Horoskop Skorpion – znak zodiaku

Horoskop Skorpion

Horoskop Skorpion: 23 października – 21 listopada (23 października - 23 listopada)*

Najważniejszą rzeczą, jaką musimy wiedzieć o Skorpionie, jest fakt, iż to niezwykle tajemnicza osobowość. Właściwie chyba nie ma bardziej tajemniczego człowieka w całym zodiaku. Skorpion jest pełen sprzeczności, a co za tym idzie – szybko może się zmienić o sto osiemdziesiąt stopni.

W jednej chwili sympatyczny i przyjacielski, w następnej posępny i gburowaty. Po Skorpionie można się spodziewać praktycznie wszystkiego. Choć trzeba przyznać, że niezwykle ważna w jego życiu jest lojalność. Mało kto potrafi tę cechę wynieść do tak wyrafinowanego poziomu. Skorpion jest wierny i nigdy nie zapomina o osobach dla niego ważnych. Będzie ich bronił za wszelką cenę, a jeśli zajdzie taka potrzeba – pomści ich krzywdy.

Horoskop Skorpion

Zodiakalny Skorpion dysponuje olbrzymimi zasobami wewnętrznej energii. Jest wytrzymały i doskonale radzi sobie z życiem pełnym dramatów. Zresztą on je wręcz uwielbia. Jest szczęśliwy tylko wtedy, gdy coś się dzieje. A im dramatyczniejsze wydarzenia, tym większą moc w sobie czuje.

Należy jednak pamiętać, że dla Skorpiona charakterystyczne są silne wewnętrzne emocje. Uczucia targają nim praktycznie cały czas, przez co momentami trudno mu usiedzieć na miejscu. Wciąż gdzieś gna, poszukuje odpowiedzi na swoje pytania i pragnie rozwiązać wszystkie problemy świata. Jest typem niezłomnego bohatera walczącego z całym złem we wszechświecie. I choć raczej nie poradzi sobie ze wszystkim, to nigdy się nie podda.

Cechy charakteru zodiakalnego Skorpiona

Zalety: dynamiczny, przenikliwy, odważny, nieustępliwy, lojalny, zaradny, analityczny, skrupulatny, spostrzegawczy, namiętny.

Wady: mściwy, pamiętliwy, bezkompromisowy, zazdrosny, obsesyjny, niepokorny, podejrzliwy, kłamliwy, zaborczy, pragnący władzy, lubiący manipulować faktami i ludźmi.

Człowiek urodzony ze słońcem w znaku Skorpiona ma bardzo długą pamięć. On nigdy nie zapomni ran i poniżenia, jakich doznał. Również cierpień swoich bliskich nigdy nie zapomni. Nawet po upływie wielu lat może chować urazę i znienacka zaatakować w celu dokonania zemsty. Skorpiona charakteryzuje również mocne poczucie sprawiedliwości, więc nie spocznie, póki winny nie zostanie ukarany.

Charakter zodiakalnego Skorpiona czyni z niego osobę raczej wojowniczą, lubiącą akcję i działanie. Skorpion jest odważny i silny, nie chowa się przed żadnymi wyzwaniami. Chętnie podejmuje walkę, a im bardziej będzie zacięta, tym więcej poczuje on satysfakcji. Uszczęśliwia go już sama świadomość, że stawił czoło trudnemu przeciwnikowi.

Dla człowieka urodzonego pod znakiem Skorpiona świat jest zwykle czarno-biały. Stany pośrednie dla niego nie istnieją. Jest to jego wielką wadą, ponieważ najczęściej wpada w skrajności, gubiąc się w nich i nie potrafiąc odnaleźć drogi do równowagi. Jeszcze pół biedy, kiedy wybiera „jasną stronę mocy”. O wiele gorzej dzieje się, kiedy Skorpion przechodzi w destrukcyjny tryb postępowania. Jako że jest osobą bardzo silną, może wówczas zniszczyć nie tylko siebie, ale i wielu ludzi. Również najbliższych.

Skorpion nigdy nie stoi w miejscu. Nawet w obliczu porażki nie zatrzymuje się. Szybko podnosi się i zaczyna odrabiać straty. Jest to człowiek ambitny i nieumiejący się poddawać. Choćby miał poświęcić całe swoje życie, osiągnie upragniony cel. Choć trzeba przyznać, że często przychodzi mu płacić bardzo wygórowaną cenę za swoje aspiracje.

Horoskop Skorpion: Miłość

Również w miłości Skorpion nie dopuszcza żadnych kompromisów. Albo kocha całym sercem, albo szczerze nienawidzi. Nie związałby się z kimś, kogo nie darzyłby szczerym i głębokim uczuciem. Miłość jest bowiem dla Skorpiona jedną z najważniejszych rzeczy w życiu. Kocha więc bez pamięci i nic nie może stanąć na drodze realizacji pragnień jego serca.

