Nostradamus 2018 – przepowiednie, które niepokoją najbardziej

Nostradamus 2018

Nostradamus 2018 | Fot. Materiały prasowe

Wszyscy słyszeliśmy o słynnym francuskim jasnowidzu, znanym jako Nostradamus. 2018 rok również znajduje się w jego przepowiedniach, choć należy przeprowadzić dość wnikliwą analizę centurii, by odkryć, co ten rok oznacza dla ludzkości.

Czy istnieje możliwość przepowiedzenia przyszłości w 2018 roku na podstawie pism Nostradamusa? Niestety, duży kłopot sprawia wielu specjalistom sposób ich sporządzenia. Przepowiednie Nostradamusa nie są ułożone w żadnym konkretnym porządku, co znacznie utrudnia ich interpretację. Należy więc dokonać dość wnikliwych badań, by coś w ogóle zrozumieć.

Na szczęście nie jest to niemożliwe, a wielu ludzi nie ustaje w pracy nad proroctwami Nostradamusa. Oto część ustaleń tychże badaczy.

Nostradamus 2018 – przepowiednie

Mimo że Nostradamus napisał swoje przepowiednie w 1555 roku, jego proroctwa obejmują także czasy nam współczesne. Istnieje kilka przepowiedni, które dotyczą wydarzeń mających nastąpić w 2018 roku.
Na wstępie należy zaznaczyć, że francuski jasnowidz przewidywał, iż rok 2018 będzie bardzo krytyczny dla ludzkości. Poza III wojną światową spodziewał się globalnego upadku gospodarczego. Interpretatorzy przepowiedni Nostradamusa ostrzegają przed wojną, której należy spodziewać się w latach 2017-2018. W centurii IX Nostradamus pisze w następujący sposób:

Nocna bitwa morska zostanie przegrana,
Ogień na statkach na Zachodnią ruinę.
Nowa sztuczka, wielki kolorowy statek,
Gniew skierowany ku pokonanym, zwycięstwo w deszczu.

Istnieje wiele interpretacji tej centurii. Jedna z nich mówi, że wojna rozpocznie się w nocy, od "jądrowego deszczu" (może chodzić o wybuch jądrowy). Osobiście nie skłaniam się ku tej teorii, ponieważ w powyższej centurii nie ma słowa o broni nuklearnej.

Bardziej prawdopodobna interpretacja jest taka, że koalicja amerykańska poniesie porażkę w wielkiej bitwie morskiej bądź w serii bitew. To może zakończyć dominację USA na świecie. Przynajmniej jeśli chodzi o panowanie na morzu.

Niektórzy interpretatorzy sugerują również, że 3 wojna światowa nie będzie jedną wielką wojną, ale serią mniejszych wojen. Walczyć ze sobą mogą nie tyle wszystkie kraje, co może dochodzić do wielu konfliktów pomiędzy państwami tworzącymi sojusze w celu ochrony własnego terytorium.

Wybuch trzeciej wojny światowej w 2018 roku?

Wybuch trzeciej wojny światowej jest łączony z serią zamachów lub pojedynczym zabójstwem. Osoba określana mianem "Mabus" zostanie zamordowana, a to spowoduje wybuch globalnego konfliktu. Mabus jest określany często jako ten, który poprzedza Antychrysta. W centurii II 62 Nostradamus napisał:

Mabus wkrótce umrze, a po tym zdarzeniu
Straszne zniszczenie ludzi i zwierząt.
W jednej chwili człowiek będzie świadkiem zemsty,
Setki rąk, pragnienia, głodu – kiedy kometa przeleci.

Nie wiadomo, kim jest tajemniczy Mabus. Ciekawostką może być fakt, że po wpisaniu tego słowa w wyszukiwarkę Google, na szczycie wyników wyszukiwania znajduje się Raymond Mabus Jr. (ur. 11 października 1948 roku) – amerykański polityk i członek Partii Demokratycznej, pełniący funkcję 75. Sekretarza Marynarki Stanów Zjednoczonych w latach 2009-2017. Mabus zakończył urzędowanie na tym stanowisku w styczniu 2017 roku. Zaskakujący zbieg okoliczności, nieprawdaż?

