Tarot 2021 – wróżba dla 12 znaków zodiaku

Tarot 2021

Tarot 2021 | Fot. Alina Vilchenko

Tarot 2021 roku – darmowa wróżba pomoże ci odkryć najciekawsze okazje oraz największe niebezpieczeństwa, jakie czekają na ciebie w niedalekiej przyszłości. Prognoza dokonana za pomocą kart tarota pomoże nabrać odpowiedniej perspektywy do własnego życia.

Jeśli nie masz pewności, co zrobić – skorzystaj z wróżby tarota. Twój los nie jest z góry przesądzony, ale możesz poznać ogólne tendencje i najbardziej prawdopodobne okoliczności, z którymi będzie trzeba sobie poradzić.

Tarot 2021 dla znaków zodiaku

Jeśli zastanawiasz się, co karty mówią o 2021 roku, zapoznaj się z przedstawionymi poniżej wróżbami tarota dla wszystkich dwunastu znaków zodiaku. Dzięki temu możesz przeczytać prognozę dotyczącą życia twojego i twoich najbliższych. Znajdź interesujący cię znak zodiaku i dowiedz się, na co zwrócić uwagę w 2021 roku.

♈ Tarot 2021: Baran

Los: Wieża

Symbol: ambicja budowana na słabych lub błędnych fundamentach. Zniszczenie wieży musi nastąpić, aby usunąć stare i powitać nowe.

Obraz: Wysoki budynek stojący na szczycie góry. Piorun uderza w wieżę i podpala ją. Płomienie buchają z okien, a ludzie wyskakują z nich w akcie desperacji.

Baran w 2021 roku doświadczy ogromnej przemiany – niespodziewanej, wstrząsającej, ale też oświecającej. Początkiem rewolucji może być nieprzyjemne zdarzenie, jak śmierć bliskiej osoby, problemy finansowe, utrata pracy, klęska żywiołowa – cokolwiek, co wstrząsa człowiekiem duchowo i fizycznie.

Wieża zwiastuje wydarzenia, na które Baran musi się przygotować. Konieczna jest tutaj siła woli oraz odwaga. Kiedy bowiem nastąpi chaos, jedynie zachowanie zimnej krwi może uratować Barana przed popełnieniem błędu. Panika jest wysoce niewskazana.

Choć zmiana w 2021 roku może się wydawać przerażająca, ostatecznie Baran uświadomi sobie, że dzięki niej stał się lepszym człowiekiem. Porzuci fałszywe przekonania lub nierealistyczne cele, po czym wkroczy na nową – znacznie bardziej obiecującą – ścieżkę.

Porada: Nawet w chwili wielkiego smutku pamiętaj, że twoje doświadczenia są okazją do rozwoju osobistego i szansą na wzniesienie solidniejszej budowli.

Przeczytaj również: Horoskop na 2021 rok dla Barana.

♉ Tarot 2021: Byk

Los: Głupiec

Symbol: niewinność, idealizm, nowy początek, podróż, spontaniczność.

Obraz: Młodzieniec idący z uśmiechem w świat. Jest żywiołowy, radosny i podekscytowany, ponieważ stawia swoje pierwsze samodzielne kroki.

Głupiec symbolizuje nowy początek, toteż Byk w 2021 roku będzie na skraju nowej przygody – nieoczekiwanej, ale za to bardzo ekscytującej. Ścieżka poprowadzi Byka przez wyzwania, które wymagają siły woli oraz odwagi. To nie będzie łatwy okres, ale z pewnością stanie się punktem startowym dla nowej jakości życia.

Ogólnie, Głupiec jest pozytywną wróżbą – oznacza prawie nieograniczony potencjał, który tylko czeka na właściwe wykorzystanie. W roku 2021 Byk będzie więc miał okazję do ukształtowania siebie na nowo. Jego doświadczenia wypełni optymizm i swoboda. Większość dotychczasowych ograniczeń zniknie.

