Przepowiednie 2024 – strach nie jest dobrym doradcą

Przepowiednie 2024

Przepowiednie na 2024 rok | Fot. Aberrant Realities

Przepowiednie 2024 roku ujawniają wiele interesujących informacji związanych z naszą przyszłością. Bardzo wyraźnie widać, że oto nadszedł niezwykle ważny moment w dziejach naszej cywilizacji. Pod wieloma względami możemy się spodziewać przełomowych zmian. Niektóre okażą się pozytywne, ale nie zabraknie także niepokojących wydarzeń.

Sprawdź, co według najpopularniejszych jasnowidzów czeka świat. Regularnie poszukuję przepowiedni i proroctw dotyczących przyszłości. Gromadzę je w artykułach, takich jak ten – by każdy czytelnik mógł bez problemu wracać do najciekawszych przepowiedni. 2024 rok z pewnością cię zainteresuje. Nie tylko jako punkt zwrotny, ale przede wszystkim jako czas odnowy.

Mam nadzieję, że zebrane poniżej informacje w jakiś sposób okażą się dla ciebie przydatne. Być może dzięki nim przygotujesz się zawczasu na mogące pojawić się już niedługo trudności.

Pamiętaj jednak, że 2024 rok to wciąż niezapisana karta w historii ludzkości. Aż do ostatniego dnia jest otwartą księgą, którą w dużej mierze sami zapisujemy najróżniejszymi słowami. Czy będą one dobre, czy złe – to zależy w głównej mierze właśnie od nas.

Przepowiednie 2024 roku (Adam A.)

Jak co roku zapytałem zaprzyjaźnionego ze mną jasnowidza1 o jego wizje dotyczące przyszłości. Przepowiednie 2024 roku dotyczące świata okazały się tym razem nieliczne. Adam A. zobaczył całkiem sporo, ale zdecydowana większość jego prognoz skupia się na Polsce. Z tego powodu w tym artykule znajdziesz tylko kilka punktów z wizji Adama. Resztę umieściłem w artykule pt. Przepowiednie dla Polski na 2024 rok – okres niezwykłej rewolucji z jednym poważnym zagrożeniem.

Jeśli chodzi o sprawy globalne, Adam A. widział wyraźnie, że 2024 rok będzie czasem wyjątkowym, pełnym zmian i wyzwań, które zmuszą nas do refleksji nad tym, kim jesteśmy i dokąd zmierzamy. W dużej mierze będzie to przełomowy moment, który wyznaczy nowy kierunek w rozwoju ludzkiej cywilizacji.

Kryzysy w 2024 roku:

 • W wielu krajach obserwować będziemy spadek zaufania obywateli do rządzących, w efekcie czego przez cały czas będzie dochodzić do strajków, zamieszek, a nawet potyczek z policją. Destabilizacja będzie postępować aż do punktu, z którego nie będzie odwrotu. Chyba że wszyscy w porę się opamiętają (zwłaszcza politycy).
 • Duża awaria infrastruktury w jednym z państw najbardziej znaczących dla pokoju na świecie. Zdarzenie to stanie się powodem zachwiania równowagi geopolitycznej.
 • Seria silnych trzęsień ziemi – największe z nich ułożą się w zaskakujący wzór, który zacznie zastanawiać naukowców. To może być zapowiedź poważniejszych zagrożeń geologicznych w kolejnych latach. Do największej katastrofy dojdzie w Turcji lub Grecji, a może będzie to wydarzenie dotykające oba te kraje jednocześnie.
 • Sytuacja na świecie stanie się wyjątkowo trudna w listopadzie. Nastąpi wzrost napięcia pomiędzy największymi państwami, a wydarzenia będą bardzo szybko się zmieniać. Nie będzie łatwo za nimi nadążyć. W tym kontekście zagrożona jest przede wszystkim energetyka.

