Encyklopedia Ezoteryczna

Poznaj największe sekrety wszechświata

Horoskop Baran – znak zodiaku

Horoskop Baran

Horoskop Baran: 21 marca – 19 kwietnia

Znak ten rozpoczyna astrologiczny rok, w związku z czym symbolizuje nowy początek. Osoba urodzona w znaku Barana jest człowiekiem pewnym siebie i odważnym. Cechuje ją przy tym inteligencja oraz szlachetne serce. To człowiek czynu, który nie boi się wyzwań i podejmuje się ich z energią i zapałem.

Trzeba przyznać, że Baran jest także urodzonym przywódcą. W tej roli czuje się naprawdę doskonale. Uwielbia przewodzić innym i podejmować decyzje. Sprawia to jednak, że nie jest mu łatwo nawiązywać przyjaźni. Jako typowy lider posiada dość ograniczoną tolerancję – szczególnie na cudzą nieudolność. To czyni Barana osobą dość wyobcowaną w towarzystwie.

Przejmowanie inicjatywy i determinacja są charakterystycznymi cechami osób urodzonych w znaku Barana. Nie stronią od przygód i pragną zawsze żyć pełnią życia. Nie ustępują w tej kwestii nikomu. Czasami mogą sprawiać takie wrażenie, ale to tylko pozory będące częścią wyrafinowanego planu.

Horoskop Baran

Barany odczuwają silną potrzebę rywalizacji. Cokolwiek robią, dążą do tego, by być mistrzami. Może dlatego tak bardzo lubią sport. W zdecydowanej większości przypadków sport jest obecny w życiu Barana. Niekoniecznie musi go uprawiać wyczynowo. Często wystarczy, że będzie mógł być wiernym i zaangażowanym emocjonalnie kibicem.

Osoby urodzone pod znakiem Barana są do tego bardzo towarzyskie. Zwykle tryskają humorem i potrafią świetnie rozkręcić imprezę. Jeśli połączyć to z oglądaniem mistrzostw świata w piłce nożnej lub skokach narciarskich, Baran będzie królem zabawy.

Do istotnych wad Baranów należy ich impulsywność. Czasami działają w sposób nieprzemyślany, co skutkuje nieprzyjemnymi konsekwencjami. Barany wpadają z tego powodu w tarapaty, których kto inny z łatwością by uniknął. W porywie miłosnego uniesienia mogą, na przykład, zaproponować małżeństwo – co oczywiście okazuje się przedwczesnym zrywem, zakończonym rozczarowaniem i próbą szukania szybkiego wyjścia z opresji.

Każdy Baran pragnie osiągać sukcesy. Chce być zawsze pierwszy, a przynajmniej znajdować się w czołówce. Odnoszenie zwycięstw napędza Barana i sprawia, że czuje, iż naprawdę żyje. W dążeniu do realizacji swoich zamierzeń potrafi być dość agresywny, nie akceptując porażki. Baran po prostu chce być „Numerem 1”.

Zalety

Odważny, niezależny, optymistyczny, towarzyski, dowcipny, nieustępliwy

Wady

Impulsywny, nieokrzesany, kapryśny, egocentryczny, znerwicowany, łatwowierny

Horoskop Baran: miłość

Barany bardzo łatwo się zakochują. Czasami wystarczy jeden gest, spojrzenie lub.. cokolwiek. Ich impulsywna natura sprawia, że rzadko panują nad emocjami. Nie da się ukryć, że miłość jest uczuciem, które najtrudniej kontrolować. Jeśli w dodatku obiekt uczuć Baranów jest atrakcyjny fizycznie i „dobry w łóżku”, nie cofną się przed niczym.

Niestety Barany lubią dominować w związku. Chcą być górą i osobą podejmującą decyzje. Czasami jest to dla ich partnerów dobre, ale większość ludzi nie będzie łatwo tolerowała ciągłego zwierzchnictwa Barana.

Zaletą związku z Baranem jest to, że nie będziecie narzekać na nudę. Baran jej nie cierpi. Zrobi wszystko, żeby tylko życie miało rumieńce. Wymyśli tysiące sposobów spędzania wolnego czasu, dzięki czemu codziennie będziecie mogli liczyć na nowe emocjonujące doświadczenia.

Zgodność z innymi znakami zodiaku

Niezwykła para: Waga, Strzelec

Interesujący związek: Bliźnięta, Lew, Wodnik

Przeciętnie, ale rokuje: Baran, Skorpion

Mało zrozumienia: Byk, Rak, Panna, Koziorożec, Ryby

Jak zainteresować sobą Barana?

