Encyklopedia Ezoteryczna

Poznaj największe sekrety wszechświata

Horoskop Lew – znak zodiaku

Horoskop Lew

Horoskop Lew: 23 lipca – 22 sierpnia

Osoby urodzone pod tym znakiem mają wysokie wymagania – starają się robić wszystko najlepiej, jak się da. Tego też oczekują od innych. To dlatego, że pragną być zawsze w centrum uwagi. Chcą się podobać i być podziwiane. To bywa dość męczące, szczególnie, że Lew nie będący w centrum uwagi swojego otoczenia staje się zazdrosny i opryskliwy. Pokazuje wówczas swoją gorszą stronę.

Nie da się jednak ukryć, że Lwy są szlachetne i przepełnione dumą. Ambicja nie pozwala im być gorszymi. Ilekroć powinie się im noga, nie poddają się i nie popadają w przygnębienie. Natychmiast wstają na nogi, otrzepują się i dalej działają. Zawsze jednak kątem oka oglądają się na innych, sprawdzając, czy aby na pewno nie zrobiły z siebie błazna.

Osoby urodzone pod znakiem Lwa mają w sobie coś z prawdziwych kotów. Poza domem wydają się dystyngowane, krocząc powoli i pewnie z podniesionym czołem. Natomiast w domu są gotowe turlać się po podłodze podczas niczym nieskrępowanej zabawy z ukochaną osobą.

Horoskop Lew

Lwy są z natury szczere i dość prostolinijne. Są prawdziwą duszą towarzystwa. Nie tylko starają się wszystkich odpowiednio zabawić, ale robią to w iście królewskim stylu. Wspaniałomyślnie wybaczają drobne przewinienia, stawiając jednocześnie siebie w pozytywnym świetle (jako łaskawcę, rozgrzeszającego winnego). Nie rozumieją przy tym, że ich postępowanie czasami budzi niechęć, a nawet zawiść.

Lwom czasami zdarzają się krótkie okresy depresji. Na szczęście szybko sobie z nimi radzą. Są z natury zbyt pewne siebie, żeby doznawać poważnego załamania nerwowego. Jeśli przeżywają trudniejsze chwile, łagodzą je dowcipem. Zamiast wyżywać się na członkach rodziny czy współpracownikach, Lwy ponarzekają nieco w przekorny sposób i rozwiążą swoje problemy lub przejdą nad nimi do porządku dziennego.

Osoby urodzone w znaku Lwa nie czują oporów przed obdarowywaniem innych. Są niezwykle hojne i skore do pomocy. Jeśli ktoś potrzebuje gotówki, może zwrócić się do Lwa, a z pewnością się nie zawiedzie. Trzeba jednak pamiętać, że Lwy nie lubią trwonić pieniędzy na tandetę. Jeśli więc mają komuś pożyczyć gotówkę, musi to być konkretny i ważny cel.

Lwy bardzo lubią rozmawiać z ludźmi, szczególnie na własny temat. Mają przy tym dar przedstawiania siebie wspanialszymi, niż są w rzeczywistości. Wiele osób nabiera się na opowieści Lwów, traktując je z atencją i nadmiernym szacunkiem. Tymczasem Lwy jeszcze bardziej zaczynają się chwalić, zapominając o pierwotnym temacie rozmowy.

Zalety Lwa

Pewny siebie, ambitny, lojalny, optymistyczny, posiada zdolności organizacyjne i umie przewodzić ludziom.

Wady Lwa

Dumny, próżny, pretensjonalny, egoistyczny, apodyktyczny, uparty.

Lew w miłości

Lew ma ognisty charakter, toteż nie spieszno mu do stałego związku. Ustatkuje się raczej w późniejszym wieku, ale mogą istnieć od tej zasady wyjątki. Jeśli bowiem pozna na tyle fascynującą osobę, że nie będzie chciał wypuścić jej ze swoich rąk, nic nie powstrzyma go od włożenia obrączki na palec.