Szanse w 2024 roku:

 • Drugą połowę roku zdominują wyjątkowo duże zmiany, z którymi będziemy musieli się zmierzyć. W tym kontekście warto zwrócić uwagę na wykorzystanie narzędzi metafizycznych, takich jak tarot, runy czy karty wyroczni. Mogą one pomóc odkryć informacje z innych wymiarów, co jest szczególnie ważne w obliczu tego, co dzieje się na świecie.
 • Konfrontacja z bieżącymi problemami sprawi, że wielu ludzi zainteresuje się rozwojem osobistym. Bardziej będą zwracać uwagę na własne wnętrze niż na to, co dzieje się dookoła nich. To może być dobre, gdy zachowana będzie równowaga, ale jeśli ludziom zabraknie samokontroli – równie dobrze może okazać się szkodliwe.

2024: Przepowiednie dla świata

Jaki będzie 2024 rok? Wizjonerzy, prorocy oraz inni specjaliści dostrzegają część przyszłości, jaka czeka naszą cywilizację. Oto lista ciekawych proroctw i przepowiedni, jakie do tej pory znalazłem:

Baba Wanga o 2024 roku

Niewidoma od dzieciństwa bułgarska mistyczka była swego czasu postacią niezwykle popularną. Podobno osobiście konsultowało się z nią wiele ważnych osób, jak choćby car Borys III czy radziecki przywódca Leonid Breżniew.

Choć Baba Wanga2 zmarła w latach 90. ubiegłego wieku, jej wizje nadal są uważane za znaczące dla naszej przyszłości. Oto niektóre z najbardziej interesujących (a w niektórych przypadkach niepokojących) przewidywań, jakie wiążą się z rokiem 2024:

 1. Użycie broni biologicznej – jedna z najbardziej wstrząsających przepowiedni dotyczy dużego kraju przeprowadzającego testy lub ataki z użyciem broni biologicznej. Nie jest jednak wiadome, o jaki kraj chodzi. Być może są to Chiny, ale bardziej prawdopodobne, że będzie to Rosja.
 2. Potężne trzęsienie ziemi nawiedzi Kalifornię i Japonię – trzeba się liczyć z ogromnymi zniszczeniami oraz dużą liczbą ofiar. W dodatku trzęsienie to wywoła tsunami, które przetoczy się przez Ocean Spokojny i dotknie także inne kraje.
 3. Wojna między Chinami a Indiami – wybuch konfliktu pomiędzy dwoma z najludniejszymi narodami świata wywołają spory o granice i zasoby naturalne. Według Baby Wangi konflikt ten przerodzi się w konfrontację nuklearną, która będzie miała niszczycielskie konsekwencje dla obu krajów i reszty świata.
 4. Niesamowite odkrycia w medycynie – według przepowiedni Baby Wangi ludzkość będzie w stanie spętać raka "żelaznymi łańcuchami". Nie jest pewne, że w tym wypadku chodzi o rok 2024, ale brak bliższego określenia czasu tego wydarzenia może dawać nadzieję, że już niedługo doczekamy się sukcesu w tej dziedzinie.
 5. Przełom w informatyce kwantowej – jesteśmy obecnie w trakcie rewolucji związanej ze sztuczną inteligencją, co skutecznie odwraca uwagę od znacznie ważniejszego przełomu w nauce, czyli obliczeń kwantowych, która to dziedzina rozwija się w zawrotnym tempie. Choć jest to zagadnienie niezwykle skomplikowane, żyjąca w górach mistyczka przewidziała właśnie takie wydarzenie. Prawdopodobnie wydarzy się ono w 2024 roku.
Nostradamus 2024

Nostradamus o 2024 roku

Prawie 500 lat temu Michel de Nostradame, znany również jako Nostradamus3, przelał na papier swoje niezwykłe przepowiednie. Obecnie jego słowa zdają się nabierać nowego znaczenia, rzucając nieco światła na możliwe wydarzenia 2024 roku. Oto najważniejsze przewidywania Nostradamusa:

