Numerologiczna 1 - charakterystyka numerologicznej Jedynki

Numerologiczna 1

Numerologiczna 1 | Fot. Genituram

Jedynka (numerologiczna 1) posiada niezwykle otwartą osobowość. Zawsze przewodzi i sypie inicjatywami jak z rękawa. W jej towarzystwie nie sposób wpaść w marazm. Jedynka zawsze coś wymyśli, żeby inni (i ona sama) się nie nudzili.

Jedynka stanowi źródło siły oraz impuls do działania, który porusza cały świat. Jedynka to urodzony przywódca. Jest charyzmatyczna i zdecydowana. Roztacza wokół siebie atmosferę szacunku spowodowanego jej dynamiczną odwagą. Stawia wszystkich pod ścianą i rozdaje polecenia, jakby to było sensem jej istnienia.

W dodatku mało kto odważy się sprzeciwiać Jedynce. Nie dlatego, że jest przerażająca czy groźna. Wręcz przeciwnie. To uosobienie prostolinijności. Jednakże posiada również inną cechę. Jest mianowicie niezwykle przekonywującą osobą. Potrafi inspirować wszystkich dookoła, nie tylko swoich podwładnych. W naturalny sposób przejmuje inicjatywę, dyrygując nawet swoimi przełożonymi. Tak ich omami, że poczują natchnienie i pospieszą realizować pomysły Jedynki w praktyce.

Numerologiczna 1

Jedynka wyciąga z człowieka to, co jest w nim najlepsze. Pobudza do działania i napełnia odwagą. Człowiek, który porozmawia choć przez chwilę z Jedynką, zaczyna bardziej wierzyć we własne siły. Nabiera przekonania, że może przenosić góry. I najprawdopodobniej to właśnie zrobi, kiedy Jedynka poprosi go o wykonanie jakiegoś zadania.

Numerologiczna Jedynka jest bardzo pomysłowa, kreatywność tryska z niej niczym fontanna młodości. Można powiedzieć, że jej specjalizacją jest aktywność na wszystkich możliwych polach. Nic nie jest jej obce – ani praca w pocie czoła, ani zaawansowana edukacja, ani głębokie przyjaźnie czy życie rodzinne. Wibracja Jedynki charakteryzuje się niezależnością i przewodzeniem. Jedynka nie lubi, gdy ktoś podejmuje za nią decyzje. Raczej sama będzie dowodzić, nawet wbrew woli innych ludzi.

Numerologiczna Jedynka oznacza także niezachwianą pewność siebie oraz wiarę we własne siły. Jedynka posiada wiele możliwości realizowania swoich planów, a wrodzony brak zahamowań sprawia, że naprawdę niewiele dróg jest dla niej zamkniętych.

Do tego wszystkiego należy jeszcze dodać otwartość na nowe doświadczenia i przygody. Jedynka nie pozwoli sobie na przesiedzenie w domu chociażby jednego dnia, skoro na świecie istnieje tyle możliwości osiągnięcia czegoś wspaniałego.

Jedynka często żyje szybko, z dnia na dzień – nie zastanawia się zbyt długo, ona woli działać. Jest przy tym spontaniczna i nie stroni od podejmowania ryzyka. Lubi zastrzyk adrenaliny, więc nie zadowoli jej rutynowa egzystencja. Nie będzie też unikać trudnych spraw czy decyzji. Podejmując je, może się przecież wykazać i zdobyć uznanie otoczenia. A to jest dla Jedynki bardzo ważne.

Symbolizm Jedynki

Jedynka związana jest przede wszystkim z ideami jedności oraz całości. Symbolizuje jedność wszelkiego stworzenia oraz wszechświata, a także jedności człowieka z Bogiem. Drugim ważnym symbolem jest niezależność i samowystarczalność. Jedynka kojarzy się z samotnością, lecz w tym wypadku nie można mówić o izolacji wbrew woli, lecz przeciwnie.

Słowa kluczowe: początek, spełnienie, realizacja, akcja.

Podstawowy symbol: Pierwotna siła

Podstawowa działalność: przywódca

Zobowiązania karmiczne: inspirowanie ludzi w taki sposób, by wierzyli we własne siły.

Osobiste wyzwanie: przezwyciężenie pułapek ego oraz nauka współpracy z innymi ludźmi.

Powiązania z astrologią: Merkury

Powiązania z tarotem: Mag

Ciało niebieskie: Słońce

Kamień: diament, bursztyn

Cechy pozytywne: Indywidualizm, niezależna osobowość, skłonności przywódcze, potrafi napędzać innych do działania, skupiona na swoich celach, potrafi samodzielnie się motywować, dysponuje wewnętrznym mechanizmem pchającym ją ciągle naprzód, pomysłowa, postępowa, nie lubi stać w miejscu, posiada silną wolę, odważna, buntownicza (ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu).

Cechy negatywne: uparta, egoistyczna, brak umiejętności współpracy, nieliczenie się z innymi ludźmi, zaniedbywanie rodziny.

Sławne numerologiczne Jedynki

Arystoteles Onassis, Paco Rabanne, Karol Marks, Charlie Chaplin, Napoleon Bonaparte, Alfred Nobel, Michaił Gorbaczow, Lew Tołstoj.

Liczba przeznaczenia

Jedynka urodziła się, żeby pełnić rolę przywódcy w każdej grupie, do jakiej należy. Co prawda w swoim życiu spotyka wielu rywali, którzy próbują odebrać jej palmę pierwszeństwa, ale zazwyczaj radzi sobie z nimi doskonale. Jedynka robi swoją osobą tak piorunujące wrażenie, że w naturalny sposób przejmuje prowadzenie.