Zazwyczaj jednak Lew przez długie lata eksperymentuje w sferze związków z innymi ludźmi. Przechodzi przez wiele związków, zanim postanowi się ustatkować. Może też wybrać drogę samotnika, który poświęca się przede wszystkim karierze zawodowej. Nie znaczy to, że płeć przeciwna go nie interesuje. Po prostu w takich przypadkach bardziej zajmuje go praca.

Żywiołowa osobowość Lwa czyni go bardzo kochliwym. Łatwo się zakochuje, ale też szybko odkochuje. Wystarczy, że coś nie będzie mu pasować i już znika w poszukiwaniu nowej przygody. Związek z Lwem oznacza wielką namiętność – rodem z powieściowych romansideł. Jeśli tego zabraknie, Lew szybko się znudzi i odejdzie.

Jak zainteresować sobą Lwa?

Z Lwem będziesz mieć twardy orzech do zgryzienia. Jest to osoba, która zachowuje emocjonalny dystans i nie rzuca się w wir romantycznych uczuć, jak czynią to inni ludzie. Czasami można odnieść wrażenie, że Lew jest wręcz oziębły. Niczym władca patrzący na swoich poddanych, wydaje się odległy i wyniosły. Dopóki nie będzie absolutnie pewien swoich uczuć, nie okaże ich. Nie licz więc na to, że na początku znajomości będzie wobec ciebie zbyt wylewny.

Przede wszystkim musisz pokazać Lwu, że jest dla ciebie absolutnie najważniejszy. Nie możesz go lekceważyć i traktować jako kogoś, kogo da się kontrolować. To on dominuje, a przynajmniej tego właśnie pragnie. Lew dysponuje olbrzymimi pokładami energii i potencjalna partnerka musi mu dorównać. Jeśli nie nadąży – odpadnie w przedbiegach.

Dla Lwa nie jest najważniejsze piękne ciało, lecz fascynująca i żywiołowa osobowość. Najlepiej skusić go siłą i niezależnością. Sam taki jest i ceni te cechy ponad wszystko. Jeśli partnerka będzie zachowywała się jak raniona łania, Lew szybko się zniechęci. On potrzebuje wyzwań.

Seks z Lwem

Lew nie myśli za dużo o seksie. On działa od razu. Fantazjowanie nie jest w jego stylu, woli wszystko wprowadzać w czyn. Zamiast zastanawiać się, po prostu inicjuje stosunek. Robi to na tyle często, że nie ma zazwyczaj okazji zatęsknić za bliskością ukochanej osoby.

Lew oczywiście lubi dobry seks – długa gra wstępna to dla niego nie problem. Szybki numerek jednak również go zadowoli. Kobieta Lew szybko się podnieca. Nie trzeba więc jej szczególnie rozbudzać. Tym bardziej, że sama często inicjuje zbliżenia.

Zgodność z innymi znakami zodiaku

Niezwykła para: Baran, Lew, Strzelec
Interesujący związek: Bliźnięta, Waga
Przeciętnie, ale rokuje: Byk, Rak, Skorpion, Koziorożec, Wodnik, Ryby
Mało zrozumienia: Panna

Lew w rodzinie

Dzieci są po prostu miniaturowymi dorosłymi – takie przekonanie często jest charakterystyczne dla osoby urodzonej pod znakiem Lwa. Problem w tym, że to nie do końca prawda. Niestety Lew zdaje się o tym nie pamiętać. Traktuje więc swoje potomstwo niczym nowych pracowników w korporacji. Trzeba ich szybko przeszkolić i rzucić w wir obowiązków. Zachęca więc dzieci do nauki i podnoszenia kwalifikacji, starając się od najmłodszych lat dobrze kierować ich karierą.

Tak naprawdę, Lew nigdy do końca nie potrafi poświęcić się życiu rodzinnemu. Bez dwóch zdań jest opiekuńczy i nigdy nie pozwoli, by jego bliskim stała się krzywda. Jednakże o wiele ważniejsza jest dla niego praca zawodowa. Stara się łączyć te dwie sfery swojego życia, lecz kariera zawodowa i pozycja społeczna będą wiodły prym.