Wszystko może się teraz zdarzyć w życiu Byka. Możliwości są tak ogromne, że aż trudno się zdecydować, co wybrać. Oczywiście Byk nie może podążyć każdą ścieżką jednocześnie. Musi dokonać wyboru. Jeśli wybierze mądrze, uzyska wielką satysfakcję.

Porada: Myśl i pracuj nad sobą. Dbanie o własny rozwój osobisty (a także duchowy) powinno być dla ciebie priorytetem w 2021 roku.

Przeczytaj również: Horoskop na 2021 rok dla Byka.

♊ Tarot 2021: Bliźnięta

Los: Piątka Buław

Symbol: konflikt, walka, agresja, współzawodnictwo, temperament.

Obraz: pięciu mężczyzn trzymających buławy (różdżki) – wymachują nimi w powietrzu, jakby ze sobą walczyli. Jednak po bliższej obserwacji da się zauważyć, że ich buławy, choć uniesione, nikogo nie uderzają ani nie ranią. Każdy mężczyzna nosi inny strój, symbolizujący różnorodne pochodzenie i systemy przekonań oraz sugerujący, że z powodu różnic mężczyźni nie mogą znaleźć między sobą harmonii i porozumienia.

W roku 2021 Bliźnięta doświadczą konfliktu oraz problemów z komunikacją. Nikt nie będzie chciał słuchać argumentów, jakie przedstawiają Bliźnięta, toteż dojście do sensownego porozumienia okaże się niezwykle trudne.

Najlepszym sposobem na poprawę sytuacji jest zrobienie pierwszego kroku. Bliźnięta nie mogą jednak liczyć na to, że ktoś wyciągnie rękę na zgodę. Same muszą to zrobić. Jeśli nie opracują planu dojścia do porozumienia, konflikt nie zakończy się w tym roku i będzie trwał dalej. Być może nawet przez wiele lat.

Dobra wiadomość jest taka, że wróżba tarota na 2021 rok zwiastuje także różnorodność oraz nowe (egzotyczne) znajomości. Choć początki mogą być trudne, warto podejść do sprawy entuzjastycznie. Zmian i tak nie można powstrzymać. Bliźnięta zyskają o wiele więcej, jeśli wybiorą pozytywną ścieżkę postępowania.

Porada: Zaakceptuj konkurencję jako źródło inspiracji oraz motywację do pracy nad sobą. Wbrew pozorom, współzawodnictwo może mieć na ciebie pozytywny wpływ. Przynajmniej pod warunkiem, że nikt nie zostanie zraniony.

Przeczytaj również: Horoskop na 2021 rok dla Bliźniąt.

♋ Tarot 2021: Rak

Los: Hierofant (Papież)

Symbol: Tradycja, wiedza, konwencjonalność, przekonania, wykształcenie, tradycyjne instytucje, religia.

Obraz: Postać ubrana w wytworne szaty siedzi w formalnym otoczeniu charakterystycznym dla kościoła. Prawa ręka mężczyzny jest uniesiona w akcie błogosławieństwa, lewa ręka natomiast dzierży potrójny krzyż, który tradycyjnie kojarzy się z papieżem. U stóp postaci siedzą dwaj akolici, reprezentujący transfer świętej wiedzy w ramach instytucji.

Wróżba: Rak będzie w 2021 roku bardzo przywiązany do tradycji oraz instytucji zaufania publicznego. Niekoniecznie chodzi tutaj o Kościół. To mogą być urzędy państwowe, organizacje pozarządowe o długoletniej tradycji lub osoba będąca dla Raka wielkim autorytetem.

To nie jest dobry czas na wprowadzanie rewolucyjnych zmian w życiu. Rak w 2021 roku powinien się skoncentrować na tym, co bardzo dobrze zna. Jeśli nie posiada wiedzy w jakimś temacie, niech nie próbuje zgrywać specjalisty. Lepiej po prostu zacząć się uczyć, by z czasem mieć odpowiednie kompetencje do wyrażania sądów.

