Horoskop Byk – znak zodiaku

Horoskop Byk

Horoskop Byk: 20 kwietnia – 20 maja (20 kwietnia - 22 maja)*

Człowiek urodzony ze słońcem w znaku Byka bardzo ceni sobie wygodę oraz dobra materialne. Pragnie czerpać z życia pełnymi garściami i nie pozwoli, by ktoś stanął mu na drodze w realizowaniu tego zamierzenia.

Byk zwykle żyje komfortowo i nie odmawia sobie niczego. Lubi robić zakupy, a przy tym dobrze zjeść, odwiedzać piękne miejsca – ogólnie otaczać się luksusem. Ma przy tym tendencję do nadmiernego gromadzenia majątku, ale większość osób uznaje to raczej za zaletę zapewniającą życie na odpowiednim poziomie. Oczywiście pod warunkiem, że Byk nie stanie się skąpcem.

Horoskop Byk

Byk posiada zazwyczaj jasne cele, skrupulatnie wytyczone i zaplanowane. Wszystkie swoje zadania podporządkowuje harmonogramowi prowadzącemu go do ostatecznego sukcesu w dziedzinach, które dla siebie wybrał. Oczywiście najczęściej udaje mu się zrealizować większość marzeń, ponieważ jego osobowość dysponuje niezwykłą cierpliwością. Nic więc dziwnego, że Byk jest świetnym partnerem w interesach czy pracy zawodowej. Również w rodzinie sprawdza się rewelacyjnie, dbając o wszystko z należytym zaangażowaniem.

Bardzo interesującą cechą zodiakalnego Byka jest umiejętność bezbłędnego działania. Nie znaczy to, że Byk nigdy nie popełnia błędów. One przytrafiają mu się po prostu o wiele rzadziej niż innym znakom zodiaku. Wynika to zapewne z wrodzonej wytrwałości oraz wnikliwości. Byk wszystko dokładnie analizuje i stara się pracować jak najdokładniej. Na jego rzetelności mogą więc wszyscy polegać. Warto pamiętać, że Byk nie zawiedzie pokładanych w nim nadziei. Nie ma bowiem możliwości, żeby zrobił coś powierzchownie.

Przyjemności zmysłowe są dla Byka bardzo istotnym elementem życia. Nie potrafi bez nich żyć, toteż zawsze ma w zanadrzu kilka chwil na sprawienie sobie przyjemności. Trzeba jednak przy tym zaznaczyć, że nawet największe rozkosze nie skłonią go do zaniedbania obowiązków. Te ostatnie zawsze stoją na pierwszym miejscu.

Cechy charakteru zodiakalnego Byka

Zalety: wytrwały, niezawodny, cierpliwy, lojalny, hojny.

Wady: materialistyczny, uparty, zaborczy, leniwy, chciwy.

Zodiakalny Byk jest z natury tradycjonalistą. Nie przepada za nowościami ani zmianami. Woli życie ułożone, harmonijnie rozwijające się w obranym przez niego kierunku. Byk zawsze kieruje się rozsądkiem w swoim postępowaniu. Nie podejmuje nieprzemyślanych decyzji. Czasami nawet zastanawia się zbyt długo, przez co niektórzy biorą go za tchórzliwego. Ale to nie jest prawdą. Byk po prostu pragnie dokładnie przeanalizować wszystkie istotne argumenty.

Bardzo charakterystyczną cechą zodiakalnego Byka jest upartość. Niezwykle trudno przekonać go zmiany zdania. Jeśli już raz sobie coś ułoży, działa według ustalonego wzorca i z niechęcią zbacza z kursu. Choć na co dzień łagodny, w obliczu wymuszania na nim jakichkolwiek zmian daje innym doświadczyć swej gniewnej obrony. Byk jest silny fizycznie, więc lepiej go nie denerwować. Jeśli ktoś wyprowadzi go z równowagi – co na szczęście zdarza się rzadko – Byk staje się nieobliczalny. Lepiej wtedy uważać.

Horoskop Byk: Miłość

Zodiakalny Byk jest osobą niezwykle zmysłową. Ceni sobie fizyczną i emocjonalną bliskość z partnerem, choć czasami trudno mu nawiązać tę magiczną nić porozumienia, która powinna istnieć pomiędzy kochankami. Nieśmiałość Byka sprawia, że na początku znajomości zachowuje rezerwę. Jeśli znajdzie kogoś, kto przejmie inicjatywę, związek ma szansę rozkwitnąć niczym kwiat na wiosnę. Wówczas Byk odpręża się i może bez ogródek czerpać przyjemność z bliskości z drugą osobą.

Ważną cechą Byka związaną z miłością jest wierność. Byk nigdy nie zdradzi ukochanej osoby i tego samego oczekuje po niej. Dla Byka jest bowiem niezwykle ważne, by zbudować trwały i piękny związek, w którym miłość będzie wiecznie żywa. Byk jest skłonny do ogromnego poświęcenia, by zrealizować ten cel.

Dowiedz się więcej: Jaki jest Byk w miłości?

Byk – zgodność z innymi znakami zodiaku

Niezwykła para: Byk, Panna, Koziorożec.
Interesujący związek: Rak, Skorpion, Ryby.
Przeciętnie, ale rokuje: Wodnik, Waga, Lew.
Mało zrozumienia: Baran, Bliźnięta, Strzelec.

Horoskop Byk: Finanse

Nie ma co ukrywać, że pieniądze i majątek są dla Byka istotą życia. On jest materialistą, prawdopodobnie największym z całego zodiaku. Nie powinniśmy jednak myśleć o tej kwestii negatywnie. Pragnienie życia w dostatku wcale nie jest czymś złym. Byk nie jest pazerny czy skąpy – on po prostu lubi otaczać się luksusem. Nie broni go jednak innym. Wręcz przeciwnie. Dzieli się bogactwem ze wszystkimi członkami rodziny. Nawet z dalszymi krewnymi.

Byk jest najzdolniejszym finansistą spośród wszystkich znaków zodiaku. Jego praca jest zawsze obliczona na zysk. Byk jest cierpliwy i dokładny, więc świetnie wychodzi mu inwestowanie środków na instrumenty finansowe. Potrafi zarobić w ten sposób krocie. Jego interesy rzadko się nie udają. A nawet jeśli do tego dojdzie, Byk nie załamie się i z pewnością opracuje korzystny mechanizm wychodzenia z ewentualnego zadłużenia.

Byk zazwyczaj myśli bardzo pragmatycznie o kwestii pieniędzy. Tę sferę życia ma niezwykle dobrze poukładaną. Pod żadnym pozorem nie pozwoli sobie na bałagan w finansach. Każdy najdrobniejszy szczegół będzie przez niego zapisany i przeanalizowany. Nie znaczy to jednak, że Byk jest zwyczajnym materialistą.

Dla Byka ogromne znaczenie ma poczucie bezpieczeństwa, w tym również finansowego. Właśnie stąd wypływa jego przywiązanie do kwestii pieniędzy i majątku. Byk opracowuje drobiazgowy plan emerytalny, pamięta o załatwieniu odpowiedniej polisy i tworzy system oszczędnościowy, który zawstydziłby niejednego bankowca. W tych kwestiach Byk nie ma sobie równych. Zarządzanie majątkiem to jego konik.

Pragnienie zabezpieczenia przyszłości wiąże się czasami z niechęcią do wydawania pieniędzy. Zdarza się Bykowi być prawdziwym sknerą i skąpić rodzinie na część rozrywek, które uzna za zbędne. Może w ten sposób zdenerwować wiele osób, więc powinien uważać. Dusigrosze nigdy nie są lubiani.

Horoskop Byk: Praca

Zodiakalny Byk jest pracowity jak mało kto. Naprawdę trudno znaleźć lepszego pracownika od niego. W dodatku nie ma wygórowanych ambicji w stosunku do swojej kariery zawodowej, więc nie będzie próbował wygryźć ze stanowiska swojego przełożonego. Byk ma inne priorytety. Zamiast kariery wybiera zwykle rodzinę. Choć trzeba przyznać, że zależy mu na dobrobycie swoich bliskich. Nie przepuści więc okazji zarobienia kilku dodatkowych złotych. Byle nie po trupach.

Solidność i niezawodność Byka stawia go w pierwszym szeregu przy każdym ważnym dla firmy projekcie. Co prawda Byk nie odznacza się wyjątkową szybkością, ale za to nie ma bardziej sumiennego pracownika. Dla każdej firmy taka osoba jest wręcz nieoceniona, ponieważ można ze spokojnym sumieniem powierzyć jej każde zadanie. Byk wywiąże się z niego na pewno.

Byk lubi być częścią zespołu. Nie próbuje startować w wyścigu po awanse. Dobrze czuje się, stojąc w szeregu z innymi. Nie chce wyróżniać się niczym szczególnym, co niestety mu się nie udaje, ponieważ jest wyjątkowo solidny. W wielu firmach takie zachowanie jest niezbyt częste, co w naturalny sposób sprawia, że Byk ląduje poza nawiasem ogółu pracowników.

Byk wykazuje też zdolności artystyczne, dlatego doskonale sprawdza się w zawodach wymagających kreatywności. Chętnie wykonuje prace manualne wymagające zręcznych palców. Nie musi to być przy tym nic wyszukanego. Zwykła praca kosmetyczki całkowicie Byka zadowoli. Ważne, żeby tworzyć coś pięknego. A jeśli przy okazji będzie można zarobić na rodzinę i bezpieczną przyszłość, wszystko będzie w porządku.

Najodpowiedniejszy zawód

Dla Byka doskonałym wyborem będą wszelkie zawody związane z uprawą ziemi: rolnik, ogrodnik, etc. Świetnie sprawdzi się również w budownictwie oraz wykonywaniu wszelkiego typu remontów. Z racji zamiłowania do dostatku, Byk rewelacyjnie radzi sobie również w finansach.

Czytaj więcej: Sławni ludzie urodzeni pod znakiem Byka.

