Numerologiczna 8 - charakterystyka numerologicznej Ósemki

Numerologiczna 8

Numerologiczna 8 | Fot. Genituram

Ósemka (numerologiczna 8) to osoba niezwykle ambitna, a przy tym pracowita jak mało kto. Pragnie osiągnąć sukces i dąży do niego za wszelką cenę. Jest cierpliwa i wytrwała w swoim postępowaniu, więc najprawdopodobniej uda jej się zrealizować cele.

Jako osoba sumienna, przykłada się do swojej pracy i nigdy nie unika obowiązków. Zdaje sobie bowiem sprawę z tego, że wywiązywanie się ze zobowiązań to jeden z elementów realizacji marzeń.

Jedno jest pewne: jeśli powierzy się Ósemce jakieś zadanie, oznacza to jego wykonanie. W tym wypadku nie ma żadnych innych możliwości, ponieważ cechą wibracji tej liczby jest niezłomne wykonywanie projektów. Ósemka jest tak pracowita, że niestraszna jej żadna praca – nawet najcięższa i kompletnie niewdzięczna. Jeśli jej efektem będzie coś, co dla Ósemki stanowi wartość, z pewnością zadanie zostanie wykonane.

Numerologiczna Ósemka jest też bardzo odpowiedzialna. Można na jej barki złożyć ważne sprawy i zawsze będą one zadbane w odpowiedni sposób. Jest to cecha szczególnie pożądana w biznesie, dlatego Ósemka doskonale sprawdza się w każdej firmie, która prowadzi projekty o doniosłym znaczeniu. Szczególnie z finansowego punktu widzenia.

Numerologiczna 8

Większość Ósemek dąży do swoich celów wytrwale i nigdy się nie poddaje. Nic nie jest w stanie zatrzymać Ósemki, a porażki są jej niestraszne. Raczej będą motywować do dalszego działania niż zniechęcać. Ósemka jest tytanem działania – zawsze wytrwała i skoncentrowana na realizacji swoich planów.

Niestety największe zalety numerologicznej Ósemki mogą z czasem przekształcić się w poważne wady. Od pracowitości jest bowiem niedaleko do pracoholizmu. Zaangażowanie może łatwo zostać zastąpione przez nadgorliwość. Z kolei cecha taka jak zdecydowanie, może stać się zwyczajnym uporem. Jeśli więc Ósemka nie będzie uważać, może popaść w negatywne skrajności. Na szczęście jest z natury dość praktyczna, więc istnieje szansa, że nigdy nie popełni tego błędu.

Ósemka jest świetnym pracownikiem, bardzo cenionym przez przełożonych. Nic w tym dziwnego, skoro wykonuje w firmie najwięcej pracy. Nawet pracowite Czwórki nie są w stanie osiągać tak niesamowitych rezultatów jak Ósemka. Jej sumienność dobrze sprawdza się szczególnie w zawodzie prawnika czy finansisty. Solidność i obowiązkowość czynią z numerologicznej Ósemki idealnego kandydata praktycznie na każde stanowisko.

Trzeba przyznać, że Ósemka raczej nie jest typem hazardzisty. Nie boi się wyzwań, lecz myśli bardzo praktycznie i nie będzie ryzykować swojego majątku tylko dlatego, że pojawia się nikła szansa na jego zwiększenie. Ósemka woli powiększać stan swojego posiadania wolniej, ale za to sprawdzonymi i pewnymi metodami. W ten sposób może mieć pewność, że wartość jej aktywów będzie rosła zamiast być nieprzewidywalna.

Symbolizm Ósemki

Podstawowa symbolika numerologicznej Ósemki to zadowolenie i czerpanie ze świata materialnego. Symbolizuje też włączanie się w nurt życia i czerpanie z niego korzyści. Ósemka dostrzega prawdziwą wartość bogactwa i potrafi osiągnąć dzięki niemu prawdziwe szczęście. Wibracja tej liczby niesie ze sobą również wielką moc. Czyni ludzi niezwykle silnymi, zdolnymi do rządzenia i sprawowania kontroli nad innymi.

Słowa kluczowe: bogactwo, władza, misty­cyzm, realizacja.