 1. Katastrofa klimatyczna – chaos klimatyczny zdominuje świadomość ludzi na całym świecie. Można powiedzieć, że będzie to temat numer jeden. W jednym z czterowierszy Nostradamus przewiduje wielkie susze ("Sucha ziemia stanie się bardziej wysuszona"), ale także ogromne powodzie. Fale tsunami mogą wyrządzić sporo szkód w rolnictwie, co spowoduje szerzenie się głodu i chorób. Możemy więc spodziewać się jeszcze bardziej niszczycielskich katastrof klimatycznych, niż widzieliśmy dotychczas.
 2. Nowy papież – papież Franciszek, ze względu na podeszły wiek, zostanie zastąpiony kimś znacznie młodszym. Nostradamus napisał: "Przez śmierć bardzo starego papieża. Wybrany zostanie Rzymianin w odpowiednim wieku". Co ważne, pojawienie się następcy nie jest dobrą wiadomością. Według przepowiedni 2024 roku nowy przywódca "osłabi swoją władzę"4, choć na swoim stanowisku pozostanie przez długi czas.
 3. Konfrontacja z Chinami – wielu ekspertów od geopolityki zaczęło dostrzegać zmieniającą się dynamikę relacji Chin z innymi krajami (zwłaszcza z USA). Państwo Środka kilkukrotnie prezentowało agresywne zachowanie w regionach wokół Morza Południowochińskiego i na Tajwanie. Nostradamus w jednym ze swoich czterowierszy pisał o "walce i bitwie morskiej" oraz o tym, że "Czerwony przeciwnik zblednie ze strachu. Zastraszenie wielkiego oceanu".
 4. Królewskie kłopoty – w jednym z czterowierszy Nostradamus wspomina o kimś, kogo nazywa "Królem Wysp". Osoba ta miała przejść przez kontrowersyjny rozwód i została "wypędzona siłą". Właśnie tego króla ma zastąpić "ten, który nie będzie miał znaku króla". Według Mario Readinga 5 Nostradamus mógł wskazywać na króla Karola III. Może on zostać zmuszony do abdykacji z powodu „uporczywych ataków zarówno na siebie, jak i na swoją drugą żonę”.

Craig Hamilton-Parker o 2024 roku

Rok 2024, według przewidywań Craiga Hamiltona-Parkera6, ma być pełen niepewności, wyzwań i wyjątkowych wydarzeń. Jasnowidz podkreśla duchowy aspekt przyszłości, a więc powinniśmy każdą z przepowiedni rozpatrywać także pod tym kątem. Najważniejsze przepowiednie 2024 roku to:

 1. Klęski żywiołowe – wystąpi poważne trzęsienie ziemi na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, a także we Włoszech. Z kolei w Europie pojawią się liczne powodzie, którymi szczególnie dotknięte mają być Niemcy.
 2. Niepokoje społeczne w Europie – spowodowane będą masową migracją. W efekcie wzrośnie znaczenie partii prawicowych i w wielu krajach dojdą one do władzy. Doprowadzi to do załamania prawa i porządku.
 3. Zamachy terrorystyczne w Wielkiej Brytanii, które będą w jakiś sposób związane z poważnymi wstrząsami politycznymi.
 4. Zwycięstwo Trumpa w amerykańskich wyborach w 2024 roku – według jasnowidza dojdzie do prób zatrzymania lub opóźnienia tych wyborów.
 5. Zły rok dla gospodarki światowej – słaby dolar, niestabilna giełda, wzrost cen ropy i problemy z kryptowalutami mogą wpłynąć na globalne finanse. Hamilton-Parker wskazuje na możliwość depresji w amerykańskiej gospodarce.
 6. Sojusz Rosji i Chin – oba kraje planują nieformalne porozumienie w celu koordynacji działań dyplomatycznych i gospodarczych. Porozumienie to może zwiększyć niepewność polityczną na Ukrainie.
 7. Amerykańska misja na Księżyc (Artemis II) zakończy się sukcesem, zwiększając pozytywne nastroje w USA. Na Księżycu mogą jednak zostać znalezione ślady obcego życia, co wywoła szerokie dyskusje i spekulacje.
 8. Cyberataki – ich liczba będzie rosła w zastraszającym tempie, a Hamilton-Parker przewiduje nawet upadek niektórych systemów bankowych. Zdaniem jasnowidza Japonia może nieumyślnie przyczynić się do tego poprzez przejęcie oprogramowania do gier.
2024 Przepowiednie

Abhigya Anand o 2024 roku

Indyjski astrolog Abhigya Anand7 w swoich wizjach ukazuje obraz, w którym Stany Zjednoczone wiodą prym na arenie międzynarodowej. Nie jest to jednak do końca dobra wiadomość, gdyż w 2024 roku wyjątkowo silne są takie cechy jak wojowniczość i rywalizacja. Na horyzoncie rysuje się niepokojące angażowanie się USA w politykę innych krajów, co stanie się źródłem przemocy.