Innowacyjne działania nie będą się sprawdzały w przypadku Raka. Najskuteczniejszą strategią jest teraz dla niego wszystko to, co konwencjonalne – oparte na dobrze opracowanych procesach. Rak w 2021 roku dostosuje się do systemów, które od dawna istnieją i (jak się zdaje) doskonale działają.

Porada: Najlepiej zrobisz, jeśli będziesz w 2021 roku podążać za ustanowionymi strukturami społecznymi, które posiadają własne tradycje. Trzymaj się sprawdzonych rozwiązań, a eksperymentowanie pozostaw innym.

Przeczytaj również: Horoskop na 2021 rok dla Raka.

♌ Tarot 2021: Lew

Los: Ósemka Monet

Symbol: zaangażowanie, ambicje, wiedza specjalistyczna, reputacja, poświęcenie, jakość, osiąganie celów, kunszt, sukces, ciężka praca, koncentracja.

Obraz: młody mężczyzna pracujący nad ośmioma monetami. W tle znajduje się małe miasteczko, symbolizujące życie rodzinne, z którego mężczyzna zrezygnował, by móc w pełni poświęcić się zadaniu.

Lwa czeka okres wytężonej pracy i poświęcenia. W 2021 roku musi się w pełni zaangażować w swoje obowiązki, ponieważ jego działanie się opłaci i doprowadzi do osiągnięcia niebywałych rezultatów. Cokolwiek się więc wydarzy w tym roku, nie wolno się poddawać.

Umiejętności, które w roku 2021 Lew opanuje, staną się dla niego bardzo ważne w dalszej przyszłości. Bez ich perfekcyjnego opanowania kolejne lata mogą wyglądać mało satysfakcjonująco. Jeśli więc Lew pragnie dobrze przygotować się na to, co nadchodzi, w tym roku w pełni zaangażuje się w swoją pracę.

Największym niebezpieczeństwem jest teraz dla Lwa pracoholizm. Może się bowiem okazać, że Lew uzna się za osobę niezastąpioną i wszystko będzie chciał wykonać samodzielnie. To nie jest dobra strategia, więc lepiej jej unikać.

Porada: Pracuj wytrwale nad realizacją swoich celów, a osiągniesz mistrzostwo. Choć może się to wydawać nudne, masz szansę na dojście do krawędzi wielkiego przełomu. Wszystko zależy tylko od poziomu twojego zaangażowania i koncentracji.

Przeczytaj również: Horoskop na 2021 rok dla Lwa.

♍ Tarot 2021: Panna

Los: Giermek Kielichów

Symbol: Idealizm, lojalność, młodość, intuicja, duchowość, naiwność, sztuka, romans, kreatywność, piękno, życzliwość, emocje.

Obraz: Idący brzegiem morza młodzieniec ubrany jest w niebieską tunikę ozdobioną kwiatowym motywem. Na głowie ma beret, a szyja owinięta jest długim szalem. Młodzieniec w ręku trzyma złoty puchar (kielich), z którego wyskakuje ryba.

Wróżba: Jedno nie ulega wątpliwości. W roku 2021 Panna powinna być otwarta na nowe pomysły – zwłaszcza te, których źródło znajduje się w intuicji. Jeśli bowiem Panna wsłucha się w swój wewnętrzny głos, znajdzie inspirację do podjęcia się wspaniałych przedsięwzięć.

W 2021 roku czeka Pannę wielka przygoda. Coś, co na zawsze odmieni jej życie, a przynajmniej sposób, w jaki Panna patrzy na świat oraz innych ludzi. Wysoce prawdopodobne jest zajęcie się rzeczami o twórczym charakterze. Chodzi tutaj przede wszystkim o wszelkie dziedziny sztuki.

Warto zwrócić uwagę na fakt, iż każda przygoda wiąże się z nauką. Panna w 2021 roku zdobędzie nowe informacje, które pomogą jej znaleźć sposób na szersze rozumienie świata. W konsekwencji odnajdzie swoje wewnętrzne dziecko i nie będzie tak poważnie traktować życiowych wyzwań.

