Encyklopedia Ezoteryczna

Poznaj największe sekrety wszechświata

Horoskop Skorpion – znak zodiaku

Horoskop Skorpion

Horoskop Skorpion: 23 października – 21 listopada

Jedną z najbardziej charakterystycznych cech osobowości ludzi urodzonych pod tym znakiem zodiaku jest lojalność. Czy w pracy, czy też w życiu osobistym – zawsze dają z siebie wszystko i są wierne do grobowej deski. Nie zdradzą planów swojego szefa i będą przy nim trwać bez względu na wszystko. Podobne podejście mają Skorpiony do swoich bliskich. Wśród ludzi urodzonych pod tym znakiem rzadko zdarzają się zdrady małżeńskie.

Skorpiony posiadają dużo energii i lubią życie pełne dramatycznych wydarzeń. Kiedy coś się dzieje, są zadowolone. Dlatego też chętnie pomagają innym w rozwiązywaniu problemów. Czują się wtedy, jakby brały udział w jakimś serialu telewizyjnym. W takich chwilach Skorpiony okazują się niezastąpionymi przyjaciółmi i partnerami życiowymi.

Ogólnie trzeba przyznać, że Skorpiony są nieprzeciętnymi i tajemniczymi ludźmi. Niektórzy astrologowie przyznają wręcz, że jest to najbardziej zagadkowy znak z całego zodiaku. Ludzie w nim urodzeni są pełni sprzeczności, a do tego posiadają rzadką umiejętność przeprowadzenia szybkiej metamorfozy. Potrafią na zawołanie zmienić swoją osobowość, rozwijając się przy tym wewnętrznie. Trudno więc jednoznacznie je scharakteryzować i wielu przyjaciół Skorpionów ma z tym problemy.

Horoskop Skorpion

Skorpiony cechują się ogromną głębią przeżyć wewnętrznych. Symuluje je dążenie do poznania natury wszystkich rzeczy. Starają się rozwikłać wszystkie tajemnice wszechświata, a sekrety nakręcają je i pchają do działania. Skorpiony są do tego uparte i mają silną wolę osiągania celów. Nigdy się nie poddadzą, jeśli w grę wchodzi rozwiązanie jakiejś zagadki. Chcą znać prawdę o życiu i wszelkich jego aspektach.

Osoby urodzone pod znakiem Skorpiona są pamiętliwe. Nigdy nie zapominają doznanych krzywd i nawet po wielu latach mogą je wypominać. Mają silne poczucie sprawiedliwości, więc nie zaznają spokoju, dopóki krzywdy nie zostaną naprawione. W tych sprawach nie ma żadnych kompromisów.

Skorpiony charakteryzują się wojowniczą naturą. Są silni, twardzi i lubią działać. Są do tego odważni – nie uciekają przed problemami i walczą dalej nawet w obliczu sytuacji, przed którymi inni już dawno uciekli. Zjawiają się zawsze tam, gdzie pojawia się niebezpieczeństwo i trzeba podejmować trudne decyzje. Takie postępowanie mają we krwi. Uwielbiają mierzyć się z przeciwnościami. Kiedy wokół panuje spokój i cisza, zaczynają szukać przysłowiowej „dziury w całym”.

Zalety Skorpiona

Spostrzegawczy, skrupulatny, wnikliwy, analityczny, nieustępliwy, lojalny, namiętny, zaradny, dynamiczny, odważny.

Wady Skorpiona

Pamiętliwy i mściwy, skrajny i bezkompromisowy, obsesyjny, zazdrosny, podejrzliwy, niepokorny, władczy. Lubi manipulować faktami i ludźmi.