Anand przewiduje nadejście nowego porządku wskutek nagłych zmian, jakie zajdą na świecie w roku 2024. Przepowiednie sugerują wiele incydentów związanych z ogniem, nie tylko klęski żywiołowe, ale także wydarzenia spowodowane bezpośrednio przez człowieka. Szczególnie kraje południowo-wschodniej części globu mają być dotknięte kataklizmami.

Według młodego astrologa wojny będą przyciągać uwagę społeczności międzynarodowej przez cały rok, ale nie chodzi tylko o konflikt zbrojny między Federacją Rosyjską a Ukrainą. Konflikty wybuchną w różnych częściach planety, a większość krajów znacznie zwiększy swoje budżety wojskowe.

W kontekście zmian klimatycznych Abhigya Anand wzywa do magazynowania wody pitnej i skupienia się na produkcji energii za pomocą paneli słonecznych. Jak ostrzega:

"Ludzkość zostanie skonfrontowana z ogniem, wodą i powietrzem. Możemy spodziewać się całej serii trzęsień ziemi, które będą następować jedno po drugim. Niestety nie jesteśmy w stanie jasno określić, gdzie spodziewać się następnego trzęsienia".

Astrolog zwraca również uwagę na inne problemy zagrażające życiu ludzi:

"Żyjemy prawdopodobnie w najbardziej suchych czasach w historii. Poziom wody spada, a zabytki przeszłości, zakopane w głębinach, wychodzą na powierzchnię. Te znaki są zwiastunami kłopotów".

Począwszy od 2024 roku, świat doświadczy zmiany stref wpływów w globalnej gospodarce. Może to doprowadzić do nierozsądnej dystrybucji żywności, czego konsekwencją będzie głód setek tysięcy ludzi. Z powodu zakłóceń w handlu zbożem oraz nadużywania pestycydów produkcja żywności będzie wyjątkowo trudna.

Przepowiednie 2024 roku Ananda dotyczą także utraty dobrobytu przez kraje bogate, przewidują natomiast złotą erę tzw. krajów trzeciego świata. Te ostatnie doświadczą bezprecedensowego wzrostu gospodarczego, rozwoju rolnictwa i nowoczesnych technologii. Niestety zmiany te wymagają czasu, a ten rok jest dopiero ich początkiem.

Dobra wiadomość jest taka, że według młodego astrologa ludzkość jest w stanie się obronić przed większością problemów. Kluczem do pokonania przeciwności losu jest współczucie. Musimy być bardziej życzliwi nie tylko wobec innych ludzi, szczególnie osób słabszych, ale także wobec zwierząt. Wówczas natura uspokoi się i okaże nam więcej miłosierdzia.

Proroctwa 2024

Q&A – najczęściej zadawane pytania

W kontekście przepowiedni 2024 roku pojawia się wiele pytań. Często otrzymuję je w mailach, na które nie zawsze jestem w stanie odpowiedzieć. Dlatego też postanowiłem zebrać najczęstsze pytania w jednym miejscu i pokrótce na nie odpowiedzieć.

Jaka jest prognoza astrologiczna na 2024 rok?

Układ gwiazd i planet może ujawnić wiele tajemnic. Jeśli chodzi o przepowiednie 2024 roku, to według astrologii dojdzie do wielkiego kosmicznego spektaklu, pełnego niespodzianek i emocji. Pojawi się teraz możliwość dokonania rewolucyjnej wręcz transformacji, o ile ludzie nie wystraszą się na samym jej początku, lecz staną na wysokości zadania. Więcej na ten temat dowiesz się z artykułu pt: Horoskop 2024 roku dla wszystkich znaków zodiaku – znajdź drogę do szczęścia.

Czy musimy szykować się na kataklizm 2024 roku?

Oto jedno z tych pytań, które w naszych umysłach wywołują mieszankę niepewności i ciekawości. Warto jednak spojrzeć na nie z dystansem. Zacznijmy od tego, że świat jest pełen niewyjaśnionych zjawisk, ale to nie znaczy, że w 2024 roku cała ziemia nagle zacznie się trząść, a niebo spadnie nam na głowy.

