Encyklopedia Ezoteryczna

Poznaj największe sekrety wszechświata

Horoskop Waga – znak zodiaku

Horoskop Waga

Horoskop Waga: 23 września – 22 października

Osoby urodzone pod tym znakiem zodiaku są domatorami i bardzo lubią estetycznie urządzone wnętrza. Doskonale radzą sobie z prowadzeniem gospodarstwa domowego, dbając o członków rodziny. Mieszka się z nimi przyjemnie i wygodnie. Wagi nie powodują skrępowania swoich partnerów życiowych, pozwalając im na rozwijanie pasji oraz realizację marzeń. Planetarnym patronem Wag jest Wenus, która uosabia łagodność i miłość. Takie też są Wagi we współżyciu.

Wagi nie lubią rozwiązywać problemów. Omijają je szerokim łukiem. Nie za bardzo wychodzi im stawianie czoła przeciwnościom losu, toteż potrzebują kogoś, kto za nie podejmie się życiowych wyzwań. Wagi wolą za to funkcjonować na przysłowiowym luzie, nie zamartwiając się zanadto.

Wagi są inteligentne i uwielbiają długie dyskusje na przeróżne tematy. Są bardzo towarzyskie, więc śmiało można z nimi spędzić cały dzień na niczym nieskrępowanych rozmowach – pół żartem, pół serio, ale zawsze z domieszką poważnych dysput o życiu, wszechświecie itp. Szczególnie poruszają je słowne utarczki i bezpardonowa wymiana zdań. Nie boją się wyrażać opinii i tego samego oczekują po swoich rozmówcach. Wagi czują się wielce zainspirowane rozmową z człowiekiem o jasno sprecyzowanych poglądach, umiejącym poprzeć je dobrymi argumentami.

Horoskop Waga

Waga jest symbolem równowagi i sprawiedliwości. Do tego też dążą ludzie urodzeni pod tym znakiem. Mają umiejętność dopasowywania się do sytuacji oraz ludzi, z którymi przebywają. W konfliktach pozostają zazwyczaj neutralne i próbują wysłuchać wersji każdej ze stron. Potrafią bezstronnie ocenić wagę argumentów i podjąć słuszną decyzję. Nawet same będąc zaangażowane w spór, mogą bez większego problemu dostrzec, kiedy ich przeciwnik ma rację. Dążą przy tym do zażegnania konfliktu w sposób jak najbardziej pokojowy.

Osoby urodzone pod znakiem Wagi mają skłonności do luksusu. Lubią prowadzić wygodne życie i nie szczędzą środków (także finansowych), by osiągnąć pewien określony poziom egzystencji. Znają się również doskonale na sztuce (posiadają duże wyczucie piękna), toteż często otaczają się dziełami utalentowanych artystów. Same również często są zdolnymi twórcami.

Osoby urodzone pod znakiem Wagi mają skłonności do romansowania, powinny zatem uważać na swoje uczucia. Przyciągają płeć przeciwną. Nawet jeśli nie są wyjątkowo piękne, mają w sobie to coś, co zainteresuje większość ludzi. Z łatwością mogą oczarować każdego i zazwyczaj mają wokół siebie wianuszek wielbicieli. Naprawdę mają w czym wybierać. Niestety nie jest to tak pozytywne, jak mogłoby się wydawać. Wagi łatwo się zakochują i czasami zdarza im się wywoływać skandale obyczajowe – kiedy lokują uczucia w nieodpowiedniej osobie (np. będącej po ślubie z kimś innym). Powinny pamiętać, że niektóre osoby są dla nich niedostępne i tak powinno pozostać.

Zalety Wagi

Taktowna, sprawiedliwa, pokojowo nastawiona, romantyczna, pełna wdzięku, gościnna, dyplomatyczna.

Wady Wagi

Leniwa (choć nie zawsze), miewa zmienne nastroje, uległa, czasami jest bardzo niezdecydowana, próżna, egoistyczna, rozgadana.