Jedynka nigdy nie stoi z boku. Ona toruje sobie drogę do realizacji swoich celów. Nie pozwoli, by ktokolwiek stanął jej na drodze. Jest gotowa iść nawet po trupach, jeśli tylko to zapewni jej sukces. A że z zasady mierzy wysoko, najprawdopodobniej w swoim życiu rozgniecie niejednego przeciwnika.

Bardzo pomocną cechą w drodze na szczyt może okazać się pomysłowość Jedynki. Jej pomysły są tak oryginalne, że wielu ludziom wydają się pionierami nowoczesnych technologii czy myśli filozoficznej. Tak naprawdę Jedynka nie jest wybitnie inteligentna. Po prostu cechuje ją wielka ambicja. A jak wiadomo, potrzeba jest matką wynalazków.

Jedynka osiągnie najwięcej, jeśli postawi na indywidualizm i niezależność. Są to jej najmocniejsze atuty. Prowadzi specyficzny styl życia, który zwykle jest zorientowany na osiąganie założonych wcześniej celów. Jedynka nie może być niczyim podwładnym – sprawdza się tylko w roli szefa. Powinna wybrać taki zawód, który pozwoli jej zachować niezależność.

Wielką wadą Jedynki jest stawianie innych ludzi na drugim miejscu. Z jednej strony jest ambitna, ale ciągle zapomina, że bez pomocy innych ludzi rzadko można odnieść prawdziwy sukces. Poza tym pozostaje jeszcze kwestia rodziny. Jedynka często ma tendencję do zaniedbywania swoich najbliższych. Można nawet odnieść wrażenie, że w ogóle jej na nich nie zależy. Jeśli więc Jedynka popadnie w zbyt mocny indywidualizm, może pewnego dnia obudzić się w pustym domu.

Dowiedz się więcej na temat liczby przeznaczenia.

Liczba osobowości

Jedynka to osoba wszechstronnie uzdolniona, inteligentna oraz wewnętrznie zdyscyplinowana. Jest też osobą niezwykle konkretną. Kiedy już coś sobie zaplanuje, szybko przechodzi do działania. Nie marnuje czasu na marzenia i zbyt długie rozmyślanie. Jest tak energiczną osobą, że niekończące się analizowanie sytuacji nie jest w jej stylu.

Bardzo ważne dla Jedynki są ciągłe zmiany. W zasadzie nie potrafiłaby bez nich prawidłowo egzystować. Pewnie dlatego Jedynka jest w ciągłym ruchu. Nikt nie potrafi jej poskromić, ponieważ podświadomie zawsze dąży ona do jak największej swobody.

Trzeba przyznać, że Jedynce nie brakuje oryginalnych pomysłów. Bez względu na to, jaką branżę wybierze, znajdzie sposób, by zadziwić wszystkich dookoła. Jako polityk stworzy z pewnością rewolucyjny program odnowy państwa. Jako sportowiec zdobędzie każdy medal, jaki jest do zdobycia. Jako podróżnik odwiedzi samotnie najbardziej niedostępne zakątki Ziemi i pobije niejeden rekord.

W miłości Jedynka jest taka sama jak we wszystkich innych aspektach życia. Ponad wszystko ceni sobie swobodę i niezależność, toteż zbliżenie się do kogokolwiek sprawia jej niemałe trudności. Nie zmienia to faktu, że w relacjach z płcią przeciwną Jedynka jest niezwykle spontaniczna i otwarta. Co prawda, emocjonalnie trzyma się na dystans, ale zawsze stara się dać drugiej osobie szczęście. Jej radosna natura bardzo to ułatwia.

Dowiedz się więcej na temat liczby osobowości.

Liczba serca (duszy)

W skrytości serca Jedynka pragnie być innowatorem. Lubi bowiem przodować, nie tylko jako lider, ale też wynalazca wyprzedzający swoją epokę. Świadomość znajdowania się przed innymi daje Jedynce poczucie niezależności, a to jest niezbędny czynnik jej dobrego samopoczucia.

Jedynka wręcz uwielbia wyróżniać się z tłumu. Uważa siebie za kogoś wyjątkowego, nic więc dziwnego, iż marzy o byciu celebrytą. Chętnie zostanie aktorem lub piosenkarzem. Dzięki temu będzie mogła pławić się w uwielbieniu swych fanów.

Dowiedz się więcej na temat liczby serca.

Liczba ekspresji

Jedynka jest pewna siebie i tak właśnie zachowuje się w towarzystwie. Może w ten sposób sprawiać wrażenie osoby aroganckiej i zadufanej w sobie, ale to najczęściej tylko pozory. Jeśli ktoś będzie Jedynkę za taką uważał, niech czym prędzej zrewiduje swój pogląd. Jedynka nie jest złą osobą. Nie ma w jej zachowaniu ani kropli nieskromności. Jeżeli uważa siebie za kogoś wyjątkowego, to zapewne tak jest.

Żadna Jedynka nie będzie miała nigdy problemu z nawiązywaniem znajomości. Szybko znajdzie sobie przyjaciół – niezależnie od miejsca, w którym się pojawi. Również u płci przeciwnej Jedynka ma ogromne powodzenie. Posiada sporo wielbicieli, ponieważ zachowuje się niczym typowy samiec alfa. Przejmuje przewodzenie, czym nieomylnie zjednuje sobie sympatię otoczenia. Pod warunkiem, że nie trafi na inną Jedynkę.

Co ciekawe, zachowanie Jedynki nie zawsze jest zgodne z tym, co czuje ona w głębi serca. Wszyscy postrzegają ją jako osobę pewną siebie, ale w rzeczywistości ona czasem blefuje. Stara się w ten sposób zamaskować pojawiające się w jej sercu wątpliwości i brak wiary w swoje możliwości.

Dowiedz się więcej na temat liczby ekspresji.


Kategorie: Numerologia