Horoskop Bliźnięta – znak zodiaku

Horoskop Bliźnięta

Horoskop Bliźnięta: 21 maja – 20 czerwca (21 maja - 22 czerwca)*

Człowiek urodzony pod znakiem Bliźniąt odznacza się niezwykłą witalnością. Jest pełen energii, a do tego całkiem inteligentny, więc potrafi dokonać w swoim życiu naprawdę wspaniałych rzeczy. W dodatku jego wrodzona ciekawość świata sprawia, że nic nie jest dla niego nudne lub niewarte uwagi.

Zodiakalne Bliźnięta zawsze chcą wiedzieć, co się wokół nich dzieje, i z pewnością nie będą siedziały z boku, kiedy pojawi się okazja przeżycia wspaniałej przygody. Bliźnięta mają bardzo lotny umysł. Są otwarte na nowe idee i chętnie je zgłębiają. Ciągle podążają za nowymi wrażeniami, więc nic dziwnego, że tak chętnie poznają kolejne teorie i pomysły.

Horoskop Bliźnięta

Co więcej, Bliźnięta nie cierpią rutyny – a to znaczy, że wiele dadzą, by móc poczuć kolejny dreszczyk emocji. Są przy tym bardzo pozytywnie nastawione na kontakty z innymi ludźmi. Świetnie sprawdzają się jako kompani wszelkich rozrywek, a w ich towarzystwie wręcz nie sposób się nudzić.

Bliźnięta bardzo cenią sobie własną niezależność. Uwiązanie w domu – choćby codziennymi obowiązkami, które się wiążą z wychowaniem dzieci – strasznie męczy każdą osobę urodzoną pod znakiem Bliźniąt. Nie chodzi o to, że nie lubi ona dzieci. Po prostu zwyczajna, szara codzienność życia rodzinnego jest zbyt nudna. W życiu Bliźniąt ciągle coś musi się dziać. W przeciwnym razie są nieszczęśliwe.

Cechy charakteru zodiakalnych Bliźniąt

Zalety: ciekawskie, energiczne, dowcipne, pomysłowe, umieją przystosować się do różnych warunków i osób.

Wady: chytre, impulsywne, powierzchowne, nerwowe, niezdecydowane, kłamliwe, nieszczere, egocentryczne.

Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że Bliźnięta to osoby niezwykle towarzyskie. Komunikacja to ich żywioł. Cokolwiek robią, gdziekolwiek mieszkają, uwielbiają spędzać czas wśród ludzi. Rozmowa z nimi nigdy nie utknie w martwym punkcie, ponieważ Bliźnięta zawsze znajdą interesujący temat do dyskusji. Są bardzo rozgadane – niektórzy uważają, że nawet za bardzo – ale potrafią o wszystkim opowiadać w fascynujący sposób.

Wiele osób urodzonych pod znakiem Bliźniąt jest uważanych za podrywaczy. To dlatego, że Bliźnięta chętnie z każdym rozmawiają, a z płcią przeciwną łączy je swoista nić porozumienia już od pierwszych chwil znajomości. Potrafią wspaniale zaangażować rozmówcę i same też bardzo emocjonują się każdym spotkaniem. Takie podejście do kontaktów z ludźmi może sprawiać wrażenie, że Bliźnięta korzystają z każdej okazji do poderwania kogoś. W rzeczywistości są po prostu zaciekawione drugą osobą i nawet przez myśl im nie przejdzie kwestia ewentualnego romansu.

Jedną z największych wad Bliźniąt jest brak zrozumienia motywacji innych osób. To dość paradoksalne, skoro Bliźnięta tak bardzo cenią sobie kontakty z ludźmi. Niestety z racji wrodzonego rozgorączkowania traktują większość swoich relacji dość powierzchownie. Koncentrują się na własnych potrzebach oraz pragnieniach, zapominając, że ktoś może ich nie podzielać. Jeśli Bliźnięta zostaną w dodatku skrytykowane, od razu się obrażają. Wówczas skreślą swojego krytyka z listy potencjalnych przyjaciół i zakodują go sobie jako osobę niegodną uwagi.

