Numerologia 2021 odkrywa tajemnice twoich możliwości

Numerologia 2021

Numerologia na 2021 rok | Fot. Daria Rem

Numerologia 2021 roku – odkryj tajemnice swoich możliwości w przewodniku, który dla ciebie przygotowaliśmy. Znajdziesz tutaj odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące twojej przyszłości.

Pamiętaj, że liczby mają ogromny wpływ na całe twoje życie. Ich wibracje mogą ci bardzo pomóc lub zaszkodzić, jeśli nie dowiesz się, w jaki sposób bezpiecznie postępować i jak wybierać swoją ścieżkę.

Wykorzystaj wiedzę dostarczoną przez horoskop numerologiczny na 2021 rok. Dokładnie przeanalizuj wszystkie podane niżej informacje, a bez trudu odkryjesz szanse i zagrożenia, jakie przed tobą stoją. Każda kropla wiedzy przybliża cię do znalezienia tej jednej właściwej ścieżki do sukcesu.

Numerologia 2021

Najpierw zajmijmy się zrozumieniem numerologicznej wibracji 2021 roku. Aby to osiągnąć, powinniśmy zsumować wszystkie cyfry: 2+0+2+1=5. Jak widać, numerologiczną wibracją tego roku jest Piątka.

W roku 2021 szerzyć się będą idee powszechnej wolności oraz równości. Na pierwszym miejscu pojawią się prawa człowieka, a wszelkiego rodzaju reżimy czy ideologie zniewalające ludzi znajdą się na cenzurowanym. To może być okres buntu przeciwko skostniałym instytucjom gnębiącym ludzi.

Pod wieloma względami ten rok może się okazać dość chaotyczny. Trudno teraz coś zaplanować, ponieważ każdy dzień przynosi poważne zmiany. W efekcie wielu ludzi będzie postępować nieodpowiedzialnie. A przynajmniej tak to może wyglądać z perspektywy osoby trzeciej.

Najważniejsze przesłanie na numerologiczny rok 2021: Choć rewolucja wisi w powietrzu, nie warto przeprowadzać jej na siłę. Ludzie nie mogą dać się pochłonąć anarchii. W przeciwnym razie ich działania nie będą prowadziły ku szczęściu, lecz ku cierpieniu.

Co warto zrobić w tym roku? Wykorzystać w pełni ogrom energii, jaka się teraz wytworzy.

Niebezpieczeństwa w 2021 roku: brak samodzielnego myślenia oraz konserwatyzm we wszelkiej postaci. Ludzie, którzy nie potrafią być niezależni, są w tym roku wyjątkowo niebezpieczni.

Powiązania z liczbą 5:

 • W astrologii liczba 5 jest związana z Merkurym – planetą inteligencji, logiki, świadomości, komunikacji i idei. Z Merkurym związany był grecki bóg Hermes (posłaniec bogów noszący skrzydlate buty).
 • Jeśli chodzi o znaki zodiaku – piątym jest Lew.
 • W tarocie z piątką jest powiązana karta Hierofant (Papież, Arcykapłan), która symbolizuje głęboko duchowe poszukiwania oraz łączność pomiędzy światem fizycznym i duchowym.
 • Pitagorejczycy uważali liczbę pięć za hieros gamos, małżeństwo pomiędzy niebem a ziemią.
 • Piątka jest liczbą człowieka; symbolizuje cztery kończyny i głowę, która nimi kieruje. Istnieje też pięć zmysłów: wzrok, słuch, smak, węch i dotyk.
 • Muzykę (nuty) zapisuje się na pięciolinii.
 • Symbolem igrzysk olimpijskich jest pięć kręgów, które symbolizują pięć kontynentów.

Osobisty rok numerologiczny 2021

Chcąc przekonać się, co 2021 rok przyniesie tobie, musisz obliczyć liczbę osobistego roku numerologicznego. Dzięki temu otrzymasz charakterystykę zdarzeń, jakie mogą mieć miejsce w ciągu nadchodzących dwunastu miesięcy. Dowiesz się, jak uniknąć zagrożeń oraz w jaki sposób wykorzystać nadarzające się okazje.

Jak obliczyć osobisty rok numerologiczny 2021? Poniżej podaję, jakie działania krok po kroku należy wykonać. Skorzystaj z tych wskazówek, a nie popełnisz żadnego błędu i poznasz możliwości 2021 roku.

