Horoskop Ryby – znak zodiaku

Horoskop Ryby

Horoskop Ryby: 19 lutego – 20 marca (18 lutego - 21 marca)*

Ludzie urodzeni ze słońcem w znaku Ryb to prawdziwi cierpiętnicy. Mają zwykle bardzo niskie mniemanie o sobie i za nic w świecie nie potrafią siebie naprawdę docenić. Uważają, że wszyscy dookoła są lepsi. Choć bardzo cenią innych ludzi, zazdroszczą im rzeczy, które... często same posiadają, ale nie chcą się do tego przed sobą przyznać.

Zodiakalne Ryby mają wielkie skłonności do mistycyzmu i wiedzy tajemnej. Fascynują się magią, parapsychologią i niewyjaśnionymi zjawiskami. Również tematy takie jak ufologia, astrologia czy wróżby nie są im obce. Ryby chętnie zgłębiają wiedzę związaną z powyższymi zagadnieniami, mając nadzieję na odkrycie jakiejś znaczącej tajemnicy.

Horoskop Ryby

Podobnie jest ze sztuką w życiu Ryb. Posiadają artystyczną naturę i przez całe życie ją rozwijają. Chętnie poświęcą się sztuce zawodowo, jeśli tylko warunki na to pozwolą. Tym bardziej że dzięki działalności artystycznej Ryby mogą odkrywać duchową stronę życia. Właśnie taki rodzaj samorozwoju jest dla nich najbardziej korzystny.

Ryby mają olbrzymi problem z poczuciem własnego bezpieczeństwa. Trudno zaspokoić je w tej kwestii. Wynika to przede wszystkim z niskiej samooceny i oraz ogromnej wrażliwości Ryb. Prawdopodobnie zawsze będą się czuły pod pewnym względem zagrożone. Z biegiem lat wypracowują sobie specyficzne mechanizmy obronne, które wielu ludzi mogą irytować. Są jednak niezbędne do tego, żeby Ryby mogły w ogóle funkcjonować w społeczeństwie.

Cechy charakteru zodiakalnych Ryb

Zalety: towarzyskie, empatyczne, lojalne, niezwykle rozwinięta intuicja, kreatywne, współczujące, tolerancyjne, gotowe do poświęceń dla bliskich.

Wady: egoistyczne, nieustępliwe, krzykliwe, przewrażliwione, melancholijne, skłonne do wpadania w nałogi, nie umieją radzić sobie z własnymi emocjami.

Zodiakalne Ryby żyją we własnym świecie. Ich wyobraźnia jest najbardziej rozwinięta wśród wszystkich znaków zodiaku. Nic więc dziwnego, że Ryby tak dobrze sprawdzają się jako wszelkiej maści artyści. Wyobraźnia Ryb to miejsce, w którym starają się chować przed zewnętrznym światem. Tutaj czują się bezpieczne i mogą żyć pełnią życia.

Ilekroć jednak wracają do rzeczywistości, od razu doświadczają wielu nieprzyjemnych zdarzeń. W większości przypadków wyolbrzymiają sytuację, co przyprawia je o wiele cierpienia. Należy jednak w tym miejscu zaznaczyć, że Ryby charakteryzują się niezwykle silną empatią oraz intuicją. Być może to jest powód odczuwania tak wielkiego cierpienia. Skoro wielu ludzi dookoła Ryb jest nieszczęśliwych, one same przejmują również ten stan.

Co ciekawe – i zapewne zaskakujące dla samych Ryb – są bardzo lubiane w swoim otoczeniu. Zwykle zdobywają sympatię właśnie dzięki swojej empatii. Potrafią wysłuchać i okazać współczucie, co jest rzadką umiejętnością wśród ludzi. Niestety Ryby zbyt często przejmują zły nastrój rozmówcy i same wpadają w depresję. Wówczas, zamiast postarać się pomóc człowiekowi w potrzebie, same żądają opieki i współczucia.

Największą wadą Ryb jest brak umiejętności radzenia sobie z własnymi problemami. Część z nich jest, co prawda, wyimaginowana, ale to w żaden sposób nie jest w stanie ulżyć cierpieniu Ryb. W takich chwilach znowu uciekają w marzenia i tam znajdują rozwiązania, których jednak zazwyczaj nie przekładają na realne życie.

Ludzie urodzeni pod znakiem Ryb mają pewną cechę charakteru, która często pozostaje w ukryciu – są mianowicie władczy i nie znoszą sprzeciwu. Co prawda ich motywy są zazwyczaj altruistyczne, ale mimo to nie potrafią zaakceptować sytuacji, w której ktoś ma inne zdanie i nie chce podporządkować się ich potrzebom. Ryby uważają, że wiedzą lepiej, co inni powinni robić w swoim życiu i nie krępują się w zachęcaniu do tego. Niestety przekonanie o własnej nieomylności niekoniecznie jest zgodne z rzeczywistością. Najczęściej jest wręcz przeciwnie.

Horoskop Ryby: Miłość

Zodiakalne Ryby są bardzo romantyczne, a miłość jest dla nich największą wartością w życiu. W marzeniach widzą siebie na ślubnym kobiercu z bratnią duszą, która jest uosobieniem najskrytszych snów. Emocjonalny związek z tym marzeniem czasami utrudnia Rybom znalezienie miłości w prawdziwym świecie. Jeśli jednak choć trochę się postarają, na pewno zdobędą miłość na całe życie.

To dobrze, że Ryby nigdy się nie poddają w sprawach miłosnych. Zwykle bowiem przechodzą przez wiele nieudanych związków, zanim trafią na tę jedyną osobę, która jest im przeznaczona. Za każdym razem, kiedy rozpada się ich związek, płaczą nad sobą jakiś czas, po czym zaczynają dalej szukać. I w końcu znajdują! Prawie zawsze udaje się Rybom zrealizować to największe marzenie.

Dowiedz się więcej: Jakie są Ryby w miłości?

Zgodność z innymi znakami zodiaku

Niezwykła para: Rak, Skorpion, Koziorożec, Ryby.
Interesujący związek: Byk, Panna.
Przeciętnie, ale rokuje: Lew, Waga, Strzelec.
Mało zrozumienia: Baran, Bliźnięta, Wodnik.

Horoskop Ryby: Finanse

Finanse nie są mocną stroną zodiakalnych Ryb. Nie mają one smykałki do interesów, a i szczęście im nie dopisuje w tej sferze. Zdarza im się dobrze zarabiać, ale zwykle nie wykraczają poza pewien określony pułap dochodowy i tak pozostaje do końca życia. Ryby potrafią zapewnić byt rodzinie, ale nie jest to poziom, o jakim marzą.

Żyjąc we własnej wyobraźni, Ryby nie przywiązują wielkiej wagi do zarobienia olbrzymiego majątku. W gruncie rzeczy już wszystko mają - w swojej głowie. Tak naprawdę nie potrzebują dużo więcej. Najważniejsze, by mogły poczuć się finansowo zabezpieczone i nie martwić się tak bardzo o przyszłość. Wówczas zapewne będą zadowolone ze swojej sytuacji materialnej. Chociaż i tak najprawdopodobniej będą się ciągle zamartwiały.

Ryby nie próbują robić intratnych interesów na siłę. Nie szukają okazji do zrobienia biznesu. O wiele bardziej cieszy je praca w zgranym zespole. Jeśli pensja wystarczy na utrzymanie siebie i rodziny, Ryby są zadowolone. Pragną, by ich życie miało jakąś ponadczasową wartość. Trudno im przeliczać piękno sztuki na gotówkę.

Jedno, co wychodzi Rybom naprawdę dobrze w kwestiach finansowych, to oszczędzanie. One wiedzą, jak przeżyć za niewielkie pieniądze oraz co zrobić, by rozsądnie budować oszczędności. Rzadko zdarza się, żeby Ryby nie miały jakichś zaskórniaków na czarną godzinę.

