Numerologiczna 9 - charakterystyka numerologicznej Dziewiątki

Numerologiczna 9

Numerologiczna 9 | Fot. Genituram

Dziewiątka (numerologiczna 9) to kwintesencja altruizmu i wrażliwości na cudzą krzywdę. Bardzo emocjonalnie podchodzi do wszystkich aspektów życia. Nastawiona jest przede wszystkim na pomaganie innym.

Dziewiątka poświęca się dla dobra ogółu i zawsze opiekuje się słabszymi. Troszczy się o osoby będące w potrzebie, dostrzegając ich cierpienie. Dziewiątka nie chce pozostawać obojętna na los ludzi niepełnosprawnych, biednych, opuszczonych i wszystkich tych, którzy potrzebują jakiejkolwiek pomocy.

Dziewiątka jest niezwykle wrażliwa i uczuciowa. Serce kraje jej się na widok jakiejkolwiek niesprawiedliwości. Tym bardziej, że doskonale potrafi wczuć się w sytuację drugiego człowieka. Pochyla się wówczas nad nim i udziela wsparcia.

Numerologiczna 9

Z natury jest to osoba uczynna, posiadająca ogromne pokłady wrodzonej życzliwości. Dziewiątka odnosi się do wszystkich pozytywnie, jest sympatycznym kompanem, z którym zawsze można miło spędzić czas. Co więcej, Dziewiątka naprawdę lgnie do ludzi. Cieszą ją nowe znajomości, jest zafascynowana całym światem i żyjącymi w nim istotami – nie tylko homo sapiens, ale wszystkimi zwierzętami.

Czasami numerologiczne Dziewiątki są bardzo przyjacielskie, ale to nie zawsze jest zaleta. Zdarza się bowiem, że Dziewiątka jest podatna na manipulację i wykorzystywanie przez innych, bardziej przebiegłych osobników. Często okazuje się zbyt uległa, gdyż nie chce urazić drugiej osoby. Takie podejście może się skończyć dla Dziewiątki niezbyt pozytywnie. Powinna więc uważać na to, z kim się zadaje i jakich projektów podejmuje się, zarówno w pracy, jak i czasie wolnym.

Naiwność Dziewiątki może sprawić, że ktoś ją wykorzysta. Nie to jest jednak najgorsze. Oszukana Dziewiątka może zwątpić w swoją życiową misję – pomaganie innym. Co prawda, nadal będzie ufać ludziom, lecz może nie być już tak chętna do poświęcania się dla nich. To wielka strata dla świata, gdyż właśnie Dziewiątki robią dla niego najwięcej.

Numerologiczna Dziewiątka jest uduchowiona i sporo swojego czasu poświęca na rozwój osobisty. Czytuje święte teksty, traktaty filozoficzne i pragnie uczyć się nowych, wspaniałych rzeczy. Chętnie szlifuje zarówno intelekt, jak i intuicję – dążąc tym samym do samorealizacji jako dobry człowiek. Można nawet śmiało powiedzieć, że Dziewiątka oznacza duchowe spełnienie – najwyższą formę ludzkiej egzystencji.

Poziom rozwoju Dziewiątki sprawia, że dysponuje ona nieprzeciętnymi zdolnościami umysłowymi. Jej intuicja jest tak bardzo rozwinięta, że czasami graniczy z jasnowidzeniem. Jeśli Dziewiątka jest w tej kwestii nieco bardziej utalentowana, może zostać prorokiem lub medium. Zdolności parapsychiczne nie są jej obce. Często bowiem zdarza się, że Dziewiątka dysponuje mocą niezrozumiałą dla zwykłych śmiertelników. Pozostaje w stałym kontakcie z wszechświatem i Bogiem. Jej bezpośrednia więź nieodmiennie zadziwia ludzi z najbliższego otoczenia.

Symbolizm Dziewiątki

Podstawowym symbolem numerologicznej Dziewiątki jest wysoko rozwinięta duchowość. Człowiek o tej wibracji pragnie służyć bliźnim i nauczać ich altruistycznego podejścia do życia. Przekazuje wiedzę daleko wykraczającą poza to, czego można nauczyć się na uniwersytetach i na różnego rodzaju kursach. Przekaz Dziewiątki jest żywy i całkowicie naturalny. Nie uczy ona po to, by zdobyć uznanie czy pieniądze. Jej praca jest w stu procentach bezinteresowna.

