Numerologiczna 7 - charakterystyka numerologicznej Siódemki

Numerologiczna 7

Numerologiczna 7 | Fot. Genituram

Siódemka (numerologiczna 7) jest najbardziej zagadkową osobą ze wszystkich. Przez całe życie dąży do pewnego ideału, który ustala po długich godzinach filozoficznej kontemplacji.

Siódemka poszukuje odpowiedzi na najważniejsze pytania, jakie można w ogóle zadać. Pyta o naturę Boga, człowieka i wszechświata. Analizuje systemy religijne i zagląda w głąb każdej myśli, jaką spłodził ludzki umysł. Siódemka chce wiedzieć, co w duchowej trawie piszczy.

Siódemka jest przy tym wszystkim perfekcjonistką. Nie pozwala sobie na żadne półśrodki. Pragnie osiągnąć mistrzostwo w wybranej przez siebie dziedzinie życia. To sprawia, że zwykle najbardziej skupia się na sobie. W swojej pogoni za ideałem pomija potrzeby innych ludzi. Koncentruje się na własnej edukacji.

Trzeba przyznać, że Siódemka jest bardzo inteligentna. Z pewnością znajdzie odpowiedzi na stawiane przez siebie pytania, jeśli będzie wystarczająco cierpliwa. Dużo rozmyśla i zazwyczaj dochodzi do fascynujących wniosków. Potrzebuje do tego sporo czasu, toteż czasami jest postrzegana przez otoczenie jako osoba zarozumiała i milcząca. W rzeczywistości nie jest taka, ale ponieważ  uwielbia wręcz samotność, nic dziwnego, że ludzie błędnie ją odbierają.

Numerologiczna 7

Numerologiczna 7 przynosi ze sobą pragnienie bycia szanowaną i cenioną. Nie jest to łatwe do osiągnięcia, ale Siódemce zazwyczaj całkiem nieźle to się udaje. To dobrze, ponieważ krytyczne uwagi na swój temat znosi nie najlepiej. Jest jej przykro i zaczyna zbyt dużo rozmyślać nad rzeczami mało istotnymi, odciągając swoją uwagę od ważniejszych kwestii.

Jeśli Siódemka się na kogoś obrazi (nieważne z jakiego powodu), może bardzo długo chować urazę. Trudno znosi wszelkie porażki, ponieważ pragnie być perfekcyjna. Słysząc więc niepochlebne opinie na swój temat, staje się nieprzyjemna i zgryźliwa. Za wszelką cenę stara się udowodnić adwersarzowi, że jest on w błędzie. W skrajnych przypadkach Siódemka może rozpętać istne piekło, byle tylko zdyskredytować krytykującą ją osobę.

Również w pracy Siódemka pragnie być najlepsza. Tutaj jednak potrafi się kontrolować i nie gna do sukcesu po trupach. Potrafi zachować umiar. Być może dlatego, że o wiele ważniejsza od doczesnej kariery jest dla niej duchowość. Nawet porażki na tle zawodowym jest w stanie przełknąć, pod warunkiem że nie utrudnią jej prowadzenia osobistych badań nad naturą wszechświata.

Z pozoru silna i pewna siebie, w rzeczywistości Siódemka jest niezwykle wrażliwa. Potrzebuje czułości oraz traktowania ze zrozumieniem. Tym bardziej, że jest często zakompleksiona. Dlatego też zdarza się jej przyjmować liczne pozy w kontaktach z innymi ludźmi. Nie chce całkowicie odsłaniać swoich uczuć i planów, żeby ponownie nie zostać skrytykowaną.

Symbolizm Siódemki

Siódemka symbolizuje przede wszystkim duchowość oraz wiedzę, intelekt, intuicję, a także tajemnicę. Wibracja tej liczby nadaje kierunek działaniom i myślom ku wewnętrznej naturze człowieka. Z Siódemką jest związana filozofia, czyli umiłowanie mądrości – uniwersalnej i powszechnej. Liczba ta sprzyja analizowaniu tajemnic ludzkiego ducha oraz istoty Boga.

Słowa kluczowe: wiedza, dystans, wiara, sekret, kontemplacja, intelekt, zwycięstwo nad samym sobą.

