Numerologiczna 2 - charakterystyka numerologicznej Dwójki

Numerologiczna 2

Numerologiczna 2 | Fot. Genituram

Dwójka (numerologiczna 2) wyróżnia się łagodnością charakteru, skromnością oraz dobrocią. To osoba o gołębim sercu, która zawsze pragnie, by wszyscy egzystowali w idealnej harmonii. Gdyby była w stanie, chętnie zaprowadziłaby pokój na całym świecie. Nie może bowiem znieść cierpienia innych ludzi.

Odpowiedzialność i powaga to cechy dominujące w osobowości Dwójki, która zawsze podchodzi do życia w taki sposób, by zminimalizować kłótnie i walkę. Widząc poróżnione osoby, stara się pomóc im w dojściu do porozumienia. Staje się negocjatorem sterującym dyskusją w taki sposób, by zażegnać spór. Wykazuje się przy tym niezwykłą wyrozumiałością.

Dwójka wie, że tolerancja dla cudzych poglądów otwiera w życiu wiele drzwi. Jest drogą do zrozumienia i powszechnego pokoju. Ktoś, kto nie potrafi być tak otwarty jak Dwójka, zwykle musi radzić sobie z dużo większymi problemami niż ta ostatnia. Dwójka bowiem porozmawia z każdym i zaproponuje polubowne rozwiązanie problemu. Ktoś, kto tego nie umie, będzie ciągle walczył z wieloma przeciwnościami.

Kolejną ciekawą cechą Dwójki jest umiejętność dostosowania się do każdej sytuacji i osoby. Dwójka jest dyskretna i działa w sposób subtelny. Nikogo nie obraża i znajduje zwykle dobre rozwiązania. Wiele osób przychodzi jej z pomocą, ponieważ wyczuwa dobre intencje stojące za jej działaniami.

Numerologiczna 2

Numerologiczna Dwójka jest introwertyczką, nie potrafi wylewnie dzielić się swoimi uczuciami. Jest bardzo nieśmiała i skryta. W towarzystwie zachowuje się skromnie i cicho. Raczej nie będzie nigdy duszą towarzystwa, choć większość znajomych darzy ją sympatią.

Delikatna i wrażliwa Dwójka potrzebuje pracy, w której poczuje się naprawdę potrzebna. Poza tym nie bardzo pali się do wykazania woli walki, więc zawody oparte na rywalizacji i tzw. wyścigu szczurów odpadają. Dwójka nie będzie w nich dobra, a nawet nacierpi się niemiłosiernie. Nie posiada też zdolności przywódczych, więc stanowisk kierowniczych będzie unikać jak ognia.

Zwyczajowe znaczenie numerologicznej Dwójki wskazuje na osobę łagodną, która bardzo ceni sobie stabilizację i spokój ducha. Najlepiej czuje się w zaciszu domowego ogniska, wśród najbliższych osób. Woli zająć się ich szczęściem niż gonitwą za sławą czy pieniędzmi.

Dwójce bardzo trudno idzie się na żywioł, nie jest impulsywna. Wybiera raczej powolny i spokojny sposób wypełniania swoich obowiązków. Uważa, że wszystko można osiągnąć metodą małych kroczków. Zamiast walić na oślep przed siebie, dochodzi do sukcesu metodycznie.

Symbolizm Dwójki

Symbolicznie powiązane z Dwójką są Jin i Jang – dwie przeciwstawne siły, które wzajemnie się uzupełniają, są nierozłączne i razem tworzą idealną harmonię. Dwójka to także związki oraz więzi międzyludzkie oraz wszelkiego rodzaju łączność – czy to w sferze emocjonalnej, czy intelektualnej.

Słowa kluczowe: współ­praca, dialog, umiarkowanie, równowaga.

Podstawowy symbol: Jin i Jang

Podstawowa działalność: negocjator

Zobowiązania karmiczne: rozpowszechnianie i utrwalanie zrozumienia i tolerancji.

Osobiste wyzwanie: wzmocnienie poczucia własnej wartości oraz przezwyciężanie swoich słabości.

Powiązania z astrologią: Księżyc

Powiązania z tarotem: Kapłanka

Kamień: opal, szafir

Cechy pozytywne: czułość, taktowne zachowanie, dyplomacja, prospołeczne podejście do ludzi, sprawiedliwa, przynosząca pokój, tolerancyjna, kochająca, wrażliwa, cierpliwa, bardzo często wykazuje wiele cech typowo kobiecych, zmysłowa, posiada wielką intuicję.

Cechy negatywne: niezadowolona z życia, rozpieszczona, leniwa, nieostrożna, brakuje jej podejrzliwości, nadwrażliwość na krytykę, słabe poczucie własnej wartości, łatwość obrażania się.

Sławne numerologiczne Dwójki

Amadeusz Mozart, Diana Ross, Jennifer Lopez, Meg Ryan, Madonna, Barack Obama, Martin Luter King, Gabriel José de la Concordia García Márquez, Dalailama XIV, George Gordon Noel Byron, Niccolò Machiavelli, Helmut Kohl.

Liczba przeznaczenia

Dwójka to człowiek wręcz stworzony do wszystkiego, co jest związane z interakcją międzyludzką. Jest świetnym negocjatorem. Potrafi podjąć owocną współpracę praktycznie z każdą osobą, przy czym wykazuje duże możliwości adaptacyjne. Z łatwością dostosowuje się do danej sytuacji i osoby, z którą ma współdziałać.

Dwójka wie, jak zaspokoić pragnienia innych ludzi. Co więcej, bardzo lubi to robić. Nic więc dziwnego, że często poświęca życie pomaganiu innym. Jeśli nie zaangażuje się w działalność charytatywną, z pewnością wybierze zawód wymagający kontaktów z ludźmi. A jeśli będzie im mogła przy okazji pomóc, będzie wniebowzięta.