Porada: Przygotuj się na niespodziewane okazje lub pomysły, które wypływają z twojej nieograniczonej kreatywności. Cokolwiek się zdarzy, nie pozwól, by ktoś inny zrealizował twoje marzenia. Nie czekaj więc na bardziej sprzyjający czas – po prostu działaj, zanim ktoś cię ubiegnie.

Przeczytaj również: Horoskop na 2021 rok dla Panny.

♎ Tarot 2021: Waga

Los: Szóstka Mieczy

Symbol: uzdrowienie, spokój po burzy, stabilność, podróże, pokonywanie trudności, letarg.

Obraz: Kobieta z małym dzieckiem płynie łódką ku pobliskiemu brzegowi. Jej głowa jest zakryta, co sugeruje smutek lub stratę, jakby chciała odciąć się od czegoś z przeszłości. Na łodzi znajduje się sześć mieczy, co sugeruje, że kobieta i dziecko wciąż niosą emocjonalny bagaż z przeszłości.

Wróżba: W tym roku życie Wagi będzie nieco spokojniejsze i bardziej skoncentrowane na przezwyciężaniu trudności, które do tej pory mogły Wagę denerwować. Teraz jest czas leczenia i wracania do równowagi po przejściach poprzednich lat.

Może się zdarzyć, że w roku 2021 Waga będzie chciała wyruszyć w podróż lub uciec w jakiś sposób od swoich problemów. Prawdopodobnie zacznie uważać, że jej życie stało się nudne. Może nie docenić spokoju, jaki właśnie osiągnęła, toteż zacznie szukać przygód.

Ogólnie rzecz ujmując, Waga w 2021 roku znajdzie się w okresie przejściowym. Pozostawi to, co jest jej dobrze znane, i wyruszy w kierunku nieznanego. Być może przeprowadzi się, zmieni partnera lub partnerkę albo doświadczy wewnętrznej przemiany o dużym znaczeniu.

Porada: Pomimo smutku nie poddawaj się i pamiętaj, że przyszłość może być lepsza. Musisz się tylko postarać, by do niej dotrzeć. Trzeba porzucić to, do czego czujesz przywiązanie. To będzie trudne, ale ostatecznie ból nie potrwa długo, a twoje życie stanie się lepsze.

Przeczytaj również: Horoskop na 2021 rok dla Wagi.

♏ Tarot 2021: Skorpion

Los: Rycerz Monet

Symbol: cierpliwość, odpowiedzialność, wysiłek, praca, konserwatyzm, spełnianie marzeń, powrót do natury, ekologia, wytrwałość.

Obraz: Rycerz siedzący na czarnym koniu, uważnie ogląda złotą monetę. W tle widać szerokie pole, które zostało zaorane, co sugeruje, że mężczyzna jest gotowy do wykonania każdej pracy w celu zrealizowania swoich marzeń – nawet jeśli jego obowiązki miałyby być nudne.

Wróżba: W roku 2021 Skorpion wykaże się zdrowym rozsądkiem i będzie ciężko pracował nad realizacją swoich planów. Nie będzie szedł na łatwiznę czy wyręczał się innymi. Postawi na pełne zaangażowanie się w wykonywanie wszelkich zadań.

Trzeba jednak zaznaczyć, że niewiele rzeczy będzie przychodziło Skorpionowi z łatwością. Jego plany są prawdopodobnie dość ambitne, toteż nie ma mowy o lekkich zajęciach. Na szczęście odpowiedni poziom wytrwałości i determinacji zapewni osiągnięcie większości założonych celów.

Skorpion w 2021 roku może zyskać większą świadomość ekologiczną (jeśli do tej pory nie interesował się środowiskiem naturalnym). Może to oznaczać zmianę nawyków oraz rozpoczęcie promowania (np. w mediach społecznościowych) zachowań proekologicznych.