Horoskop Waga: miłość

Waga jest człowiekiem romantycznym i z natury bardzo uroczym. Uwielbia być zakochana i czasami rozpoczyna romansować tylko po to, by poczuć szybsze bicie serca. Związek niekoniecznie musi prowadzić do małżeństwa i stabilizacji. Waga o wiele bardziej ceni sobie ekscytujące przeżycia. Pragnie doświadczać silnych emocji, co czyni ją nieskorą do szybkiego ożenku.

Waga jest znakiem pełnym sprzeczności. Nie inaczej jest w sferze miłości. Z jednej strony pragnie bliskości, ale z drugiej strony pociąga ją niezależność. Tak naprawdę wystarczy jej grupa sprawdzonych przyjaciół. Życie singla nie będzie dla niej ciężarem, ale trzeba przyznać, że będzie wówczas wikłać się w jeden związek za drugim. Zazwyczaj będą to przelotne romanse. Za każdym razem jednak Waga będzie zastanawiała się, czy może trafiła na tę właściwą osobę.

Miłosne poszukiwania Wagi koncentrują się wokół osiągnięcia równowagi we wszystkich aspektach znajomości. Nie chodzi jej tylko o miłość, ale też o partnerstwo w zainteresowaniach czy zarabianiu pieniędzy. Wymagania Wagi są więc spore i bardzo trudno im sprostać. Jest ona przy tym bardzo silną osobowością. Musi uważać, żeby nie stłamsić swojego partnera i nie męczyć go błahostkami.

Jak zainteresować sobą Wagę?

Waga nie jest do końca bezinteresowna podczas poszukiwania partnerów. Tak naprawdę pragnie bowiem, żeby druga osoba ubarwiła jej życie. Waga szuka wrażeń, a nie stałego związku. Każda znajomość jest więc próbą doświadczenia czegoś niezwykłego. Jeśli ktoś będzie Wadze dostarczał wystarczająco dużo pasjonujących bodźców, może "załapać się" na stały związek. W innym przypadku będzie tylko epizodem w życiu Wagi.

Waga flirtuje ze wszystkimi dookoła, by znaleźć przysłowiowe rodzynki w cieście. Jeśli chcesz przyciągnąć jej uwagę, po prostu musisz być nietuzinkową osobą. Nudziarze i przeciętniaki nie mają u Wagi najmniejszych szans. Drugi raz na nich nie spojrzy. Z kolei osoby o nieprzeciętnych charakterach szybko zdobędą jej zainteresowanie. Nie jest to niestety dobra wiadomość dla wielu ludzi, ponieważ bycia osobą niezwykłą nie można się od tak nauczyć. To trzeba mieć we krwi.

Seks z Wagą

Waga bardzo lubi seks. Nic w tym dziwnego, skoro jest to niezwykle fascynująca aktywność. Seks stanowi społeczne tabu i chociażby z tego powodu będzie zawsze Wagę interesować. Tu nawet nie chodzi o samą przyjemność, ale o niezwykłość przeżyć, jakie seks zapewnia. Dlatego też Waga chętnie kochałaby się codziennie, co najmniej przez dwie godziny. W ten sposób zapewniłaby sobie wystarczającą dawkę emocji. Niestety, zwykle nie da się uprawiać seksu tak często. Codzienne obowiązki skutecznie utrudniają pożycie, szczególnie kiedy pojawią się dzieci.

Dla osób znających osobowość Wagi nie ulega wątpliwości, że seks z nią należy do najbardziej niezwykłych, jakie można sobie wyobrazić. Waga lubi eksperymentować i ma naprawdę niezłą wyobraźnię. W jej ramionach nie sposób się nudzić.

Zgodność z innymi znakami zodiaku

Niezwykła para: Baran, Bliźnięta, Strzelec, Wodnik
Interesujący związek: Lew, Waga
Przeciętnie, ale rokuje: Byk, Panna, Ryby
Mało zrozumienia: Rak, Skorpion, Koziorożec

Waga w rodzinie

Z natury miła i sympatyczna, Waga zawsze ma dobre intencje. Pragnie, żeby wszyscy członkowie jej rodziny byli szczęśliwi. Stara się więc zapewnić im jak najwięcej komfortu i bezpieczeństwa. Nie próbuje wykręcać się od dbałości o rodzinne finanse. Ograniczy nawet swoje zamiłowanie do luksusu, jeśli tego będzie wymagać sytuacja.