Podstawowy symbol: Równowaga i Moc

Podstawowa działalność: żniwiarz

Zobowiązania karmiczne: podbój świata materialnego i sukces w każdej wybranej dziedzinie – szczególnie w zdobywaniu bogactwa.

Osobiste wyzwanie: wypracowanie sposobu na osiągnięcie równowagi pomiędzy duchową i materialną sferą swojego życia.

Powiązania z astrologią: Lew

Powiązania z tarotem: Prawo

Ciało niebieskie: Pluton

Kamień: cytryn, koral

Cechy pozytywne: ambicja, niesamowita sprawność, zdolności organizatorskie, konstruktywność, upór, bojowość, siła, wytrwałość, godność, magnetyzm, uwodzicielstwo, samokontrola, skuteczność, niestrudzony pracownik, praktyczność, realizm, energiczność, wysokie wymagania, zdyscyplinowanie, solidność, zimna krew, zmysł handlowy.

Cechy negatywne: nieustępliwość, ekstremizm, gwałtowność, nie potrafi wybaczyć, fanatyzm, oschłość, niekontrolowana ambicja, nadmierna powaga, radykalizm, tyrania, zaślepienie, egoizm, brak poczucia humoru, dążenie do celu po trupach.

Sławne numerologiczne Ósemki

Puszkin, Michał Anioł, Francisco de Goya, Jan Paweł II, Picasso, Sandra Bullock, Enrique Iglesias, Jean-Claude Van Damme, Jessica Biel, Anatolij Karpow, Moliere, Oscar Wilde, Paul Newman, Anthony Hopkins, Whoopi Goldberg, Jessica Simpson, 50 Cent.

Liczba przeznaczenia

Numerologiczna Ósemka to urodzony przedsiębiorca. Pieniądze są dla niej niezwykle ważne, ale nie tylko. Równie istotny jest prestiż i status społeczny. Ósemka pragnie we wszystkich dziedzinach życia osiągnąć bezapelacyjny sukces. Nie cofnie się przed niczym, żeby tylko udało się zrealizować swoje plany.

Dążenie za wszelką cenę do sukcesu zwykle oznacza, że Ósemka na drugi plan przesuwa takie kwestie jak uczucia czy rodzina. Owszem, chce mieć kogoś bliskiego, ale nie jest to najważniejsze. W dodatku przy wyborze potencjalnego partnera może się kierować innymi względami niż przeciętni ludzie. Miłość nie będzie tutaj najważniejsza. O wiele bardziej może liczyć się zamożność lub pozycja społeczna osoby, którą Ósemka się interesuje.

Ósemka bezbłędnie panuje nad sprawami materialnymi. Dotyczy to również samej siebie i własnego losu. Tego ostatniego Ósemka potrafi używać jak narzędzia. Nie poddaje mu się bezwiednie, lecz kształtuje go, podejmując kluczowe decyzje, dokąd ma prowadzić. Ósemka jest niewyczerpalną mocą, która przewyższa każdą inną siłę we wszechświecie.

Droga życiowa o wibracji 8 to przede wszystkim solidna praca oraz ambicje. Nie są one zazwyczaj związane z niczym poza kwestiami materialnymi. Ósemka koncentruje swoje wysiłki na zdobywaniu bogactwa oraz wartościowych rzeczy. Kupuje nieruchomości i firmy. Tworzy miejsca pracy oraz inwestuje w zasoby. Nigdy nie poddaje się stagnacji, ponieważ zawsze ma biznesowego asa w rękawie.

Trzeba przyznać, że mało kto jest tak skuteczny jak numerologiczna Ósemka. Jej działania są bezkompromisowe. Nawet w obliczu nadchodzącej porażki nie poddaje się. Zamiast tego walczy z jeszcze większą mocą. I najczęściej zwycięża.

Swój sukces Ósemka może upatrywać w dążeniu do perfekcji. Jest w tym wyjątkowo dobra, więc powinna udowodnić swoją prawdziwą wartość. Jeśli skoncentruje się na zdobywaniu dóbr materialnych, nie ma mowy o porażce. To jest jej żywioł, więc może zrealizować praktycznie każdy plan, jaki przed sobą postawi.