Podstawowy symbol: Duchowość

Podstawowa działalność: poszukiwacz

Zobowiązania karmiczne: rozwijanie nauk duchowych i przedstawianie ludziom swojej filozofii życia.

Osobiste wyzwanie: nauka wyrażania własnych myśli w taki sposób, by były zrozumiałe przez innych.

Powiązania z astrologią: Rak

Powiązania z tarotem: Rydwan

Ciało niebieskie: Saturn

Kamień: kryształ górski, ametyst

Cechy pozytywne: bardzo głęboka duchowość, szlachetność, elegancja, działanie z rezerwą, logika, zmysł obserwacji, pilność, selektywność, indywidualizm, mistycyzm, intuicyjność, marzycielstwo, łatwość medytacji, rozwinięty intelekt, skupienie, delikatność, powaga, analityczny umysł, racjonalizm, dociekliwość, natura badacza, perfekcjonizm, potrzeba niezależności, spostrzegawczość.

Cechy negatywne: izolowanie się, beznamiętność, egoizm, melancholia, depresyjność, skłonności do nerwicy, zachowania prowadzące do autodestrukcji, ograniczanie własnych możliwości, samotność, problemy adaptacyjne, pesymizm, posępne zachowanie, oziębłość uczuciowa.

Sławne numerologiczne Siódemki

Marcel Proust, Edgar Allan Poe, Greta Garbo, Fryderyk Nietzsche, Voltaire, La Fontaine, Marylin Monroe, Fiodor Dostojewski, Ludwik Pasteur, Królowa Hiszpanii Zofia, Muhammad Ali, Księżna Diana, Natalie Portman, Naomi Watts, Bruce Lee, Julia Roberts, Al Pacino, Leonardo Di Caprio, Stephen Hawking, Mel Gibson, Johnny Depp, Carmen Electra.

Liczba przeznaczenia

Numerologiczna Siódemka jest urodzonym mistykiem. Od najmłodszych lat zajmuje się rozwiązywaniem tajemnic wszechświata. Poszukuje odpowiedzi na pytania, które ludzkość zadaje od zarania dziejów. W swoich podróżach spotyka ludzi podobnie jak ona zainteresowanych wiedzą tajemną – nauczycieli duchowych, uzdrowicieli, tropicieli niewyjaśnionych zjawisk, etc.

Nie da się ukryć, że Siódemka została przez los obdarzona niezwykłą umiejętnością rozumienia natury świata. Jest niezwykle spostrzegawcza i zauważa rzeczy, które innym ludziom zdają się umykać. Siódemka potrafi również wyciągać właściwe wnioski z poznawanej wiedzy. Nie jest łatwo ją omamić religijnymi doktrynami czy materialistycznymi filozofiami, odciągającymi ją od prawdy na temat wszechświata.

Wrażliwość numerologicznej Siódemki jest wręcz legendarna. Zdarzają się w jej otoczeniu rzeczy sugerujące, iż może ona wręcz posiadać zdolności parapsychologiczne. Siódemka bezbłędnie odczytuje myśli i uczucia innych ludzi – rozpoznaje ich intencje oraz ukryte motywy. Zgaduje rzeczy, których pod żadnym pozorem nie powinna znać.

Szansą na sukces numerologicznej Siódemki jest podążanie za intuicją. Zdolność ta czyni Siódemkę kimś naprawdę wyjątkowym, ponieważ nie ma na świecie ludzi bardziej zestrojonych ze swoim wewnętrznym głosem niż właśnie Siódemka. Powinna wykorzystać ten dar w stu procentach.

Niech zajmuje się duchowością lub sztuką. Sprawdzi się świetnie jako muzyk, gdyż doskonale wyczuwa sekretną moc dźwięków.

To, czego Siódemka powinna unikać, to oderwanie od rzeczywistości. Zajmowanie się duchowością oraz pokrewnymi dziedzinami sprawia, że czasami Siódemka może zacząć śnić na jawie. Podążanie za ideami zbyt dziwacznymi, by zaakceptowało je społeczeństwo, grozi ostracyzmem. Siódemka widzi więcej, ale może umknąć jej uwadze fakt, iż omamiła ją wyssana z palca idea.