Słowa kluczowe: ideał, uniwersalność, służenie innym, wolność, talent, otwartość, rozmach, liberalizacja.

Podstawowy symbol: Idealizm

Podstawowa działalność: nauczyciel

Zobowiązania karmiczne: propagowanie powszechnej akceptacji oraz służenie bliźnim.

Osobiste wyzwanie: wyciszenie swojego ognistego temperamentu.

Powiązania z astrologią: Strzelec

Powiązania z tarotem: Pustelnik

Ciało niebieskie: Neptun

Kamień: fluoryt, kwarc dymny

Cechy pozytywne: idealizm, wielkoduszność, szlachetność, altruizm, żywiołowość, odwaga, brak uprzedzeń, energia, bystry umysł, szczerość, potrzeba wolności, powołanie do pracy społecznej, dobrotliwość, wyrozumiałość, romantyczność, namiętność, wysokie morale, nieskrępowanie, aktywność, uczciwość, intuicja oraz jasnowidzenie.

Cechy negatywne: brak tolerancji dla cudzych wad, egzaltacja, władczość, wyniosłość, neurotyczne skłonności, fatalizm, egocentryzm i egoizm, zaniedbywanie obowiązków rodzinnych, agresywność, nadmierny temperament, wybuchowość, niecierpliwość, konfliktowość, użalanie się nad sobą, nadmierny sentymentalizm, niezadowolenie, niestabilność intelektualna.

Sławne numerologiczne Dziewiątki

Carl Jung, Mikołaj Kopernik, Antoine de Saint-Exupéry, Jan Jakub Rousseau, Elvis Presley, Alicia Keys, Adele, Chuck Norris, Bob Marley, Matka Teresa, Andrea Boceli, Kurt Cobain, Jimi Hendrix, Jim Carrey, Harrison Ford

Liczba przeznaczenia

Numerologiczna Dziewiątka jest urodzonym bojownikiem o dobro wszystkich ludzi. Zawsze stara się dbać o cudze interesy, choć w efekcie zaniedbuje często własne. To jednak nie przeszkadza jej w poświęcaniu czasu na pomaganie innym.

W sercu Dziewiątki kryje się wiele entuzjazmu dla nowych przedsięwzięć. Zawsze chętnie zaczyna nowy projekt. Jest przy tym niezwykle podekscytowana i cieszy się każdym kolejnym etapem realizacji planu. Oczywiście najwięcej radości przynoszą jej zajęcia związane z pomaganiem. W takim przypadku może zamienić się w rasowego pracoholika.

Droga Życia Dziewiątki nieodłącznie jest powiązana ze sprzeciwianiem się niesprawiedliwości. Dziewiątka nie potrafi zrozumieć tego, jak niektórzy ludzie mogą traktować swoich bliźnich. Nigdy nie zgodzi się na zaakceptowanie tego faktu i będzie z nim walczyć z całych sił, często podporządkowując temu zadaniu większość życia. Jakąkolwiek wybierze karierę, na zawsze pozostanie tropicielem niesprawiedliwości w swoim najbliższym otoczeniu.

Dziewiątka zawsze będzie też walczyć o wolność jednostki. Nieważne, czy będzie to robić na wielką skalę, czy na niewielką. Nieodmiennie będzie się sprzeciwiała wszystkiemu, co przynosi krzywdę i cierpienie. Również wszelkie formy zniewolenia są przez Dziewiątkę bezlitośnie tępione. Nie godzi się na niewolniczy system bankowości kredytowej, głodowe płace czy umowy śmieciowe. To są rzeczy, które według Dziewiątki w ogóle nie powinny istnieć na świecie.

W głowie Dziewiątki kłębią się niezwykłe wizje przyszłości. Snuje ona wiele marzeń i planów, widząc w nich wspaniałe możliwości. Przewiduje cudowne rezultaty, choć w rzeczywistości nie zawsze w pełni wszystko realizuje według swoich zamierzeń.

W ciągu życia Dziewiątka wielokrotnie zmienia wykonywany zawód. Jest trochę nieprzystosowana do otoczenia i przez to często wypada z gry o stabilne miejsce w grupie czy firmie. Najważniejszą rzeczą, jaką powinna sobie obrać za punkt honoru, jest nauka przystosowania się do reszty. Nie chodzi o to, by rezygnowała ze swoich ambicji i przekonań. Wystarczy wszystko nieco utemperować i uczynić bardziej „strawnym” dla ogółu.

