Numerologia 44 – liczba mistrzowska? Poznaj tajemnice numerologicznej 44

Numerologia 44

Numerologia 44 | Fot. Genituram

Czy numerologiczna 44 jest liczbą mistrzowską? Niestety nie. Musimy to sobie wyjaśnić na samym początku, ponieważ wokół Czterdziestki Czwórki krąży wiele nieporozumień, niedomówień i zwyczajnych błędów. Liczba 44 odznacza się pewnymi szczególnymi cechami, ale nie jest liczbą mistrzowską.

Dlaczego liczbami mistrzowskimi są tylko 11, 22 i 33, a nie inne podwójne liczby: 44, 55, 66, 77, 88 i 99?

Otóż liczby mistrzowskiej nie określa fakt posiadania dwóch identycznych cyfr. 11, 22 i 33 są liczbami mistrzowskimi, ponieważ składające się na nie cyfry tworzą tzw. Trójkąt Oświecenia.

Pozostałe podwójne liczby nazywamy Liczbami Mocy – mającymi silniejszy wpływ, znacznie bardziej odczuwalny niż zwykłych liczb w numerologii, ale nie do końca taki sam, jaki mają Liczby Mistrzowskie.

Dowiedz się więcej: Liczby mistrzowskie i Trójkąt Óświecenia.

Numerologia 44

Aby zrozumieć całe znaczenie liczby 44 w numerologii, musimy przeanalizować jej najważniejsze aspekty. Pod uwagę należy wziąć podstawowe cyfry wchodzące w jej skład, ale też sumę tych liczb (4 + 4), która wynosi 8.

Numerologiczna 44 składa się z dwóch Czwórek. Kiedy badamy wibrację liczby 4, dowiadujemy się, że symbolizuje ona stabilność i wytrwałość. Jej nadrzędna cecha pozwala budować solidne podwaliny pod każdy projekt znany ludzkości. Czwórka stworzy najmocniejsze fundamenty, najtrwalsze konstrukcje – niezależnie od tego, czy chodzi tutaj o budowlę, samolot czy też statek kosmiczny. Jeśli trzeba to zaprojektować, a potem wybudować, Czwórka to zrobi.

Dowiedz się więcej: Numerologiczna 4 – charakterystyka numerologicznej Czwórki.

W wibracjach numerologicznej 44 ważną rolę odgrywa także Ósemka. Po zredukowaniu Czterdziestki Czwórki do postaci jednocyfrowej otrzymujemy właśnie 8. Co ciekawe, liczba 8 jest bardzo podobna do liczby 4. Jej wibracja jest jednak silniejsza, jakby Ósemka miała jeszcze większą moc sprawczą niż Czwórka.

Dowiedz się więcej: Numerologiczna 8 – charakterystyka numerologicznej Czwórki.

Numerologiczna 44 – charakterystyka

Co symbolizuje więc liczba 44? Z całą pewnością jest to liczba zaufania. Niekoniecznie do innych, raczej do samego siebie. Numerologiczna 44 jest bardzo pewna siebie, wierzy w swoje możliwości i nigdy się nie poddaje. Cokolwiek się wydarzy, ona stanie na wysokości zadania. Posiada bowiem ogromną wiedzę, umiejętności i niespożytą energię. Wszystko, czego potrzebuje, to dobry plan działania.

W numerologii liczba 44 oznacza stworzenie solidnego gruntu dla obecnych i przyszłych pokoleń. Jej praca prawie zawsze ma ogromne znaczenie dla wielu ludzi. Liczba ta nie zadowoli się zwyczajnym życiem. Musi mieć misję, z której jest dumna. Tylko wówczas w pełni zaangażuje się w wykonywane zadania.

Pod wieloma względami numerologiczna 44 wskazuje na okoliczności związane z pieniędzmi i tworzeniem materialnego bogactwa. Jednakże, w przeciwieństwie do numerologicznej 8, Czterdziestce Czwórce zależy nie tylko na własnym powodzeniu, ale także na sukcesie całego ludzkiego społeczeństwa.