 1. Zapisz na kartce dokładną datę swoich narodzin – dzień, miesiąc i rok – w formie cyfrowej. Np. 12.09.1992 r.
 2. Dodaj do siebie wszystkie cyfry wypisane na kartce. W naszym przykładzie będzie to wyglądało następująco: 1+2+0+9+1+9+9+2=33
 3. Otrzymany wynik sprowadź do postaci jednocyfrowej poprzez dodanie cyfr: 3+3=6. Otrzymasz w ten sposób swoją liczbę urodzenia.
 4. Następnie dodaj do siebie wszystkie cyfry roku 2021: 2+0+2+1=5.
 5. Otrzymaliśmy dwie liczby: urodzenia (6) oraz aktualnego roku (5). Należy je do siebie dodać: 6+5=11. Redukcja do wyniku jednocyfrowego: 1+1=2. W naszym przykładzie liczbą osobistego roku numerologicznego jest więc Dwójka.

Uwaga! Podczas szukania swojego roku osobistego, liczby mistrzowskie należy również zsumować do postaci jednocyfrowej. Jeśli więc twoją liczbą urodzenia jest 11, 22, 33 lub 44, zredukuj je odpowiednio do postaci 2, 4, 6, 8.

Kiedy już poznasz swoją osobistą liczbę, odszukaj ją poniżej i dowiedz się, z jakimi możliwościami i zagrożeniami spotkasz się w 2021 roku.

Numerologia 2021: rok osobisty 1

Rok 2021 będzie dla ciebie okresem, w którym masz szansę zacząć wszystko od nowa. Możesz śmiało tworzyć od podstaw plany na przyszłość swoją i najbliższej rodziny. Szczególnie w sprawach finansowych warto przygotować nowy plan.

Otwórz się na nieprzewidziane propozycje. Pojawi się ktoś, kto zaproponuje nowy biznes lub inne stanowisko w firmie, gdzie pracujesz. Otworzą się przed tobą zadziwiające perspektywy. 2021 rok jest też dobrym momentem na zmianę pracy, a nawet całej kariery zawodowej. Możesz podejmować ryzyko – najprawdopodobniej zrealizujesz wszystkie cele, jakie sobie obierzesz.

Nie tylko w finansach możesz liczyć na nowe możliwości. Również sprawy związane z uczuciami mocno się rozwiną. Jeśli masz problemy sercowe, los podsunie ci kilka sposobów na rozwiązanie najtrudniejszych kwestii. Najważniejsze, by nie przegapić pojawiających się okazji.

Być może obecny związek będzie trzeba zakończyć, ale nie obawiaj się – ktoś wspaniały już na ciebie czeka. Jeśli życie z obecnym partnerem nie przyniosło ci szczęścia, nie warto kurczowo się go trzymać. Rozejrzyj się wokół siebie, wyjdź z domu i staraj się poznawać jak najwięcej nowych osób. Nawiązywanie nowych kontaktów pozwoli ci żyć pełnią życia i rozwijać się.

Porady dotyczące 2021 roku dla Jedynki:

 • Wykorzystaj każdą okazję. Pamiętaj jednak, żeby nie podejmować zbyt pochopnych decyzji.
 • Staraj się – w miarę możliwości – przemyśleć każdą decyzję oraz analizować posiadane fakty.
 • Pośpiech zazwyczaj nie jest dobrym doradcą. Nawet w najkorzystniejszych czasach.

Numerologia 2021: rok osobisty 2

Możesz teraz złapać nieco oddechu, ponieważ nadchodzące miesiące będą o wiele spokojniejsze. W poprzednim roku nie było lekko, ale teraz poświęcisz więcej czasu na rozmyślania i zastanowienie się nad kierunkiem, w jakim zmierzasz. Wiele spraw uda ci się zakończyć, więc znajdziesz czas na odpoczynek. Poczujesz silną potrzebę wyciszenia.

Spowolnienie tempa życia sprzyja refleksjom i dlatego też będziesz poświęcać sporo czasu na rozmyślania. Pamiętaj jednak, by nie przesadzić i nie zamknąć się za bardzo w sobie. Będziesz niezwykle wrażliwą osobą w 2021 roku i każda krytyka może cię dotknąć do żywego. Uważaj więc, z kim rozmawiasz i jakie poruszacie tematy.