Porada: Cokolwiek pragniesz osiągnąć, wykaż się cierpliwością. Do wszystkich powierzonych ci obowiązków podchodź ze stuprocentowym zaangażowaniem. Twoje działania powinny charakteryzować się rzetelnością i zdecydowaniem.

Przeczytaj również: Horoskop na 2021 rok dla Skorpiona.

♐ Tarot 2021: Strzelec

Los: As Buław

Symbol: nowe początki, inicjatywa, twórcza iskra, nowa pasja, spontaniczność, odwaga, talent, potencjał, entuzjazm, nowe życie.

Obraz: ręka trzymająca kiełkującą różdżkę wystaje z chmury, jakby oferując nową szansę lub pomysł z dużym potencjałem. Rozpościerający się w dole bogaty, zielony krajobraz jest potwierdzeniem tej możliwości. W oddali po lewej stronie znajduje się zamek reprezentujący obietnicę nadejścia okazji.

Wróżba: Strzelec w 2021 roku rozpocznie nowy rozdział w swoim życiu. Być może znajdzie kolejną pasję lub zacznie jakiś projekt, który całkowicie odmieni kierunek, w jakim podąża. Strzelec musi w związku z tym podjąć się trudnych wyzwań – z pewnością poczuje strach, ale nie podda się.

Nie ulega wątpliwości, że Strzelec dysponuje teraz ogromną twórczą energią. Jego potencjał jest co prawda ograniczony, ale to mu w żaden sposób nie będzie przeszkadzać. To, co Strzelec chce teraz osiągnąć, jest w zasięgu ręki. Talenty Strzelca są w zupełności wystarczające, by odnieść sukces.

W roku 2021 Strzelec powinien skupić się na swoich pasjach. Nie ma przy tym znaczenia, czy będzie odnosić sukcesy, czy zdobędzie uznanie lub podziw. Chodzi tylko i wyłącznie o poświęcanie czasu sprawom, które mają dla Strzelca znaczenie i sprawiają, że czuje spełnienie.

Porada: Podążaj za swoimi instynktami. Wsłuchaj się w wewnętrzny głos, który podpowie ci, czy idziesz właściwą ścieżką. Jeśli czujesz, że twoje wybory są słuszne, nie musisz się obawiać krytyki ze strony innych. Po prostu rób to, co uważasz za słuszne.

Przeczytaj również: Horoskop na 2021 rok dla Strzelca.

♑ Tarot 2021: Koziorożec

Los: Dziewiątka Kielichów

Symbol: spełnienie marzeń, radość, szczęście, sukces, dobrobyt, pewność siebie, optymizm.

Obraz: elegancko ubrany mężczyzna w średnim wieku siedzi na drewnianej ławce; jego twarz wyraża zadowolenie. W tle znajduje się dziewięć pucharów (kielichów), które symbolizują spełnienie i sukces – zarówno duchowy, jak i materialny.

W roku 2021 Koziorożec może liczyć na niezwykłe szczęście oraz satysfakcję. Cokolwiek zrobi, będzie z siebie zadowolony, a większość planów uda mu się zrealizować. Jego życie ma teraz bardzo dużo do zaoferowania – jest więc z czego wybierać.

Dziewiątka Kielichów jest jedną z najbardziej pomyślnych kart tarota, jakie mogą pojawić się podczas wróżby. Nazywana kartą życzeń, oznacza, że ​​marzenia człowieka (w tym wypadku Koziorożca) prawie na pewno się ziszczą.

W życiu Koziorożca dziać się więc będą wspaniałe rzeczy. Zdecydowana większość roku 2021 będzie szczęśliwa i każde wyzwanie, jakiego się Koziorożec podejmie, zostanie zakończone sukcesem.

Porada: Nawet w dobrym czasie nie licz na to, że problemy cię ominą. Tym razem jednak możesz je dość łatwo pokonać. Przy okazji postaraj się zadbać o to, by jak najwięcej się nauczyć.

Przeczytaj również: Horoskop na 2021 rok dla Koziorożca.