Jest to osoba bardzo zorientowana na osiąganie celów. Pragnie, by jej praca – cokolwiek to będzie – miała doniosłe znaczenie. Bardzo cieszy ją osiągnięcie prestiżu, ale głównie dlatego, że wówczas może jeszcze więcej osiągnąć.

Ludzie, których liczbą jest 44, są bardzo potężni z duchowego punktu widzenia. Zwykle też mają dobry charakter. Cechuje ich silna intuicja, dzięki czemu mogą otrzymywać wskazówki prosto ze swojej podświadomości.

Jedną z ważnych cech numerologicznej 44 jest fakt, że nie występuje ona zbyt często. To rzadka liczba. Posiada jednak ogromny potencjał, ponieważ niesie ze sobą znaczenie wibracji Czwórki i Ósemki, ale wyraźnie wzmocnione.

Jak większość dobrych ludzi na świecie, osoba o liczbie 44 poświęca swój czas na rozwój pełnego potencjału. Nikomu nie uda się jej powstrzymać. Ktokolwiek stanie jej na drodze, zostanie pokonany. Co ciekawe, Czterdziestka Czwórka zachowa spokój w większości przypadków – także w obliczu konfrontacji z silnym przeciwnikiem.

Numerologiczna 44: miłość

Nikomu nie jest łatwo zdobyć serce numerologicznej 44. Aby zwrócić jej uwagę, trzeba być osobą na odpowiednim poziomie – zarówno intelektualnym, emocjonalnym, jak i społecznym. Czterdziestka Czwórka pragnie być z osobą, na której może polegać – przynajmniej w takim samym stopniu, jak inni mogą polegać na niej.

Liczba 44 jest lojalnym i zaangażowanym partnerem. Kiedy wstępuje w stały związek, to z pełną świadomością wszystkich swoich praw i obowiązków. Jest wierna do grobowej deski i tego samego wymaga od ukochanej osoby. Prawdopodobnie nie istnieje żadna siła we wszechświecie, która byłaby w stanie rozdzielić Czterdziestkę Czwórkę z jej partnerem lub partnerką.

Człowiek zakochany w numerologicznej 44 musi przygotować się na stoczenie ciężkiej batalii. Z pewnością będzie miał silną konkurencję. Jeśli więc pragnie zostać wybranym, ma tylko jedno wyjście: udowodnić, że jest najlepszą z możliwych partii.

Numerologiczna 44 – porady dotyczące miłości:

 • Liczba 44 kocha tak mocno, że trzeba umieć przyjmować jej miłość, jeśli związek ma być szczęśliwy.
 • Czterdziestkę Czwórkę zadowolą tylko konkrety. Ludzie niezdecydowani, słabi psychicznie czy zbyt wrażliwi nie mają szans na miłość w tym przypadku.
 • W skrajnych sytuacjach miłość staje się całkowicie nowym początkiem. To znaczy, że związek z numerologiczną 44 może oznaczać zerwanie relacji z dotychczasowymi znajomymi czy rodziną.

Numerologiczna 44: finanse

Liczba 44 jest kojarzona z finansową obfitością. Nie ma znaczenia, czym zajmuje się osoba o tej liczbie – zawsze zdobędzie odpowiednią ilość pieniędzy, by zaspokoić swoje potrzeby. Zresztą nie tylko swoje. Czterdziestka Czwórka chętnie wspiera swoich najbliższych, ale też nie ma oporów przed pomaganiem innym ludziom.

Pieniądze są jednym z najbardziej istotnych aspektów w życiu numerologicznej 44. Co ciekawe, nie wynika to z zachłanności lub egoizmu. Wręcz przeciwnie, Czterdziestka Czwórka pragnie posiadać wysokie zasoby po to, by mogła być bardziej skuteczna w swojej działalności (także charytatywnej). Nie chce się martwić o płacenie rachunków, ponieważ wówczas nie mogłaby robić tego, co stanowi jej przeznaczenie.

Jedno nie ulega wątpliwości. Czterdziestka Czwórka prawie nigdy nie musi walczyć z przeciwnościami losu w celu zdobycia środków do życia. Nawet jeśli miewa przejściowe problemy finansowe (któż ich nie miewa?), zawsze radzi sobie z nimi bardzo szybko i sprawnie.