Najważniejsza dla Barana jest świadomość, że go podziwiasz. Pragnie stać w twoim sercu na pierwszym miejscu. Ilekroć więc okazujesz swoją fascynację jego osobą, zyskujesz. Postaraj się okazywać na każdym kroku, jak bardzo jest dla ciebie ważny. Nie szczędź przy tym pochwał. Jeśli Baran zobaczy, że uważasz go za najwspanialsze, co cię w życiu spotkało, szybko go zdobędziesz.

Komplementy to haczyk, na który złapiesz Barana. Nieważne, co pochwalisz – wygląd, inteligencję, odnoszone przezeń sukcesy – robiąc to, przyspieszysz bicie jego serca. Jeśli w dodatku pozwolisz mu podejmować większość decyzji, będzie twój.

Pamiętaj jednak, żeby nie być bezwolną marionetką w jego dłoniach. Baran szybko się nudzi, więc potrzebuje kogoś, kto będzie umiał wyrazić swoje zdanie. W adorowaniu Barana potrzeba pomysłowości oraz odrobiny uległości, ale nie do przesady.

Jest jeszcze jedna istotna rzecz w miłosnym obcowaniu z Baranem. Wygląd fizyczny. Baran niestety raczej nie zainteresuje się nieatrakcyjną osobą. Szuka kogoś, na kim będzie miło zawiesić oko i z dumą pokazać się w towarzystwie.

Seks z Baranem

Ludzie urodzeni pod znakiem Barana uwielbiają seks. Mają ogromne potrzeby w tej materii, więc oziębły partner szybko zostanie zastąpiony innym. Osoby nie lubiące seksu nie mają co liczyć na romans z Baranem.

Baran w rodzinie

Generalnie Barany dość dobrze współżyją z członkami swojej rodziny. Mają świadomość potrzeb innych ludzi i nie ograniczają się do wymagań. Równie chętnie dużo dają z siebie. Rodzic Baran gorliwie uczy swoje pociechy, czytając im książki czy organizując ciekawe wycieczki. Pragnie przy tym, żeby osiągały dobre wyniki w szkole i życiu osobistym. Czasami może się to przeradzać w nakładanie zbyt dużej presji na dzieci, ale dla Barana będzie to tylko wyraz miłości i troski. Nie ma co mu tłumaczyć, że nie każdy chce być najlepszy we wszystkim.

Baran w dzieciństwie

Jest bardzo hałaśliwym i wymagającym dzieckiem. Nie usiedzi na miejscu. Stara się cieszyć każdą chwilą swojego dzieciństwa, chcąc je wykorzystać do maksimum. Brakuje mu dyscypliny, więc rodzice powinni ustanowić dla niego jakieś granice i konkretne wymagania.

Baran w szkole

Szkoła zwykle nudzi osoby urodzone pod znakiem Barana. Oni pragną działać, a nie siedzieć w ławce i słuchać monotonnego wykładu. Wolą biegać po boisku lub łapać żaby w pobliskim lesie. Odrabianie lekcji to dla nich katorga, jeśli więc rodzice nie przypilnują, może być krucho.

W młodości Baranom brakuje wiary w siebie. Choć są ambitne, potrzebują kogoś, kto będzie ciągle poprawiał ich samoocenę. W przeciwnym razie nawet wrodzona inteligencja nie na wiele się zda.

Jako ludzie czynu, Barany wolą zajęcia związane z konkretną aktywnością. Dla wielu Baranów świetnym wyborem jest sport, ale lubią również muzykę czy zajęcia techniczne. Ważne, żeby ciągle coś się działo, najlepiej w towarzystwie innych osób.

Baran w przyjaźni

Dla Barana każda znajomość jest niezwykle cenna. Jest z natury osobą bardzo towarzyską i lubi otaczać się ludźmi. Chętnie wybierze się na imprezę, wyskoczy na miasto z przyjaciółmi lub będzie z nimi uprawiał sport.
Barany są otwartymi, dobrymi przyjaciółmi. Obce są im takie rzeczy jak podejrzliwość czy zawiść. Nie szepczą za plecami przyjaciół i nie rozpowiadają plotek. Naprawdę można im zaufać.

Niestety czasami Barany czują rozczarowanie swoimi przyjaciółmi. Łatwo się nudzą i denerwują ich sytuacje, kiedy ktoś ma inne zdanie. Wydają się nie rozumieć, że ktoś może się z nimi nie zgadzać. A przecież to całkowicie naturalne.

Praca i kariera Barana

Barany mają silną potrzebę rywalizacji. Najwyraźniej można ją zaobserwować w pracy. Jest ona dla Baranów swego rodzaju wyzwaniem i oczywiście nieustannym pokonywaniem innych. Bez pardonu pną się po szczeblach kariery i nie cofną się przed niczym, by osiągnąć sukces w wybranej przez siebie dziedzinie. Mimo że Barany łatwo i szybko nawiązują dobre stosunki z kolegami z pracy, nie pozwalają sobie na sentymenty w walce o awans czy podwyżkę.

