Numerologiczna 4 - charakterystyka numerologicznej Czwórki

Numerologiczna 4

Numerologiczna 4 | Fot. Genituram

Czwórka (numerologiczna 4) jest przede wszystkim wytrwała, pracowita i odpowiedzialna. Lubi utrzymywać porządek oraz dyscyplinę w swoim życiu. Nie znajdziemy wokół niej bałaganu, ponieważ nie wytrzymałaby ani chwili w takim otoczeniu.

Cokolwiek Czwórka będzie robiła, jej znajomi i rodzina zawsze będą mogli na niej polegać i jej zaufać. Nie zdradzi czyichś sekretów, choćby ją torturowano. Z pewnością też nie pozwoli się podejść i oszukać. Jest to bowiem osoba logicznie myśląca i racjonalna. Nie zwiodą jej czułe słówka ani królewskie obietnice.

Nieprzeciętna siła umysłu pozwala jej podejmować trafne decyzje i wytrwale dążyć do obranego wcześniej celu. Czwórka jest przy tym niczym nosorożec – nic nie zmusi jej do zejścia z raz obranej drogi. Przebije się jak taran przez każdą przeszkodę. W skrajnych przypadkach Czwórka może stać się uparciuchem, ale jeśli tylko będzie zachowywać umiar w uporze, wszystko będzie w porządku.

Numerologiczna 4

Numerologiczna Czwórka jest bardzo wierna i lojalna, zarówno w przyjaźni, jak i w miłości. Podobnie zresztą jest w biznesie i życiu zawodowym. Czwórka posiada silne poczucie sprawiedliwości społecznej, co sprawia, że zawsze staje w obronie pokrzywdzonych.

W numerologii liczba 4 oznacza szeroko rozumianą powściągliwość, ostrożność i trzymanie się na dystans. Czwórka to zestaw niezwykłych cech, jak prawdomówność, solidność, odpowiedzialność czy dotrzymywanie danego słowa. Niestety cechy te wiążą się z brakiem otwartości. Czwórka trzyma się raczej z boku, ciągle zapracowana i skupiona na swoich planach. Nie uczestniczy w spotkaniach towarzyskich częściej, niż wymagają tego konwenanse.

Niektórzy podejrzewają, że Czwórka jest strachliwa. Trzeba jednak wyjaśnić to nieporozumienie. Czwórką nie kierują emocje, lecz rozsądek. To dlatego często nie decyduje się na podjęcie pewnych działań. Po prostu uważa je za stratę czasu. I choć może wówczas zostać uznana za tchórza, w rzeczywistości jest zwyczajnie roztropna.

W pracy numerologiczna Czwórka wybija się ponad przeciętną. Jest nie tylko sumienna i skrupulatna. Traktuje swoje obowiązki niezwykle poważnie i zawsze stawia je na pierwszym miejscu. Mało kto wykonuje swoje obowiązki tak solidnie jak Czwórka. Właśnie w taki sposób osiąga sukces w życiu. Jeśli nie podda się lenistwu – a to się może zdarzyć – nic nie będzie dla niej niemożliwe.

W związkach Czwórce często zdarza się ulegać partnerom. Jest to osoba mało konfliktowa i zazwyczaj stara się dostosować do wymagań otoczenia. Niestety, wielu ludzi to wykorzystuje i stara się przejąć nad Czwórką kontrolę. Co prawda, nie ranią w ten sposób spolegliwej Czwórki, ale i tak może się to odbić negatywnie na jej życiu.

Symbolizm Czwórki

Czwórka to przede wszystkim stabilność i wytrwałość. Jej nadrzędna cecha pozwala budować solidne podwaliny pod każdy projekt znany ludzkości. Czwórka stworzy najmocniejsze fundamenty, najtrwalsze konstrukcje – niezależnie od tego, czy chodzi tutaj o budowlę, samolot czy też statek kosmiczny. Jeśli trzeba to zaprojektować, a potem wybudować, Czwórka to zrobi.

Podstawowy symbol: Siła woli

Podstawowa działalność: budowniczy

Zobowiązania karmiczne: udowodnienie, że odpowiedzialność i wytrwałość pozwala osiągnąć każdy cel.

Osobiste wyzwanie: nauka otwartości oraz większej elastyczności wobec siebie i innych.

Powiązania z astrologią: Baran

Powiązania z tarotem: Cesarz

Ciało niebieskie: Merkury

Kamień: szafir, granat

Cechy pozytywne: zdyscyplinowanie, zorganizowanie, odpowiedzialność, metodyczność, wytrwałość, praktyczność, oszczędność, gospodarność, cierpliwość, powściągliwość, poświęcenie dla osiągnięcia celu, uporządkowanie, perfekcjonizm i sumienność w podejściu do obowiązków zawodowych, skrupulatność, realizm, pogoda ducha, lojalność, niezawodność, zdolności manualne.

Cechy negatywne: surowość, rezerwa, powierzchowność myślenia, gnuśność, brak poczucia humoru, chciwość, skąpstwo, bojaźliwość, szorstkość, upór, oschłość, rutyniarstwo, problemy z ekspresją emocjonalną, pesymizm, skrępowanie.

Sławne numerologiczne Czwórki

Samuel Morse, Stalin, Arnold Schwarzenegger, Avril Lavigne, Henry Ford, Brad Pitt, Leonardo Da Vinci, Ryszard Wagner, Mark Twain, Henryk VIII, Nicole Kidman, Elton John, Bill Gates, Pamela Anderson, Robespierre

Numerologiczna 4 - liczba przeznaczenia

Czwórka jest urodzonym organizatorem. Jest praktyczna i wytrwała, więc cokolwiek sobie zaplanuje, realizuje w stu procentach. Dysponuje ogromną motywacją do urzeczywistniania swoich marzeń. Potrafi przy tym opracować bardzo dokładny plan i trzymać się go bez względu na wszystko. Na szczęście nie jest fanatyczką, więc umie dokonać modyfikacji swoich planów, jeśli sytuacja będzie tego wymagać.