Nie ma drugiego znaku zodiaku, który tak bardzo jak Skorpion ceniłby sobie miłość. Ona jest dla niego niezbędna niczym powietrze i woda. Skorpion nie jest w stanie żyć bez bliskości drugiego człowieka, toteż usilnie stara się znaleźć bratnią duszę. W swoich poszukiwaniach może nawet okazać się dość natrętny. Jeśli przypadkiem jego uczucia będą nieodwzajemnione, nie poszuka kogoś innego, lecz będzie na siłę próbował rozkochać w sobie obiekt swoich uczuć.

Czytaj więcej: Jaki jest Skorpion w miłości?

Zgodność z innymi znakami zodiaku

Niezwykła para: Rak, Koziorożec, Ryby.
Interesujący związek: Byk, Panna, Skorpion.
Przeciętnie, ale rokuje: Baran, Lew, Strzelec, Wodnik.
Mało zrozumienia: Bliźnięta, Waga.

Horoskop Skorpion: Finanse

Finanse są tematem, w którym Skorpion porusza się jak ryba w wodzie. Doskonale zna się na robieniu pieniędzy. Jest w tej kwestii prawdziwym wirtuozem. Okazję do dobrej inwestycji wyczuje na kilometr. A że pragnie zabezpieczyć się na starość, raczej nie przepuści szansy na powiększenie majątku. Zresztą od najmłodszych lat wytrwale buduje kapitał, którym będzie mógł odpowiednio obracać.

Należy jednak pamiętać, że każdy Skorpion jest z natury nieprzewidywalny. Równie dobrze może popaść w całkowicie przeciwną skrajność i mieć kompletnego pecha w kwestii robienia pieniędzy. Wówczas z pewnością stanie się bardzo skąpy i nawet własnej rodzinie może ograniczać wydatki do absolutnego minimum. Najlepiej by więc było, żeby Skorpion dobrze zarabiał. Nie stanie się wtedy dusigroszem.

Niezależnie od zapatrywań na wydawanie pieniędzy, Skorpion jest jednak zawsze gotowy do zainwestowania w to, co uważa za ważne. Nie będzie więc miał problemu z zakupem pięknych mebli do swojego domu czy wybraniem się na egzotyczne wakacje.

Horoskop Skorpion: Praca

Zodiakalny Skorpion może pracować praktycznie w każdym zawodzie, ale musi być spełniony jeden podstawowy warunek. Otóż Skorpion musi odczuwać emocjonalną satysfakcję z wykonywanej pracy. W przeciwnym razie za żadne skarby nie będzie w stanie wykrzesać z siebie nawet kropli zaangażowania. Jeśli jednak znajdzie zawód, który będzie go fascynował, bezsprzecznie osiągnie w nim mistrzostwo.

W dobrym otoczeniu Skorpion będzie ciężko pracował, czym wprawi w zdumienie wszystkich, łącznie z samym sobą. Wystarczą jednak najmniejsze tarcia (np. pomiędzy współpracownikami lub przełożonymi i pracownikami), a Skorpion szybko wycofa się do swojej skorupy. Będzie wówczas dalej chodził do pracy, ale swoje obowiązki zacznie wykonywać powierzchownie. Jego koncentracja będzie się skupiała na tym, żeby unikać konfrontacji.

Ważnym czynnikiem w wyborze ścieżki kariery jest w przypadku Skorpiona jego poczucie dumy. To nie jest człowiek, który będzie chętnie smażył frytki w barze szybkiej obsługi. Nie zadowoli go rola asystenta, a tym bardziej posłusznej sekretarki. Za nic w świecie nie pozwoli się wykorzystywać w pracy. Musi czuć się w niej dobrze, a pieniądze czy kariera to dla niego kwestia drugorzędna. Na pewno Skorpion nie zejdzie do poziomu karierowiczów poniżających się dla zdobycia kolejnego zawodowego trofeum.

Najodpowiedniejszy zawód dla Skorpiona

Zawody, w których trzeba rozwiązywać zagadki i zgłębiać wszelkiego rodzaju wiedzę, będą odpowiednie dla Skorpiona. Może więc odnosić sukcesy jako detektyw lub policjant. Z powodzeniem będzie też wykonywać pracę naukowca lub lekarza. Niektóre Skorpiony skłaniają się ku wiedzy tajemnej i mogą zająć się astrologią bądź jasnowidzeniem (mają zazwyczaj do tego talent).

Czytaj więcej: Sławni ludzie urodzeni pod znakiem Skorpiona.

Horoskop Skorpion: Rodzina

Zodiakalny Skorpion jest symbolem skrajności, więc w stosunku do członków swojej rodziny potrafi zachowywać się tylko na dwa sposoby. Albo jest niesamowicie dobry i sympatyczny, albo zły i gburowaty. Może więc z łatwością opiekować się najbliższymi bardzo troskliwie, ale równie dobrze potrafi okazać się tyranem, który chce wszystkich kontrolować. W przypadku Skorpiona nigdy nie można być pewnym, jaką drogą pójdzie w życiu. Związek z nim to prawdziwa rosyjska ruletka.

Niestety najczęściej egocentryzm Skorpiona bierze górę nad innymi cechami jego charakteru. Myśli on zazwyczaj, że jest najważniejszy, a wszyscy członkowie rodziny powinni dostosować się do jego potrzeb i aspiracji. Skorpion przejawia również instynkt do rywalizacji, dlatego walczy z każdym, kto wydaje się w czymś od niego lepszy. Takie postępowanie nie wróży lekkiego losu jego najbliższym.