Termin "kataklizm" sam w sobie zawiera pewną dawkę dramatyzmu. Ale też nie jest tak jednoznaczny, jak może się wydawać. Zależy bowiem, o kataklizm jakiej skali pytamy. Jeśli chodzi o globalną katastrofę, istnieje niewielkie prawdopodobieństwo jej zaistnienia. Natomiast lokalne kataklizmy nie tylko są realne, ale wręcz wystąpią w jeszcze większej ilości, niż miało to miejsce w latach poprzednich.

Wiele przepowiedni 2024 roku ostrzega przed niebezpieczeństwem, ale najważniejsze jest przygotowanie się na to, co może wydarzyć się w twoim najbliższym otoczeniu. Skup się na tym, co możesz zrobić w związku z sytuacją panującą w twoim mieście czy dzielnicy. To w zupełności wystarczy.

Czy nadejdzie koniec świata w 2024 roku?

Niektórzy ludzie wpadli w pułapkę fascynacji prognozami dotyczącymi końca świata. Czy mają rację? No cóż, świat nie zakończy się w 2024 roku. Oczywiście może się zdarzyć, że zaatakują nas kosmici spragnieni kawy z mlekiem lub wszystkich istniejących klocków Lego (w tym celu gotowi dokonać totalnej anihilacji), ale... to naprawdę mało prawdopodobne.

Patrząc na tę kwestię bardziej poważnie, nie ma naukowych dowodów ani przesłanek wskazujących na to, że nasza planeta zakończy swoją egzystencję w 2024 roku. To tylko jeden z chwytliwych tematów, które zdobywają popularność w mediach społecznościowych. W rzeczywistości data końca świata jest nadal bardzo odległa.

Ponowne przyjście Jezusa w 2024 roku?

Pytania dotyczące przyszłości często skierowane są w stronę proroctw biblijnych i znaków, które mają poprzedzać wielkie wydarzenie, jakim jest powrót Zbawiciela.

Choć od czasu do czasu pojawiają się różnorodne spekulacje, których centralnym punktem zdaje się być rok 2024, to nie znalazłem wystarczająco dużo przekonujących argumentów przemawiających za ponownym przyjściem Jezusa w tym właśnie roku.

Niezależnie od interpretacji istniejących proroctw powinniśmy przede wszystkim pamiętać o naukach Jezusa z przypowieści o wiernym słudze. Mówił w niej o gotowości, czujności i odpowiedzialności wobec powierzonego zadania. Wspieranie dzieła Bożego i troska o wspólnotę wydają się być równie ważne jak rozważania nad znakami czasu.

Zamiast skupiać się jedynie na datach i spekulacjach, warto zastanowić się, czy jesteśmy gotowi na nadejście czasów ostatecznych. Niezależnie bowiem od dat i znaków gotowość serca może być najważniejszym elementem przygotowania na nadejście przyszłości.

Co się stanie w 2024?

Ten rok upłynie pod znakiem przemian w trzech głównych sferach naszego życia. Możemy się spodziewać dalszych postępów, zaskakujących innowacji i być może kilku przełomów:

 1. Technologia – najważniejszym obszarem przemian jest sztuczna inteligencja (AI). Wydaje się, że w 2024 roku tego typu programy będą nie tylko rozumieć polecenia, ale także zyskają większą samodzielność. W tym roku przekonamy się, jak szybko science fiction może zamieniać się w rzeczywistość.
 2. Medycyna – 2024 rok może okazać się przełomowy do tego stopnia, że kilka poważnych chorób (np. niektóre rodzaje raka) może stać się uleczalnych. Duże zasługi ma tutaj genetyka, terapie komórkowe, a nawet nanotechnologia.
 3. Kultura i rozrywka przyniosą w 2024 roku kolejne nowości, które na zawsze odmienią świat sztuki. Te zmiany znacznie przyspieszą, a my zaczniemy konsumować media w zupełnie inny sposób.

Przepowiednie 2024 roku zdradzają, że jest to czas pełen niespodzianek, wyzwań i możliwości. Oczywiście to od nas zależy, jak będziemy reagować na poszczególne wydarzenia.

III wojna światowa w 2024 roku?