Jako rodzic ma pewną irytującą wadę. Otóż próbuje czasami unikać co bardziej nieprzyjemnych obowiązków, związanych z zajmowaniem się domem. Waga ma przecież tyle ciekawych zajęć, że nie starcza jej już czasu na sprzątanie czy pranie. Dzieci mogą w ten sposób ucierpieć lub mieć więcej domowych obowiązków niż rówieśnicy.

Z drugiej strony, Waga nawiązuje zazwyczaj autentyczną więź ze swoimi latoroślami. Mało który rodzic potrafi być tak dobrym przyjacielem dzieci jak Waga. Problem w tym, że jest ona zbyt miękka. Szybko ulega namowom i często jest niekonsekwentna. W efekcie dzieci nie mają przed nią żadnego respektu. Jeśli zobaczysz na ulicy matkę, której dziecko "wchodzi na głowę", istnieje duże prawdopodobieństwo, że ta kobieta jest właśnie spod znaku Wagi.

Praca i kariera Wagi

Waga jest wręcz stworzona do każdego zawodu, który wymaga kontaktu z innymi ludźmi. Jest niezwykle towarzyska i łatwo nawiązuje znajomości. Cechuje ją przy tym zamiłowanie do kierowania ludźmi. Robi to jednak nie w sposób otwarty, lecz subtelnie zawoalowany. Nie narzuca swojej woli. Zamiast tego umiejętnie kieruje rozmową, żeby osiągnąć swój cel. Osoba, która wpadła w "szpony" Wagi, nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że została zmanipulowana.

Waga posiada też rzadką umiejętność łączenia ludzi. Świetnie wychodzi jej pośredniczenie pomiędzy kontrahentami lub skłóconymi współpracownikami. Doskonale prowadzi rozmowy, by realizować otrzymane zadania. Nigdy też nie robi tego w sposób nachalny. Jest taktowna i okazuje szacunek potrzebom innych ludzi. Przynajmniej takie stara się sprawiać wrażenie.

W pracy z klientami Waga daje się poznać jako troskliwy sprzedawca, który zawsze staje po właściwej stronie. Nie próbuje oszukiwać klientów czy też wprowadzać ich w błąd tylko po to, by udało się sprzedać kolejny produkt. W razie jakichkolwiek problemów stara się znaleźć polubowne rozwiązanie. Jeśli widzi, że klient został skrzywdzony (na przykład otrzymał wadliwy produkt), zawsze przyjmie reklamację. Dzięki swojemu podejściu Waga jest bardzo ceniona przez wszystkie osoby związane z jej pracą.

Finanse Wagi

Waga to w kwestii finansów chyba najbardziej odpowiedzialna osoba ze wszystkich znaków zodiaku. Wiele można o niej powiedzieć, ale z pewnością nie pozwoli sobie na finansową niestabilność. Jakikolwiek zawód wybierze, jednego można być pewnym – przyniesie jej odpowiednio duże pieniądze.
Waga nie angażuje się w inwestycje, które nie są pewne. Nie lubi ryzykować swoich pieniędzy. Nawet jeśli ktoś obiecuje jej ogromne zyski. Waga nie jest zachłanna, więc wybierze bardziej pewne źródło przychodów. Lubi rzeczy z najwyższej półki, więc nie zaryzykuje utraty majątku tylko po to, by móc zwiększyć stan swojego posiadania. Woli mieć mniej, ale pewniej i lepiej.

Osoba urodzona pod znakiem Wagi z pewnością będzie dążyć do tego, by posiadać majątek wystarczający do zaspokajania kosztownych nawyków. Może poszukać bogatego partnera, co nie powinno przyjść jej z trudem. Równie dobrze może też ciężko pracować na swój sukces. Nie boi się pracy i oszczędzania, więc sposób zdobycia dużego majątku to w przypadku Wagi sprawa otwarta.

