Zasady funkcjonowania Serwisu

Zasady autorów tworzących Astroweb nie są zbytnio skomplikowane. Można je streścić w zaledwie kilku punktach.

  1. Naszym celem jest dostarczanie wiedzy.
  2. Tworząc treści publikowane w Astroweb, przykładamy wielką wagę do tego, by zawarte w niej informacje były rzetelne i wartościowe dla czytelników.
  3. Jedyną formą utrzymywania naszej strony są wyświetlane na niej reklamy. Niestety nie da się prowadzić profesjonalnego serwisu internetowego w sposób całkowicie altruistyczny. Potrzebujemy pieniędzy na takie rzeczy jak domena, serwer, koszty administracyjne, wydatki związane z pozyskiwaniem informacji oraz promocją. Staramy się, żeby jednostki reklamowe były w miarę możliwości mało inwazyjne i nie utrudniały czytania treści poszczególnych artykułów.
  4. Celem tej strony nie jest dostarczanie treści o charakterze medycznym, prawnym lub jakimkolwiek innym doradztwie, które miałoby stawać w opozycji do metod konwencjonalnych. Jeśli publikujemy treści sprzeczne z wiedzą propagowaną w mediach tzw. głównego nurtu, stanowią one tylko opinię naszą lub osób je piszących/wypowiadających. W żaden sposób nie próbujemy stawiać siebie na pozycji osób wszystkowiedzących i mających zawsze rację.
  5. Pragniemy, by przekazywane przez nas informacje były weryfikowane przez czytelników, a nie bezkrytycznie przyjmowane. Jeśli znajdziesz błąd na naszej stronie, poinformuj nas o tym.
  6. We wszelkich kwestiach dotyczących działania naszego serwisu działamy w oparciu o aktualne przepisy prawa polskiego i międzynarodowego.