Encyklopedia Ezoteryczna

Poznaj największe sekrety wszechświata

Horoskop Bliźnięta – znak zodiaku

Horoskop Bliźnięta

Horoskop Bliźnięta: 21 maja – 20 czerwca

Osoby urodzone pod tym znakiem zodiaku to ludzie energiczni i pełni werwy. Potrafią robić kilka rzeczy jednocześnie i w dodatku wychodzi im to całkiem nieźle. W życiu potrzebują różnorodności i ciągle nowych wrażeń. W przeciwnym razie nudzą się, a to budzi ich niepokój. Każdego dnia Bliźnięta starają się więc dbać o to, by mieć wiele interesujących zajęć – wszystkie różniące się od siebie jak dzień i noc. Jeśli, nie daj Boże, ich obowiązki będą rutynowe, szybko się zniechęcą.

Niezależność jest cechą ludzi urodzonych pod znakiem Bliźniąt. Nie cierpią być ograniczani lub w jakiś sposób zniewalani. Jeśli tylko poczują, że ktoś próbuje zamknąć ich w ciasnych ramach zakazów i obowiązków, wyślizgną się niczym węgorz. Bliźnięta nie pozwolą, żeby ktoś dyktował im warunki. Same decydują, w jaki sposób prowadzić swoje życie i wszelkie projekty, jakich się podejmą.

Bliźnięta są bardzo towarzyskimi ludźmi. Są szczęśliwe, jeśli przez ich dom lub miejsce pracy przewijają się tłumy ludzi. Starają się każdego choć odrobinę poznać, a dzięki temu wcale nie czują się samotne. Źle znoszą ciszę i alienację, dlatego lgną do wszystkich ludzi ze swojego otoczenia.

Horoskop Bliźnięta

Ciekawość świata sprawia, że Bliźnięta zawsze chcą wiedzieć, co się dzieje wokół nich. Chcą przy tym być zaangażowanymi uczestnikami zdarzeń, a nie biernymi widzami. Nie chcą pozostać na uboczu.

Wiele Bliźniąt ma opinię podrywacza. Czy jest to uzasadnione? Nie do końca. Osoby urodzone pod tym znakiem rzeczywiście chętnie z każdym rozmawiają, również z płcią przeciwną. Chętnie słuchają, lecz jeszcze skwapliwiej opowiadają o sobie. To może sprawiać wrażenie, że próbują podrywać rozmówcę. Wynika to jednak ze zwykłej ciekawości, a nie chęci zaciągnięcia kogoś do łóżka. Jak widać, okazywanie zainteresowania przysparza Bliźniętom czasami więcej problemów niż korzyści.

Bliźnięta są osobami inteligentnymi, a przy tym sprytnie dostosowują się do wszystkich sytuacji i ludzi, z którymi obcują. Niestety nie potrafią zajrzeć w ludzką naturę i zrozumieć motywów postępowania innych osób. Zazwyczaj oceniają wszystkich zbyt powierzchownie, koncentrując się raczej na własnym odbiorze danej osoby niż jej rzeczywistych przymiotach. Jeśli Bliźnięta poczują się urażone lub oszukane, będą uważały się za ofiarę złego człowieka. I nikt nie przekona ich, że to tylko wyobraźnia.

Zalety Bliźniąt

Ciekawskie, energiczne, dowcipne, pomysłowe, umieją przystosować się do różnych warunków i osób.

Wady Bliźniąt

Zachłanne, chytre, powierzchowne, niezdecydowane, impulsywne, nerwowe.

Horoskop Bliźnięta: miłość

Bliźnięta mają problem ze znalezieniem pokrewnej duszy. Źródłem problemów jest zazwyczaj dzieciństwo, kiedy to czuły się wyobcowane pośród członków rodziny. Odczuwały samotność, przez co oddalały się od ludzi bardziej, niż wymagała tego sytuacja. Część wydarzeń została w pamięci Bliźniąt wyolbrzymiona, przez co często wątpią w swoje romantyczne możliwości.