Dowiedz się więcej na temat liczby przeznaczenia.

Liczba osobowości

Siódemka lubi być sama. Niekoniecznie wiedzie to do pustelniczego życia, ale nie ulega wątpliwości, że trudno jej zbliżyć się do innych – tradycyjnie myślących ludzi. Siódemka jest tajemnicza i ekscentryczna, przez co wiele osób po prostu nie jest w stanie jej zrozumieć.

Cechą charakterystyczną numerologicznej Siódemki jest umiejętność rozpoznawania prawdziwej natury człowieka. Umiejętność ta graniczy prawie z jasnowidzeniem, co niejednego niepokoi, a w skrajnych przypadkach wręcz przeraża. Nic więc dziwnego, że często Siódemka ma problemy z nawiązywaniem bliższych znajomości.

Osobowość o wibracji 7 jest delikatna i spokojna. To marzyciel sprawiający wrażenie, że ciągle buja w obłokach. Jego zachowanie znacznie odbiega od powszechnie przyjętych norm. Działa on zupełnie inaczej i wszyscy znajomi wyraźnie to widzą. Siódemka wydaje się być istotą z innego świata.

Miłość dla numerologicznej Siódemki jest często trudnym tematem. Z jednej strony pragnie znaleźć bratnią duszę. Z drugiej jednak – wspaniale czuje się we własnym towarzystwie i jest tak odmienna od otoczenia, że znalezienie odpowiedniej osoby przychodzi jej z trudem. Siódemka potrzebuje bowiem kogoś, kto zaakceptuje jej nietypową naturę, pozwoli jej zanurzać się we własnym świecie. Inaczej Siódemka szybko ucieknie.

Dowiedz się więcej na temat liczby osobowości.

Liczba serca (duszy)

W głębi duszy Siódemka jest przekonana, że świat jest zupełnie inny, niż się wszystkim wydaje. Jej doświadczenia wskazują na istnienie wielkiej tajemnicy, ukrywanej przed ogółem społeczeństwa. Siódemka dostrzega pewne symptomy i ciągle stara się rozszyfrować ich kod. Zdarzają się jej dziwne chwile mentalnej jedności z wszelkim istnieniem. To sprawia, że nie może ot tak zająć się "normalnymi" sprawami.

Wiedza tajemna ma ogromne znaczenie dla numerologicznej Siódemki. Nie jest w stanie żyć bez jej zgłębiania. Dlatego też tak często można ją spotkać w księgarni na dziale książek poświęconych duchowości czy parapsychologii. Siódemka studiuje chętnie metafizykę, kulty magiczne i zjawiska paranormalne.

Ukrytym pragnieniem Siódemki jest zostanie duchowym guru, mistykiem lub uzdrawiaczem. Może nawet zostać wróżką, jeśli znajdzie odpowiedniego nauczyciela. Posiada silne moce uzdrawiające, toteż pójście tą drogą jest doskonałym pomysłem.

Dowiedz się więcej na temat liczby serca.

Liczba ekspresji

Ludzie postrzegają Siódemkę jako osobę romantyczną i rozmarzoną. Zdaje się ona żyć we własnym świecie, przez co znajomi i rodzina mają spory problem z rozgryzieniem Siódemki. To naprawdę trudne zadanie. W dodatku Siódemka nie pozwoli ot tak, po prostu, komuś się do siebie zbliżyć. Sama chce być owiana nimbem tajemniczości, więc raczej nie ułatwi nikomu zadania.

W towarzystwie Siódemka jest niezwykle rozmowna i chętnie dzieli się posiadaną wiedzą. Gra tym samym szlachetnego mistrza duchowego, który w przypływie łaski przekazuje bezcenną mądrość. Szkoda tylko, że Siódemka może w pół zdania zapomnieć, co chciała przekazać i zaczyna gubić się w zeznaniach. Najpierw zaczyna mówić coś nadzwyczajnego, by po chwili zmienić temat na całkowicie przyziemny.

Dowiedz się więcej na temat liczby ekspresji.


Kategorie: Numerologia