Najodpowiedniejszy zawód

Wagi lubią przebywać z ludźmi, są wyjątkowo towarzyskie. Będą więc odpowiadać im zawody takie jak psycholog, prawnik czy artysta (np. kompozytor).

Zdrowie Wagi

Waga może cieszyć się względnie dobrym zdrowiem, pod warunkiem że nie będzie popadać w skrajności. Równowaga jest w jej przypadku kluczem do sukcesu. Powinna ograniczać luksusowe życie. Przepych często wiąże się bowiem z niezdrowym jedzeniem, alkoholem i innymi rozrywkami, które nie wpływają korzystnie na stan organizmu. W dodatku Waga lubi emocje – robi więc rzeczy ryzykowne i może narazić się na kontuzję.

Nocne eskapady nie służą nikomu. W umiarkowanej ilości można je przeżyć, ale Waga nie zna umiaru. Wiele nocy spędza w klubach i na przyjęciach. Z wiekiem organizm może zastrajkować. Warto więc zawczasu nauczyć się kontrolowania swoich popędów. Jeśli Waga za młodu przyzwyczai się do zaspokajania wszystkich zachcianek, w późniejszym wieku mogą ją czekać naprawdę ciężkie chwile.

Osoba urodzona pod znakiem Wagi ma często słabą wątrobę i nerki. Powinna unikać alkoholu – szkodzi jej. Nawet jeśli teraz tego nie dostrzega, na starość wszystko wyjdzie. Oba te organy pracują u Wagi z mniejszą wydajnością. Nie warto więc dodatkowo ich obciążać.

Odżywianie Wagi

Ogólnie rzecz biorąc, Waga ma dość delikatny organizm i powolną przemianę materii. Ważna jest więc w jej przypadku umiarkowana dieta. Problem w tym, że Waga uwielbia wystawne życie – przyjęcia, drogie restauracje, kluby. Podczas takich imprez trudno o zdrowe jedzenie. Waga najczęściej więc odżywia się bardzo niezdrowo. Dopiero kiedy zaczynają pojawiać się kłopoty zdrowotne, podejmuje wysiłek w kierunku zmiany diety.

Co Waga lubi jeść najbardziej? Wszelkiego rodzaju egzotyczne potrawy. Fascynują ją owoce i warzywa pochodzące z odległych zakątków świata. Nie stroni też od szlachetnych trunków. Na egzotyczną kuchnię zawsze patrzy przychylnym okiem, choć szybko wyrabia sobie opinię i najczęściej ogranicza się do kilku wybranych potraw. Eksperymentuje chętnie, ale jeśli coś jej nie smakuje, drugi raz nie da się namówić.

Aktywność fizyczna

Niestety Wagi są leniwe i przekonanie ich do uprawiania jakiegokolwiek sportu może być bardzo trudne. Niechętnie się przemęczają, ale lubią zabawy towarzyskie. Chętnie więc wybiorą się na wycieczkę lub potańczą. Na tym jednak aktywność fizyczna Wag zwykle się kończy.

Waga - tradycyjne powiązania

Kolejność w zodiaku: siódmy
Żywioł: powietrze
Jakość: kardynalna
Szczęśliwe kolory: różowy, niebieski
Kraje: Austria, Chiny
Szczęśliwe kamienie: diament, szmaragd, opal, szafir
Planeta rządząca: Wenus
Szczęśliwe rośliny: malwa, aloes, figowiec pospolity

Sławni ludzie urodzeni pod znakiem Wagi

Mohandas Gandhi (ur. 2 października 1869) – jeden z twórców współczesnej państwowości indyjskiej i propagator pacyfizmu jako środka walki politycznej.

Paulina Maria Bonaparte, właśc. Paoletta Maria Buonaparte (ur. 20 października 1780) – druga córka Carla Marii Buonaparte i Letycji z domu Ramolino, ulubiona siostra cesarza Napoleona.

Oscar Wilde (ur. 16 października 1854) – irlandzki poeta, prozaik, dramatopisarz i filolog klasyczny.