Warto obserwować, co dzieje się z tym człowiekiem. Jeśli zostanie zamordowany, to będzie jasny sygnał, że III wojna światowa jest tuż za rogiem. Oczywiście istnieje kilka teorii o tym, że Mabusem jest ktoś inny. Niektórzy interpretatorzy przepowiedni Nostradamusa wskazują na Musaba al-Zarqawi (przywódca Al-Ka'idy w Iraku), Baracka Obamę (były prezydent USA), a nawet Donalda Trumpa lub Władimira Putina. Chociaż ci dwaj ostatni są równie często uważani za potencjalnego Antychrysta.

Co oprócz III wojny światowej?

Oto pięć innych przepowiedni Nostradamusa przypisywanych do roku 2018:

  1. Erupcja wulkanu Wezuwiusz we Włoszech. Podobno ma powodować trzęsienia ziemi (z częstotliwością co pięć minut) i pochłonąć 6000-16000 ofiar. Według Nostradamusa erupcja ma mieć miejsce pod koniec 2018 lub na początku 2019 roku.
  2. Największe trzęsienie ziemi w historii – jego epicentrum ma znajdować się gdzieś w zachodniej części Stanów Zjednoczonych.
  3. Wielki kryzys gospodarczy – totalne załamanie biznesu w 2018 roku będzie w dużej mierze spowodowane katastrofami naturalnymi oraz III wojną światową.
  4. Globalne ocieplenie – według Nostradamusa, efekty globalnego ocieplenia będą bardzo postępować w 2018 roku. W tym kontekście francuski jasnowidz pisał m. in. o "królu, który rabuje lasy". Chodzi tutaj oczywiście o masowe wycinki drzew. Poza tym "niebo się otworzy, a pola będą płonąć z gorąca".
  5. Koniec podatków na Zachodzie – już przed rokiem 2018 rosły w siłę różne partie i ugrupowania postulujące likwidację podatku dochodowego. Nawet Donald Trump podczas swojej kampanii prezydenckiej obiecywał znaczne obniżenie podatków. Istnieje więc bardzo duże prawdopodobieństwo, że w 2018 roku zniknie podatek dochodowy, a przynajmniej rozpocznie się proces ku temu zmierzający. To by dopiero była wiadomość!

Jeśli chodzi o zniesienie podatku dochodowego, według Nostradamusa, dojdzie do tego dopiero po jakiejś wielkiej rewolucji w państwach Zachodnich. Nie zostało jednak sprecyzowane, o jakie kraje chodzi.

Inwazja UFO w 2018 roku?

Osobnym zagadnieniem jest jeszcze jedna przepowiednia Nostradamusa, choć przyznaję, że uważam ją za wysoce nieprawdopodobną. Chodzi mianowicie o przeświadczenie niektórych interpretatorów centurii, iż w 2018 roku nastąpi inwazja istot pozaziemskich.

Jak twierdzi T. Chase, twórca revelation13.net, obcy mogą pojawić się już w 2017 roku. Będą prowadzeni przez Jezusa Chrystusa i dokonają inwazji gdzieś pomiędzy 2018 a 2020 rokiem. Pan Chase twierdzi, że obcy zmodyfikują nasze DNA, by uczynić nas istotami bardziej logicznie myślącymi i pokojowo nastawionymi. Od tego momentu wszyscy będziemy żyli na Ziemi w niekończącym się szczęściu.

Chase opiera swoje rewelacje na badaniu centurii Nostradamusa oraz analizie Apokalipsy św. Jana. W centurii I 100 Nostradamus napisał, że "przez długi czas szary ptak będzie widziany na niebie". Co prawda w centurii tej nie ma żadnej konkretnej daty i niektórzy badacze łączą ją z III wojną światową, ale pan Chase utrzymuje, iż chodzi tutaj o ogromny statek kosmiczny pozaziemskiego pochodzenia, który zawiśnie nad Europą.

Osobiście, ustalenia T. Chase’a uważam za mało prawdopodobne, ale uznałem, że warto o nich wspomnieć. Jeśli jesteś zainteresowany szczegółami, zajrzyj na revelation13.net (strona w języku angielskim).Pomóż innym znaleźć ten artykuł. Podziel się:Chcesz być
na bieżąco?

Polub nas na Facebooku
i otrzymuj informacje o nowościach.

Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: nostradamus 2018, nostradamus na 2018, nostradamus o 2018 roku, 2018 nostradamus, nostradamus 2018 przepowiednie, przepowiednie nostradamusa 2018, przepowiednie nostradamusa na 2018 rok.