Praca i kariera Lwa

Lew może wykonywać praktycznie każde zajęcie. Pod warunkiem, że jest opłacalne. Generalnie woli być na eksponowanym stanowisku (najlepiej kierowniczym), ale tak naprawdę żadnej pracy się nie boi. Jeśli zobaczy dla siebie korzyści, podejmie się każdego zadania.

Oczywiście Lew to urodzony przywódca. Doskonale sprawdza się w roli lidera – niezależnie od branży, w jakiej pracuje. Świetnie radzi sobie w trudnych sytuacjach. Nawet najbardziej skomplikowane projekty nie są mu straszne. Traktuje je zawsze jako wyzwanie i odważnie kroczy naprzód. Nie poddaje się w obliczu przeciwności i potrafi odpowiednio zmotywować swoich podwładnych.

Lew chętnie zakłada własny biznes. Wie, czego chce i jak realizować swoje plany. Jest przy tym niezwykle wytrwały. Pracuje ciężko na sukces. Nie dopuszcza myśli o niepowodzeniu. Jest w stanie poświęcić wszystko, byle tylko osiągnąć swoje cele.

Niestety przywódcza natura Lwa może przysporzyć mu wrogów. Lew nie znosi bowiem, jak ktoś mu się sprzeciwia. Nawet jeśli ta osoba ma rację, naraża się na gniew. Lew bez wahania ją ukaże: zdegraduje, obetnie premię, a nawet zwolni. W ten sposób naraża się na nieprzychylność ze strony swoich pracowników. Upajanie się władzą może wyjść mu bokiem.

Finanse Lwa

Lew umie ciężko pracować. Nigdy jednak praca nie pochłonie go tak bardzo, żeby nie miał czasu cieszyć się swoim majątkiem. Wydawanie pieniędzy to jego ulubione zajęcie. Nie tylko zdobywa w ten sposób piękne rzeczy, ale też ma okazję pokazać swoją wyższość. Ma przy tym wyrafinowany gust. Jego wybór pada zwykle na najlepsze produkty. Nie zadowala się byle akcją promocyjną w supermarkecie. On po prostu musi  kupować naprawdę wartościowe rzeczy.

Jeśli jednak uda mu się trafić na przecenę markowych ubrań lub sprzętu elektronicznego, będzie niezwykle zadowolony. Za nic nie przyzna się, że zapłacił 40% mniej. Najważniejsze, żeby znał prawdziwą wartość kupowanej rzeczy.

Nawyki konsumenckie Lwa stawiają go w gronie osób żyjących na dość wysokim poziomie. Jego standardy nigdy nie opadną poniżej pewnego poziomu. Jeśli więc pojawią się problemy finansowe, Lew będzie się jeszcze bardziej starał zarobić pieniądze. Za wszelką cenę będzie próbował utrzymać swój status.

Najodpowiedniejszy zawód

Znak Lwa jest mocno związany z władzą (sprawowaną na pokaz). Świetnie więc sprawdza się we wszystkich zawodach związanych z nadawaniem tytułów i honorów. Oczywiście najchętniej byłby królem albo prezydentem. Zadowoli go jednak również praca na kierowniczym stanowisku dużej korporacji lub prowadzenie własnego przedsiębiorstwa. Lew lubi również zawody, w których stoi w centrum uwagi, jak prezenter telewizyjny, aktor czy komik estradowy.

Zdrowie Lwa

Lew jest z natury bardzo silny, ale często przecenia swoje możliwości. W efekcie ma skłonności do brania na swoje barki zadań, które go najzwyczajniej przerastają. W dodatku nie zgodzi się na niczyją pomoc – wszystko musi zrobić sam, bo uważa siebie za najlepszego w każdej dziedzinie. Niestety takie postępowanie mocno odbija się na zdrowiu Lwa. Z powodu licznych zajęć szybko może się przepracować. W dodatku pojawia się stres wywołany natłokiem zadań do wykonania.