Romy Schneider (23 września 1938) – francuska aktorka pochodzenia austriackiego.

Denis Diderot (ur. 5 października 1713) – francuski pisarz, krytyk literatury i sztuki, filozof i encyklopedysta okresu Oświecenia.

Rita Hayworth, właśc. Margarita Carmen Cansino (ur. 17 października 1918) – amerykańska aktorka i tancerka pochodzenia hiszpańsko-angielsko-irlandzkiego.

Le Corbusier, właściwie Charles-Édouard Jeanneret-Gris (ur. 6 października 1887) – francuski architekt szwajcarskiego pochodzenia, urbanista, malarz i rzeźbiarz, czołowy przedstawiciel modernistycznego stylu międzynarodowego.

John Lennon (ur. 9 października 1940) – brytyjski muzyk, kompozytor, wokalista i autor tekstów, jeden z Beatlesów.

Bob Geldof (ur. 5 października 1951) – irlandzki wokalista, autor tekstów piosenek, aktor, działacz społeczny i biznesman.

Kate Winslet (ur. 5 października 1975) – angielska aktorka filmowa.

Roger George Moore (ur. 14 października 1927) – brytyjski aktor filmowy znany przede wszystkim z ról Simona Templara w serialu "Święty" (1962–1969) oraz Jamesa Bonda (w latach 1973–1985).

Eminem , właśc. Marshall Bruce Mathers III (ur. 17 października 1972) – amerykański raper, producent oraz aktor.

Maria Dąbrowska (ur. 6 października 1889) – powieściopisarka, eseistka, dramatopisarka, tłumaczka literatury duńskiej, angielskiej i rosyjskiej. Jedna z ważniejszych polskich powieściopisarek XX wieku, autorka tetralogii powieściowej "Noce i dnie".

Snoop Dogg, właśc. Calvin Cordozar Broadus Junior (ur. 20 października 1971) – amerykański raper, piosenkarz i aktor.

Katarzyna Cichopek (ur. 7 października 1982) – polska aktorka, tancerka i prezenterka telewizyjna.

Jean Claude Van Damme, właściwie Jean-Claude Camille François Van Varenberg (ur. 18 października 1960) – belgijski aktor, scenarzysta, producent i reżyser kina akcji.

Will Smith (ur. 25 września 1968) – amerykański aktor, producent filmowy i raper.

Giuseppe Verdi (ur. 10 października 1813) – włoski kompozytor romantyczny.

Arthur Tatum Jr. (ur. 13 października 1909) – amerykański pianista jazzowy.

Arthur "Art" Blakey vel Abdullah Ibn Buhaina (ur. 11 października 1919) – amerykański perkusista i kompozytor jazzowy, lider zespołu Jazz Messengers.

Timothy Robbins (ur. 16 października 1958) – amerykański aktor, reżyser i autor scenariuszy.

Miguel de Cervantes y Saavedra (ur. 29 września 1547) – renesansowy pisarz hiszpański, najlepiej znany jako autor powieści "Przemyślny szlachcic Don Kichote z Manczy".

Lech Wałęsa (ur. 29 września 1943) – polski polityk i działacz związkowy. Współzałożyciel i pierwszy przewodniczący "Solidarności", Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej w latach 1990–1995, laureat Pokojowej Nagrody Nobla (1983).

Alfred Bernhard Nobel (ur. 21 października 1833) – przemysłowiec i naukowiec szwedzki, wynalazca dynamitu, fundator Nagrody Nobla.

Brigitte Bardot, właściwie Brigitte Anne Marie Bardot (ur. 28 września 1934) – francuska modelka, piosenkarka i aktorka filmowa, symbol seksapilu w latach 50. i 60. XX wieku, później także działaczka na rzecz ochrony praw zwierząt.


Kategorie: Astrologia


Pomóż innym znaleźć ten artykuł. Podziel się:Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: horoskop waga, horoskop dla wagi, waga horoskop opisowy, znak zodiaku waga, waga zodiak, znak zodiaku waga charakterystyka, znak zodiaku waga kamień, waga znak zodiaku wikipedia.