W 2021 roku dobrze będzie skoncentrować się przede wszystkim na życiu rodzinnym oraz swoim najbliższym otoczeniu. Jeśli mieszkasz we własnym domu (nie wynajmujesz mieszkania), zajmij się nim. Z pewnością kilka rzeczy wymaga odnowienia. To dobry czas na prace domowe – od naprawy drobnych usterek, po generalny remont. Wykorzystaj szczególnie miesiące letnie, ponieważ później może ci już nie starczyć czasu.

Trzeba przyznać, że ten rok może się momentami wydawać nieco nudny. Niewiele będzie się działo. Co prawda nie znaczy to, że zabraknie ci zajęć, ale wszystko toczyć się będzie dość leniwym tempem. Brak wartkiej akcji w ciągu roku nie jest powodem do spoczywania na laurach. Wręcz przeciwnie – nadal trzeba nad sobą pracować.

Porady dotyczące 2021 roku dla Dwójki:

 • Unikaj rozmów o rzeczach, o których nie masz pojęcia, ponieważ możesz wyjść na niezbyt rozgarniętą osobę.
 • Szukaj rozrywek, które nie są niebezpieczne dla zdrowia.
 • Warto kierować się intuicją i nie poddawać się pokusom wiodącym na manowce.

Numerologia 2021: rok osobisty 3

To będzie niezwykle energiczny rok. Praktycznie we wszystkich dziedzinach życia będzie się coś działo. Czeka cię wiele spotkań, imprez oraz wyjazdów. Otrzymasz niejedną propozycję, również miłosną. Poznasz też wielu ludzi, którzy będą bardzo zainteresowani twoją osobą. Chwilami nawet będziesz się zastanawiać, dlaczego tak się dzieje. Niby nie robisz nic niezwykłego, ale w 2021 roku zaczniesz przyciągać ludzi i zdarzenia, tak jak magnes przyciąga opiłki metalu.

Przez cały 2021 rok będziesz pędzić w zawrotnym tempie i nic nie będzie cię w stanie zatrzymać. Nabierzesz odwagi i przebojowości, a przy tym doświadczysz niebywałego szczęścia. Twoje życie, pełne niesamowitych doznań, zacznie toczyć się od przygody do przygody. Z czasem może na chwilę zabraknąć ci sił na robienie tego wszystkiego, co podsuwać będzie los. Na szczęście twoja energia będzie się szybko regenerować.

Nie da się ukryć, że jest to najbardziej sprzyjający rok ze wszystkich lat numerologicznych. Żaden inny nie daje tak wielu możliwości. Wszystko, czego dokonasz w 2021 roku, będzie procentowało przez lata. W dodatku większość rzeczy przyjdzie ci niezwykle łatwo. Właśnie dlatego nie możesz niczego odkładać na później. Im więcej swoich planów postanowisz zrealizować, tym lepszym bilansem zamkniesz cały rok.

Bardzo ważna informacja dotyczy kontaktów międzyludzkich. W tym roku poznasz bowiem ogromną liczbę osób, a część nowych znajomości okaże się przyjaźniami na długie lata. Jeśli jesteś osobą samotną, możesz liczyć też na spotkanie swojej bratniej duszy. Ktoś, z kim będziesz rozumieć się bez słów, czeka w pobliżu. Dzieli was tak niewielka odległość, że aż dziw, iż wcześniej na siebie nie wpadliście. Na szczęście w 2021 roku wreszcie się poznacie.

Porady dotyczące 2021 roku dla Trójki:

 • Pamiętaj o odpowiedniej ilości odpoczynku, a na pewno nie zabraknie ci siły do działania.
 • Nie zmarnuj nadarzających się okazji, ponieważ tak dobry czas może długo nie nadejść ponownie.
 • Otwórz się na innych ludzi.

Numerologia 2021: rok osobisty 4

Niestety nadszedł czas, kiedy należy wszystko traktować bardzo poważnie. Ostudź swój zapał i nie traktuj niczego lekko. Rok 2021 to okres wytężonej pracy. Bujanie w obłokach całkowicie odpada. Zamiast tego twoimi nadrzędnymi hasłami codzienności staną się odpowiedzialność i skupienie.