Lew musi liczyć się z podwyższonym ryzykiem wystąpienia choroby wieńcowej oraz nadciśnienia. Oczywiście może tego uniknąć, ale pod warunkiem, że zadba o zdrowy styl życia: zrezygnuje z palenia papierosów i spożywania tłustych potraw. Zamiast tego powinien zadbać o odpowiednią ilość ruchu. W ten sposób utrzyma serce w dobrej kondycji.

Odżywianie Lwa

Lew powinien unikać alkoholu. Ma słabą głowę i zazwyczaj jako pierwszy ląduje pod stołem. Nie dla niego zabawy suto zakrapiane wódką czy innymi mocnymi trunkami. Po prostu za wiele nie będzie pamiętał, a i bawić się długo nie zdoła. Poza tym następnego dnia wszystko będzie musiał odchorować.

Osoba urodzona pod znakiem Lwa zazwyczaj całkiem nieźle gotuje. Problem w tym, że nie lubi tracić czasu w kuchni. Ma wiele bardziej ciekawych rzeczy do zrobienia. Najczęściej wybiera więc jedzenie na mieście. Chyba, że uda mu się znaleźć dobrze gotującą partnerkę – wtedy chętnie jada w domu.

Ulubione potrawy Lwa pochodzą z kuchni orientalnej. Można powiedzieć, że ciągnie go do tych dań jakaś bliżej nieokreślona magiczna siła. Nie przejdzie obojętnie obok chińskiej czy hinduskiej restauracji. Zawsze zawaha się, zanim pójdzie dalej. Można przecież wpaść na szybką przekąskę. Nawet jeśli akurat nie ma czasu.

Aktywność fizyczna

Lew jest uparty, więc z pewnością będzie się przykładał do raz zaplanowanego treningu. Jeśli uzna, że jest on dla niego ważny, nie podda się, choćby miał skonać na bieżni lub pod sztangą. Nie zrezygnuje nawet na chwilę. Przynajmniej do momentu, gdy osiągnie swój cel.

Dla Lwa praktycznie każda dyscyplina sportu jest odpowiednia, ponieważ lubi być aktywny fizycznie. Najlepiej jednak, kiedy może przewodzić (kapitan drużyny) lub uprawia sport w pojedynkę (np. lekkoatletyka).

Lew - tradycyjne powiązania

Kolejność w zodiaku: piąty
Żywioł: ogień
Jakość: stała
Szczęśliwe kolory: pomarańczowy, żółty
Kraje: Francja, Włochy, Czechy, Turcja
Szczęśliwe kamienie: rubin, diament
Planeta rządząca: Słońce
Szczęśliwe rośliny: nagietek, słonecznik, cedr, wawrzyn

Sławni ludzie urodzeni pod znakiem Lwa

Achille-Claude Debussy (ur. 22 sierpnia 1862) – francuski kompozytor, przedstawiciel impresjonizmu muzycznego.

Kuba Wojewódzki, właśc. Jakub Władysław Wojewódzki (ur. 2 sierpnia 1963) – polski dziennikarz muzyczny, telewizyjny, radiowy i prasowy, publicysta, satyryk, felietonista, showman, perkusista.

Robert De Niro, Jr. (ur. 17 sierpnia 1943) – amerykański aktor, reżyser i producent, zdobywca Nagród Akademii Filmowej za role w filmach Ojciec chrzestny II (1974) oraz Wściekły byk (1980).

Jennifer Lynn Lopez (ur. 24 lipca 1969) – amerykańska aktorka, piosenkarka popowa, tancerka, projektantka mody i businesswoman.

Jan III Sobieski herbu Janina (ur. 17 sierpnia 1629) – król Polski od 1674.

Arnold Alois Schwarzenegger (ur. 30 lipca 1947) – austriacko-amerykański aktor, kulturysta i polityk, gubernator stanu Kalifornia w latach 2003-2011.

Ewa Farna (ur. 12 sierpnia 1993) – polska piosenkarka pop-rockowa, autorka tekstów i kompozytorka pochodząca z Zaolzia.

Roman Polański (ur. 18 sierpnia 1933) – polski reżyser, aktor, scenarzysta i producent filmowy nagrodzony Oscarem za reżyserię filmu Pianista.

