Znaki zodiaku – daty, charakterystyka, powiązania

Znaki zodiaku

Znaki zodiaku – daty, cechy charakteru, najważniejsze wady i zalety, powiązania z planetami oraz żywiołami. Poznaj swój horoskop, by móc skuteczniej zmieniać życie na lepsze. Pamiętaj, że wiedza daje ogromne możliwości.

Każdy człowiek powinien dowiedzieć się jak najwięcej o swoim znaku zodiaku. Dzięki temu jego decyzje będą trafniejsze, a wszelkie działania – wydajniejsze. Twórcze wykorzystanie astrologii pozwala skupić się na możliwościach, dzięki łatwiejszemu unikaniu życiowych niebezpieczeństw.

Jeśli pragniesz osiągnąć sukces – musisz zdobyć przewagę nad innymi. Cokolwiek jest twoim celem – miłość, bogactwo czy kariera – astrologia pomoże ci we wszystkim. Odpowiednie zastosowanie zdobytych informacji zawsze pozytywnie wpływa na realizację zamierzeń.

Znaki zodiaku

Poniżej znajdziesz listę wszystkich dwunastu znaków zodiaku. Jeden z nich jest twoim astrologicznym patronem. Znajdź go i zapoznaj się z jego charakterystyką. W ten sposób dowiesz się o sobie rzeczy, z których – być może – nie zdajesz sobie sprawy. Astrologia pozwala poznać najważniejsze sekrety na temat twojej osoby.

Niektóre cechy sami przed sobą ukrywamy. Wstydzimy się ich lub po prostu nie jesteśmy ich świadomi. Tak jest z każdym człowiekiem. Również z tobą. Jeśli szczerze pragniesz poprawić swoją życiową sytuację, musisz mieć otwarty umysł. Niech informacje zawarte w horoskopie pomogą ci zagłębić się w twoją własną naturę.

Horoskop partnerski Baran

Baran – horoskop opisowy

(21 marca – 19 kwietnia)

Horoskop partnerski Byk

Byk – horoskop opisowy

(20 kwietnia – 20 maja)

Horoskop partnerski Bliźnięta

Bliźnięta – horoskop opisowy

(21 maja – 20 czerwca)

Horoskop partnerski Rak

Rak – horoskop opisowy

(21 czerwca – 22 lipca)

Horoskop partnerski Lew

Lew – horoskop opisowy

(23 lipca – 22 sierpnia)

Horoskop partnerski Panna

Panna – horoskop opisowy

(23 sierpnia – 22 września)

Horoskop partnerski Waga

Waga – horoskop opisowy

(23 września – 22 października)

Horoskop partnerski Skorpion

Skorpion – horoskop opisowy

(23 października – 21 listopada)

Horoskop partnerski Strzelec

Strzelec – horoskop opisowy

(22 listopada – 21 grudnia)

Horoskop partnerski Koziorożec

Koziorożec – horoskop opisowy

(22 grudnia – 19 stycznia)

Horoskop partnerski Wodnik

Wodnik – horoskop opisowy

(20 stycznia – 18 lutego)

Horoskop partnerski Ryby

Ryby – horoskop opisowy

(19 lutego – 20 marca)

Daty graniczne się nie zgadzają? Sprawdź tutaj.

Co zyskujesz dzięki horoskopowi?

Używanie astrologii jest w wielu przypadkach niezwykle korzystne. Większość ludzi nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo pomóc może znajomość dobrze przygotowanego horoskopu. Oto kilka korzyści, jakie odniesiesz ze stosowania astrologii w swoim życiu:

  • Lepiej poznasz swoją własną naturę – wejrzysz w głąb swojej istoty, a co za tym idzie – łatwiej będzie ci rozpoznawać swoje zalety oraz wady. Odwieczna prawda głosi, że znajomość siebie pozwala odnosić większe sukcesy.
  • Zyskasz większe możliwości wykorzystywania zaistniałej sytuacji oraz przyszłych zdarzeń, które horoskop pozwala w mniejszym lub większym stopniu przewidywać. Dostrzeżesz subtelniejsze znaki zwiastujące nadchodzące zmiany. W ten sposób zyskasz przewagę nad osobami nieposiadającymi wiedzy astrologicznej.
  • Horoskopy są bardzo pomocne także w najważniejszej sferze ludzkiego życia, jaką jest miłość. Analiza znaków zodiaku oraz ich dopasowania (horoskop partnerski) to doskonałe narzędzie. Pomaga nie tylko na pierwszym etapie romansu, ale także – a może przede wszystkim – we wspólnym życiu. Zakładanie rodziny oraz codzienne obowiązki są często źródłem stresu, który można zminimalizować dzięki informacjom zdobytym drogą analizy astrologicznej.
  • Możesz skuteczniej rozwijać swoje talenty – a także szybciej je rozpoznawać. Astrologia zdradza ci rzeczy, które możesz przed sobą nieświadomie ukrywać. Są to rzeczy często nieprzyjemne, ale jeszcze częściej – tak niesamowite, że wolisz okłamywać siebie i umniejszać swoją wartość. Analizując jednak charakterystykę swojego znaku zodiaku, możesz wreszcie dotrzeć do wszystkich ukrytych cech i umiejętności.
  • Poprawiasz swoje relacje z innymi ludźmi. Astrologia pozwala lepiej rozpoznawać ludzkie charaktery oraz predyspozycje, w efekcie poprawiając komunikację z innymi ludźmi. Twoje kontakty zawodowe czy osobiste nabiorą nowej głębi oraz wyrazistości.