Musisz mocno skoncentrować się na swoich obowiązkach. Praca powinna w tym roku stać na pierwszym miejscu. Powodem jest nie tylko zarabianie pieniędzy, ale przede wszystkim budowa stabilnych fundamentów na przyszłość. Sprawy finansowe nie będą wyglądały źle, więc lepiej pomyśleć o utrwalaniu swojej pozycji społecznej i dbaniu o niefiskalną część majątku.

Większa ilość pracy wiąże się też z większymi zarobkami. W 2021 roku pieniądze nie będą stanowiły dla ciebie wielkiego problemu. Raczej zaczniesz dostrzegać dość poważną nadwyżkę niż niedobór. Prognoza numerologiczna sugeruje jednak, aby nie inwestować środków w ryzykowne przedsięwzięcia. Nie wzbogacisz się na spekulacjach giełdowych czy magicznych okazjach biznesowych.

W sferze uczuciowej również czeka cię więcej pracy. Twoje więzi emocjonalne mogły wcześniej ulec nieznacznemu rozluźnieniu, więc teraz postaraj się to naprawić. Popracuj nad relacjami z ukochaną osobą, a nie zawiedziesz się.

Porady dotyczące 2021 roku dla Czwórki:

 • Utrzymuj dyscyplinę i nie pozwalaj sobie na zaniedbywanie obowiązków – to może się źle skończyć.
 • Warto robić wszystko na bieżąco. Dzięki temu nie powstaną żadne zaległości.
 • W tym roku stawiaj na wytrwałość i ciężką pracę, a wszystko będzie dobrze.

Numerologia 2021: rok osobisty 5

W 2021 roku zwali ci się na głowę naprawdę sporo spraw. Z tego powodu poczujesz zmęczenie już w pierwszych miesiącach. Zapragniesz odpocząć, ale – niestety – nie za bardzo możesz na to liczyć. Wibracja piątki nie pozwoli ci się nudzić ani przez chwilę.

Bardzo prawdopodobne, że w tym roku zbierze się nieco spraw urzędowych do załatwienia. Wcześniej jakoś wyleciały ci z głowy i teraz trzeba nadrobić te zaległości. Przygotuj się do tego solidnie, ale nie zapominaj o dobrym humorze. Zbyt poważne podchodzenie do pewnych kwestii może przyprawić o ból głowy, a tego przecież nie chcesz.

Ogólnie rok 2021 nie będzie ponury. Możesz liczyć na sporo radości. Twoja codzienność będzie w miarę przyjemna, choć wypełniona obowiązkami. W wolnych chwilach zaczniesz czuć silniejszy pociąg do sztuki, więc warto zainwestować w swoje artystyczne talenty. Cokolwiek pragniesz zrobić, to będzie dobry czas. Na początku może być trudno, ale w niedalekiej przyszłości poczujesz zadowolenie z ostatecznych rezultatów.

Ten rok jest doskonałym czasem na dokonywanie zmian w swoim życiu. Szczególnie jeśli chodzi o sprawy wielkiej wagi. Drobne zmiany można dokonywać często, ale kwestie najważniejsze wymagają odpowiednich warunków. One pojawią się właśnie w 2021 roku. Każda wprowadzona teraz zmiana będzie oddziaływała ze zdwojoną siłą na poziom twojego zadowolenia.

Również w miłości może się coś zmienić. Być może znajdziesz miłość swojego życia. Jeśli już jesteś w stałym związku, może pojawić się ktoś trzeci – fascynujący i przyprawiający o szybsze bicie serca. W takim wypadku należy zachować szczególną ostrożność. Stan zakochania jest cudowny, ale jeśli wiąże się ze zdradą obecnego partnera lub partnerki, nie zawsze okazuje się wart zachodu.

Porady dotyczące 2021 roku dla Piątki:

 • Rozwijaj pasje, ponieważ one rozświetlają nawet najbardziej ponure dni.
 • Nie bój się podejmować wyzwań.
 • Szanuj ludzi ze swojego najbliższego otoczenia.

