezaspokojone. Przynajmniej tak to wygląda z punktu widzenia jej znajomych i rodziny. Jedynka jest ciągle targana emocjami, wciąż czegoś jej brakuje i jest z tego powodu nerwowa.

Dowiedz się więcej na temat numerologicznej Jedynki.

Liczba serca 2

Dwójka jest delikatna, wyrozumiała i szlachetna. W skrócie można powiedzieć, że to naprawdę dobry człowiek. Najważniejsze jest dla niego sprawianie przyjemności innym ludziom. Robi to nawet za cenę własnej niezależności, co nie jest zbyt zdrowe. Dwójka wciąż zastanawia się, jak dogadzać innym. Poszukuje przy tym doskonałości wewnętrznej, pragnąc żyć w spokoju.

Dowiedz się więcej na temat numerologicznej Dwójki.

Liczba serca 3

Trójka zawsze emanuje optymizmem oraz serdecznością do wszystkich ludzi. Jest z natury osobą myślącą pozytywnie, a jej entuzjazm jest niezwykle zaraźliwy. Trójka jest bardzo utalentowana i wrażliwa artystycznie. Jej umysł jest błyskotliwy, a ciało odznacza się niebywałym wdziękiem. Życie wiedzie intensywne, a ponieważ wiele rzeczy przychodzi jej o wiele łatwiej niż innym, z czasem może się stać nieco arogancka i egoistyczna.

Dowiedz się więcej na temat numerologicznej Trójki.

Liczba serca 4

Czwórka jest odpowiedzialna i bardzo poważna. Należy do ludzi, którzy zawsze kierują się zdrowym rozsądkiem i pragną zbudować lepszy, bardziej sprawiedliwy świat. Potrafią przy tym ciężko pracować, więc prawdopodobnie uda im się zrealizować wszystkie swoje zamierzenia. Czwórka jest nadzwyczaj wytrwała, metodyczna i pracowita jak mało kto.

Dowiedz się więcej na temat numerologicznej Czwórki.

Liczba serca 5

Piątka charakteryzuje się osobowością dość awanturniczą, pełną fantazji, a także dynamiczną. Jest też wszechstronnie utalentowana i posiada bogatą wyobraźnię. Piątka dysponuje niespożytą wręcz energią, często trudno jej zachować samokontrolę. Brakuje jej jednak cierpliwości i szybko się nudzi. Nie ulega wątpliwości, że Piątka musi pozostawać w ciągłym ruchu.

Dowiedz się więcej na temat numerologicznej Piątki.

Liczba serca 6

Szóstka symbolizuje bardzo rozwiniętą moralność oraz nieudawaną dobroć. Jest też związana z harmonią, pięknem oraz miłością. Jest niezwykle uczciwa. Niestety wiąże się to również z dużą wrażliwością. Szóstka za bardzo przejmuje się drobiazgami oraz tym, co ludzie mówią na jej temat. Często też poddaje się nieuzasadnionym lękom.

Dowiedz się więcej na temat numerologicznej Szóstki.

Liczba serca 7

Siódemka bardzo kocha mądrość i pogłębianie wiedzy. Dysponuje potężną intuicją, którą skwapliwie wykorzystuje do zgłębiania tajemnic wszechświata. Jej podejście do rozwiązywania problemów jest dość niekonwencjonalne. Tym bardziej, że posiada zdolności daleko wykraczające poza możliwości przeciętnego człowieka.

Dowiedz się więcej na temat numerologicznej Siódemki.

Liczba serca 8

Ósemka to silna osobowość, która ma skłonności do bardzo głębokiego analizowania rzeczywistości. Charakteryzuje się odwagą, zdecydowaniem i niezwykłą skutecznością w działaniu. Jej wola jest bardzo silna, a swoje cele realizuje tak skutecznie, że zadziwia innych ludzi. Mało kto jest tak zrównoważony i uczciwy, a przy tym promieniejący wewnętrznym magnetyzmem.

Dowiedz się więcej na temat numerologicznej Ósemki.

Liczba serca 9

Dziewiątka kocha wolność i przygodę. Jest nieco ekscentryczna, więc czasami trudno zrozumieć, co ma na myśli. Cechuje ją głęboki humanitaryzm i altruizm. Zawsze chętnie pomaga innym ludziom. Co ciekawe, Dziewiątka miewa prorocze sny i wizje przyszłości. Jest to o tyle interesujące, że często korzysta z tych zdolności właśnie do pomagania ludziom.

Dowiedz się więcej na temat numerologicznej Dziewiątki.


Kategorie: Numerologia