Wielu Baranów wybiera zawody związane z nauczaniem i poznawaniem dużej ilości nowych ludzi. Czują się jak ryba w wodzie, pracując w wojsku czy administracji państwowej. Mogą obracać się w sporym towarzystwie, a przy tym kierować mniej doświadczonymi członkami zespołu.

Barany mają smykałkę do szeroko pojętej mechaniki. Lubią naprawiać urządzenia (np. samochody) i nie boją się brudnej roboty.

Gdziekolwiek jednak Baran postanowi pracować, szybko wspina się po szczeblach kariery. Nie chodzi o to, że jest pracowity. Często jest wręcz odwrotnie. Jeśli jednak coś go wciągnie, potrafi się przyłożyć. Poza tym zawsze dobrze lawiruje między ludźmi, doskonale wykorzystując powiązania i zależności miedzy nimi. Można powiedzieć, że jest urodzonym politykiem, który zawsze znajdzie okazję do złapania szansy „za ogon”.

Najlepszy zawód

Najodpowiedniejsze zawody dla osób urodzonych pod znakiem Barana to: sportowiec, strażak, żołnierz, policjant, mechanik, handlowiec, wszelkiego typu stanowiska kierownicze, samodzielny przedsiębiorca.

Finanse Barana

Mało kto lubi tak wydawać pieniądze jak Baran. Niezależnie od poziomu zarobków, najchętniej wydawałby góry pieniędzy we wszystkich napotkanych sklepach. Ktoś mógłby uznać to za wielką wadę, gdyby nie fakt, iż Baran potrafi także nieźle zarabiać. W dodatku jest w tym naprawdę dobry.

Niestety wrodzona impulsywność sprawia, że Baran nie myśli za dużo o przyszłości. Pragnie cieszyć się życiem i koncentruje się na „tu i teraz”. Dlatego też potrzebuje partnera, który będzie trzymał rękę na pulsie w sprawach pieniędzy.

Dom Barana

Osoby urodzone w znaku Barana kochają przestrzeń. Muszą mieć jej pod dostatkiem. Dlatego też zadowoli je każdy dom czy mieszkanie, pod warunkiem że będzie w nim wystarczająca ilość pokoi. Jeśli Baran zamieszka w domu wolnostojącym, zapewne szybko zorganizuje jakąś przybudówkę czy warsztat, który wykorzysta na swoje liczne pasje.

Jeśli chodzi o urządzanie wnętrz, nie ma żadnej reguły w przypadku Baranów. Ich zainteresowania są często zbyt rozległe. Mogą zasmakować w wiktoriańskim stylu, ale również dobrze zakochają się w nowoczesnym wystroju. Lubią, kiedy otaczające je sprzęty są pozbawione nadmiernych ozdób, skłaniając się raczej ku minimalizmowi. Nie jest to jednak regułą.

Zdrowie Barana

Temperament Baranów może negatywnie odbić się na ich zdrowiu. Impulsywne i nieprzemyślane postępowanie grozi wypadkami i kontuzjami. Barany muszą się z tym liczyć i zawsze napominać się, by zachować więcej ostrożności.

Na szczęście Barany są bardzo silne i dysponują odpornymi organizmami. Drobne dolegliwości nie spędzają im snu z powiek. Często jednak grożą im migreny spowodowane ciągłym napięciem emocjonalnym oraz intelektualnym. Za dużo biorą na swoje barki, co powoduje stres i chroniczne przemęczenie.

Odżywianie Barana

Wiele Baranów lubi gotować i często poświęca czas na przygotowywanie osobliwych posiłków. Nie lubią nudy i tak samo powinno być w kuchni. Barany rozkoszują się egzotycznymi potrawami i chętnie eksperymentują. Uwielbiają do tego pikantne przyprawy.

Niektóre Barany mają jednak odmienne podejście do spraw odżywiania. Jeśli za bardzo pochłoną ich inne pasje, potrafią odżywiać się prosto i szybko. Zamówią pizzę lub odgrzeją gotowe danie w mikrofalówce. Mając zbyt wiele na głowie, często po prostu nie chcą marnować czasu na gotowanie.

Aktywność fizyczna

Osoby urodzone pod znakiem Barana zazwyczaj lubią sport i wszelkie przejawy aktywności fizycznej. Są to osoby bardzo aktywne z natury, sport nie jest więc im obcy. Posiadają spore zasoby energii witalnej i uważają, że aktywność fizyczna to najlepszy sposób spędzania wolnego czasu.