Dwójka nie przepada za staniem w świetle reflektorów. Zdecydowanie bardziej woli stać w cieniu i pełnić rolę wykonawcy, ewentualnie doradcy. Niech inni podejmują ostateczne decyzje. Dwójka zadowoli się wspieraniem swoich współpracowników i przełożonych. Tym bardziej, że nie znosi wszelkiego rodzaju sporów. A przecież wiadomo, że osoby pełniące funkcje decyzyjne muszą borykać się z tego typu problemami.

Dwójka dla świętego spokoju wybiera zwykle uległą rolę. Łatwo i chętnie podporządkowuje się silniejszej osobie. Nawet jeśli wymagania tej osoby okażą się dość wygórowane, Dwójka pokornie będzie znosić fanaberie. Oczywiście do czasu. Jeśli zbyt dużo negatywnych emocji nagromadzi się w jej sercu, wybuchnie i przestanie być potulnym barankiem.

Wiele związków miłosnych (i nie tylko) jest wpisanych z życie Dwójki. Jako że jest to osoba bardzo uczuciowa i ciągnie do ludzi, nawiązuje liczne romanse i przyjaźnie. Rzadko jest sama. To nie leży w jej naturze.

Najsilniejszą umiejętnością Dwójki jest dyplomacja. Chyba nikt nie jest w tym tak dobry. Jeśli więc Dwójka chce wieść szczęśliwe i spełnione życie, powinna wykorzystać umiejętność dyplomacji do maksimum. Najlepiej sprawdzi się we wszelkiego rodzaju zawodach, gdzie będzie pełnić rolę mediatora.

A czego powinna Dwójka unikać? Przede wszystkim ciągłego chodzenia na kompromis i ustępowania innym na każdym kroku. Czasami trzeba zadbać o siebie i twardo obstawać przy swoim zdaniu. Dwójka ma z tym problemy, a to powoduje, że nie realizuje w pełni swoich marzeń. Jeśli nie chce rozczarować się swoim życiem, powinna bronić swoich racji, kiedy wymaga tego sytuacja.

Dowiedz się więcej na temat liczby przeznaczenia.

Liczba osobowości

Dwójka jest bardzo lubiana w towarzystwie. Każdy pragnie być w jej pobliżu, ponieważ umie ona tworzyć dobrą atmosferę. Zawsze stara się, by ludzie w jej otoczeniu czuli się pozytywnie. Dwójka posiada naturalne zdolności opiekuńcze, więc zawsze troszczy się o swoich najbliższych. Robi to nie tylko w stosunku do członków rodziny, ale też przyjaciół oraz współpracowników.

Jako człowiek niezwykle wrażliwy, Dwójka często nie potrafi pogodzić się z przeszłością i błędami, jakie popełniła. Z drugiej jednak strony, świetnie radzi sobie z łagodzeniem konfliktów innych ludzi. Często jest więc ceniona jako przyjaciel dający dobre rady. Dwójka potrafi przemówić do uczuć drugiego człowieka jak mało kto.

Miłość. Dwójka jest niezwykle troskliwą osobą. Opiekuje się wszystkimi dookoła, a w szczególności członkami rodziny. Nie szczędzi wysiłków, żeby wszyscy byli szczęśliwi i mieli właściwe warunki do rozwijania swoich pasji.

Z racji tego, że Dwójka ma tendencje do zamykania się w sobie, potrzebuje kogoś, kto będzie rozumiał jej wrażliwość. Najlepiej, by była to osoba równie czuła. Dzięki temu Dwójka będzie mogła poczuć się bezpiecznie.

Dowiedz się więcej na temat liczby osobowości.

Liczba serca (duszy)

Dwójka jest bardzo wrażliwa. Cecha ta determinuje całe jej życie, również związki. Aby czuć się szczęśliwą, Dwójka musi zaspokoić potrzebę emocjonalnej bliskości. To jest podstawowa kwestia w jej życiu. Dwójka staje się szczęśliwa dopiero wówczas, gdy wokół niej jest dużo ludzi.

Co ciekawe, w głębi duszy Dwójka marzy o tym, żeby mieć dużo pieniędzy. Dobra materialne są w jej odczuciu gwarantem bezpieczeństwa dla rodziny. Majątek może też zapewnić odpowiednio trwałe źródło utrzymania dla wszystkich bliskich. Dwójka myśli sobie, że dzięki temu nikt nie będzie musiał martwić się o pracę ani przejmować kiepską sytuacją na rynku.

Dowiedz się więcej na temat liczby serca.

Liczba ekspresji

Dwójka indywidualnie traktuje każdego człowieka. Nie potrafi odnosić się do ludzi jako grupy czy zbiorowości społecznej. Takie podejście jest zbyt anonimowe dla Dwójki. Ona woli patrzeć na każdego napotkanego człowieka jak na unikalną jednostkę, która posiada własne potrzeby, marzenia i poglądy. Może to dlatego Dwójka jest przez większość ludzi postrzegana jako osoba dyplomatyczna i na wskroś uczciwa.

Również fakt, że Dwójka kieruje się w życiu zdrowym rozsądkiem, sprawia, iż ludzie łatwo jej ufają. Niestety wielka wrażliwość Dwójki nie pomaga jej wcale w dźwiganiu ciężaru, jakim są problemy innych ludzi. Co prawda, Dwójka nigdy nie odmówi pomocy, ale też bardzo ciążą jej tajemnice, z których zwierzają się jej znajomi.

Dowiedz się więcej na temat liczby ekspresji.


Kategorie: Numerologia