Horoskop Ryby: Praca

Ludzie urodzeni ze słońcem w znaku Ryb są pełni sprzeczności. Nie jest im łatwo znaleźć pracę, która w pełni zaspokoiłaby ich aspiracje. Mogą wybierać różne zawody oraz sposoby zarabiania pieniędzy i przez wiele lat miotać się pomiędzy poszczególnymi pracodawcami, nigdzie nie zagrzewając miejsca na dłużej. Czasami zdarza się im trafić na naprawdę dobre miejsce pracy i jeśli się tam utrzymają, zaczną rozkwitać zawodowo.

Najlepszym kierunkiem kariery będzie zawód pozwalający Rybom spożytkować targające nimi emocje. Idealna byłaby oczywiście działalność artystyczna, która dałaby Rybom szansę na korzystne zagospodarowanie ich bogatej wyobraźni. Jeśli to się uda, Ryby mogą liczyć na ogromny sukces i płynące z niego zadowolenie.

Pod znakiem Ryb często rodzą się aktorzy, malarze, muzycy, rzeźbiarze, tancerze – ludzie umilający innym szarość dnia codziennego. Może się wydawać, że życiową misją Ryb jest wypełnianie świata radością i światłem. Wiele Ryb zajmuje się również szeroko pojętą ezoteryką. Godzinami badają astrologię czy karty tarota, by móc swoją wiedzą wspierać innych.

Najodpowiedniejszy zawód

Ryby mogą z powodzeniem uprawiać wszelkie rodzaje sztuki. Są w tej materii wyjątkowo utalentowane. Podobnie jest ze sferą duchowości. Ryby mogą zostać duchownym, uzdrowicielem, parapsychologiem czy medium. Lubią pomagać innym ludziom, więc nieobce są im również zawody takie jak lekarz, pielęgniarka czy opiekun osoby niepełnosprawnej.

Czytaj więcej: Sławni ludzie urodzeni pod znakiem Ryb.

Horoskop Ryby: Rodzina

Dziwne i nieprzewidywalne Ryby stanowią twardy orzech do zgryzienia dla całej rodziny. Zachowują się bardzo niekonwencjonalnie i często nikt nie wie, o co im tak naprawdę chodzi. Ryby rzadko bywają konsekwentne i przez to nie udaje im się utrzymać dyscypliny u dzieci. Co prawda opiekują się troskliwie swoimi potomkami, ale też nie umieją zapewnić im właściwych warunków do rozwoju. Zawsze robią coś, co burzy u dzieci poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że są one niepewne swojej pozycji w domu.

Ryby - z powodu ogromnej miłości, jaką darzą wszystkich członków rodziny – są zbyt uległe. Często poddają się swoim uczuciom, pozwalając, żeby wpływały na ich najważniejsze decyzje. W ten sposób Ryby wprowadzają chaos do życia rodzinnego, a potem same się dziwią, skąd to się bierze.

Horoskop Ryby: Zdrowie

Zdrowie osób urodzonych pod znakiem Ryb jest uzależnione od ich emocji. Wrodzona wrażliwość wpływa na ogólne samopoczucie oraz siły witalne organizmu. Ryby często same siebie osłabiają, nie zdając sobie sprawy z destrukcyjnego wpływu negatywnych emocji na całe ich ciało. Kiedy zaczynają chorować, ich nastrój jeszcze bardziej się pogarsza, a co za tym idzie - organizm słabnie jeszcze bardziej. To zamknięte koło.

W przypadku zodiakalnych Ryb najlepszym lekarstwem jest dobry humor i pozytywne myślenie. To wydaje się niemożliwe, ale prawda jest taka, że Ryby potrafią samym nastawieniem pokonać prawie każdą chorobę. Całe ich życie zależy od tego, co pielęgnują w wyobraźni. Im szybciej zdadzą sobie z tego sprawę, tym lepiej. Warto, by członkowie rodziny Ryb pamiętali o tej zależności. Będą w stanie dbać o zdrowie swoich ukochanych – niejako pociągając za emocjonalne sznurki niczym wprawny mistrz marionetek.