Horoskop Bliźnięta: Miłość

Ludzie urodzeni ze słońcem w znaku Bliźniąt nie potrafią żyć w samotności. Bliskość ukochanej osoby jest dla nich absolutnie niezbędna do szczęścia. Nawet najwspanialsze przygody czy dochodowe interesy nie zapełnią tej pustki, jaka pojawia się w sercu samotnych Bliźniąt. Miłość to chyba najważniejsze dążenie w ich życiu. Cokolwiek robią, zawsze poszukują bratniej duszy, u boku której mogłyby się zestarzeć.

Poszukiwanie głębokiej więzi emocjonalnej jest dla Bliźniąt tak ważne, że często romansują z wieloma partnerami, zanim znajdą tę jedną jedyną osobę, która wreszcie wypełni ich serce. Nie da się ukryć, że dzięki licznym podbojom Bliźnięta osiągają niebywałą biegłość w uprawianiu seksu. Są ognistymi kochankami i nie powstrzymują się w wyrażaniu swojego zaangażowania. W alkowie nie są nieśmiałe i chętnie eksperymentują, żeby tylko sprawić ukochanej osobie jak największą przyjemność.

Dowiedz się więcej: Jakie są Bliźnięta w miłości?

Zgodność z innymi znakami zodiaku

Niezwykła para: Waga.
Interesujący związek: Baran, Bliźnięta, Lew, Strzelec, Wodnik.
Przeciętnie, ale rokuje: Panna, Rak.
Mało zrozumienia: Byk, Skorpion, Koziorożec, Ryby.

Horoskop Bliźnięta: Finanse

Finanse zodiakalnych Bliźniąt to dość trudna kwestia. Z jednej strony, osoby te potrafią całkiem nieźle zarobić. Mają ciekawe pomysły na genialny biznes. I choć wykonanie często zostawia wiele do życzenia, wychodzą na swoje. Tym bardziej że potrafią dostrzec naprawdę dobrą okazję do zrobienia interesu, który przyniesie zadowalającą ilość gotówki.

Z drugiej jednak strony, Bliźnięta zawsze martwią się o pieniądze. Nie ma znaczenia, czy są bogate, czy biedne. Ciągle towarzyszy im wrażenie, że ich majątek może stopnieć w mgnieniu oka. Przez swoją, nieco wymuszoną, zapobiegawczość mogą narazić się na rzeczywistą utratę części zasobów finansowych. W trosce o zabezpieczenie przyszłości są bowiem skore do ryzykownych inwestycji, które zamiast przynieść dochód, zaowocują stratami.

Z powodu swoich obaw Bliźnięta niezwykle poważnie podchodzą do spraw finansowych. Starają się inwestować w nieruchomości czy złoto, będące w ich mniemaniu najlepszą lokatą. Wiedzą, że jeśli pojawią się problemy, zawsze będą mogły skorzystać z zamrożonych aktywów i wyjść na prostą.

Troski finansowe na szczęście nie czynią z Bliźniąt skąpców. Nie mają one oporów z wydawaniem pieniędzy na swoich bliskich. Wręcz przeciwnie, chętnie sprawiają im drogie prezenty i starają się spełnić wszystkie ich zachcianki. W tym miejscu należy zaznaczyć, że Bliźnięta mogą paść ofiarą zachłanności swoich krewnych. To duże niebezpieczeństwo. Ludzie często wykorzystują naiwność innych. Kiedy widzą, że ktoś lekką ręką wydaje na nich pieniądze, zaczynają żądać coraz więcej.

Na co najczęściej Bliźnięta wydają pieniądze? Na różnego rodzaju gadżety oraz dobre ubrania. Lubią bowiem być na czasie i gonią za modą. Jest to jeden z ich sposobów na przyciąganie do siebie ludzi – nowoczesny styl i maniery czynią swoją kartą przetargową.