Horoskop Skorpion: Zdrowie

Zodiakalny Skorpion jest niezwykle wytrzymałą istotą. To człowiek silny, który z łatwością opiera się większości chorób. Inni chodzą zakatarzeni lub leżą w łóżku zmorzeni epidemią grypy, a Skorpion trzyma się świetnie. Nawet jeśli jakaś infekcja go dopadnie, szybko ją pokona i będzie gotowy do kolejnych działań.

Niektórzy sądzą, że Skorpion jest niezniszczalny. Takie przynajmniej sprawia wrażenie. To człowiek niezwykle krzepki i odporny na wszelkiego rodzaju dolegliwości oraz kontuzje. To prawdziwy twardziel, któremu niestraszny wysiłek. Trzeba jednak przyznać, że ma trudności ze zmotywowaniem się do regularnych ćwiczeń, a są one dla niego bardzo korzystne.

Dobry stan zdrowia i poczucie ogromnej siły sprawiają, że Skorpionowi zdarza się przeceniać swoje kondycyjne możliwości. Stawia on przed sobą zbyt wygórowane wymagania, którym organizm po prostu nie może sprostać. Skorpion pracuje ponad siły, uprawia sporty ekstremalne lub podróżuje z taką intensywnością, która kogoś innego wysłałaby na tamten świat. Jeśli więc Skorpion nie nauczy się bardziej nad sobą panować, rzeczywiście może dojść do granicy swej fizycznej egzystencji.

Słabym punktem Skorpiona jest układ rozrodczy, szczególnie organy płciowe. Mężczyzna powinien szczególnie uważać na swoje jądra. Istnieje ryzyko ich uszkodzenia lub zapadnięcia na trudną do zdiagnozowania chorobę, której efektem może być bezpłodność. U kobiety Skorpiona mogą natomiast pojawić się problemy podczas ciąży. Warto więc dmuchać na zimne i zwracać uwagę na wszystkie – nawet najmniejsze – nieprawidłowości.

Odżywianie Skorpiona

Skorpion lubi potrawy z dzieciństwa, które przygotowywali jego rodzice. Chętnie więc do nich wraca i czasami nieco ulepsza. Sprawdzonych przepisów będzie strzegł jak oka w głowie. Nie tylko dlatego, że wyśmienicie smakują. Chodzi również o sentyment odczuwany podczas posiłku.

W przypadku Skorpiona jedzenie jest czynnością, która nie powinna być w żaden sposób sformalizowana. Wykwintne restauracje, przyjęcia czy wesela – każda okazja, przy której Skorpion będzie musiał wbić się w garnitur, będzie dla niego prawdziwą mordęgą. On po prostu lubi zjeść spokojnie, bez pompy i różnych towarzyskich ceregieli. Zdecydowanie bardziej atrakcyjna niż wystawne przyjęcie wydaje mu się kolacja w zaciszu domowego ogniska. O ile tylko będzie to możliwe, chętnie uniknie on uroczystych spotkań.

Skorpion nie przywiązuje wielkiej wagi do jedzenia samego w sobie. Uważa je za źródło energii oraz zdrowia, ale ma zbyt dużo obowiązków, żeby spędzać wiele czasu w kuchni. Może się jednak zdarzyć, że Skorpion zapała miłością do gotowania i może z niej zrobić nawet karierę zawodową. Wówczas z kuchni nie wyjdzie, choćby go wołami próbowali wyciągnąć.

Aktywność fizyczna

Regularna aktywność fizyczna jest dla Skorpiona gwarantem zachowania równowagi psychicznej i emocjonalnej. Ma on naturę wojownika, więc chętnie uprawia wszelkiego typu sporty walki. Posiada wiele energii, lubi więc porządnie się zmęczyć. Pozbywa się wówczas napięcia i uspokaja się.

Skorpion - tradycyjne powiązania

Kolejność w zodiaku: ósmy.
Nazwa łacińska: Scorpio.
Część obwodu ekliptyki (w stopniach): 210-240.
Żywioł astrologiczny: woda.
Jakość astrologiczna: stała.
Planeta/ciało niebieskie rządzące: Mars, Pluton.
Szczęśliwe kolory: czarny, granatowy, purpurowy, ciemnoczerwony.
Szczęśliwe kamienie: granat, opal, topaz, onyks, diament, rubin, karneol.
Szczęśliwe rośliny: wilcza jagoda, brzoza, amarylis.
Szczęśliwe zapachy: wrzos, głóg, rezeda.
Szczęśliwe metale: żelazo, rad.
Kraje: Norwegia, Maroko, Tybet.

-----------
* Daty w nawiasie oznaczają maksymalny zasięg przebywania Słońca w znaku zodiaku, w zależności od roku urodzenia. Jeśli urodziłeś się na pograniczu dwóch znaków, skonsultuj się z profesjonalnym astrologiem. Możesz też tutaj sprawdzić daty graniczne swojego znaku zodiaku.


Kategorie: Astrologia