Nostradamus 2019 – przepowiednie, które niepokoją najbardziej

Nostradamus 2019

Przepowiednie Nostradamusa na 2019 rok | Fot. Zasoby prasowe

Co się wydarzy w roku 2019? Nostradamus jest jednym z tych jasnowidzów, do których przepowiedni sięgamy najchętniej. By odpowiedzieć na pytania dotyczące naszej przyszłości, możemy skorzystać z trudnej sztuki interpretacji centurii.

Na szczęście nie musimy wszystkiego robić sami. Z pomocą przychodzą liczni badacze, którzy od wieków zajmują się analizowaniem tekstów pozostawionych przez francuskiego jasnowidza Michela de Nostredame, szerzej znanego jako Nostradamus, wciąż cieszącego się sławą – ponad 400 lat po swojej śmierci. W książce pt. Les Propheties (1555) zebrał on 1000 centurii, które zawierają informacje dotyczące przyszłości.

Chociaż prognozy Nostradamusa są przedmiotem wielu spekulacji, a interpretacje jego słów to głównie domysły, nie ulega wątpliwości, że dużo wydarzeń udało mu się przepowiedzieć prawidłowo, np. rewolucję francuską w 1789 roku, bombardowanie nuklearne Hiroszimy w Japonii w 1945 roku, wypadek w Space Shuttle Challenger w 1986 roku czy obie wojny światowe. Oczywiście to nie wszystko. Nadal mamy sporo przepowiedni, które się jeszcze nie spełniły. Niektóre dotyczą 2019 roku.

Nostradamus 2019 – przepowiednie

Nostradamus potwierdził, że zmarli powstaną ze swoich grobów, a Ziemia stanie w obliczu poważnych zmian, które wpłyną w znacznym stopniu na relacje pomiędzy poszczególnymi narodami. Ponadto pojawią się liczne klęski żywiołowe, które uczynią nasze życie bardzo trudnym. Wybuchnie Trzecia Wojna Światowa (o tym piszę niżej), z powodu której świat przejdzie wielką metamorfozę.

Śmierć papieża

Proroctwo o śmierci papieża nie jest tak jasne, jak mogłoby się wydawać. Nostradamus przewidział, że będzie dwóch Naczelnych Papieży w tym samym czasie. Co to znaczy? Otóż wiemy, że Benedykt XVI zrezygnował ze swojego stanowiska (chociaż pozostaje papieżem emerytowanym), tym samym ustępując miejsca na tronie papieskim innej osobie. Nowym papieżem został Jorge Mario Bergoglio SI (Franciszek). Można więc powiedzieć, że mamy do czynienia z sytuacją istnienia dwóch papieży w jednym czasie. Jeden jest na emeryturze, a drugi stoi na czele Kościoła Katolickiego.

Nostradamus przewidział, że obaj papieże będą zmuszeni opuścić Rzym z powodu rzekomej wojny we Włoszech. Istnieje jednakże inna interpretacja centurii, która głosi, że papież zostanie zabity w jakimś odległym miejscu. Niektórzy badacze wskazują na Amerykę. Być może z tego powodu świat doświadczy radykalnego zwrotu "akcji" z licznymi poważnymi konsekwencjami.

III wojna światowa w 2019 roku

Francuski wizjoner opowiada o wielkiej wojnie pomiędzy dwoma wysoko rozwiniętymi krajami oraz o tym, jak bardzo wpłynie ona na światową gospodarkę. Według Nostradamusa, wielka wojna lub III wojna światowa rozpocznie się we Francji i rozleje się na całą Europę, a potem całą planetę. Potrwa nie mniej niż 27 lat, a rozpoczną ją dwie światowe potęgi.

W mieście Boga wystrzeli wielki grom
Dwaj bracia rozdarci przez Chaos, lecz forteca przetrwa
Wielki przywódca ulegnie
Trzecia wielka wojna rozpocznie się, gdy wielkie miasto płonąć będzie

Wielu komentatorów spekuluje, że trzecia wojna światowa przyniesie upadek gospodarczy, być może największy w tym stuleciu. W wyniku działań wojennych dojdzie do tak wielkich zniszczeń, że praktycznie cała produkcja stanie, a rynki przestaną przynosić jakiekolwiek zyski.