Horoskop Skorpion: miłość

W miłości nie ma żadnych kompromisów, powie każdy Skorpion. Wszystko albo nic. Nie ma innej drogi. Miłość jest zbyt ważną rzeczą, by się rozdrabniać lub nie mieć pewności. Jeśli Skorpion się zakocha, to na zabój. Całkowicie i bez pamięci. W związek angażuje się w pełni – zarówno ciałem, umysłem, jak i emocjonalnie. Traktuje związek z drugą osobą bardzo poważnie i tego samego żąda od partnera.

Dla Skorpiona życie uczuciowe ma pierwszorzędne znaczenie. W całym swoim życiu nie dostrzega on niczego, co mogłoby równać się z więzią łączącą go z ukochaną osobą. Dlatego też Skorpion, kiedy się zakocha, może okazać się osobą wręcz natrętną w okazywaniu uczuć. Nie ma problemu, jeśli miłość jest odwzajemniona. W przeciwnej sytuacji Skorpion nie da za wygraną, dopóki nie zdobędzie serca swojej wybranki. Nie przyjmuje odmowy, więc sprawa może skończyć się w sądzie. Niestety nawet otrzymawszy sądowy zakaz zbliżania się, Skorpion najprawdopodobniej nie będzie umiał utrzymać swoich uczuć pod kontrolą.

Żaden inny znak zodiaku nie potrzebuje tak bardzo trwałego związku jak Skorpion. Nic nie jest dla niego ważniejsze od stabilizacji, miłości i wierności. To gwarant szczęścia dla człowieka urodzonego pod tym znakiem. Dopiero w stałym związku Skorpion może zacząć w pełni wyrażać siebie. Co prawda odczuwa też potrzebę dominacji nad najbliższymi, ale najczęściej objawia się ona jako nadopiekuńczość. Można więc takie zachowanie tolerować. Pod warunkiem, że Skorpion nie zacznie przesadzać z zaborczością.

Jak zainteresować sobą Skorpiona?

Na początku znajomości Skorpion kieruje się czysto fizycznym pociągiem. Ktoś musi mu się po prostu spodobać, żeby zwrócił nań uwagę. Żadne zabiegi nie odniosą skutku, jeśli nie jesteś w typie Skorpiona. Musisz go przyciągnąć swoim zwierzęcym magnetyzmem. Jeśli takowego nie posiadasz, jesteś na straconej pozycji.

Skorpion początkowo trzyma swoje uczucia na wodzy. Jest nieufny i musi kogoś naprawdę dobrze poznać, zanim się przed nim otworzy. Kiedy już się zdecyduje na związek, jego uczucia są niczym potężna fala tsunami, zalewająca partnera. Nic się przed nią nie ochroni.

Co ciekawe, jednocześnie Skorpion posiada silnie rozwiniętą potrzebę prywatności. Niektóre sprawy chce zachować tylko dla siebie i nie dopuszcza w te okolice nawet ukochanej osoby. Jeśli więc chcesz, żeby się tobą zainteresował, nie naciskaj na zgłębianie tematów, które Skorpion uznaje za całkowicie prywatne.

Seks ze Skorpionem

Pytać o życie seksualne Skorpiona to jak prosić o streszczenie trylogii Sienkiewicza. Skorpion wyraża poprzez seks całą swoją osobowość. Apetyt na seks rośnie z każdym zbliżeniem. Skorpion mógłby się kochać praktycznie bez przerwy. Niestety biologia mu na to nie pozwala. Każdy organizm potrzebuje czasu na regenerację sił.

Mimo to Skorpion stara się uprawiać seks możliwie jak najczęściej. Oby trafił na godnego siebie partnera. W przeciwnym razie szybko pojawią się problemy. Skorpion potrzebuje kogoś, z kim będzie mógł dzielić seksualne pasje. Jest mu to potrzebne jak powietrze do oddychania.

W seksie dla Skorpiona najbardziej liczy się namiętność, a nie długość czy jakość stosunku. Chętnie więc będzie oddawał się długim rozkoszom, ale szybkie numerki również nie są mu obce. To naprawdę nie ma znaczenia, dopóki Skorpion może wraz z partnerem wyrażać wzajemną, gorącą miłość.