Numerologia 2021: rok osobisty 6

W tym roku skoncentrujesz się na sprawach domowych. Rodzina to najważniejsza sprawa. Nie stawiaj niczego ponad nią. Jeśli chcesz mieć poczucie bezpieczeństwa, musisz przede wszystkim zadbać o najbliższych. Dopiero potem – jako konsekwencję ich szczęścia – poczujesz zadowolenie. Jeśli jednak pozwolisz sobie na egoistyczne zapędy, szybko się sparzysz i rozczarujesz.

Poświęcanie dużej ilości czasu na sprawy rodzinne zaowocuje długimi rozmowami z ukochaną osobą oraz członkami rodziny. W ten sposób uda wam się wzmocnić łączące was więzi. Poczujecie, że rodzina jest najważniejsza.

Nawet najszczęśliwsza rodzina potrzebuje jednak odpowiedniego miejsca do życia. W tym roku poczujesz więc silną potrzebę zadbania o dom rodzinny. Szykuje się remont. I nie mam na myśli drobnych przeróbek, lecz poważne przedsięwzięcie, które odmieni cały dom lub mieszkanie – w zależności od tego, gdzie mieszkacie.

Z pewnością wymienisz część mebli oraz sprzętów codziennego użytku. A jeśli finanse na to pozwolą, możesz się nawet przeprowadzić. Ten rok jest doskonałym czasem na zmianę miejsca zamieszkania. Warto rozejrzeć się na rynku nieruchomości, ponieważ właśnie teraz możesz znaleźć swój wymarzony dom. Jeśli tak się stanie, nie wahaj się. Zdobędziesz miejsce, w którym spędzisz najszczęśliwsze lata swojego życia.

Porady dotyczące 2021 roku dla Szóstki:

 • Popracuj nad swoimi uczuciami i dbaj o ich prawidłowy rozwój.
 • Spędzaj więcej czasu z dziećmi. Być może czegoś się od nich nauczysz.
 • Postępuj szlachetnie. Nie tylko wobec bliskich, ale też całkowicie obcych ludzi. Każdy zasługuje na pomocną dłoń, nawet jeśli sprawia zupełnie inne wrażenie.

Numerologia 2021: rok osobisty 7

Spodziewaj się w tym roku wielu przemyśleń. Nie będziesz szukać towarzystwa ludzi. Raczej skłaniać się zaczniesz ku samotnym poszukiwaniom sensu życia. Dogłębnie przeanalizujesz swoje dotychczasowe doświadczenia i postarasz się wyciągnąć jakieś konkretne wnioski. Wejrzenie w głąb siebie będzie dla ciebie niezbędne. Inaczej nie utrzymasz emocjonalnej i psychicznej równowagi.

Badając siebie, z pewnością uznasz konieczność podjęcia pewnych ważnych decyzji odnośnie swojego życia. Być może zmienisz swoje podejście do spraw zawodowych czy zarabiania pieniędzy. Może się też okazać, że partnerka lub partner, z którym spędziliście wspólnie wiele lat, nie spełnił twoich oczekiwań. Z pewnością nie będą to łatwe decyzje, ale muszą zostać podjęte. Bez tego zaczniesz się dusić we własnym życiu.

W sprawach finansowych nie pojawią się żadne większe kłopoty. Ilość pieniędzy w portfelu będzie powoli, ale stale rosnąć. Warunkiem jest jednak przemyślane podejście do zarabiania i inwestowania. Nie szukaj okazji życia, ponieważ w tym roku takie się nie pojawią. Lepiej będzie, jeśli zadowolisz się powolnym i stabilnym wzrostem, niż porwiesz się na ryzykowny interes. Nawet jeśli ktoś przedstawi ci propozycję nie do odrzucenia, nie daj się skusić.

Wszystkie decyzje w 2021 roku należy podejmować na spokojnie. Rozważaj za i przeciw, analizuj i sprawdzaj po dwa razy, a los okaże się niezwykle łaskawy. Możesz liczyć na dobry rok. Najważniejsze jednak będą sprawy ducha. To na nich się skoncentrujesz, jeśli chcesz wejść w kolejny rok jako osoba w pełni zadowolona. Duchowość przyniesie ci spełnienie i poczucie szczęścia.

Porady dotyczące 2021 roku dla Siódemki:

 • Nie spiesz się. Lepiej dwa razy pomyśleć niż wybrać źle.
 • Unikaj walki w sprawach, które ciebie nie dotyczą.
 • Zajmij się rozwojem duchowym.