♒ Tarot 2021: Wodnik

Los: Eremita (Pustelnik)

Symbol: duchowe poszukiwania, oświecenie duchowe, kontemplacja, samotność, autorefleksja.

Obraz: Starzec stoi samotnie na szczycie góry. Ośnieżone pasmo górskie w tle symbolizuje duchowe mistrzostwo pustelnika. W prawej ręce trzyma on latarnię z sześcioramienną gwiazdą – to Pieczęć Salomona, symbol mądrości. W lewej ręce trzyma długą laskę – znak jego mocy i autorytetu.

Wróżba: Wodnik w 2021 roku nie będzie skupiał się na szarej codzienności. Zamiast tego swoją uwagę skupi na sprawach duchowych. Zostawi przyziemne kwestie za sobą i wyruszy w podróż do własnego wnętrza – by odkrywać siebie.

Wodnik znajdzie się teraz w kluczowym momencie swojego życia. Prawdopodobnie będzie rozważał nowy kierunek, w którym mógłby podążyć w kolejnych latach. W roku 2021 Wodnik spędzi dużo czasu na kontemplacji, rozważając swoje życie w głębszym, duchowym kontekście. Istnieje duża szansa, że część jego priorytetów ulegnie całkowitej przemianie.

Wodnik w 2021 roku odwróci się od społeczeństwa konsumpcyjnego, ponieważ bardziej będą go interesowały rzeczy wykraczające poza świat materialny. Zacznie szukać odpowiedzi na swoje pytania tam, gdzie nikt nawet nie pomyśli, by się rozejrzeć.

Porada: Dzięki medytacji zyskasz wgląd w sprawy, które umykają innym ludziom. Ale to nie znaczy, że możesz wpaść w zachwyt nad własną istotą. Pamiętaj, że masz jeszcze dużo nauki przed sobą. Nawet jeśli w tym roku poczynisz spore postępy, nadal musisz pracować, by stawać się lepszym człowiekiem.

Przeczytaj również: Horoskop na 2021 rok dla Wodnika.

♓ Tarot 2021: Ryby

Los: Dwójka Kielichów

Symbol: partnerstwo, zgodność, miłość, bratnie dusze, równowaga, relacje, połączenie, wzajemny szacunek.

Obraz: Mężczyzna i kobieta wymieniający się pucharami (kielichami) podczas jakiejś ceremonii. Z kielichów wyrasta kaduceusz (boski atrybut Hermesa), który często wiąże się z negocjacjami, handlem, energią kosmiczną, ochroną. Nad kaduceuszem znajduje się chimera, która symbolizuje ogień i pasję.

Wróżba: Dwójka Kielichów jest jedną z najbardziej pomyślnych kart tarota dla związków, czy to romantycznych, biznesowych, czy jakichkolwiek innych. Ryby w 2021 roku będą więc miały niebywałe szczęście we wszelkich relacjach z innymi ludźmi.

Ogólnie rzecz ujmując, wszystko powinno się w tym roku układać dobrze. Ryby osiągną harmonię w swoim życiu, a w dodatku będą bardzo popularne wśród ludzi ze swojego najbliższego otoczenia. Emocje łączące Ryby z innymi są teraz silne i mocno wpływają na ich samopoczucie oraz życiowy sukces.

Ludzie będą znacznie bardziej doceniać Ryby, zaczną okazywać im szacunek, na jaki zasługują. Nawet w miejscu pracy Ryby zaczną się czuć komfortowo (jeśli do tej pory tak nie było) i najprawdopodobniej nie spotkają się z nieuczciwością.

Porada: Radość płynąca z partnerstwa da ci siłę do realizowania marzeń. Nie bój się więc podążać za tym, czego najbardziej pragniesz. Możesz liczyć na wsparcie. W tym roku na pewno nie musisz niczego robić samodzielnie.

Przeczytaj również: Horoskop na 2021 rok dla Ryb.


Kategorie: Tarot, Rok 2021