Zgodność z innymi znakami zodiaku

Niezwykła para: Rak, Koziorożec, Ryby
Interesujący związek: Byk, Panna, Skorpion
Przeciętnie, ale rokuje: Baran, Lew, Strzelec, Wodnik
Mało zrozumienia: Bliźnięta, Waga

Skorpion w rodzinie

Skorpion to znak skrajności. Nie istnieją dla niego takie pojęcia jak równowaga czy harmonia. Jest albo skrajnie dobry, albo skrajnie zły. W rodzinie może więc pełnić rolę zarówno czułego opiekuna, jak i zaborczego tyrana. Naprawdę nie da się wyczuć w początkowej fazie związku, którą drogą pójdzie Skorpion.

Jako rodzic Skorpion może się świetnie sprawdzić, ale równie dobrze może okazać się fatalny. Co prawda kocha swoje dzieci i stara się zapewnić im odpowiednie warunki do rozwoju, lecz czasami jego natura bierze górę. Nie znosi marudnych dzieci – wszystko powinno chodzić jak w zegarku. Jeśli jest inaczej, Skorpion staje się gderliwy i nieprzyjemny.

Często jest też egocentryczny. Myśli raczej o własnej wygodzie niż o dobru innych ludzi. W rodzinie może się to przejawiać niezwykle silnym instynktem rywalizacji. Skorpion pozostaje wówczas zamknięty we własnym świecie – pełnym nienawistnych uczuć, z którymi w żaden sposób nie może sobie poradzić.

Praca i kariera Skorpiona

Skorpion jest bardzo uczuciowym znakiem. Nic więc dziwnego, że karierę zawodową może zrobić tylko wtedy, gdy wykonywany zawód dostarczy mu satysfakcji emocjonalnej. Bez tego nie ma mowy, żeby odpowiednie się przyłożył. W dobrym otoczeniu będzie ciężko pracował, czym wprawi w zdumienie wszystkich, łącznie z samym sobą. Wystarczą jednak najmniejsze tarcia (np. pomiędzy współpracownikami lub przełożonymi i pracownikami), a Skorpion szybko wycofa się do swojej skorupy. Będzie wówczas dalej chodził do pracy, ale swoje obowiązki zacznie wykonywać powierzchownie. Jego koncentracja będzie się skupiała na tym, żeby unikać konfrontacji.

Trzeba również zaznaczyć, że Skorpion ma swoją dumę. Nie zadowoli go parzenie kawy dla prezesa. Co prawda, nie dąży do bycia szefem, ale nie chce też zostać firmowym popychadłem. Pragnie wykonywać pracę, która przyniesie nie tylko odpowiednie pieniądze, ale też osobistą satysfakcję.

Finanse Skorpiona

W kwestiach finansowych również nie można do końca określić postępowania Skorpiona. Jak zawsze jest on nieprzewidywalny i może reprezentować sobą każdą ze skrajności. Nie ma więc się co dziwić, jeśli będzie skąpy – nie wyciągnie pieniędzy, choćby od tego zależało jego życie. Równie dobrze Skorpion może być niezwykle hojną osobą i wydawać pieniądze, jakby to była ostatnia okazja do pofolgowania swoim zachciankom.

Niezależnie od zapatrywań na wydawanie pieniędzy, Skorpion jest jednak zawsze gotowy do zainwestowania w to, co uważa za ważne. Nie będzie więc miał problemu z zakupem pięknych mebli do swojego domu czy wybraniem się na egzotyczne wakacje.

Najodpowiedniejszy zawód

Zawody, w których trzeba rozwiązywać zagadki i zgłębiać wszelkiego rodzaju wiedzę, będą odpowiednie dla Skorpionów. Mogą więc odnosić sukcesy jako detektywi lub policjanci. Z powodzeniem będą też wykonywać pracę naukowca lub lekarza. Niektóre Skorpiony skłaniają się ku wiedzy tajemnej i mogą zająć się astrologią bądź jasnowidzeniem (mają zazwyczaj do tego talent).