Wydarzenia wokół Ukrainy oraz Tajwanu zdają się świadczyć o tym, że znaleźliśmy się na progu globalnego konfliktu. Pogarszające się stosunki USA z Chinami, problemy migracyjne oraz kryzys klimatyczny nie napawają optymizmem. Zanim zanurzymy się w mrocznych wizjach przyszłości, pragnę zaznaczyć: żadne realne wskaźniki nie sugerują, że III wojna światowa jest nieuchronna w 2024 roku.

Ludzkość zdaje sobie sprawę z tragicznych konsekwencji konfliktów zbrojnych, dlatego większość działań na arenie międzynarodowej skupia się na dyplomacji, negocjacjach i poszukiwaniu pokojowych rozwiązań. Istnieją również organizacje oraz inicjatywy, których celem jest utrzymanie pokoju i zapobieganie eskalacji konfliktów. W 2024 roku to nadal będzie działać. Nie zawsze i nie w każdej sytuacji, ale wojna światowa jest bardzo mało prawdopodobna.

Co się wydarzy w Polsce w tym roku?

Przepowiednie dotyczące naszej ojczyzny przeczytasz w artykule pt. Przepowiednie dla Polski na 2024 rok. Czas niezwykłej rewolucji.

Przepowiednie na 2024 rok

Jak zmienić przyszłość w 2024 roku?

Mimo że niektóre przepowiednie 2024 roku są niepokojące, chciałbym zwrócić twoją uwagę na fakt, iż nie wszystkie muszą się spełnić. Ludzie niejednokrotnie udowodnili, że posiadają siłę woli oraz odwagę, by dążyć do lepszej przyszłości. Pamiętaj, że nadchodzące wydarzenia nie są wyryte w kamieniu. Jeszcze wszystko możemy zmienić.

Więcej na ten temat piszę w artykule pt. Jak zmienić przyszłość?

Przypisy

 1. Adam A. – jasnowidz zaprzyjaźniony z serwisem Astroweb.pl, który nie chce zdradzać swojego prawdziwego imienia i nazwiska. Więcej na jego temat dowiesz się z artykułu pt. Wywiad z jasnowidzem: przyszłość nie istnieje.
 2. Baba Wanga (1911-1996) – bułgarska niewidoma mistyczka, znachorka i jasnowidząca. Więcej na jej temat dowiesz się z artykułu: Przepowiednie Baby Wangi.
 3. Nostradamus (1503-1566) – francuski aptekarz, astrolog i autor proroctw, mistyk, badacz wiedzy tajemnej, doradca królowej Francji Katarzyny Medycejskiej. Według wielu raportów spełniło się jak dotąd ponad 70 procent jego proroctw. Więcej na jego temat dowiesz się z artykułu pt. Nostradamus – jasnowidz wszechczasów.
 4. Dokładne znaczenie słowa "osłabi" jest przedmiotem dyskusji. Badacze nie są pewni, czy oznacza to osłabienie wpływów Kościoła, czy też szykuje się jakiś większy skandal. Dopiero czas pokaże, co się tak naprawdę wydarzy.
 5. Mario Reading (1953-2017) – brytyjski analityk i autor, który napisał kilka książek o Nostradamusie:  Nostradamus: Kompletne proroctwa na przyszłość, Nostradamus: Dobre wieści, Nostradamus: 100 najlepszych proroctw, Kompletne przepowiednie Nostradamusa. Ta ostatnia została wydana po polsku przez wydawnictwo Illuminatio.
 6. Craig Hamilton-Parker (ur. 1954) – brytyjski jasnowidz nazywany "Prorokiem Zagłady" lub "nowym Nostradamusem". Zyskał rozgłos, gdy prawidłowo przewidział Brexit i zwycięstwo Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA. Hamilton-Parker jest także medium, a jego najgłośniejszy pokaz mediumizmu miał miejsce w 2003 roku w programie telewizyjnym, kiedy to Brytyjczyk skontaktował się z duchem księżnej Diany, za co spotkała go ostra krytyka.
 7. Abhigya Anand – jeden z najmłodszych astrologów na świecie, który przewidział pandemię w filmie opublikowanym w sierpniu 2019 roku. Od tamtej pory regularnie publikuje swoje prognozy, między innymi na YouTubie, i zdobywają one coraz liczniejszą rzeszę fanów.