Horoskop Bliźnięta: Praca

Dużą wadą Bliźniąt jest chęć robienia wielu rzeczy na raz. Uważają wielozadaniowość za coś wspaniałego, nie zauważając, że w ten sposób znacznie spada jakość ich pracy, a poszczególne zadania zabierają więcej czasu. Bliźnięta niestety nie potrafią za długo skupić się na jednej rzeczy. Z tego powodu przechodzą od jednego zadania do drugiego, często nie kończąc poprzedniego. Ich współpracownicy często muszą sami zamykać projekty przez nie rozpoczęte.

Z drugiej jednak strony, zodiakalne Bliźnięta chętnie stawiają czoła każdemu wyzwaniu. Szczególnie kiedy jest to zupełnie nowe zadanie, odmienne od wszystkiego, co robiły do tej pory. Wbrew pozorom, Bliźnięta nie podchodzą do swoich wyzwań beznamiętnie. Wręcz przeciwnie – są bardzo wrażliwe i głęboko przeżywają wszystkie swoje sukcesy i porażki. Ich nerwy są często napięte do granic możliwości, więc Bliźnięta powinny na siebie uważać.

Bliźnięta najlepiej czują się na stanowiskach samodzielnych lub kierowniczych. To dlatego, że nie lubią słuchać niczyich rozkazów. Same wolą je wydawać. Nawet jeśli nie zawsze wiedzą, jak kierować innymi ludźmi. Na szczęście są bardzo inteligentne i potrafią radzić sobie z wieloma zadaniami jednocześnie. To sprawia, że nadają się na kierownicze stanowisko – przynajmniej dopóki nie przyjdzie im zarządzać personelem.

Najodpowiedniejszy zawód

Osoby urodzone pod znakiem Bliźniąt wybierają zazwyczaj zawód, który pozwoli im być w ciągłym ruchu. Nie cierpią monotonii i powtarzalnych zadań. Nie zniosłyby pracy w fabryce, przy taśmie produkcyjnej. Najodpowiedniejsze będą dla nich wszelkie zawody, które wymagają kontaktu z ludźmi. Najlepiej z dużą ilością ludzi. Bliźnięta sprawdzą się więc doskonale w mediach (np. jako dziennikarz), ale także w pracy handlowej (np. przedstawiciel handlowy, akwizytor, sprzedawca). Ciekawość świata sprawia, że Bliźnięta dobrze czują się również w zawodach związanych z podróżami.

Czytaj więcej: Sławni ludzie urodzeni pod znakiem Bliźniąt.

Horoskop Bliźnięta: Rodzina

Towarzyskie Bliźnięta uwielbiają spędzać czas w gronie przyjaciół i rodziny. Są radosne i zarażają wszystkich entuzjazmem. Zawsze znajdą sposób, by rozkręcić towarzystwo i zorganizować dobrą zabawę. Szkoda tylko, że często mają problem ze zrozumieniem potrzeb najbliższych. Zwykle kierują się własnymi przekonaniami i nawet nie próbują się dowiedzieć, co tak naprawdę uszczęśliwia ukochane osoby.

Jako rodzice Bliźnięta zachowują luzacki styl. Dobrze sobie radzą z wychowaniem dzieci, ale zbyt wiele czasu poświęcają pracy zawodowej. To negatywnie odbija się na relacjach rodzinnych. Bliźnięta prawie nie widują swoich dzieci, choć bardzo lubią spędzać z nimi czas. Niestety mnogość obowiązków sprawia, że nie mogą sobie na to pozwolić.

Bliźnięta stawiają członkom swojej rodziny wysokie wymagania. Pragną, żeby wszyscy nad sobą wytrwale pracowali i osiągali sukcesy – w szkole, pracy czy własnym biznesie. Bliźnięta są dumne z osiągnięć swoich dzieci i bardzo wstydzą się ich porażek. Zachęcają więc członków rodziny do rozwijania pasji i podejmowania kolejnych kursów i warsztatów.

