Encyklopedia Ezoteryczna

Poznaj największe sekrety wszechświata

Witaj poszukiwaczu wiedzy

Encyklopedia Ezoteryczna

Witam wszystkie osoby zainteresowane informacjami na temat astrologii, numerologii oraz innych zagadnień ezoterycznych. Jeśli jesteś tutaj, poszukiwaczu wiedzy, z pewnością się nie zawiedziesz.

Misją serwisu wirtualnej Encyklopedii Ezoterycznej (Astroweb) jest przekazanie wiedzy na tematy związane z szeroko pojętą ezoteryką, czyli astrologią, numerologią, tarotem, feng shui oraz wszelkimi niezwykłymi i niewyjaśnionymi zjawiskami. Być może ktoś powie, że takich stron jest już w Internecie dużo. To prawda. Ilekroć jednak korzystam z nich, dostrzegam często braki, niedopowiedzenia, pomyłki i zwyczajne błędy.

W związku z tym sądzę, że warto stworzyć w Sieci miejsce, gdzie znajdzie się dużo rzetelnych informacji – na których można polegać. Oddaję więc w twoje ręce serwis, w którym będziesz mógł zapoznać się z wiedzą ezoteryczną.

Dla kogo powstała Encyklopedia Ezoteryczna?

Przede wszystkim dla osób poszukujących odpowiedzi na ważne i często trudne pytania. Jeśli pragniesz odkrywać tajemnice wszechświata, ludzkiej duszy oraz innych światów, trafiłeś we właściwe miejsce. Tutaj będę się zajmować tym wszystkim, co do tej pory nie zostało w pełni poznane. Będę przekazywać wiedzę tajemną, gromadzoną przez pokolenia wielkich myślicieli i niestrudzonych badaczy.

Jaka jest misja Encyklopedii Ezoterycznej?

W Internecie istnieje wiele stron poświęconych astrologii, numerologii, tarotowi czy innym podobnym dziedzinom. Naprawdę jest tego sporo. Mamy z czego wybierać, ale nie zawsze przekazywane informacje są rzetelne czy chociażby rozsądnie uporządkowane. Miałem okazję znajdować strony, które – choć interesujące – były chaotycznie prowadzone. Nie lubię przedzierać się przez dziesiątki podstron, żeby dotrzeć do jednej konkretnej informacji. Nie lubię również krzykliwych stron, a takich jest naprawdę sporo w branży ezoterycznej.

Potrzebowałem miejsca, w którym mógłbym mieć dobrze skatalogowane wszystkie interesujące mnie informacje. Prowadziłem przez wiele lat własne archiwum i zebrałem dużo materiałów. Niestety u mnie również panował bałagan, a kiedy chciałem coś znaleźć, musiałem spędzić nieco czasu na odszukaniu właściwych stron.

Encyklopedia Ezoteryczna jest moim sposobem  na uporządkowanie swoich notatek i zapisków. Zrobiłem ich dużo na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat, dlatego nie zamieszczę wszystkiego na stronie od razu. Wszystko po kolei. Krok po kroku stworzę tutaj wirtualną encyklopedię ezoteryczną. Dzięki temu będę miał wszystko w jednym miejscu.

Pierwotnie chciałem swój mały leksykon stworzyć na dysku komputera. Po głębszym zastanowieniu doszedłem jednak do wniosku, że przecież mogę zrobić to w Internecie. Wówczas wszyscy będą mogli korzystać z moich zapisków. Taka właśnie jest misja Encyklopedii Ezoterycznej: udostępniać i rozpowszechniać wiedzę tajemną.

Encyklopedię opracowują

Encyklopedia Ezoteryczna pierwotnie powstała jako moja indywidualna inicjatywa, lecz szybko znalazły się osoby, które zaproponowały swoją pomoc. Jestem bardzo szczęśliwy, że ktoś uznał moją pracę za cenną na tyle, by również poświęcić swój czas na wsparcie mnie w zbieraniu materiałów i tworzeniu Encyklopedii Ezoterycznej.

Miałem szczęście poznać kilkoro wspaniałych ludzi, za których pracę bardzo dziękuję.

W chwili obecnej stali członkowie redakcji to:

Zbigniew Nowak, czyli ja – zajmuję się tutaj wszystkim, począwszy od administrowania stroną, skończywszy na pisaniu artykułów i zbieraniu informacji do nich. Można powiedzieć, że jestem redaktorem naczelnym, choć nie sądzę, żeby taka nazwa mojego „stanowiska” była w pełni adekwatna. Jak by jednak na to nie patrzeć, jestem w grupie Astroweb osobą głównodowodzącą.

Szeroko rozumianą ezoteryką zajmuję się od wielu lat. Zacząłem jeszcze jako nastolatek, a że posiadam wrodzone predyspozycje do pracy z wewnętrzną mocą ludzkiego ducha, uznałem, że jestem osobą wystarczająco kompetentną do założenia Encyklopedii Ezoterycznej. Mam nadzieję, że moja praca okaże się dla wszystkich pomocna i przyniesie wam dużo dobrego.

Renata Wodzińska – poznaliśmy się przypadkiem i bardzo szybko doszliśmy do wniosku, że Renata jest bardzo wartościową osobą. Jej praca zawodowa nie pozwala na poświęcanie Encyklopedii Ezoterycznej dużo czasu, ale każda chwila jest dla nas bardzo cenna. Renata zajmuje się głównie astrologią i różnymi formami wróżenia, które to stosuje od wielu lat. Wróży nie tylko hobbystycznie, również zawodowo. Na chwilę obecną posiada zamknięte grono klientów i z uwagi na brak czasu nie przyjmuje kolejnych. Bardzo proszę czytelników Astroweb o nieprzysyłanie próśb dotyczących indywidualnych wróżb, ponieważ Renata nie będzie niestety mogła spełnić takiej prośby.

A. Adam (pseudonim) – jasnowidz. Stały współpracownik Encyklopedii Ezoterycznej, który dzieli się z nami swoimi wizjami. Wiele z nich na przestrzeni ostatnich lat już się sprawdziło, więc wiem, że mogę mu w tej kwestii zaufać. Jako że A. Adam miewał problemy z powodu swojego daru, nie zgodził się na ujawnianie swoich prawdziwych danych osobowych. Mam nadzieję, że – podobnie jak ja – uszanujecie jego decyzję.

Poza naszą trójką, jest jeszcze kilka osób pomagających od czasu do czasu. Wszystkim serdecznie dziękuję za wsparcie..Pomóż innym znaleźć ten artykuł. Podziel się: