Tarot 2024 – wróżba dla wszystkich znaków zodiaku. Jaki będzie ten rok?

Tarot 2024

Wróżba tarota na 2024 rok | Fot. Genituram

Tarot 2024 roku – darmowa wróżba pomoże ci odkryć najciekawsze okazje, jakie czekają na ciebie w tym okresie, jak również grożące ci niebezpieczeństwa. Jeśli nie masz pewności, co zrobić – skorzystaj z naszej prognozy. Dzięki niej poznasz rzeczy, z którymi musisz się zmierzyć. Pamiętaj też, że twój los nie jest z góry przesądzony.

Rok 2024 to czas pełen tajemniczych wydarzeń. Nie chodzi jedynie o globalne przemiany, ale także o zaskakujące przeżycia, jakich doświadczysz osobiście. W trakcie tego niezwykle dynamicznego okresu wyjątkowo przydatne okażą się wszelkie wskazówki, które mogą cię wesprzeć w podejmowaniu decyzji. Jednym z narzędzi, które możesz wykorzystać, są karty tarota.

Tarot 2024 dla znaków zodiaku

Przedstawiamy poniżej wróżby tarota dla wszystkich dwunastu znaków zodiaku. Jeśli zastanawiasz się, co karty mówią o 2024 roku, zapoznaj się z wybranymi prognozami. Możesz przeczytać wróżbę dotyczącą życia twojego i twoich najbliższych. Znajdź interesujący cię znak zodiaku i dowiedz się, na co zwrócić uwagę w 2024 roku.

Tarot 2024 Baran

Tarot 2024: Baran

Los: Giermek Kielichów

Symbol: Idealizm, lojalność, młodość, intuicja, duchowość, naiwność, sztuka, romans, kreatywność, piękno, życzliwość, emocje.

Tarot 2024 – znaczenie wróżby:

Karta ta reprezentuje inspirację, która w niespodziewany sposób przychodzi do nas z podświadomości. Jej natura jest dla Barana nie do końca zrozumiała, ale to tylko oznacza, że powinien pozostać otwarty na nowe pomysły. Giermek Kielichów wskazuje, że należy przyjąć inspirację, mimo że jest zaskakująca.

W roku 2024 Baran z dużym prawdopodobieństwem przeżyje liczne przygody i otworzy wiele drzwi (dotąd dla niego zamkniętych). Jeśli czuje powołanie o charakterze twórczym, związane ze sztuką, karta ta ma szczególnie silne znaczenie. Baran nie może teraz rezygnować ze swoich twórczych usiłowań.

Gdy człowiek staje w obliczu trudnych sytuacji, zwykle przestaje podążać za swoimi marzeniami. Giermek Kielichów podpowiada Baranowi, że powinien spojrzeć na swoje problemy z zupełnie innej perspektywy. Marzenia mogą zostać spełnione tylko dzięki wytrwałości oraz słuchaniu intuicji. Niech Baran podąża za swoim powołaniem i uwierzy, że wszystko jest możliwe.

 • Miłość: Samotnego Barana mogą spotkać miłe niespodzianki, a do każdej z nich powinien podejść z uczuciem zachwytu. Jeśli natomiast Baran jest już w związku, być może spojrzy na niego świeżym okiem. Wszystko, co dotyczy romansu i potencjalnych partnerów, może wydawać się uroczo nowatorskie.
 • Pieniądze: Marzenia Barana dotyczące finansów mogą okazać się nierealne. Najlepszym dla niego rozwiązaniem będzie skupienie się na rzeczach osiągalnych. Poszczególne cele zarobkowe powinny być realizowane w rozsądny sposób. Niech Baran nie liczy na wygraną na loterii, a tym bardziej na żadne ryzykowne inwestycje.
 • Kariera zawodowa: Baran powinien skupić się na dziedzinach kreatywnych (sztuka, moda, poezja), gdzie może wykorzystać swój wrodzony talent do tworzenia czegoś konkretnego. Warto przy tym pamiętać, że bujanie w obłokach jest bardzo prawdopodobne – ale niewskazane.
Tarot 2024 Byk

Tarot 2024: Byk

Los: Ósemka Monet

Symbol: zaangażowanie, ambicje, wiedza specjalistyczna, reputacja, poświęcenie, jakość, osiąganie celów, kunszt, sukces, ciężka praca, koncentracja.

Tarot 2024 – znaczenie wróżby:

Ta karta wskazuje, że nadszedł czas ciężkiej pracy oraz całkowitego skupienia się na zadaniach. Niekoniecznie jest to sytuacja negatywna, ale oznacza, że Byk naprawdę musi stać się najlepszą wersją siebie. Ma przed sobą wyjątkowo ważne zadania, które mogą mieć charakter zarówno osobisty, jak i zawodowy.

Ósemka Monet odnosi się do wysiłków podejmowanych przez Byka. W tym roku pojawi się sporo rzeczy, którymi trzeba będzie się zająć. Ciężka praca jest niezbędna, choć nadal nie wolno Bykowi zapominać o utrzymaniu życiowej równowagi. Bez niej trudno bowiem osiągnąć perfekcję w tym, co się robi. A przecież w tym roku chodzi głównie o to, żeby być dobrym we wszystkich realizowanych projektach. Do tego trzeba mieć energię – a więc wypoczynek okazuje się integralną częścią pracy.

Bez względu na cele, jakie Byk przed sobą stawia, nie powinien bać się proszenia o pomoc, gdy sprawy staną się przytłaczające. Podjęcie współpracy z odpowiednimi ludźmi przyczyni się do podniesienia jakości wykonywanej pracy.

 • Miłość: Ten rok wymaga dużej ilości empatii, współczucia, cierpliwości, ale także ciekawości i chęci samodoskonalenia. Byk może być dumny z tego, czego dokonał. Z pewnością jednak nadal istnieją pewne aspekty romantycznych relacji, nad którymi warto dalej pracować. Jeśli Byk przyjrzy się wystarczająco uważnie, znajdzie przynajmniej kilka wyzwań. Niektóre mogą okazać się całkiem zaskakujące.
 • Pieniądze: Byk może w tym roku spodziewać się nagród finansowych. Jego dotychczasowe poświęcenie i zaangażowanie nareszcie przyniesie owoce. Istnieje duże prawdopodobieństwo znalezienia nowych źródeł dochodu, ale warto zachować ostrożność we wszelkich przedsięwzięciach biznesowych. Dzięki temu Byk zbuduje sprawny system, który pozwoli mu uzyskać niezależność finansową.
 • Kariera zawodowa: Perfekcyjne wykonywanie obowiązków zostanie nagrodzone. Byk może osiągnąć dowolne cele zawodowe, a także zdobyć nowe umiejętności.
Tarot 2024 Bliźnięta

Tarot 2024: Bliźnięta

Los: Siódemka Buław

Symbol: dbanie o siebie, samoobrona, ochrona własnego terytorium lub przekonań.

Tarot 2024 – znaczenie wróżby:

Siódemka Buław wskazuje na zmagania po początkowym spełnieniu. Bliźnięta podejmą walkę o zachowanie własnej pozycji. Wcześniej odniosły sukces, ale teraz przekonają się, że nic nie trwa wiecznie. Utrzymanie się na szczycie wymaga ciągłej pracy. Trzeba wykazać się zdecydowaniem oraz siłą woli.

W roku 2024 Bliźnięta staną oko w oko z trudnościami mogącymi skutecznie zablokować dalsze odnoszenie sukcesów. Trzeba się przygotować do walki, ponieważ ludzie z otoczenia Bliźniąt pragną zająć ich miejsce lub osiągnąć takie same rezultaty. Jeśli osoba urodzona pod tym znakiem zodiaku nie chce zostać w tyle, musi wcisnąć gaz do dechy.

Ogólnym znaczeniem Siódemki Buław jest utrzymanie się na powierzchni bez względu na to, kto lub co rzuca wyzwanie pozycji danego człowieka. Bliźnięta muszą się więc przeciwstawić silnym przeciwnikom i nawet w obliczu przejściowych niepowodzeń nie mogą się poddawać.

 • Miłość: Być może Bliźnięta będą musiały wyznaczyć granice w swoich relacjach miłosnych. To może doprowadzić do pewnych niewygodnych sytuacji, ale jest konieczne, by skutecznie walczyć o przetrwanie związku. Oczywiście pojawi się sprzeciw. Bliźnięta muszą być więc pewne, że podejmują właściwe decyzje.
 • Pieniądze: Sukces przynoszą długoterminowe inwestycje. To oznacza, że Bliźnięta czerpią teraz korzyści z wcześniej podejmowanych wysiłków lub zyskają dopiero za jakiś czas (dzięki bieżącym działaniom). Chociaż ich pozycja jest obecnie stabilna, należy podjąć odpowiednie kroki, by utrzymać taki stan rzeczy.
 • Kariera zawodowa: Pojawią się wyzwania, które wymagają ze strony Bliźniąt wytrwałości. Choć może to brzmieć nieco przerażająco, niekoniecznie jest to zła sytuacja. Bliźnięta są bowiem w stanie rozwiązać każdy problem, z jakim muszą się zmierzyć. Potrzebują jedynie pewności siebie oraz odwagi. Konkurenci będą wyjątkowo krytyczni, ale mimo to trzeba walczyć o swoje.
Tarot 2024 Rak

Tarot 2024: Rak

Los: Mag

Symbol: zaradność, natchnione działanie, nowe możliwości, czas działania, początek, inicjatywa, komunikacja, wiedza, uśpione moce wymagające rozwinięcia, optymizm, dojrzała świadomość.

Tarot 2024 – znaczenie wróżby:

Mag jest reprezentacją czystej siły woli. Swoją potęgą wyzwala potencjał i kształtuje go za pomocą pragnienia. Jest siłą łączącą niebo i ziemię, ponieważ rozumie znaczenie słów "jak na górze, tak na dole" – czyli że umysł i świat są jedynie wzajemnymi odbiciami. Zodiakalny Rak powinien pamiętać, że tworząc swój wewnętrzny świat, sprawi, że ten zewnętrzny podąży za nim.

Ta karta tarota informuje, że nadszedł czas, aby bez wahania wykorzystać swój pełny potencjał. Nie ma przy tym znaczenia, co jest celem Raka. Nieważne też, jak wielkie napędzają go ambicje. W tym roku jest bowiem w stanie osiągnąć prawie wszystko. Dysponuje ogromną mocą i tylko od niego zależy, czy ją wykorzysta.

Cokolwiek będzie się teraz działo, człowiek spod znaku Raka powinien śmiało podejmować wszelkie niezbędne kroki, które zapewnią realizację jego marzeń. Niech nie pozwoli, by cokolwiek go powstrzymywało, ponieważ wówczas straciłby szansę na stanie się najlepszą wersją siebie. Rok 2024 jest zdecydowanie zbyt dobry, by go zmarnować.

 • Miłość: Umiejętności, kreatywność oraz determinacja przyniosą sukces w miłości. Jeśli Rak szuka drugiej połówki, powinien samodzielnie tworzyć okazje do spotkania kogoś, o kim marzy. W tym roku jest wyjątkowo zaradny i umie w pełni wykorzystać swoje umiejętności. Mag wnosi w życie miłosne Raka silne emocje oraz gotowość do eksperymentowania.
 • Pieniądze: Mogą pojawić się większe możliwości finansowe. Wystarczy, że Rak po prostu z nich skorzysta. Dysponuje olbrzymią ilością narzędzi, więc jest w stanie urzeczywistnić swoją wolę. Warto w tym roku dobrze znać własne umiejętności – one są kluczem do sukcesu.
 • Kariera zawodowa: Jeśli Rak podejmie zdecydowane działania, sukces ma w kieszeni. Każde pragnienie, poparte zaangażowaniem, jest w zasięgu ręki. Warto też przyjrzeć się osobom, które już odniosły sukces – Rak znajdzie w nich źródło doskonałej motywacji.
Tarot 2024 Lew

Tarot 2024: Lew

Los: Czwórka Kielichów

Symbol: apatia, uczucie odłączenia, melancholia, nuda, obojętność, niezadowolenie.

Tarot 2024 – znaczenie wróżby:

Czwórka Kielichów zwykle pojawia się, gdy człowiek czuje się zniechęcony i pozbawiony motywacji. Lew może teraz odnosić wrażenie, że nie ma wyjścia z jego trudnej sytuacji. Życie popadnie w stagnację i nic nie będzie w stanie Lwa uszczęśliwić. Niezależnie od tego, co się wydarzy, Lew będzie pasywny. Czy dzień okaże się dobry, czy zły – nic nie będzie miało dla niego znaczenia.

W 2024 roku dojdzie raczej do surowej samooceny. Zodiakalny Lew musi przeanalizować swoje mocne i słabe strony, żeby znaleźć sposób na wydostanie się ze szkodliwych nawyków. Rozwiązanie prawdopodobnie ma tuż przed sobą, ale zanim z niego skorzysta, musi pokonać wewnętrzny opór. Dopiero pokonawszy siebie, może wdrożyć nowe podejście do życia.

Lew powinien dokładnie poznać motywy swojego działania oraz kierujące nim instynkty. To jest metoda na ponowne odkrycie własnej pasji. Czwórka Kielichów zachęca do odnalezienia swoich prawdziwych zainteresowań i do pracy nad ich realizacją. Życie jest przecież krótkie. I nawet jeśli wydaje się czasami monotonne, warto nadać mu jakiś głębszy sens.

 • Miłość: Karta ta sugeruje czas nudy lub obojętności na życie miłosne. Jeśli dojdzie do zerwania, należy się upewnić, że nie wynika to z nieświadomych prób ochrony siebie przed potencjalnym cierpieniem. Okazje pojawiają się, gdy Lew jest na nie otwarty. Jeżeli więc zamknie się na miłość, może dojść do bardzo nieprzyjemnych sytuacji.
 • Pieniądze: Lew poczuje się zdezorientowany. Co więcej, zacznie porównywać się z innymi, przez co poczuje zazdrość – a to uniemożliwi mu docenienie tego, co już posiada. W poprawie sytuacji finansowej może pomóc pielęgnowanie wdzięczności. To pozwoli Lwu skupić się na tym, co ważne.
 • Kariera zawodowa: W roku 2024 Lew nie będzie odczuwać zamiłowania do pracy. Kłopoty z koncentracją na bieżących zadaniach skutecznie zablokują ekscytację nowymi projektami. Lew będzie wręcz nudzić się w pracy, przez co jeszcze trudniej przyjdzie mu osiągnąć zadowalający poziom produktywności.
Tarot 2024 Panna

Tarot 2024: Panna

Los: Król Monet

Symbol: obfitość, dobrobyt, bezpieczeństwo, ambicja, ochrona, niezawodność.

Tarot 2024 – znaczenie wróżby:

Karta zwiastuje czas dobrobytu oraz rozwoju, ponieważ Panna będzie teraz w stanie zadbać o wszystkie swoje interesy. Wykaże się odpowiedzialnością, a większość otaczających ją ludzi chętnie obdarzy ją zaufaniem. Dzięki mądrości Panna zabezpieczy wszystko, co do tej pory zdobyła.

Ogólnie rzecz biorąc, karta ta przypomina o kontrolowaniu własnej energii i zasobów. W dążeniu do realizacji ambitnych celów nie można marnować swojej mocy na rzeczy błahe lub złe. Czasami trzeba poświęcić część swoich aspiracji, żeby móc osiągnąć coś jeszcze wspanialszego. Tak się bowiem składa, że Panna zapragnie w tym roku stworzyć coś wyjątkowego, co przetrwa wiele lat.

Król Monet może odnosić się także do mężczyzny, który pojawi się w życiu osoby urodzonej pod znakiem Panny. Będzie to człowiek solidny i mądry, a przy tym odegra znaczącą rolę w dążeniach Panny do sukcesu. Ów mężczyzna jest bezcennym sojusznikiem, ale warto przygotować się na ostrą krytykę z jego strony (jeśli się pojawi, będzie zasłużona).

 • Miłość: Panna może się w tym roku okazać doskonałym partnerem, rodzicem czy przyjacielem. Swoje uczucia popiera czynami, a nie jedynie słowami. W konsekwencji stworzy dla swoich bliskich stabilne środowisko rozwoju.
 • Pieniądze: Jeśli chodzi o finanse, Król Monet jest jedną z najlepszych kart, jakie można otrzymać. Oznacza, że sytuacja finansowa Panny jest stabilna – w dużej mierze dzięki mądrym inwestycjom i ciężkiej pracy. W tym roku Panna może się również wykazać znaczną hojnością, gdyż chętnie wykorzysta swoje zasoby, aby wesprzeć bliskich.
 • Kariera zawodowa: Król Monet wskazuje na udane przedsięwzięcie biznesowe. Panna może więc w tym roku spełnić swoje największe ambicje. Będzie się cieszyć doskonałą opinią wśród współpracowników, przełożonych oraz wszelkiego rodzaju kontrahentów.
Tarot 2024 Waga

Tarot 2024: Waga

Los: Trójka Mieczy

Symbol: złamane serce, separacja, smutek, żal, strata, trauma.

Tarot 2024 – znaczenie wróżby:

Trójka Mieczy niesie ze sobą przesłanie odrzucenia, zdrady, zranienia. W takich chwilach warto kierować się rozsądkiem. Jeśli Waga potrafi logicznie myśleć, z pewnością zawczasu przygotuje się na trudne doświadczenia. Co za tym idzie – skutecznie zminimalizuje potencjalne cierpienie.

Warto przy tym pamiętać, że ból i smutek są nieodłączną częścią życia. Pozwalają nam doceniać prawdziwe szczęście oraz uczą, jak radzić sobie w obliczu przeciwności losu. To poprzez ból uczymy się unikać błędów, które mogą doprowadzić do niebezpieczeństwa. Waga musi więc zrozumieć, że cierpienie jest koniecznością na drodze życia.

To, w jaki sposób Waga zareaguje, zadecyduje o jej przyszłości. Waga może się poddać albo poradzić sobie z bólem i podnieść się z upadku. Każdy pojawiający się problem jest punktem oparcia, od którego można odbić się w górę.

Trójka Mieczy zwykle pojawia się właśnie w takim momencie – gdy człowiek musi przygotować się na kolejny etap życia. Choć doświadczenie żalu może być bolesne, należy skupić się na przyszłości. Niech Waga pamięta, że ma kontrolę nad tym, jakie działania podejmie.

 • Miłość: Prawdopodobnie będzie to czas pełen łez i smutku płynącego ze złamanego serca. Jeśli Waga jest w związku, istnieje wysokie ryzyko rozstania, konfliktu lub pewnego rodzaju separacji.
 • Pieniądze: W roku 2024 Waga może się zmagać ze stratą lub sytuacją finansową powodującą duży stres. Rozstanie ma nie tylko emocjonalne konsekwencje. Być może Waga nie jest w stanie samodzielnie utrzymać mieszkania lub będzie musiała podzielić majątek w trakcie rozwodu. We wszelkich działaniach należy zachować delikatność.
 • Kariera zawodowa: Praca może być dla Wagi źródłem frustracji. W najgorszym przypadku Trójka Mieczy może oznaczać nagłą utratę pracy lub bankructwo firmy. Częściej jednak karta ta sygnalizuje jakiś konflikt – pomiędzy klientami lub współpracownikami.
Tarot 2024 Skorpion

Tarot 2024: Skorpion

Los: Pustelnik

Symbol: duchowe poszukiwania, oświecenie duchowe, kontemplacja, samotność, autorefleksja.

Tarot 2024 – znaczenie wróżby:

Pustelnik jest poszukiwaczem wiedzy pochodzącej z wnętrza. To wędrowiec szukający tego, co można zdobyć jedynie w samotności. Aby odkryć interesujące go tajemnice, musi odłączyć się od tłumów. Głosy i pragnienia innych ludzi grożą bowiem zagłuszeniem jego własnych pragnień.

W roku 2024 Skorpion będzie więc potrzebował spokoju i samotności. Sporo czasu poświęci na refleksje, ponieważ to pomoże mu oczyścić umysł z całego bałaganu, tak powszechnego w życiu codziennym. Skorpion podejmie autentyczny wysiłek, by poznać swoje prawdziwe ja. Jego najważniejszym zadaniem jest szukanie wskazówek we własnej duszy.

Karta Pustelnika może również oznaczać pojawienie się kogoś, kto będzie pełnić rolę mentora. Skorpion może mieć trudności z zaakceptowaniem takiej osoby, ponieważ zwykle sam woli kierować swoimi rozważaniami. Tym razem jednak – jeśli mentor się pojawi – warto skorzystać z jego wiedzy.

 • Miłość: Ta jedna z największych tajemnic życia może okazać się wielkim nauczycielem. Wymaga prawdziwego poznania siebie – własnych potrzeb, lęków oraz pragnień. Co prawda Skorpion będzie potrzebował w tym roku samotności, ale po części dlatego, by w przyszłości stać się lepszym partnerem dla ukochanej osoby.
 • Pieniądze: Skorpion uświadomi sobie, że pieniądze nie dają mu szczęścia. Nic dziwnego, że nie będzie się teraz za bardzo skupiał na sprawach materialnych. Interesuje go raczej możliwość zrozumienia, gdzie naprawdę może znaleźć spełnienie.
 • Kariera zawodowa: W tym roku Skorpion musi się dobrze zastanowić, czego oczekuje po swoim rozwoju zawodowym. Może mieć wrażenie, że ścieżka, którą w tej chwili podąża, tak naprawdę nie jest dla niego korzystna. W związku z tym pojawi się poczucie braku spełnienia. Dlatego tak ważne jest uświadomienie sobie, jaki rodzaj pracy dałby Skorpionowi radość na wielu poziomach egzystencji.
Tarot 2024 Strzelec

Tarot 2024: Strzelec

Los: Słońce

Symbol: szczęście, sukces, optymizm, witalność, radość, pewność siebie, prawda.

Tarot 2024 – znaczenie wróżby:

Nadszedł czas sukcesów w życiu Strzelca. Energia Słońca dodaje siły wszystkim, którzy mają okazję poczuć jego promienie. Dlatego też w tym roku nie ma mowy o porażkach czy negatywnym myśleniu. Zamiast tego Strzelec większość czasu spędzi na realizowaniu swoich marzeń. Tych mniej i tych bardziej ambitnych.

Dzięki osobistemu spełnieniu Strzelec zainspiruje także wielu ludzi ze swojego otoczenia. W naturalny sposób będzie wszystkich do siebie przyciągać, ponieważ roztacza wokół siebie aurę ciepła i piękna. Radość, którą Strzelec wnosi w cudze życie, jest w tym roku wyjątkowo duża. Bez obaw dzieli się on swoimi osiągnięciami z każdym, kto jest chętny przyjąć choć odrobinę dobra.

Karta ta pokazuje, że Strzelec ma teraz silne poczucie pewności siebie. Zasłużenie. Jego obecne życie jest bowiem wyjątkowo szczęśliwe. Każdy wyznaczony cel jest realizowany, więc nic dziwnego, że Strzelec nie ma na co narzekać.

 • Miłość: Strzelec przez cały rok będzie się cieszyć ogromnym szczęściem w życiu miłosnym. Jego związek może rozkwitnąć do tego stopnia, że zapanuje w nim pełna harmonia. Niech Strzelec wykorzysta ten czas, aby stworzyć jeszcze głębszą więź z ukochaną osobą. Jeśli natomiast jest singlem, nadszedł czas, aby znaleźć swoją bratnią duszę.
 • Pieniądze: Sytuacja finansowa jest w tym roku niezwykle satysfakcjonująca. Słońce sugeruje wysoki poziom obfitości. Każda dobra okazja do zarobienia pieniędzy jest teraz wyjątkowo dobrze widoczna. Można zaryzykować stwierdzenie, że Słońce oświetla drogę Strzelca do bogactwa.
 • Kariera zawodowa: W tym roku Strzelec może liczyć na wiele sukcesów, optymizmu i radości. Cokolwiek ma w planach, nie zabraknie mu motywacji. Jego kariera będzie się więc rozwijać dynamicznie i okaże się satysfakcjonująca zarówno pod względem duchowym, jak i materialnym.
Tarot 2024 Koziorożec

Tarot 2024: Koziorożec

Los: Królowa Mieczy

Symbol: uczciwość, niezależność, zasady, konstruktywna krytyka, obiektywizm, spostrzegawczość.