Istnieje jednak pewne niebezpieczeństwo, kryjące się głęboko w umyśle Ósemki. Otóż uważa ona, że wszyscy ludzie są tak samo jak ona zmotywowani. To błędne przekonanie! W rzeczywistości bowiem mało kto jest tak solidny i zaangażowany w swoje działania jak Ósemka. Nie powinna więc liczyć na to, że ktoś inny będzie wypełniać swoje obowiązki z jednakową mocą. Jeśli Ósemka oprze swoje plany na takiej wierze, może ją spotkać sromotna klęska. Choć to wydaje się smutne – numerologiczna Ósemka może liczyć tylko na siebie.

Dowiedz się więcej na temat liczby przeznaczenia.

Liczba osobowości

Ósemka od urodzenia odczuwa imperatyw dobrego radzenia sobie w życiu. Ona po prostu nie może ponieść porażki. Nie przeżyłaby tego. Sukces w każdej dziedzinie jest jej niezbędny. Woli pracować dzień i noc niż bawić się. Jest bowiem przekonana, że zbyt wiele rozrywek odciąga ją od upragnionych celów. Po co miałaby marnować czas, skoro przecież może poświęcić się bez reszty swoim obowiązkom?

Numerologiczna Ósemka jest niezwykle samowystarczalną osobą. Zawsze liczy na siebie i raczej się nie zawiedzie. Mało kto bowiem może sprostać jej wymaganiom. Jest surowym szefem, ale nie żąda od podwładnych niczego, czego nie wymagałaby od siebie. Jest w tej kwestii bardzo sprawiedliwa. Niestety większość podwładnych ustawicznie ją rozczarowuje.

Ósemka może łatwo stać się bardzo autorytarnym przełożonym. Z siebie daje sto dwadzieścia procent normy i nie widząc tego samego u swoich pracowników, bardzo się irytuje. Staje się wówczas nieznośna. Można zaryzykować stwierdzenie, że wręcz tyranizuje podwładnych.

W miłości Ósemka jest zaangażowana emocjonalnie. O wiele bardziej odpowiadają jej związki praktyczne, na przykład biznesowe. Tak też podchodzi do małżeństwa. Próżno oczekiwać po niej romantyzmu, a jeśli nawet – to z wyrachowania. Jeśli bowiem wypatrzy dobrą partię, stanie się prawdziwym Casanovą. Oczywiście tylko do czasu, do kiedy będzie tego wymagać sytuacja. Kiedy już usidli wymarzonego partnera, wróci do swoich oschłych nawyków.

Związki dla Ósemki mają wymierne znaczenie. Jeśli nie ma z nich żadnego zysku, są natychmiast kończone. Ósemka nie będzie marnować czasu i energii na coś, co nie przynosi konkretnych korzyści.

Dowiedz się więcej na temat liczby osobowości.

Liczba serca (duszy)

W sercu numerologicznej Ósemki kryje się potrzeba dążenia do sukcesu. Ona pragnie mieć władzę i pieniądze. Jeśli nie uda jej się tego osiągnąć, poczuje się oszukana. Największym i być może jedynym marzeniem Ósemki jest bycie najbogatszym człowiekiem świata. Jeśli to się nie uda, zadowoli się absolutną władzą nad światem.

Na pierwszy rzut oka Ósemka wydaje się być roztargniona. Jakby sama nie wiedziała, czego pragnie od życia. To tylko pozory. W rzeczywistości jest bardzo poukładana i skoncentrowana na swoich celach. Ustawicznie dąży do ich realizacji i nigdy nie zbacza ze swojego kursu.

Dowiedz się więcej na temat liczby serca.

Liczba ekspresji

Niezawodna, sprawna i poukładana – taka jest Ósemka. Nie boi się ciężkiej pracy, a wręcz ją uwielbia. Pokazuje w ten sposób swoje zaangażowanie. Do tego jest zadbana i dobrze ubrana. Odpowiedni styl to sposób na pokazanie swojej klasy.

W towarzystwie Ósemka sprawia wrażenie przemądrzałej i apodyktycznej. Z tego powodu nie jest za bardzo lubiana. Większość znajomych postrzega Ósemkę jako zarozumialca, który pozjadał wszystkie rozumy i chce każdego kontrolować. Nazywają ją za plecami Hitlerkiem lub Paniskiem i śmieją się, ilekroć Ósemka wpada w kolejny ciąg pracy.

Dowiedz się więcej na temat liczby ekspresji.


Kategorie: Numerologia