Dlatego też znalezienie drugiej połówki staje się dla Bliźniąt kwestią najwyższej wagi. Można nawet powiedzieć, że jest to sprawa życia i śmierci. Niestety w efekcie Bliźnięta mogą się rzucić w ramiona nieodpowiedniej osoby. A nawet wielu osób. Liczne przygody miłosne będą bowiem sprawiały, że Bliźnięta przez chwilę poczują się bezpieczne. Za każdym razem jednak będzie działo się coś, co je wystraszy i skłoni do ucieczki.

Pragnienie więzi emocjonalnej – najważniejsza potrzeba Bliźniąt – skutkuje często prawdziwym talentem do romansowania. Nie za dobrze radzą sobie one z własnymi uczuciami, dlatego szukają miłości w sercach innych ludzi. Nie jest łatwo ją znaleźć, toteż Bliźnięta często "zaliczają" sporo partnerów, zanim znajdą tą jedyną, właściwą osobę.

Jak zainteresować sobą Bliźnięta?

Bliźnięta mają dwie główne potrzeby. Jeśli zostaną one zaspokojone, wówczas łatwo można zdobyć ich serce. Pierwszą potrzebą jest wykazanie żywego zainteresowania ich osobą. Jeśli chcesz sprawić, by się w tobie zakochały, praw komplementy i zachwycaj się ich pomysłami.

Druga sprawa to wspólne zainteresowania. Bliźnięta mają wiele pasji i pragną je dzielić z ukochaną osobą. Tym bardziej, że poświęcają im większość swojego czasu. Jeśli więc jesteś osobą inteligentną i pomożesz Bliźniętom w rozwijaniu ich zainteresowań, z pewnością możesz liczyć na zdobycie ich serca.

Seks z Bliźniętami

Bliźnięta potrafią myśleć o kilku rzeczach na raz, przy czym mnogość projektów sprawia, że o seksie myślą raczej rzadko w ciągu dnia. Kiedy jednak emocje związane z karierą i licznymi pasjami opadną, Bliźnięta są gotowe na każdą seksualną propozycję. Co prawda lubią grę wstępną, ale zadowoli je również szybki numerek. Tym bardziej, że często nie mają czasu na dłuższe cieszenia się z dobrodziejstw seksu.

Bliźnięta lubią eksperymentować. Propozycji seksu w nietypowym miejscu nigdy nie odmówią. Nawet nieco niebezpieczne pomysły mogą wydać im się podniecające, toteż należy uważać, jakie propozycje składa się Bliźniętom. One naprawdę mogą się zgodzić.

Osoby urodzone pod znakiem Bliźniąt nie mają ulubionej pory czy miejsca na uprawianie seksu. Chętnie będą go uprawiać wszędzie, o dowolnej godzinie. Pod warunkiem, że nie będą akurat zajęte jakimś ważnym projektem. Pracę czasami stawiają na pierwszym miejscu, więc mogą w dość obcesowy sposób odrzucić partnera.

Zgodność z innymi znakami zodiaku

Niezwykła para: Waga

Interesujący związek: Baran, Bliźnięta, Lew, Panna, Strzelec, Wodnik

Przeciętnie, ale rokuje: Rak

Mało zrozumienia: Byk, Skorpion, Koziorożec, Ryby

Bliźnięta w rodzinie

Jako rodzice Bliźnięta zachowują luzacki styl. Dobrze sobie radzą z wychowaniem dzieci, ale zbyt wiele czasu poświęcają pracy zawodowej. To negatywnie odbija się na relacjach rodzinnych. Bliźnięta swoich dzieci prawie nie widują, choć bardzo lubią spędzać z nimi czas. Niestety mnogość obowiązków sprawia, że nie mogą sobie na to pozwolić.

Trzeba jednak przyznać, że Bliźnięta stawiają swoim dzieciom oraz partnerom życiowym wysokie wymagania. Uważają, że każdy – dziecko czy dorosły – powinien się rozwijać i ciągle dokształcać. Zachęcają więc członków rodziny do rozwijania pasji i podejmowania kolejnych kursów i warsztatów.