Tarot 2024 – znaczenie wróżby:

W tym roku Koziorożec przekona się, jak wielką wagę mają jego osądy. Na szczęście nie będą one oparte na emocjach, lecz na rzetelnym zapoznawaniu się z faktami. Tylko na ich podstawie można bowiem podjąć właściwą decyzję. Królowa Mieczy łączy jasność umysłu z dojrzałością i otwartością. Koziorożec będzie więc mógł dobrze wykorzystać swoje intelektualne możliwości.

Jedną z najważniejszych kwestii będzie w tym roku poszukiwanie prawdy. Koziorożec otworzy się na opinie innych ludzi, ponieważ dostrzeże, że mogą mu one pomóc w zdobywaniu wartościowych informacji. Ostatecznie przefiltruje je przez gęste sito racjonalności. Dzięki temu rozszyfruje, co jest prawdą, a co fałszem.

Jako osoba zdeterminowana, niezależna i odporna psychicznie Koziorożec umie wyznaczać jasne granice. Nie jest też tolerancyjny w stosunku do osoby, która je przekracza. Królowa Mieczy wzmacnia te umiejętności, przez co niektórzy ludzie mogą czuć się onieśmieleni. Na szczęście Koziorożec nie będzie w tym roku stosować żadnej przemocy. Zamiast tego zastosuje perswazję oraz przedstawi rozsądne argumenty.

 • Miłość: W roku 2024 Koziorożec będzie bardzo wymagający w stosunku do ludzi, którymi się otacza. Jest spostrzegawczy i zdeterminowany, przez co najbliżsi mogą mieć problem z dostosowaniem się. Jednak pod twardą powłoką Koziorożec okaże się kochający i lojalny. Co prawda woli unikać romantycznych pokazów, ale w jego sercu zdecydowanie pali się wielki płomień miłości.
 • Pieniądze: Koziorożec musi teraz działać rozważnie. Niech zachowa wyraźną równowagę pomiędzy sercem a umysłem. Jeśli zostanie poproszony o pomoc w rozwiązaniu czyichś problemów finansowych, powinien spojrzeć na tę kwestię uczciwie. Faworyzowanie kogokolwiek się nie sprawdzi. Może wręcz okazać się niebezpieczne.
 • Kariera zawodowa: Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Koziorożec zyska znaczny szacunek ze strony współpracowników. Potrafi bowiem skutecznie przekazywać swoje pomysły, a w dodatku robi to całkowicie uczciwie.
Tarot 2024 Wodnik

Tarot 2024: Wodnik

Los: Dwójka Kielichów

Symbol: partnerstwo, zgodność, miłość, bratnie dusze, równowaga, relacje, połączenie, wzajemny szacunek.

Tarot 2024 – znaczenie wróżby:

Dwójka Kielichów jest oznaką partnerstwa zbudowanego na jedności sił i głębokim połączeniu. Emocje każdej ze stron splatają się w jedną wielką moc, czyniąc z dwojga ludzi jedność – emocjonalną i duchową. Karta ta jest symbolem przepływu miłości między dwiema osobami. W roku 2024 Wodnik  ma więc okazję stworzyć niezwykle silne połączenie, które ma potencjał do satysfakcjonującego rozwoju.

W szerszym kontekście wszystko powinno układać się w tym roku pomyślnie. Wodnik osiągnie życiową równowagę. Chociaż Dwójka Kielichów odnosi się do jedności i miłości, może także oznaczać harmonię i wzajemny szacunek w przyjaźni i partnerstwie biznesowym czy jakimkolwiek innym.

We wszystkich sferach życia Wodnik może więc znaleźć kogoś wyjątkowego, z kim połączą go wspólne pasje lub dążenia. Będzie to relacja korzystna dla obu stron. Istnieje zarówno fizyczne, jak i duchowe połączenie, które pozwala Wodnikowi wydobyć z siebie wszystko, co najlepsze.