Numerologiczna 44 – porady dotyczące finansów:

 • Ciężka praca jest kluczem do sukcesu. Warto o tym zawsze pamiętać.
 • Pieniądze nigdy nie powinny być celem samym w sobie.
 • Hojny człowiek zawsze jest bogaty. Niekoniecznie w ujęciu finansowym. Jego skarbem jest własna dusza.

Numerologiczna 44: praca

Ze względu na nienaganną organizację pracy, umiejętność trzymania emocji na wodzy oraz ogromną wytrwałość, liczba 44 jest niesamowitym wręcz pracownikiem. Można na niej polegać w każdych okolicznościach. To niezniszczalny filar każdej firmy. Jeśli u kogoś pracuje Czterdziestka Czwórka, może być pewny, że każde zadanie zostanie wykonane z maksymalnym zaangażowaniem.

Numerologiczna 44 łączy genialny umysł z pełnym profesjonalizmem oraz wrażliwym sercem. To ostatnie sprawia, że Czterdziestka Czwórka potrafi koncentrować się nie tylko na zarabianiu pieniędzy czy rozwijaniu własnej kariery zawodowej. Ona bardzo chętnie podejmuje się zadań, których efekty przysłużą się całemu społeczeństwu.

Liczba 44 jest niezłomnym budowniczym, który pragnie zostawić po sobie coś ważnego. To, co tworzy, z powodzeniem będzie mogło służyć następnym pokoleniom. Jeśli ktokolwiek powierzy mu ambitny projekt, ujrzy, jak powstaje coś monumentalnego. Coś, co przetrwa wieki.

Numerologiczna 44 – porady dotyczące pracy:

 • Czterdziestka Czwórka jest zawsze bardzo zaangażowana w swoją pracę, dlatego powinna nauczyć się odpoczywać. W przeciwnym razie szybko może poczuć wypalenie zawodowe.
 • Liczba 44 musi wierzyć w sens tego, co robi. Jeśli uzna, że jej praca nie ma wielkiego znaczenia, najprawdopodobniej poszuka czegoś innego.
 • Numerologiczna 44 nie potrzebuje pochwał, ponieważ sama wie, kiedy jej działalność przynosi efekty. Dla niej liczą się konkrety, a nie słowa czy dyplomy.

Symbolika liczby 44

Liczba 44 to Wielki Uzdrowiciel.

Pojawia się w różnych kulturach na całym świecie:

 • Adam Mickiewicz w III części Dziadów, w scenie 5, zwanej "Widzeniem księdza Piotra", wymienił liczbę 44 dwukrotnie, przepowiadając pojawienie się wybrańca, którego imię to "czterdzieści i cztery". Nie wiadomo, kogo Mickiewicz miał na myśli. Trudno jednak nie pomyśleć o numerologii i liczbie imienia.
 • 44 to jedna z liczb ciągu Tribonacciego – liczby te różnią się od ciągu Fibonacciego tym, że każdy kolejny wyraz ciągu Tribonacciego powstaje przez zsumowanie poprzednich trzech wyrazów zamiast dwóch.
 • W powieści pt. Tajemniczy przybysz Mark Twain przedstawia rzekomego siostrzeńca Szatana, którego alternatywne imię to "44".
 • 44 to liczba świec Chanuka. Słowo Chanuka oznacza poświęcenie, więc mamy tutaj wyraźny związek z zaangażowaniem i wiernością.
 • Aby znaleźć liczbę 44 w Biblii, ludzie używają różnych obliczeń. Teologowie utrzymują, że ostatnia część posługi Jezusa na Ziemi zajęła 44 dni. Liczba 10 000 pojawia się w Biblii 44 razy, natomiast liczba 3 pojawia się w 44 księgach Biblii. Słowo "Ucisk" użyto w Biblii 44 razy, 11 razy w Starym Testamencie i 33 razy w Nowym Testamencie.
 • Liczbę atomową 44 posiada ruten – jest to metal przejściowy i bardzo rzadki. Jest katalizatorem, a więc czynnikiem wspomagającym zmianę.