Zdrowie Skorpiona

Skorpion jest niezniszczalny. No, może nie do końca, ale z pewnością takie sprawia wrażenie. To człowiek niezwykle krzepki i odporny na wszelkiego rodzaju dolegliwości oraz kontuzje. To prawdziwy twardziel, któremu niestraszny wysiłek. Trzeba jednak przyznać, że ma trudności ze zmotywowaniem się do regularnych ćwiczeń, a są one dla niego bardzo korzystne.

Słabym punktem Skorpiona jest układ rozrodczy, szczególnie organy płciowe. Mężczyzna powinien szczególnie uważać na swoje jądra. Istnieje ryzyko ich uszkodzenia lub zapadnięcia na trudną do zdiagnozowania chorobę, której efektem może być bezpłodność. U kobiety Skorpiona mogą natomiast pojawić się problemy podczas ciąży. Warto więc dmuchać na zimne i zwracać uwagę na wszystkie – nawet najmniejsze – nieprawidłowości.

Poza tym Skorpiona raczej nie trapią liczne dolegliwości. Trzeba jednak uważać. Dobry stan zdrowia może wywołać mylne przekonanie, że Skorpion jest nie do zdarcia. On sam będzie poświęcał się pracy bez wytchnienia, licząc na swoje siły. Może się niestety przeliczyć. Zbytni stres związany z natłokiem obowiązków i jego może zniszczyć. Nikt nie jest na tego typu dolegliwości w pełni odporny.

Odżywianie Skorpiona

Skorpion lubi potrawy z dzieciństwa, które przygotowywali jego rodzice. Chętnie więc do nich wraca i czasami nieco ulepsza. Sprawdzonych przepisów będzie strzegł jak oka w głowie. Nie tylko dlatego, że wyśmienicie smakują. Chodzi również o sentyment odczuwany podczas posiłku.

W przypadku Skorpiona jedzenie jest czynnością, która nie powinna być w żaden sposób sformalizowana. Wykwintne restauracje, przyjęcia czy wesela – każda okazja, przy której Skorpion będzie musiał wbić się w garnitur, będzie dla niego prawdziwą mordęgą. On po prostu lubi zjeść spokojnie, bez pompy i różnych towarzyskich ceregieli. Zdecydowanie bardziej atrakcyjna niż wystawne przyjęcie wydaje mu się kolacja w zaciszu domowego ogniska. O ile tylko będzie to możliwe, chętnie uniknie uroczystych spotkań.

Skorpion nie przywiązuje wielkiej wagi do jedzenia samego w sobie. Uważa je za źródło energii oraz zdrowia, ale ma zbyt dużo obowiązków, żeby spędzać zbyt wiele czasu w kuchni. Może się jednak zdarzyć, że Skorpion zapała miłością do gotowania i może z niej zrobić nawet karierę zawodową. Wówczas z kuchni nie wyjdzie, choćby go wołami próbowali wyciągnąć.

Aktywność fizyczna

Regularna aktywność fizyczna jest dla Skorpionów gwarantem zachowania równowagi psychicznej i emocjonalnej. Mają naturę wojownika, więc chętnie uprawiają wszelkiego typu sporty walki. Posiadają wiele energii, lubią więc się porządnie zmęczyć. Pozbywają się wówczas napięcia i uspokajają się.

Skorpion - tradycyjne powiązania

Kolejność w zodiaku: ósmy
Żywioł: woda
Jakość: stała
Szczęśliwe kolory: czarny, purpurowy
Kraje: Norwegia, Maroko, Tybet
Szczęśliwe kamienie: opal, turkus, topaz
Planeta rządząca: Mars, Pluton
Szczęśliwe rośliny: wilcza jagoda, amarylis, brzoza

Sławni ludzie urodzeni pod znakiem Skorpiona

Grace Patricia Kelly (ur. 12 listopada 1929) – amerykańska aktorka, zdobywczyni Oscara za rolę w filmie „Dziewczyna z prowincji”, od 18 kwietnia 1956 do 14 września 1982 księżna Monako jako żona księcia Rainiera III.