Nostradamus był przekonany, że narody będą walczyć ze sobą, dopóki zaledwie garstka będzie jeszcze trzymać się "na nogach". To w tych państwach ludzie będą mogli naprawdę cieszyć się pokojem, który nastanie po wojnie.

Jak będą wyglądać działania wojenne? Nostradamus utrzymywał, że kule ognia spadną z nieba, a ofiary będą bezradne i niewinne. Świat doświadczy ogromnych zniszczeń, lecz to nie będzie koniec tragedii. Również niszczycielska siła natury da o sobie znać.

Katastrofy naturalne

Poza 3 wojną światową i recesją w 2019 roku, Nostradamus przewidywał straszliwą katastrofę naturalną, która zniszczy zachodnią część Stanów Zjednoczonych. Jak napisał w swojej książce: Trzęsienie ziemi dotyczy szczególnie zachodniej części Ameryki. Jego moc będzie odczuwalna w krajach na całym świecie.

Badania geologiczne w USA dają podstawy do obaw. Zarejestrowano dotąd serię średnich wstrząsów już w 2016 roku. Według naukowców, uskoki tektoniczne w Kalifornii dawno powinny wywołać poważne trzęsienie ziemi o sile 8 w skali Richtera lub wyższej.

Furia natury objawi się także erupcją Wezuwiusza, która to pochłonie bardzo dużo ofiar. Według geologów, prawdopodobna jest duża erupcja już od samego początku 2019 roku. Ten wulkan nie wybuchł od 1944 roku, a dotąd zwykle wybuchał co około 20 lat. Tak więc od ponad 70 lat rośnie ciśnienie w jego wnętrzu. Warto pamiętać, że w pobliskim Neapolu mieszka około 3 milionów ludzi.

Jednym z problemów, które dotyczą obecnie większości narodów, jest globalne ocieplenie. Nostradamus już dawno wiedział o tym, że ludzkość będzie zmuszona stawić czoła temu wyzwaniu. Powiedział bowiem, że świat nie będzie miał innego wyboru, jak tylko nieść ciężar, że nie będzie lasów czy gór, które mogłyby stać się schronieniem, ani niczego, co absorbuje promienie słoneczne.

To, co rozpocznie się w 2019 roku, doprowadzi z biegiem czasu do wydostania się "ognia skorupy ziemskiej, który zacznie wychodzić na powierzchnię". Francuski astrolog wspomniał, że pozostała przy życiu światowa populacja będzie musiała poczekać aż osiem lat, zanim będzie mogła znowu żyć w pokoju.

Czy Nostradamus naprawdę widział przyszłość?

Ze względu na tajemniczy styl i formę pism Nostradamusa, jego proroctwa nadal budzą wielkie kontrowersje. W ich treści znajdują się zarówno słowa w języku francuskim, jak i hiszpańskim, łacińskim czy hebrajskim. Fakt ten bardzo gmatwa całą sprawę i utrudnia interpretację.

Jak już wiemy, niektóre z przepowiedni Nostradamusa spełniły się w przeszłości, zwłaszcza szczegóły rewolucji francuskiej i innych wydarzeń z XVIII wieku. Jednak inne przewidywane zdarzenia nadal nie wystąpiły.

Czy wydarzenia przypisywane do roku 2019 będą więc miały miejsce? Tego dowiemy się w swoim czasie. Na razie pozostaje nam wypatrywać znaków zwiastujących zmiany i przygotowywać się na trudny czas. Zachowajmy spokój i postarajmy się budować bezpieczne życie dla siebie i swoich najbliższych. W tej chwili możemy zrobić tylko tyle.

Nostradamus 2019


Pomóż innym znaleźć ten artykuł. Podziel się:Chcesz być
na bieżąco?

Polub nas na Facebooku
i otrzymuj informacje o nowościach.

Już dostępne!

Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: nostradamus 2019, nostradamus na 2019, nostradamus o 2019 roku, 2019 nostradamus, nostradamus 2019 przepowiednie, przepowiednie nostradamusa 2019, przepowiednie nostradamusa na 2019 rok.