Praca i kariera Bliźniąt

Bliźnięta najlepiej czują się na stanowiskach samodzielnych lub kierowniczych. To dlatego, że nie lubią słuchać niczyich rozkazów. Same wolą je wydawać. Nawet jeśli nie zawsze wiedzą, jak kierować innymi ludźmi. Na szczęście są bardzo inteligentne i potrafią radzić sobie z wieloma zadaniami jednocześnie. To sprawia, że nadają się na kierownicze stanowisko – przynajmniej dopóki nie przyjdzie im zarządzać personelem.

Osoby urodzone pod znakiem Bliźniąt zazwyczaj wybierają zawód, który pozwoli im być w ciągłym ruchu. Nie cierpią monotonii i powtarzalnych zadań. Nie zniosłyby pracy w fabryce, przy taśmie produkcyjnej. O wiele lepiej sprawdzają się w kontaktach z ludźmi. Bliźniętom dobrze powodzi się we wszelkich zawodach związanych z bezpośrednią obsługą klienta, sprzedażą lub podróżami.

Bliźnięta sprawiają wrażenie osoby, która potrafi stawić czoła każdemu wyzwaniu. W rzeczywistości jednak są to ludzie bardzo wrażliwi. Ich nerwy czasami są napięte jak postronki, choć nie dają tego po sobie poznać. Mogą wpędzić się w chorobę, jeśli nie przyznają się sami przed sobą do problemów zdrowotnych. A że bardziej koncentrują się na pracy zawodowej, czasami udają się do lekarza zbyt późno.

Finanse Bliźniąt

Osoby urodzone pod znakiem Bliźniąt zawsze martwią się o pieniądze. Nie ma znaczenia, czy są bogate, czy biedne. Ciągle towarzyszy im wrażenie, że ich majątek może stopnieć w mgnieniu oka. Przez swoją, nieco wymuszoną, zapobiegawczość mogą narazić się na rzeczywistą utratę części zasobów finansowych. W trosce o zabezpieczenie przyszłości są bowiem skore do ryzykownych inwestycji, które zamiast przynieść dochód, zaowocują stratami.

Z powodu swoich obaw Bliźnięta niezwykle poważnie podchodzą do spraw finansowych. Starają się inwestować w nieruchomości czy złoto, będące w ich mniemaniu najlepszą lokatą. Wiedzą, że jeśli pojawią się problemy, zawsze będą mogły skorzystać z zamrożonych aktywów i wyjść na prostą.

Troski finansowe na szczęście nie robią z Bliźniąt skąpców. Nie mają oporów z wydawaniem pieniędzy na swoich bliskich. Wręcz przeciwnie, chętnie sprawiają im drogie prezenty i starają się spełnić wszystkie ich zachcianki. W tym miejscu należy zaznaczyć, że Bliźnięta mogą paść ofiarą zachłanności swoich krewnych. To duże niebezpieczeństwo. Ludzie często wykorzystują naiwność innych. Kiedy widzą, że ktoś lekką ręką wydaje na nich pieniądze, zaczynają żądać coraz więcej.

Na co najczęściej Bliźnięta wydają pieniądze? Na różnego rodzaju gadżety oraz dobre ubrania. Lubią być na czasie i gonią za modą. Jest to jeden z ich sposobów na przyciąganie do siebie ludzi – nowoczesny styl i maniery czynią swoją kartą przetargową.

Najodpowiedniejszy zawód

Dla Bliźniąt najodpowiedniejsze będą wszelkie zawody, które wymagają kontaktu z ludźmi. Najlepiej z dużą ilością ludzi. Sprawdzą się więc doskonale w mediach (np. będąc dziennikarzem), ale także w pracy handlowej (np. przedstawiciel handlowy, akwizytor). Ciekawość świata sprawia, że Bliźnięta dobrze czują się również w zawodach związanych z podróżami.

Zdrowie Bliźniąt

Ogólnie rzecz biorąc, Bliźnięta są w miarę zdrowymi ludźmi. Często mają jednak problemy związane ze stresem. Są to osoby dość nerwowe, nic więc dziwnego, że ich układ nerwowy czasami jest w strzępach. Do tego dochodzi jeszcze stosowanie popularnych używek, mających (teoretycznie) ukoić zdenerwowanie. Mowa tutaj np. o papierosach. Wiele Bliźniąt nie potrafi się obejść bez tytoniu. Na szczęście palenie papierosów jest coraz mniej popularne. Bliźnięta mają szansę na to, że nigdy nie zetkną się z tym nałogiem.