Słabym punktem Ryb są stopy. Powinny na nie uważać, jeśli nie chcą mieć problemów z chodzeniem. Wiele Ryb cierpi na jakąś dolegliwość związaną ze stopami: odciski, kurzajki, wrastające paznokcie, odparzenia. Może wydawać się, że to błahostki, ale dają się poważnie we znaki. Ryby powinny nosić wygodne buty, dobrej jakości. W przeciwnym razie będą się strasznie męczyć.

Horoskop Ryby: odżywianie

Ryby mają talent do gotowania. Na ogół czują się w kuchni rewelacyjnie i chętnie przygotowują posiłki dla członków rodziny i znajomych. Z przyjemnością organizują przyjęcia i kameralne spotkania w gronie najbliższych. Mogą wówczas brylować w towarzystwie i pokazać swój kunszt.

Szczególnie dobrze wychodzą Rybom desery. Kto raz spróbuje rybich słodkości, będzie regularnie wracał. Uwaga! Można się uzależnić. Tym bardziej że Ryby nie wariują na punkcie diet odchudzających i nie mają oporów przed przygotowywaniem wysoce kalorycznych potraw. Jeśli zbyt często będziesz gościć u Ryb, możesz mieć problemy z nadwagą.

Ryby mają słabość do frytek i alkoholu. Na pozór te dwie rzeczy się ze sobą nie łączą, ale nie dajmy się zwieść. Ryby są w stanie przygotować całe przyjęcie w oparciu o te dwie rzeczy.

Zamiłowanie do dobrego jedzenia może skutkować u Ryb zaokrąglaniem się w okolicy talii. Z upływem lat praktycznie nie ma szans na uniknięcie kilku zbędnych kilogramów. Ryby za bardzo lubią dobre jedzenie. Nie będą sobie odmawiały tylko dlatego, żeby mieć smukłą sylwetkę. Może w młodości zwrócą na to uwagę, ale w późniejszym wieku większe znaczenie będzie miało zaspokojenie potrzeb podniebienia.

Horoskop Ryby: aktywność fizyczna

Ludzie urodzeni pod znakiem Ryb kochają wszelkie sporty wodne. Chętnie chodzą na basen czy plażę i pływają do upadłego. Z racji tego, że są to osoby dość nerwowe, powinny uprawiać sporty umożliwiające wyciszenie się, jak joga czy nawet zwyczajne spacery po lesie. Najważniejsze jest w ich przypadku odprężenie się, co zwykle nie przychodzi im łatwo.

Ryby - tradycyjne powiązania

Kolejność w zodiaku: dwunasty.
Nazwa łacińska: Pisces.
Część obwodu ekliptyki (w stopniach): 330-360.
Żywioł astrologiczny: woda.
Jakość astrologiczna: zmienna.
Planeta rządząca: Jowisz, Neptun.
Szczęśliwe kolory: pomarańczowy, zielony, żółty, fioletowy, granatowy, błękit pruski.
Szczęśliwe kamienie: turkus, perła, chryzolit, koral.
Szczęśliwe rośliny: irys, wierzba, leszczyna.
Szczęśliwe zapachy: lewkonia, eukaliptus, tymianek, esparceta.
Szczęśliwe metale: cyna.
Kraje: Portugalia.

-----------
* Daty w nawiasie oznaczają maksymalny zasięg przebywania Słońca w znaku zodiaku, w zależności od roku urodzenia. Jeśli urodziłeś się na pograniczu dwóch znaków, skonsultuj się z profesjonalnym astrologiem. Możesz też tutaj sprawdzić daty graniczne swojego znaku zodiaku.


Kategorie: Astrologia