Słowa kluczowe: biznes, siła woli, powodzenie wielu pokoleń, sukces, skupienie, stabilność, wsparcie, jedność, wewnętrzna mądrość.
Podstawowy symbol: wydajność i dyscyplina.
Podstawowa działalność: budowanie.
Zobowiązania karmiczne: tworzenie fundamentów pod powodzenie całej ludzkości.
Osobiste wyzwanie: osiągnięcie równowagi pomiędzy poczuciem obowiązku a życiem osobistym.
Powiązania z astrologią: Lew
Powiązania z tarotem: Prawo
Ciało niebieskie: Pluton
Kamień: koral
Cechy pozytywne: samodyscyplina, ambicja, skuteczność, pragmatyzm, wytrwałość.
Cechy negatywne: obsesja na punkcie sukcesu i bogactwa, dążenie do celu za wszelką cenę, nieustępliwość, oschłość.

Liczba przeznaczenia 44

Przeznaczenie ludzi z Drogą Życia 44 obejmuje dużą skłonność do prowadzenia działalności gospodarczej. Zazwyczaj jest ona związana z poczuciem misji, jaką jest przynoszenie korzyści innym ludziom. W tym przypadku nie chodzi więc o koncentrowanie się na pieniądzach dla samego ich posiadania, lecz raczej o możliwości wykorzystania ich do dobrych celów.

Osoba o przeznaczeniu 44 czuje się wyjątkową istotą. Ma w tym dużo racji, ponieważ rzadko można spotkać kogoś takiego. W dodatku niezwykły poziom altruizmu czyni zeń człowieka, który może porwać za sobą tłumy. Nic dziwnego, skoro z łatwością przychodzi mu uzdrawianie innych.

Dowiedz się więcej na temat liczby przeznaczenia.

Liczba osobowości 44

Osobowość 44 charakteryzuje się wysokim poczuciem odpowiedzialności, dyscypliną, kreatywnością, niezawodnością oraz silną wolą. Potrafi w doskonały sposób rozwiązywać problemy, ponieważ jest w stanie kontrolować swoje emocje. Im trudniejsza sytuacja, tym spokojniejsza będzie ta osoba. Nerwy trzyma na wodzy, czym nieodmiennie zadziwia innych ludzi, szczególnie swoich wrogów.

Człowiek o osobowości 44 nie boi się trudnych sytuacji. Nie tylko potrafi je przewidzieć, ale też może szybko opracować skuteczną strategię rozwiązywania pojawiających się problemów. W efekcie nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Z całą pewnością stworzy coś monumentalnego, co w jakiś sposób wspomoże ludzkość.

Dowiedz się więcej na temat liczby osobowości.

Liczba serca (duszy) 44

Największym pragnieniem Czterdziestki Czwórki jest uczynienie życia innych ludzi lepszym. Z tego powodu stara się ona wszystkim pomagać w miarę swoich możliwości. Jeśli nie uda jej się zadbać o dobro innych ludzi, jest rozczarowana i może wpaść w depresję. Na szczęście rzadko się to zdarza.

Nawet jeśli liczba 44 jest bardzo bogata, nie koncentruje swojej uwagi na posiadanym majątku. Traktuje go jako konieczność oraz narzędzie do czynienia dobra. A że przy okazji może wygodnie żyć... no cóż, przecież coś się człowiekowi od życia należy, prawda?

Dowiedz się więcej na temat liczby serca.

Liczba ekspresji 44

Czterdziestka Czwórka jest najbardziej solidną osobą na świecie. Nie ma znaczenia, czym się zajmuje – zawsze angażuje się w stu procentach i nie pozwala sobie na robienie czegokolwiek na pół gwizdka. W dodatku zawsze ma na uwadze dobro wszystkich otaczających ją ludzi. Nie działa tylko na własną korzyść.

Liczba 44 utrzymuje zazwyczaj przyjacielskie relacje z innymi. Nie próbuje się narzucać, choć często wchodzi innym na ambicję. Swoim postępowaniem udowadnia bowiem, że można osiągnąć znacznie więcej, niż większość ludzi sobie wyobraża.

Dowiedz się więcej na temat liczby ekspresji.

Kategorie: Numerologia