Numerologia 2021: rok osobisty 8

Ten rok przyniesie okazje i energię do zarabiania pieniędzy. Teraz, jak nigdy wcześniej, masz niesamowite możliwości pomnażania swojego majątku. Interesy będą szły znakomicie i nic nie będzie w stanie powstrzymać cię przed zwiększaniem twojego stanu posiadania. Skoncentruj się na inwestowaniu i prowadzeniu projektów zarobkowych. Większość twoich pomysłów wypali i przyniesie oczekiwane rezultaty.

Wibracja ósemki pomoże ci również w grach losowych. Wszędzie, gdzie można wygrać pieniądze, będziesz mieć szczęście. Możesz śmiało odwiedzać kasyna. Oczywiście zawsze pamiętaj o zdrowym rozsądku. Nawet największy szczęściarz może stracić wszystkie pieniądze, jeśli da się ponieść hazardowemu szaleństwu. Wielu ludzi straciło w ten sposób swoje majątki.

W tym roku mocno rozwinie się twoja kariera zawodowa. Możesz liczyć na awanse oraz powodzenie we wszelkich przedsięwzięciach, na jakie się zdecydujesz. Można śmiało powiedzieć, że nic nie będzie dla ciebie niemożliwe.

Zarobione pieniądze nie powinny leżeć. Zainwestuj je, żeby przynosiły kolejne dochody. Zwróć uwagę na rynek obligacji oraz nieruchomości. Jak zawsze dobrą lokatą okażą się grunty rolne. Kupując je w odpowiednim miejscu, można zarobić naprawdę spore pieniądze. Możesz również wykorzystać je do stworzenia własnego zakątka na Ziemi.

Kiedy poczujesz finansowe bezpieczeństwo, pomyśl o własnym rozwoju. Zwiększanie zawodowych umiejętności jeszcze nikomu nie zaszkodziło. Tobie również się przyda w nadchodzących latach. Warto zastanowić się nad kursem językowym lub biznesowym. Śledź również aktualne trendy gospodarcze i społeczne. Będąc na bieżąco w tych sprawach, być może wpadniesz na pomysł wart milion dolarów.

Porady dotyczące 2021 roku dla Ósemki:

 • Pamiętaj, że na pieniądzach świat się nie kończy.
 • Uczciwość jest cechą, którą zawsze warto w sobie pielęgnować.
 • Niech twoje życie stanowi wartość także dla innych ludzi.

Numerologia 2021: rok osobisty 9

Ten rok to czas zamykania bieżących spraw oraz kończenia wszystkich projektów, które są dla ciebie ważne. Teraz możesz zbierać owoce swojej pracy. Jeśli przez kilka ostatnich lat sytuacja zmuszała cię do ciężkiej harówki, teraz zobaczysz, że poświęcenie się opłacało.

W tym roku możesz z powodzeniem kończyć ze wszystkim, co jest dla ciebie szkodliwe. To dobry czas na takie posunięcia. Jeśli przebywasz w toksycznym środowisku, które wyniszcza cię psychicznie – czas się od niego odciąć.

2021 rok jest również doskonały do robienia porządków i wprowadzania niewielkich, kosmetycznych zmian w swoim najbliższym otoczeniu – swoistego stawiania kropki nad "i". Jeśli od jakiegoś czasu planujesz naprawić gniazdko na korytarzu albo odmalować sypialnię, teraz jest dobry moment. Przestań odkładać to na później. W końcu i tak trzeba będzie zakasać rękawy i wziąć się do roboty.

Bardzo ważne jest w tym roku powstrzymanie się od podejmowania nieprzemyślanych decyzji. Nie bądź osobą w gorącej wodzie kąpaną i na spokojnie analizuj każdą sytuację. Musisz wiedzieć, co jest dla ciebie dobre. W przeciwnym razie wkręcisz się w sytuację, która znacznie ograniczy twoje pole manewru.

Porady dotyczące 2021 roku dla Dziewiątki:

 • Postępuj świadomie i planuj swoje kolejne kroki.
 • Wszystko powinno być dopięte na ostatni guzik. Staraj się do tego dążyć przez cały rok.
 • Nie trzymaj się kurczowo rzeczy, których i tak nie możesz zachować.

Kategorie: Numerologia, Rok 2021