Bardzo ważne dla Dziewiątki jest unikanie składania obietnic bez pokrycia. Niestety ma ona do tego tendencje. Często wycofuje się w ostatniej chwili ze składanych obietnic, czym nieraz już kogoś zdenerwowała.

Dowiedz się więcej na temat liczby przeznaczenia.

Liczba osobowości

Dziewiątka jest altruistyczna, romantyczna i wolnomyślicielska. To naprawdę wyjątkowa osoba i większość ludzi z jej otoczenia wyraźnie to dostrzega. Nic więc dziwnego, że Dziewiątka często znajduje się w centrum zainteresowania licznego grona znajomych. Sama zresztą również lubi spędzać czas z ludźmi, jest to więc obopólne zainteresowanie.

Numerologiczna Dziewiątka bardzo lubi nowe przygody, toteż bez wahania rzuca się w wir nowych doświadczeń, ilekroć tylko pojawi się okazja. Oczywiście to powinno być powiązane z poznawaniem nowych ludzi. Bez nich przecież nie może być mowy o prawdziwych przygodach.

Jedno, co trzeba wiedzieć o osobowości Dziewiątki, to fakt, iż jest niezwykle uczciwa i ma bardzo humanitarne podejście do wszystkiego. Zawsze pomaga potrzebującym, słabych otacza troską, a głupich… no cóż, naucza. Nikogo nie pozostawi samemu sobie. Nawet najgorszemu wrogowi potrafi pomóc, jeśli dostrzeże w tym możliwość jego przemiany na lepsze.

Dziewiątka uwielbia jeszcze jedną rzecz: romanse. Szczególnie takie z tajemniczym posmakiem zakazanego owocu. Poznając miłosne sekrety innych ludzi, Dziewiątka zyskuje przekonanie, że oto zdobyła nad kimś kontrolę. I choć nie upaja się władzą, sprawia jej niebywałą satysfakcję świadomość trzymania kogoś w szachu.

W miłości Dziewiątka nie jest zbyt stała. Pozostanie w stałym związku przychodzi jej z trudnością, chyba że jej partner jest tak samo niezależny jak ona. Ciche, rutynowe życie nie jest pociągające dla numerologicznej Dziewiątki. Ona woli burzliwe romanse oraz intrygi – są o wiele ciekawsze i Dziewiątka przykłada do nich większą wagę niż do małżeństwa.

Dowiedz się więcej na temat liczby osobowości.

Liczba serca (duszy)

W głębi serca Dziewiątka jest niestrudzonym romantykiem. Marzy o tym, by przez całe życie uwodzić i być uwodzoną. Pragnie miłosnych przygód w egzotycznym kraju lub tajemniczego związku, o którym nikt nie wie. Dreszczyk emocji związany ze zdobywaniem serca drugiej osoby stanowi dla Dziewiątki najwyższy przejaw satysfakcji.

W skrytości Dziewiątka marzy o podróży dookoła świata, a najlepiej o podróżowaniu przez całe życie. Widzi siebie jako jednostkę kompletnie niezależną i takie właśnie chce wieść życie. Jeśli ujawni tę część swojej natury, z pewnością uda się jej zrealizować marzenia.

Dowiedz się więcej na temat liczby serca.

Liczba ekspresji

W towarzystwie Dziewiątka jest czarująca i sympatyczna. To serce każdej imprezy. Jest entuzjastycznie nastawiona do każdego rodzaju zabawy. Nic dziwnego, że ludzie uwielbiają mieć ją w pobliżu. Pozytywne myślenie Dziewiątki jest zaraźliwe – każdy w jej towarzystwie miło spędza czas.

Niestety Dziewiątka nie lubi się wiązać. Kiedy więc relacje z jakąś osobą stają się za bardzo poważne, Dziewiątka szybko znika. Następnego dnia już czaruje kolejną osobę. Robi to tym chętniej, że nie cierpi być przypierana do muru. Jeśli więc ktoś zapragnie się z nią związać, najprawdopodobniej zostanie porzucony.

Dowiedz się więcej na temat liczby ekspresji.


Kategorie: Numerologia