 • Miłość: W tym roku Wodnik, jeśli jest singlem, może bez obaw nawiązywać romanse. To bardzo dobra wiadomość. Jeżeli natomiast znalazł już miłość swojego życia, będzie się koncentrować na umacnianiu więzi z partnerem lub partnerką. I doskonale mu się to uda. W niektórych przypadkach Dwójka Kielichów może odnosić się do małżeństwa, oświadczyn lub zaręczyn.
 • Pieniądze: Sytuacja finansowa Wodnika będzie w tym roku stabilna. Choć nie oznacza to automatycznie bogactwa, przynajmniej wskazuje na poczucie bezpieczeństwa. Nierozsądnym byłoby traktowanie Dwójki Kielichów jako znaku wielkiej fortuny. Z pewnością jednak nie zabraknie Wodnikowi środków na pokrycie wszelkich koniecznych wydatków.
 • Kariera zawodowa: Karta ta jest kojarzona z pozytywnymi relacjami. Jeśli więc chodzi o pracę Wodnika, szczególnie silne będą teraz jego relacje ze współpracownikami lub partnerami biznesowymi. Uda mu się znaleźć wsparcie w otaczających go ludziach. Większość nowych znajomości przyniesie oczekiwane owoce.
Tarot 2024 Ryby

Tarot 2024: Ryby

Los: As Buław

Symbol: nowe początki, inicjatywa, twórcza iskra, nowa pasja, spontaniczność, odwaga, talent, potencjał, entuzjazm, nowe życie.

Tarot 2024 – znaczenie wróżby:

Ogólnie Buławy symbolizują kreatywność, natomiast As Buław jest najodważniejszą spośród kart w tym kolorze. Reprezentuje rodzaj kreatywności, którego nie można nauczyć się w szkole czy przy okazji realizowania jakiegoś hobby. To śmiałe poszukiwanie własnego głosu; tworzenie miejsca, w którym Ryby mogą rozwijać własną wizję.

As Buław to wskazówka, że Ryby powinny po prostu zacząć realizować swoje pomysły – nieważne, jak bardzo ambitne. Cokolwiek Rybom przyjdzie do głowy, w tym roku są w stanie to urzeczywistnić. Niech podejmą konieczne kroki, by rozpocząć swój projekt. As Buław wzywa do podążania za własnym instynktem. Czas marzeń się skończył. Teraz trzeba działać.

Karta ta sugeruje też, że Ryby mogą czekać na znak, aby rozpocząć pracę nad realizacją marzeń. Poświęcają sporo czasu i energii na przygotowania oraz tworzenie niezwykle szczegółowych planów. Niestety to nie jest właściwe podejście. Ryby powinny podjąć działanie już dziś, a z czasem dopracują swoje pomysły. Praca pomoże w rozwoju i pozwoli nabrać rozpędu. W roku 2024 Ryby pod żadnym pozorem nie powinny pozostawać na poziomie abstrakcyjnych rozmyślań.

 • Miłość: As Buław sygnalizuje podekscytowanie i pasję, a więc życie miłosne może teraz nabrać tempa. Jeśli Ryby są samotne, poznają kogoś wyjątkowego – romans okaże się niezwykle zmysłowy. W tym roku pojawi się sporo okazji do flirtu, ale jest też miejsce na poważniejszą relację, jeśli pożądaniu będzie towarzyszyć pewnego rodzaju duchowe zrozumienie.
 • Pieniądze: W tym roku Ryby nareszcie przestaną mieć problemy finansowe. Wszelkie napięcia, które istniały wcześniej, znikną. Uda się pospłacać większość zadłużenia, a nawet pojawią się nowe źródła dochodów. As Buław, choć zwiastuje pasję i entuzjazm, nie powinien być łączony z ideą wielkiego bogactwa. Ryby powinny powstrzymać się od lekkomyślnego wydawania pieniędzy. To nigdy nie jest mądre.
 • Kariera zawodowa: W tym roku nastąpi dynamiczny rozwój kariery Ryb. Ich umiejętności oraz wcześniejsze przygotowania spotkają się z wieloma obiecującymi możliwościami. Ryby są w stanie przekroczyć własne ograniczenia i z pewnością dostrzegą potencjał we wszystkich doświadczeniach, jakie będą teraz ich udziałem.