Horoskop Byk: Rodzina

Rodzina jest dla każdego Byka bardzo ważna. Można wręcz zaryzykować stwierdzenie, że najważniejsza. To nie tylko gwarancja poczucia bezpieczeństwa, ale i emocjonalnej bliskości z innymi ludźmi. A tej Byk bardzo potrzebuje. W ten sposób zapewnia sobie komfort psychiczny i ma z kim dzielić się swoim bogactwem – nie tylko materialnym, ale też duchowym. Byk jest mocno przywiązany do członków swojej rodziny. Jest to najważniejsza sfera jego życia i nie wyobraża sobie przeżycia dnia bez dbania o ukochane osoby. Pragnie zapewnić im wszystko, co najlepsze.

W relacjach z najbliższymi Byk może okazać się jednak bardzo wymagający. Jego tradycjonalistyczne podejście do kwestii rodzinnych jest związane z mocno ugruntowanymi zasadami, które muszą być przestrzegane przez wszystkich. A przynajmniej tak sądzi Byk. Mimo ogromnej miłości, jaką darzy członków rodziny, Byk może okazać się trudny we współżyciu. Co prawda, nie jest to osoba o autorytarnej naturze, ale z pewnością będzie wymagać dyscypliny od swoich najbliższych. A to nie każdemu może odpowiadać.

Horoskop Byk: Zdrowie

Zodiakalny Byk to silna i zdrowa osoba. Zazwyczaj nie miewa wielu problemów zdrowotnych. To prawdziwy twardziel, chociaż i on posiada swoje słabości. Lubi, dla przykładu, dobrze zjeść, co może prowadzić do nadwagi i chorób serca. Tym bardziej że Byk raczej nie odmawia sobie słodyczy, które po prostu uwielbia.

Najbardziej wrażliwą częścią ciała Byka jest zazwyczaj szyja i gardło. Łatwo ulega on przeziębieniom, więc powinien uważać – szczególnie jesienią oraz wiosną. Należy pamiętać, że w okolicy szyi znajduje się tarczyca. Jeśli Byk źle się czuje, ale nie wie dlaczego, powinien zbadać właśnie ten organ. To może być przyczyna. Nadczynność lub niedoczynność tarczycy może być bardzo niebezpieczna dla zdrowia. Warto więc zawczasu zadbać o ten organ.

Byk ma również często problemy z kręgosłupem. Głównie z powodu dźwigania ciężarów, na przykład w pracy. Horoskop Byka zawsze zwraca baczną uwagę na kwestię kręgosłupa. Nie wolno lekceważyć tych ostrzeżeń. Każdy przypadek urazu tej części ciała może mieć poważne skutki.

Odżywianie Byka

Niestety sposób odżywiania Byka nie należy do zbyt zdrowych. Lubi on bowiem dobrze zjeść, a przy tym ma słabość do wszelkiego rodzaju słodyczy. Może więc mieć problemy z utrzymaniem prawidłowej wagi. Z tego względu istnieje ryzyko wystąpienia dolegliwości związanych z otyłością, jak nadciśnienie, miażdżyca, złe krążenie czy zakłócenia rytmu serca. Jest to też spowodowane brakiem zamiłowania Byka do uprawiania sportów.

Umiejętności kulinarne Byka są powszechnie znane. Po prostu ma on talent do gotowania. Wiele osób urodzonych pod tym znakiem zodiaku, zawodowo zajmuje się przygotowywaniem jedzenia. Szczególnie świetnie radzą sobie w zawodzie cukiernika.

Aktywność fizyczna

Byk nie jest miłośnikiem wysiłku. Jest pracowity, ale nie lubi się przemęczać. Wyczynowe uprawianie sportu nie jest więc dla niego. Do pójścia na siłownię może go zmusić tylko nadwaga i zbliżające się lato (przecież trzeba jakoś wyglądać w stroju kąpielowym!). Jedyna aktywność fizyczna, którą Byk będzie szczerze uwielbiać, to prace w ogrodzie oraz spacery po lesie.

Byk - tradycyjne powiązania

Kolejność w zodiaku: drugi.
Nazwa łacińska: Taurus.
Część obwodu ekliptyki (w stopniach): 30-60.
Żywioł astrologiczny: ziemia.
Jakość astrologiczna: stała.
Planeta rządząca: Wenus.
Szczęśliwe kolory: różowy, zielony, błękitny.
Szczęśliwe kamienie: szmaragd, szafir, topaz, perła, agat.
Szczęśliwe rośliny: śliwa, jabłoń, mięta.
Szczęśliwe zapachy: werbena, konwalia, bez, lilia.
Szczęśliwe metale: miedź.
Kraje: Iran, Cypr, Irlandia.

-----------
* Daty w nawiasie oznaczają maksymalny zasięg przebywania Słońca w znaku zodiaku, w zależności od roku urodzenia. Jeśli urodziłeś się na pograniczu dwóch znaków, skonsultuj się z profesjonalnym astrologiem. Możesz też tutaj sprawdzić daty graniczne swojego znaku zodiaku.

Kategorie: Astrologia