Numerologiczna 5 - charakterystyka numerologicznej Piątki

Numerologiczna 5

Numerologiczna 5 | Fot. Genituram

Piątka (numerologiczna 5) jest najbardziej żywiołowa ze wszystkich liczb. Jest wszechstronna, lecz także ulega ciągłym przemianom. Dla niektórych taka niestałość może być wadą, ale w rzeczywistości Piątka jest po prostu bardzo entuzjastycznie nastawiona do... wszystkiego. Co za tym idzie, ma liczne zainteresowania i pasje. Chciałaby poznać cały wszechświat – jego tajemnice i najbardziej mroczne zakamarki. Gdyby tylko pojawiła się taka okazja, z pewnością nie przepuściłaby jej.

Bardzo często Piątka miewa genialne pomysły. Jest inteligentna, więc nie ma się co dziwić, że często wpada na pomysły mogące zrewolucjonizować całą ludzką cywilizację. Na szczęście aż tak daleko Piątka zazwyczaj się nie posuwa. Wystarczy jej wprowadzenie pozytywnych zmian we własnym życiu.

Nie da się ukryć, że Piątka dysponuje błyskotliwym umysłem. Lecz nie tylko inteligencja jest jego atutem. Równie ważna jest intuicja oraz spostrzegawczość. Piątka obserwuje świat bardzo dokładnie, wyłapując zeń informacje, które innym ludziom często umykają.

Wielka potrzeba wolności i niezależności jest stałą cechą wszystkich numerologicznych Piątek. Wiąże się to niestety z dużą impulsywnością oraz brakiem cierpliwości. Piątka znajduje się w ciągłym ruchu, bezustannie poszukując czegoś, co mogłaby zmienić w swoim życiu.

Numerologiczna 5

Numerologiczna Piątka nie nadaje się do monotonnej pracy. Rutynowe działanie zdecydowanie nie jest jej mocną stroną. Ona jest na tyle zuchwała, że nie może prawidłowo funkcjonować bez ciągłych wyzwań. Nakręca ją ryzyko, nawet nieznaczne. Najlepiej czuje się, kiedy może żyć chwilą. Za to planowanie nuży ją, a nawet drażni. Nigdy nie zrozumie ludzi, takich jak Czwórki, którzy całe życie układają według konkretnego planu.

Przygody są bardzo ważnym elementem życia każdej Piątki. Czuje się wówczas wolna i silna. Kiedy nie wie, co czeka ją za kolejnym zakrętem, nakręca się jeszcze bardziej. Biegnie z otwartymi ramionami ku przygodzie.

Numerologiczna Piątka posiada dużo energii, która może ją wręcz rozpierać. Nie każdy bowiem ma możliwość częstego podróżowania lub stawiania czoła fascynującym wyzwaniom. Większość ludzi musi pracować i na co dzień wieść nieco monotonne życie. Piątka cierpi z tego powodu, ale czasami nie ma innego wyjścia. W obliczu takich problemów, najlepszym ratunkiem może się okazać uprawianie sportu. Dla piątki jest to wręcz idealne wyjście.

Piątka do szczęścia bezsprzecznie potrzebuje zmian, ponieważ stagnacja ją niebywale nudzi. W efekcie traci wrodzoną moc i staje się osobowością dość depresyjną. Smutek zaczyna panować nad innymi jej emocjami. Co ciekawe, wystarczy choć jedna drobna zmiana w życiu Piątki i już wraca jej dobry humor. Wtedy przepełniona nową energią rusza do boju o dalsze sukcesy.

Symbolizm Piątki

Piątka jest nieokiełznaną naturą. Najważniejsze są dla niej przygody. Uwielbia podróżować i stara się robić to jak najczęściej. Niestrudzony wędrowiec to najlepsze wyrażenie określające charakter Piątki. Liczba ta jest również związana z odkrywaniem tajemnic, również szeroko pojętej wiedzy tajemnej – ezoterycznej mądrości. Wielu numerologów wiąże Piątkę z pentagramem – pięcioramienną gwiazdą symbolizującą doskonałość oraz ochronę przed złem.

Słowa kluczowe: siła życia, zmiana, mi­łość, seks, doświadczenie, wolność.

Podstawowy symbol: Dynamiczna siła

Podstawowa działalność: podróżnik

Zobowiązania karmiczne: pokazanie, jak ważny i korzystny dla życia jest entuzjazm oraz pogoda ducha.

Osobiste wyzwanie: nauka kontroli nad własnym temperamentem.

Powiązania z astrologią: Byk

Powiązania z tarotem: Kapłan

Ciało niebieskie: Jowisz

Kamień: akwamaryn, jaspis

Cechy pozytywne: pomysłowość, żarliwość, ogromna witalność, roztropność, energia, czujność, dociekliwość, intuicja, natura poszukująca, śmiałość, żywiołowość, działanie z rozmachem, inteligencja, wszechstronny i bystry umysł, odwaga, spontaniczność, przenikliwość, potrzeba intensywnego i swobodnego trybu życia.

Cechy negatywne: impulsywność, nerwowość, napięcie, nierozważność, lekkomyślność, tchórzostwo, brak spokoju ducha, niecierpliwość, agresywność, niepokój, porywczość, brak przenikliwości, bezrefleksyjność, wstydliwość, unikanie ustatkowania się.