Horoskop Bliźnięta: Zdrowie

Zodiakalne Bliźnięta mają niespożyte zapasy energii. Zawsze pełne wigoru – ciągle gdzieś gnają. Dzięki temu szybko spalają kalorie i nie muszą zamartwiać się ewentualną nadwagą. Ich organizm działa dobrze przez większość życia, ponieważ Bliźnięta są w ciągłym ruchu. A jak wiadomo: ruch to zdrowie.

Ogólnie rzecz biorąc, Bliźnięta są w miarę zdrowymi ludźmi. Często mają jednak problemy związane ze stresem. Są to osoby dość nerwowe, nic więc dziwnego, że ich układ nerwowy czasami jest w strzępach. Do tego dochodzi jeszcze stosowanie popularnych używek, mających (teoretycznie) ukoić zdenerwowanie. Mowa tutaj np. o papierosach. Wiele Bliźniąt nie potrafi się obejść bez tytoniu. Na szczęście palenie papierosów jest coraz mniej popularne. Bliźnięta mają szansę na to, że nigdy nie zetkną się z tym nałogiem.

Bliźnięta chorują częściej w dzieciństwie niż w dorosłym życiu. Ich podejście do choroby jest jednoznaczne: nie cierpią tego, ponieważ tracą swój cenny czas. To ludzie pozostający w ciągłym ruchu, wciąż mający coś do zrobienia. Choroba nie leży w ich interesie.

Odżywianie Bliźniąt

Najsłabszym punktem Bliźniąt w odżywianiu jest alkohol i papierosy. Niestety ciągnie je do tego typu używek, ponieważ mają one właściwości kojące nerwy. A tego Bliźnięta bardzo potrzebują.
Do ulubionych potraw Bliźniąt można zaliczyć większość tego, co lekkostrawne. Przede wszystkim jednak uwielbiają one makarony oraz owoce morza. Kiedy bliźnięta zobaczą spaghetti, z pewnością nie przejdą obok niego obojętnie.

Bliźnięta nie przepadają za gotowaniem. Wolą wyskoczyć na miasto i wypróbować nową restaurację, niż ślęczeć pół dnia nad garami. Rzadko też Bliźnięta bywają smakoszami. O wiele chętniej skosztują jakiegoś wykwintnego trunku lub filiżanki dobrej kawy.

Aktywność fizyczna

Bliźnięta są z natury dość nerwowe, dlatego też powinny poświęcić nieco swojego cennego czasu regularnemu uprawianiu sportu. Mają przy tym dwa wyjścia: sporty grupowe, dzięki którym zawsze będą czuły się częścią czegoś większego, lub ćwiczenia związane z wyciszeniem, takie jak joga i medytacja, które pozwolą załagodzić stres, a przy tym poprawić ogólną kondycję organizmu. Koniecznie jednak powinny być uprawiane w towarzystwie innych osób.

Bliźnięta - tradycyjne powiązania

Kolejność w zodiaku: trzeci.
Nazwa łacińska: Gemini.
Część obwodu ekliptyki (w stopniach): 60-90.
Żywioł astrologiczny: powietrze.
Jakość astrologiczna: zmienna.
Planeta rządząca: Merkury.
Szczęśliwe kolory: szafirowy, zielony, turkusowy, żółty, szary, lazurowy, niebieski, pastelowy.
Szczęśliwe kamienie: kryształ górski, agat, beryl, akwamaryn, jaspis, kocie oczko.
Szczęśliwe rośliny: drzewo orzechowe, kminek, konwalie.
Szczęśliwe zapachy: melisa, werbena, lawenda, konwalia, cynamon.
Szczęśliwe metale: stop srebra i rtęci.
Kraje: Belgia, Armenia, Sardynia.

-----------
* Daty w nawiasie oznaczają maksymalny zasięg przebywania Słońca w znaku zodiaku, w zależności od roku urodzenia. Jeśli urodziłeś się na pograniczu dwóch znaków, skonsultuj się z profesjonalnym astrologiem. Możesz też tutaj sprawdzić daty graniczne swojego znaku zodiaku.

Kategorie: Astrologia