Fiodor Michajłowicz Dostojewski (ur. 30 października lub 11 listopada 1821) – rosyjski pisarz i myśliciel.

Pablo Ruiz Picasso, właśc. Pablo Diego José Francisco de Paula Juan Nepomuceno María de los Remedios Cipriano de la Santísima Trinidad Ruiz y Picasso (ur. 25 października 1881) – hiszpański malarz, rzeźbiarz, grafik i ceramik, uznawany za jednego z najwybitniejszych artystów XX wieku.

Maria Antonina Habsburg, właśc. Maria Antonia Josefa Johanna von Österreich (ur. 2 listopada 1755) – arcyksiężniczka austriacka, Królowa Francji.

Maria Skłodowska-Curie (ur. 7 listopada 1867) – fizyk, chemik, dwukrotna laureatka Nagrody Nobla.

Indira Priyadarshini Gandhi (ur. 19 listopada 1917) – indyjska polityk, premier Indii w latach 1966-1977 oraz 1980-1984.

William Henry Gates III (ur. 28 października 1955) – amerykański przedsiębiorca, filantrop oraz współzałożyciel, główny architekt oprogramowania i były prezes zarządu korporacji Microsoft.

Leonardo DiCaprio (ur. 11 listopada 1974) – amerykański aktor.

Diego Armando Maradona (ur. 30 października 1960) – argentyński piłkarz i trener piłkarski.

Ignacy Jan Paderewski (ur. 6 listopada lub 18 listopada 1860) – polski pianista, kompozytor, działacz niepodległościowy i polityk.

David Guetta (ur. 7 listopada 1967) – francuski DJ i producent muzyczny, którego twórczość przeważa w dance i bigroom house, a dawniej house.

Demi Moore, właściwie Demetria Gene Guynes (ur. 11 listopada 1962) – amerykańska aktorka, producentka i reżyserka filmowa i telewizyjna, była modelka.

Janusz Korwin-Mikke (ur. 27 października 1942) – polski publicysta i polityk.

Stanisław Andrzej Michalkiewicz (ur. 8 listopada 1947) – polski prawnik, nauczyciel akademicki, eseista, publicysta, polityk i autor książek o tematyce społeczno-politycznej.

Julia Fiona Roberts (ur. 28 października 1967) – amerykańska aktorka, laureatka Oscara za rolę w filmie Erin Brockovich.

Owen Cunningham Wilson (ur. 18 listopada 1968) – amerykański aktor, scenarzysta i producent filmowy.

Francis Bacon (ur. 28 października 1909) – brytyjski malarz urodzony w Irlandii, samouk.

Leszek Kołakowski (ur. 23 października 1927) – filozof zajmujący się głównie historią filozofii, historią idei oraz filozofią religii, eseista, publicysta i prozaik.

Jodie Foster, właśc. Alicia Christian Foster (ur. 19 listopada 1962) – amerykańska aktorka, reżyserka i producentka filmowa, zdobywczyni dwóch Oscarów i wielu nominacji do nagród aktorskich.

Eve, właśc. Eve Jihan Jeffers (ur. 10 listopada 1978) – amerykańska raperka.


Kategorie: Astrologia


Pomóż innym znaleźć ten artykuł. Podziel się:Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: horoskop skorpion, horoskop dla skorpiona, skorpion horoskop opisowy, znak zodiaku skorpion, skorpion zodiak, znak zodiaku skorpion charakterystyka, znak zodiaku skorpion kamień, skorpion znak zodiaku wikipedia.