Czym zajmują się astrolodzy?

Współcześni astrolodzy zajmują się przede wszystkim analizą osobowości oraz prognozowaniem przyszłości. Należy w tym miejscu wyraźnie zaznaczyć, że w astrologii nie chodzi o przewidywanie przyszłości w rozumieniu jasnowidzenia czy proroctw. Astrologia (szczególnie klasyczna) ma za zadanie szczegółowo analizować osoby i wydarzenia oraz wpływ, jaki mają na nie ciała niebieskie. W ten sposób astrolog jest w stanie przygotować prognozę najbardziej prawdopodobnych tendencji, w kierunku których dana osoba będzie postępować.

Pamiętaj jednak, że astrolog nie zna jednej, z góry zapisanej gdzieś przyszłości. Twój los zależy przede wszystkim od ciebie i w każdej chwili możesz go odmienić. Astrologia dostarcza ci niezbędnych informacji, żeby umożliwić ci podejmowanie najbardziej korzystnych decyzji – z punktu widzenia twojego i twoich najbliższych.

Jak rozumieć znaki zodiaku?

Należy pamiętać, że wiedza astrologiczna nie jest usystematyzowaną, jednorodną wiedzą. Można znaleźć wiele jej odmian, choć zazwyczaj posiadają one wspólne fundamenty. Jednym z nich są planety wraz ze Słońcem i Księżycem. Nie mniejsze znaczenie mają gwiazdy czy żywioły.

Ostatecznie wszystko sprowadza się do tzw. domów, czyli dwunastu znaków zodiaku symbolizujących pewne szczególne energie i tendencje. Astrologowie zgodnie twierdzą, że wszyscy ludzie są powiązani z jakimś znakiem zodiaku. Cała sztuka polega na poznaniu tego znaku i odpowiednim wykorzystaniu zdobytej wiedzy.

Horoskopy poszczególnych osób mają charakter indywidualny, choć opierają się na pewnych uniwersalnych zasadach. Analiza dokonywana jest na podstawie czasu i miejsca urodzenia. Należy jednak pamiętać, że na każdego z nas wpływają także inne czynniki. Nie tylko układ planet i gwiazd.

Osobowość jest skomplikowana i nie wolno w przypadku jej poznawania pominąć takich czynników jak: rodzina, wyznanie, kultura, osobiste przekonania czy środowisko życia. Znaki zodiaku zdradzają ogólne tendencje, które mogą jednak zostać całkowicie odmienione poprzez wychowanie czy traumatyczne doświadczenia z dzieciństwa.

Jeśli pragniesz lepiej poznać siebie, nie traktuj informacji znajdujących się na tej stronie jako wyroczni. To tylko podstawowa wiedza. Nie można na niej poprzestać, a jedynie wykorzystać jako punkt startowy do głębokiej analizy własnej osoby. Bardzo pożyteczna będzie tutaj szczerość z samym sobą.

Czy wiedza o znakach zodiaku jest wiarygodna?

Astrologia to jedna z najstarszych dziedzin wiedzy, jaką zajmuje się rodzaj ludzki. Nie wiemy nawet, kiedy to się zaczęło ani w jaki sposób. Można więc pomyśleć, że to tylko jakieś ezoteryczne bzdury. I wielu ludzi tak właśnie sądzi.

Czy to prawda? Nie do końca. Astrologia od zarania dziejów była uważana za podstawę nauki, za najważniejsze źródło wiedzy o człowieku. Niektórzy określali ją mianem królewskiej wiedzy, ponieważ większość astrologów służyła na dworach królewskich, a wyniki swojej pracy rezerwowali często dla najzamożniejszych członków społeczeństwa.

Astrologią zajmowali się również wielcy myśliciele i naukowcy. Pisał o niej sam Mikołaj Kopernik w swoim słynnym dziele pt. O obrotach sfer niebieskich, określając ją mianem nauki: [...] którą jedni zowią astrologią, inni astronomią, a wielu spośród starożytnych – szczytem matematyki.

Tak naprawdę astrologia straciła swoją pozycję dopiero w XVIII wieku, kiedy to została usunięta z wielu uniwersytetów w Europie. Choć wcześniej uznawana i ceniona, nagle okrzyknięto ją pseudonauką i zaczęto wyśmiewać jako zabobony i naiwne wierzenia. Oczywiście największe zasługi na polu degradacji astrologii odniósł Kościół Katolicki.

Obecnie astrologia ma wielu przeciwników, szczególnie w świecie nauki. Jednakże moje wieloletnie doświadczenie przekonuje mnie, że znajomość znaków zodiaku jest bardzo pomocna w życiu. Oczywiście nie rozwiązuje wszystkich problemów, ale ułatwia radzenie sobie z nimi i minimalizuje niebezpieczeństwa. Astrologia jest narzędziem, które można wykorzystać do osiągnięcia sukcesu.

Kategoria: Astrologia