Sławne numerologiczne Piątki

Mick Jagger, Karol Darwin, Honoré de Balzac, Isaac Newton, Abraham Lincoln, Benjamin Franklin, Fryderyk Chopin, Louis Armb, Monica Bellucci, Andre Agassi, Tina Turner, George Michael, Marlon Brando, Adolf Hitler, Mao Tse Tung, Juliusz Cezar, Steven Spielberg, Colin Farrell, Liv Tyler, John Bon Jovi, Angelina Jolie

Liczba przeznaczenia

Dla Piątki najlepszym zajęciem są podróże. Podczas dalekich wojaży ciągle coś się dzieje i nic nie pozostaje takie samo. Każdy dzień jest inny – nowe miasta, drogi i bezdroża, hotele i restauracje, muzea i zabytki. Wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie. To wymarzone życie dla Piątki. Podczas podróży czuje się jak w raju.

Numerologiczna Piątka jest zwykle gotowa spróbować każdej nowości. Nie stoi z boku i nie zastanawia się, czy coś jest dla niej zdrowe – po prostu musi tego spróbować. Nawet jeśli miałaby przez kolejny tydzień to odchorowywać.

Piątka posiada wspaniałą umiejętność porozumiewania się z innymi ludźmi. Niezależnie od kultury, w jakiej wyrośli; niezależnie od języka, jakim się na co dzień posługują; niezależnie od poglądów, jakie wyznają – Piątka się z nimi dogada. Podczas podróży nietrudno o fascynujące i egzotyczne spotkania, a tego właśnie Piątka pragnie.

Wszechstronność i głód nowych doświadczeń można z powodzeniem wykorzystać w pracy. Piątka może doskonale sprawdzić się w każdym zawodzie wymagającym kontaktów z ludźmi. I taki najczęściej wybiera.

Jej sukces możemy upatrywać w nieustannym poszerzaniu horyzontów i w zagranicznych wyjazdach. Piątka nie może siedzieć na przysłowiowych czterech literach. Powinna pracować w zawodzie, który będzie wymagał podróżowania i ciągłego ruchu. Jej szalona natura powinna być wolna i cieszyć się niczym nieskrępowaną swobodą działania.

Numerologiczna Piątka powinna natomiast unikać nudy – to ją może zabić. Niebezpieczna jest też dla niej niecierpliwość. Jest to jedna z największych wad każdej Piątki. Nieraz wpada przez nią w tarapaty.

Dowiedz się więcej na temat liczby przeznaczenia.

Liczba osobowości

Nienawiść bycia uwiązanym wynika u Piątki przede wszystkim z jej umiłowania wolności. Nie bez znaczenia pozostaje jednak wrodzona impulsywność. Piątka po prostu nie potrafi usiedzieć na miejscu. Nie znosi rutyny, a kiedy zaczyna się nudzić, rwie włosy z głowy. Jeśli nie chce przedwcześnie wyłysieć, powinna za wszelką cenę unikać bezczynności.

Numerologiczna Piątka nigdy nie patrzy za siebie, zawsze do przodu, w przyszłość. Z niecierpliwością czeka na kolejne wyzwanie. Dopóki będzie to coś nowego, Piątka z uśmiechem weźmie się do pracy. Zawsze przy tym poszukuje nowych doświadczeń, ponieważ to właśnie one napędzają ją najbardziej.

W życiu zawsze jest coś nowego do odkrycia. To zdanie mogłoby być życiowym mottem Piątki. Postępuje bowiem dokładnie według tego wzoru. Poszukuje nowości, odkrywa fascynujące możliwości i raduje się ich doświadczaniem.

Miłość to dla wolnego ducha, takiego jak Piątka, dość podchwytliwa kwestia. Z jednej strony Piątka jest niepoprawnym romantykiem i pragnie flirtować, przeżywając tym samym wielką miłość. Z drugiej jednak strony, ciągły pęd do nowości może czynić z niej niezbyt stałego partnera. Piątka potrzebuje kogoś, kto zapewni jej dużo swobody i będzie szanował jej niezależność. Tylko w taki sposób związek z Piątką ma szansę przetrwać próbę czasu.

Dowiedz się więcej na temat liczby osobowości.

Liczba serca (duszy)

Tak naprawdę Piątka zawsze marzy o prowadzeniu bardziej ekscytującego życia. Nawet jeśli już jest niebywale pasjonujące, i tak Piątka chciałaby więcej. Przed podjęciem odpowiednich kroków często powstrzymuje ją obawa przed reakcją otoczenia, szczególnie członków najbliższej rodziny. Piątka nie chce buntować się całkowicie przeciwko powszechnie panującym normom, ale też nie chce żyć według nich.

Potajemnie marzy więc o życiu gdzieś daleko jako pustelnik albo wędrowny iluzjonista. Nawet zbliżając się do emerytury, nie przestaje zastanawiać się, co by było, gdyby odważyła się wyruszyć przed siebie i nigdy nie wrócić.

Dowiedz się więcej na temat liczby serca.

Liczba ekspresji

Numerologiczna Piątka jest rewelacyjnym kompanem do... wszystkiego. Jest inteligentna, rozmowna, radosna i uwielbia udowadniać, że przed niczym się nie cofnie. Jej wiedza jest rozległa, ale w zachowaniu widać, że to nie wystarcza w pełni do zaspokojenia pragnień.

Bez problemu przychodzi Piątce wyrażanie myśli, trudniej z uczuciami. Ukrywa je nawet przed najbliższymi, bojąc się braku zrozumienia i akceptacji. Stara się więc dostosować do otoczenia i nie wyróżniać za bardzo. W ten sposób kształtuje swoje życie w ramach powszechnie przyjętych norm.

Dowiedz się więcej na temat liczby ekspresji.


Kategorie: Numerologia