Sandra Bullock (ur. 26 lipca 1964) – amerykańska aktorka filmowa, okazjonalnie producent, reżyserka i scenarzystka.

Marta Żmuda Trzebiatowska (ur. 26 lipca 1984) – polska aktorka telewizyjna, filmowa i teatralna.

Erwin Rudolf Josef Alexander Schrödinger (ur. 12 sierpnia 1887) – austriacki fizyk teoretyk, jeden z twórców mechaniki kwantowej, laureat Nagrody Nobla z dziedziny fizyki w roku 1933 za prace nad matematycznym sformułowaniem mechaniki falowej.

Hans Christian Ørsted (ur. 14 sierpnia 1777) – duński fizyk i chemik, najbardziej znany z odkrycia zjawiska elektromagnetyzmu.

Katarzyna Anna Smutniak (ur. 13 sierpnia 1979) – polska modelka, aktorka, pracuje i mieszka we Włoszech.

David Duchovny (ur. 7 sierpnia 1960) – amerykański aktor filmowy i telewizyjny, reżyser, scenarzysta i producent. Znany głównie z seriali Z Archiwum X i Californication.

Madonna, właśc. Madonna Louise Veronica Ciccone (ur. 16 sierpnia 1958) – amerykańska artystka wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka muzyki i filmów, tancerka, aktorka filmowa i teatralna, reżyserka, scenarzystka, pisarka, projektantka mody, właścicielka międzynarodowej sieci siłowni, wydawca, bizneswoman, przedsiębiorca i filantrop.

Whitney Houston (ur. 9 sierpnia 1963) – amerykańska piosenkarka muzyki pop i R&B, aktorka, producentka filmowa, aranżerka, autorka piosenek.

Liam Paris Howlett (ur. 21 sierpnia 1971) – członek brytyjskiej grupy muzycznej The Prodigy.

Gillian Leigh Anderson (ur. 9 sierpnia 1968) – amerykańska aktorka i reżyserka. Najbardziej znana z roli agentki Dany Scully w serialu Z Archiwum X.

Kevin Spacey (ur. 26 lipca 1959) – amerykański aktor filmowy i teatralny, reżyser, producent.

Cecil Blount DeMille (ur. 12 sierpnia 1881) − amerykański producent filmowy, reżyser, scenarzysta i aktor.

Mata Hari, właściwie Margaretha Geertruida McLeod z domu Zelle (ur. 7 sierpnia 1876) – holenderska tancerka, która zdobyła sławę w Europie Zachodniej początku XX wieku.

Peter Paul Rubens (ur. 28 czerwca 1577) – malarz flamandzki, jeden z najwybitniejszych artystów epoki baroku.

Emily Jane Brontë (ur. 30 lipca 1818) – angielska pisarka i poetka. Autorka Wichrowych Wzgórz.

Napoléon Bonaparte (ur. 15 sierpnia 1769) – francuski wojskowy, Pierwszy Konsul Republiki Francuskiej 1799-1804, cesarz Francuzów w latach 1804-1815, prezydent (1802-1805) i król Włoch (1805-1814).

Amelia Mary Earhart (ur. 24 lipca 1897) – amerykańska pilotka, dziennikarka i poetka.

Gene Kelly, właśc. Eugene Curran Kelly (ur. 23 sierpnia 1912) – amerykański tancerz, choreograf, aktor, reżyser i producent. Odznaczony Narodowym Medalem Sztuki, kawaler Legii Honorowej.

Fidel Castro (ur. 13 sierpnia 1926) – kubański polityk i prawnik, od 1 stycznia 1959 do 24 lutego 2008 przewodniczący Rady Państwa i premier Republiki Kuby, pierwszy sekretarz Komunistycznej Partii Kuby i przywódca rewolucji kubańskiej.


Kategorie: Astrologia


Pomóż innym znaleźć ten artykuł. Podziel się:Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: horoskop lew, horoskop dla lwa, lew horoskop opisowy, znak zodiaku lew, lew zodiak, znak zodiaku lew charakterystyka, znak zodiaku lew kamień, lew znak zodiaku wikipedia.