Bliźnięta chorują częściej w dzieciństwie niż w dorosłym życiu. Ich podejście do choroby jest jednoznaczne: nie cierpią tego, ponieważ tracą swój cenny czas. To ludzie pozostający w ciągłym ruchu, wciąż mający coś do zrobienia. Choroba nie leży w ich interesie.

Odżywianie Bliźniąt

Najsłabszym punktem Bliźniąt w odżywianiu jest alkohol i papierosy. Niestety ciągnie je do tego typu używek, ponieważ mają one właściwości kojące nerwy. A tego Bliźnięta bardzo potrzebują.

Do ulubionych potraw Bliźniąt można zaliczyć większość tego, co lekkostrawne. Przede wszystkim jednak uwielbiają makarony oraz owoce morza. Kiedy bliźnięta widzą spaghetti, z pewnością nie przejdą obok niego obojętnie.

Bliźnięta nie przepadają za gotowaniem. Wolą wyskoczyć na miasto i wypróbować nową restaurację, niż ślęczeć pół dnia nad garami. Rzadko też Bliźnięta bywają smakoszami. O wiele chętniej skosztują jakiegoś wykwintnego trunku lub filiżanki dobrej kawy.

Aktywność fizyczna

Bliźnięta są z natury dość nerwowe, dlatego też powinny poświęcić nieco swojego cennego czasu regularnemu uprawianiu sportu. Mają przy tym dwa wyjścia: sporty grupowe, dzięki którym zawsze będą czuły się częścią czegoś większego lub ćwiczenia związane z wyciszeniem, takie jak joga i medytacja, które pozwolą załagodzić stres, a przy tym poprawić ogólną kondycję organizmu. Koniecznie jednak powinny być uprawiane w towarzystwie innych osób.

Bliźnięta - tradycyjne powiązania

Kolejność w zodiaku: trzeci
Żywioł: powietrze
Jakość: zmienna
Szczęśliwe kolory: żółty, czarny
Kraje: Belgia, Armenia, Sardynia
Szczęśliwe kamienie: agat, topaz
Planeta rządząca: Merkury
Szczęśliwe rośliny: konwalie, kminek, drzewa orzechowe

Sławni ludzie urodzeni pod znakiem Bliźniąt

Donatien Alphonse François de Sade (ur. 2 czerwca 1740) – francuski pisarz, markiz. Od jego nazwiska pochodzi nazwa sadyzmu (jednego z zaburzeń preferencji seksualnych).

Morgan Freeman (ur. 1 czerwca 1937) – amerykański aktor, narrator i reżyser filmowy, laureat Nagrody Akademii Filmowej oraz Złotego Globu.

Johnny Depp, właśc. John Christopher Depp II (ur. 9 czerwca 1963) – amerykański aktor filmowy, reżyser i muzyk znany z przedstawiania ekscentrycznych wcieleń.

Clint Eastwood, Jr (ur. 31 maja 1930) – amerykański aktor, reżyser, producent i kompozytor filmowy.

Tupac Shakur, znany również jako 2Pac (ur. 16 czerwca 1971) – amerykański raper, poeta, aktor i aktywista społeczny.

Aleksander Puszkin (ur. 6 czerwca 1799) – jeden z największych rosyjskich pisarzy i przedstawicieli romantyzmu rosyjskiego.

Marilyn Monroe, właściwie Norma Jeane Mortenson (ur. 1 czerwca 1926) – amerykańska modelka i aktorka filmowa, gwiazda filmowa, legenda światowego kina lat 50. i 60. XX wieku.

Ice Cube, właściwie O’Shea Jackson (ur. 15 czerwca 1969) – amerykański raper, producent muzyczny, aktor, reżyser i scenarzysta.

B-Real, właściwie Louis Freese (ur. 2 czerwca 1970) – raper pochodzenia meksykańskiego i afro-kubańskiego. Jest liderem zespołu Cypress Hill.