Jako osoba ambitna, Czwórka nie marnuje czasu i stara się jak najwięcej pracować. Jest przedsiębiorcza i uzdolniona w wielu dziedzinach. Dzięki temu może wykonywać wiele różnych zawodów i pełnić o wiele więcej obowiązków niż ktokolwiek inny.

W odnoszeniu sukcesów Czwórka jest samowystarczalna. Nie liczy na niczyją pomoc. Woli zrobić wszystko sama, ponieważ tylko sobie może w stu procentach zaufać. Ilekroć podejmuje się nowego projektu, pracuje sumiennie i kolejno realizuje zadania. Potrafi przy tym wykazać się nie lada cierpliwością. Ktoś inny już dawno by się poddał, ale nie Czwórka. Ona brnie do przodu, nawet gdy nie może dostrzec efektów. Wie, że w końcu odniesie sukces, więc nie musi się denerwować, że droga do niego jest długa i kręta.

Jeśli Czwórka chce być zadowolona ze swojego życia, musi w pełni wykorzystać swoje naturalne skłonności. Są to przede wszystkim umiejętności organizacyjne, dzięki którym może mieć pewność odniesienia sukcesu. Czwórka zrealizuje swoje cele, jeśli będzie robiła wszystko po kolei i wygospodaruje jeszcze odrobinę czasu na rozrywkę.

Czwórka powinna unikać popadania w zbytnią rutynę. Ma do tego skłonności, lecz ostatecznie nie jest to dobra ścieżka życiowa. Nawet jeśli wydaje się Czwórce wygodna i bezpieczna, może jej więcej zaszkodzić niż pomóc.

Dowiedz się więcej na temat liczby przeznaczenia.

Numerologiczna 4 - liczba osobowości

Ponieważ Czwórka twardo stąpa po ziemi, jest godna zaufania. Tak też zwykle postrzegają ją znajomi i przyjaciele. Jej zmysł praktyczny czyni ją doskonałym kompanem do pracy nad dowolnym projektem. Jest więc ceniona przez współpracowników, szczególnie tych bardziej cwanych, którzy lubią się wysługiwać innymi.

Czwórka uwielbia planować i przygotowywać projekty. Często rozmyśla o przyszłości, jednocześnie zastanawiając się nad krokami, jakie będzie musiała podjąć, by osiągnąć swoje cele. Oczywiście na rozmyślaniu się nie kończy. Równie wielką przyjemność daje Czwórce realizowanie swoich planów w praktyce.

Również wyprawy na łono natury bardzo cieszą każdą Czwórkę. Jest ona bowiem wielbicielką przyrody, roślin i zwierząt. Zachwyca ją solidność struktur, które tworzy natura. Powstają one niby bez wysiłku, lecz są tak silne, że wypełniają naszą planetę po same brzegi.

Miłość to w wykonaniu Czwórki prawdziwy pokaz wierności i stałości. Jest ona niezwykle lojalna wobec swojego partnera i nigdy go nie zrani. Jest oparciem dla członków swojej rodziny.

Dowiedz się więcej na temat liczby osobowości.

Numerologiczna 4 - liczba serca (duszy)

To, czego Czwórka nienawidzi najbardziej, to zmiany. Lubi mieć swoje życie pod kontrolą – wszystkie jego aspekty powinny być z góry ustalone i układające się w misterny wzór, zapewniający poczucie bezpieczeństwa.

W głębi duszy Czwórka jest bardzo wrażliwa. Stara się jednak zrównoważyć tę cechę zdrowym rozsądkiem oraz zaangażowaniem w pracę. Chce być jak najbardziej efektywna, a dzięki temu – niejako przy okazji – nie starczy jej czasu na zbyt dogłębną analizę ludzkiej krzywdy i niesprawiedliwości. Tylko w ten sposób jest w stanie poradzić sobie z egzystencjalnymi trudnościami.

Pracowitość Czwórki sprawia, że pracę stawia ona na pierwszym miejscu. Nie pragnie jednak być tylko wykonawcą czyichś planów biznesowych. Co prawda dobrze sprawdza się w roli podwładnego, ale najbardziej pragnie być swoim własnym szefem. Marzy jej się stanowisko kierownicze lub przynajmniej takie, na którym będzie miała dużą samodzielność.

Dowiedz się więcej na temat liczby serca.

Numerologiczna 4 - liczba ekspresji

Czwórka jest rzetelną osobą, charakteryzującą się stabilną i uczciwą osobowością. Bardzo wielu ludzi postrzega ją jako pracoholika, lecz to nie do końca prawda. Czwórka po prostu lubi pracę. Nie jest to dla niej ciężka harówka, lecz pasja. Czwórka jest do tego niezwykle wytrzymała, więc może brać na swoje barki naprawdę dużo obowiązków. Nie próbuje przy tym zabiegać o pochwały i wyróżnienia. Pracuje dla samej pracy i robi wszystko bez zbytniego hałasu wokół własnej osoby.

Wewnętrzna dyscyplina to dar posiadany przez niewielu. Warto więc, żeby Czwórka korzystała z niego bez ograniczeń. Przyniesie on bowiem wiele sukcesów i – co tu dużo mówić – szczęścia.

Dowiedz się więcej na temat liczby ekspresji.


Kategorie: Numerologia