Baran - tradycyjne powiązania

Kolejność w zodiaku: pierwszy
Żywioł: ogień
Jakość: kardynalna
Szczęśliwe kolory: czerwony, biały
Kraje: Polska, Niemcy, Anglia
Szczęśliwe kamienie: rubin, diament
Planeta rządząca: Mars
Szczęśliwe rośliny: lilia tygrysia, pokrzywa, ostrokrzew, orzech włoski

Sławni ludzie urodzeni pod znakiem Barana

Jackie Chan (ur. 7 kwietnia 1954) – hongkoński aktor, reżyser, scenarzysta, producent.

Charlie Chaplin (ur. 16 kwietnia 1889) – brytyjski aktor i reżyser okresu kina niemego, później także filmów udźwiękowionych; producent, scenarzysta i kompozytor muzyki filmowej.

Russell Crowe (ur. 7 kwietnia 1964) – australijski aktor filmowy.

Quentin Tarantino (ur. 27 marca 1963) – amerykański reżyser i scenarzysta filmowy.

Vincent Van Gogh (ur. 30 marca 1853) – holenderski malarz postimpresjonistyczny.

Lady Gaga, właściwie Stefani Joanne Angelina Germanotta (ur. 28 marca 1986) – amerykańska piosenkarka pop, autorka tekstów i piosenek, aktorka.

Marguerite Duras, właściwie Marguerite Donnadieu (ur. 4 kwietnia 1914) – francuska pisarka i scenarzystka.

Władimir Władimirowicz Kliczko (ur. 25 marca 1976) – ukraiński bokser wagi ciężkiej.

Giacomo Girolamo Casanova (ur. 2 kwietnia 1725) – zasłynął dzięki barwnemu opisaniu licznych podbojów miłosnych w swoich pamiętnikach.

Nikita Siergiejewicz Chruszczow (ur. 17 kwietnia 1894) – radziecki polityk, działacz partyjny i państwowy, I sekretarz KC Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego w latach 1953-1964 i premier ZSRR w latach 1958-1964.

Leonardo da Vinci, właściwie Leonardo di ser Piero da Vinci (ur. 15 kwietnia 1452) – włoski renesansowy malarz, architekt, filozof, muzyk, pisarz, odkrywca, matematyk, mechanik, anatom, wynalazca, geolog.

Jacek Kaczmarski (ur. 22 marca 1957) – polski poeta, prozaik, kompozytor, piosenkarz, twórca tekstów piosenek.

Akira Kurosawa (ur. 23 marca 1910) – japoński reżyser, scenarzysta i producent filmowy

Marlon Brando (ur. 3 kwietnia 1924) – amerykański aktor.

Steven Seagal (ur. 10 kwietnia 1952) – amerykański aktor kina akcji, muzyk i policjant.

Billie Holiday, właściwie Elinore Harris (ur. 7 kwietnia 1915) – amerykańska śpiewaczka jazzowa.

Keira Knightley (ur. 26 marca 1985) – brytyjska aktorka.

Johann Sebastian Bach (ur. 31 marca 1685) – kompozytor i organista niemiecki epoki baroku.

Kartezjusz (ur. 31 marca 1596)  – francuski filozof, matematyk i fizyk, jeden z najwybitniejszych uczonych XVII wieku, uważany za prekursora nowożytnej kultury umysłowej.

Herbie Hancock (ur. 12 kwietnia 1940) − amerykański pianista, kompozytor, aranżer i bandlider jazzowy.

Doris Day, właściwie Doris Mary Ann Kappelhoff (ur. 3 kwietnia 1924) – amerykańska piosenkarka i aktorka filmowa pochodzenia niemieckiego.

Ed O’Neill (ur. 12 kwietnia 1946) – amerykański aktor, znany głównie z roli Ala Bundy’ego w serialu Świat według Bundych.

Céline Dion, właściwie Céline Marie Claudette Dion Angélil (ur. 30 marca 1968) – kanadyjska wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów.

Mistinguett (ur. 5 kwietnia 1875) – francuska aktorka i piosenkarka.

Steven Tyler, właściwie Steven Victor Tallarico (ur. 26 marca 1948) – amerykański wokalista i współautor tekstów zespołu rockowego Aerosmith
Hans Christian Andersen (ur. 2 kwietnia 1805) – duński pisarz i poeta, najbardziej znany ze swej twórczości baśniopisarskiej.

Jayne Mansfield, właśc. Vera Jayne Palmer (ur. 19 kwietnia 1933) − amerykańska modelka i aktorka filmowa, legenda kina, seksbomba lat 50. i 60. XX wieku.


Kategorie: Astrologia


Pomóż innym znaleźć ten artykuł. Podziel się:Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: horoskop baran, horoskop dla barana, baran horoskop opisowy, znak zodiaku baran, baran zodiak, znak zodiaku baran charakterystyka, znak zodiaku baran kamień, baran znak zodiaku wikipedia.