Angelina Jolie, właśc. Angelina Jolie Voight (ur. 4 czerwca 1975) – amerykańska aktorka, ambasador dobrej woli UNHCR oraz członkini Rady Stosunków Międzynarodowych.

Szymon Majewski (ur. 1 czerwca 1967) – polski dziennikarz, showman, prezenter radiowy i telewizyjny, satyryk i aktor.

Hugh Laurie (ur. 11 czerwca 1959) – brytyjski aktor, scenarzysta filmowy, pisarz i muzyk. Najbardziej znany ze swojej roli Doktora House’a.

Cezary Andrzej Pazura (ur. 13 czerwca 1962) – polski aktor filmowy, kabaretowy i telewizyjny, komik, piosenkarz, reżyser.

Natalie Portman, właśc. Natalie Hershlag (ur. 9 czerwca 1981) – amerykańska aktorka, laureatka Oscara za pierwszoplanową rolę w filmie "Czarny łabędź".

Helena Bonham Carter (ur. 26 maja 1966) − aktorka brytyjska.

James Clerk Maxwell (ur. 13 czerwca 1831) – szkocki fizyk i matematyk. Autor wielu wybitnych prac z zakresu elektrodynamiki, kinetycznej teorii gazów, optyki i teorii barw.

Blaise Pascal (ur. 19 czerwca 1623) – francuski matematyk, fizyk i filozof religii.

Mr. T, właściwie Laurence Tureaud (ur. 21 maja 1952) – amerykański aktor i zawodowy zapaśnik.

Bartosz Żukowski (ur. 9 czerwca 1975) – polski aktor.

Kylie Ann Minogue (ur. 28 maja 1968) – australijska wokalistka, autorka tekstów piosenek i aktorka.

Lenny Kravitz, właściwie Leonard Albert Kravitz (ur. 26 maja 1964) – amerykański muzyk łączący w swojej twórczości rock, pop i funk; wokalista, gitarzysta, basista, perkusista, autor tekstów i kompozytor, producent.

Paul Kalkbrenner (ur. 11 czerwca 1977) – niemiecki muzyk na scenie elektronicznej oraz aktor.

Jamel Debbouze (ur. 18 czerwca 1975) – francuski komik, aktor, scenarzysta i producent filmowy pochodzenia marokańskiego.

Raoul Dufy (ur. 3 czerwca 1877) – francuski malarz i grafik zaliczany do fowistów.

Marguerite Yourcenar, właśc. Marguerite de Crayencour (ur. 8 czerwca 1903) – francuska pisarka.

Isadora Duncan, właściwie Angela Isadora Duncan (ur. 26 maja 1877 lub 27 maja 1878) – tancerka amerykańska.

John Fitzgerald Kennedy (ur. 29 maja 1917) – 35. prezydent Stanów Zjednoczonych, zginął w zamachu.

Robert Alexander Schumann (ur. 8 czerwca 1810) – niemiecki kompozytor i pianista okresu romantyzmu, krytyk muzyczny. Jako jeden z pierwszych odkrył talent Fryderyka Chopina i Johannesa Brahmsa.

Królowa Wiktoria, właśc. Aleksandryna Wiktoria (ur. 24 maja 1819) – królowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii (rządziła przez 63 lata).

Annelies Marie "Anne" Frank (ur. 12 czerwca 1929) – żydowska dziewczyna, autorka dziennika, zmarła w obozie koncentracyjnym po ponad dwóch latach ukrywania się w Amsterdamie.

Lech Aleksander Kaczyński (ur. 18 czerwca 1949) – polski polityk i prawnik, prezydent Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2005–2010.

Eugène Henri Paul Gauguin (ur. 7 czerwca 1848) – malarz francuski.


Kategorie: Astrologia


Pomóż innym znaleźć ten artykuł. Podziel się:Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: horoskop bliźnięta, horoskop dla bliźniąt, bliźnięta horoskop opisowy, znak zodiaku bliźnięta, bliźnięta zodiak, znak zodiaku bliźnięta charakterystyka, znak zodiaku bliźnięta kamień, bliźnięta znak zodiaku wikipedia.