Prawdziwe znaczenie kart tarota

Tarot znaczenie

Znaczenie kart tarota | Fot. Farhan Siddicq

Czym jest tarot? Poniżej znajdziesz wyjaśnienie, ale nie to tradycyjne, jakie można znaleźć w książkach i na innych stronach internetowych. Wolę przedstawić prawdziwe, metafizyczne znaczenie tarota. Ono jest ulotne i nieco poetyckie. Tak samo jak poniższe sentencje. Część z nich znalazłam w książkach, inne na stronach internetowych (jakich? – nawet już nie pamiętam), niektóre są mojego autorstwa.

Próbowałam niejednokrotnie wyjaśniać znajomym i przyjaciołom, czym jest tarot. Po pierwszych kilku oczywistościach („to talia kart służąca, między innymi, do wróżenia”, etc.), zawsze przychodziła chwila konsternacji. Bo jak wytłumaczyć fenomen magicznej talii? Nie jest to łatwe, ale na tej stronie spróbuję dać ci w miarę głęboki pogląd.

Myśli na temat tarota – czym jest tarot?

Czytanie kart to opowieść stanowiąca kawałek twojej drogi życiowej.

Ty jesteś tarotem! Karty są niczym bez ciebie. To tylko okna do twojego wewnętrznego, wszystkowiedzącego ja – wszystko jest już w tobie.

Interpretacja rozkładu kart tarota to suma Wiedzy oraz Intuicji.

Zawsze pamiętaj, że tarot to tylko talia tekturowych kart z namalowanymi na nich obrazkami. Prawdziwa magia, mądrość i emocje są w tobie. W kartach nie ma nic, czego nie znalazłbyś we własnej duszy.

Karty tarota mają tylko tyle mocy, ile jesteś w stanie im dać.

Tarot jest metafizycznym lustrem.

Talia kart tarota to intuicyjny kompas, który jedynie wskazuje kierunki. Zapomnij o całym tym (jakże popularnym) pomyśle o przepowiadaniu przyszłości. W tarocie nie o to chodzi.

Rozkładanie tarota to sztuka. Tarocista jest artystą tworzącym kolaż wiedzy i przeczucia. Jego dzieło jest ponadczasowe, ponieważ wpływa na kształt ludzkiego życia.

Wróżba przeprowadzona za pomocą kart tarota nie zdradzi ci żadnych tajemnic. Wskaże tylko, gdzie masz ich szukać i w jaki sposób patrzeć, by rozwiała się mgła niezrozumienia.

Największym problemem w tarocie jest zaufanie… do samego siebie.

Istnieje wiele sposobów na zrozumienie symboliki tarota – ucząc się będziesz musiał przyswoić ogromną dawkę wiedzy. Pamiętaj jednak, że bez niej twoje wróżby nigdy nie będą w pełni zadowalające. Bądź więc cierpliwy i wytrwały.

Nic nie daje większego szczęścia niż zawarcie pokoju z samym sobą. Tarot jest doskonałym narzędziem do osiągnięcia tego pięknego stanu.

Porażka nie oznacza niczego złego. Jeśli tarot będzie zapowiadał porażkę, to znaczy, że należy zmienić swoją ścieżkę. Nie wolno jednak się poddawać. Nigdy!

Człowiek kreuje swój los przez decyzje, jakie podejmuje każdego dnia. Wiele z nich jest nieświadomych. Tarot pomaga działać w sposób w pełni świadomy.

Tarot uczy, że wszystko się zmienia, a człowiek powinien dostosowywać się do wszelkich zmian zachodzących w świecie.


Kategorie: Tarot