Horoskop Strzelec – znak zodiaku

Horoskop Strzelec

Horoskop Strzelec: 22 listopada – 21 grudnia (22 listopada - 22 grudnia)*

Zodiakalny Strzelec to istota, w której ścierają się dwie sfery - duchowa i fizyczna. Niezależnie od wszystkiego musi ona znaleźć sposób na ich pogodzenie. W przeciwnym razie może mieć bardzo trudne życie, o osiągnięciu spełnienia nie wspominając.

Strzelec pragnie wieść jak najlepszą egzystencję, więc dba o siebie i innych. Pomagając ludziom czy zwierzętom, jednocześnie pomaga sobie. Przynajmniej jest o tym przekonany.

Strzelec święcie wierzy, że jego poglądy są słuszne. W związku z tym przekonuje wszystkich w swoim otoczeniu do własnych przekonań i cierpliwie tłumaczy, dlaczego lepiej zastosować w praktyce jego rady. Niestety niezwykle trudno udowodnić Strzelcowi jego błędy. Bynajmniej nie dlatego, że ich nie popełnia. On po prostu nie dostrzega swoich pomyłek. Często uważa siebie za osobę nieomylną.

Horoskop Strzelec

Należy w tym miejscu zauważyć, że Strzelec nie należy do osób głupich. Wręcz przeciwnie. Uwielbia poszerzać swoją wiedzę i zwykle jest bardzo oczytany. W pogoni za wrażeniami chętnie prowadzi długie dysputy z interesującymi ludźmi - na przeróżne tematy, od kuchni, poprzez mechanikę kwantową, na filozofii skończywszy.

Optymistyczne podejście do życia daje Strzelcowi niebagatelne doświadczenia. Jest osobą otwartą na wszystko, co nowe i egzotyczne. Bardzo często podróżuje po świecie, ale też zwiedza najbliższą okolicę. Potrafi znaleźć uroczy zakątek w pobliżu własnego domu czy osiedla, na którym mieszka. Miejsce to może być nikomu nieznane, ale Strzelec i tak je wytropi.

Zodiakalny Strzelec to idealista. Cechuje go entuzjazm i ogromna pasja. Kiedy wybierze dziedzinę dla siebie, realizuje się w niej jak mało kto. Interesuje go religia i filozofia, ale również sztuka. Z łatwością przychodzi mu osiąganie sukcesów w tych dyscyplinach oraz innych – pokrewnych z nimi.

Strzelec uwielbia zaczynać nowe projekty. Jest praktyczny i pracowity, dzięki czemu idealnie się do tego nadaje. Niestety ma często problem z dalszą realizacją swoich planów. Na początku pełen entuzjazmu, z czasem zaczyna przytłaczać go rutyna i monotonność codziennych obowiązków. Z tego powodu zdarza mu się nie kończyć rozpoczętych spraw. Jeśli Strzelec nie widzi szybkich efektów swoich działań, zaczyna się zniechęcać.

Można śmiało powiedzieć, że praktycznie każdy Strzelec jest w czepku urodzony. Ten człowiek to prawdziwy szczęściarz. Cały czas przytrafia mu się coś niesamowitego, a przy tym oczywiście korzystnego. Pozytywne zdarzenia to dla Strzelca norma. Może właśnie dlatego większość osób urodzonych w znaku Strzelca to tacy wielcy optymiści.

Człowiek-Strzelec nie przepada za tajemnicami i wszystkim, co jest niejasne i zawiłe. Woli sprawy zrozumiałe i przejrzyste. Może wówczas poruszać się prostą drogą zamiast kluczyć w gąszczu zagadek i niedopowiedzeń. Sam też jest bardzo szczery i uczciwy.

Cechy charakteru zodiakalnego Strzelca

Zalety: liberalny, wesoły, entuzjastyczny, spontaniczny, bezpośredni, energiczny, uczciwy, prostolinijny, towarzyski, dowcipny.

Wady: zarozumiały, bajerant, pyszałkowaty, próżny, bezpardonowy, obłudny, nieczuły.

Pogoda ducha Strzelca z łatwością zjednuje mu ludzi. Wszyscy do niego lgną niczym pszczoły do miodu. Sam Strzelec prowadzi bujne życie towarzyskie i zawsze stara się, by jego czas wolny był wypełniony spotkaniami oraz interesującymi przygodami. Szuka w tym celu ludzi otwartych i wyrozumiałych, którzy nie będą go ograniczać, lecz inspirować.

Strzelec jest idealistą o ogromnej pasji życia. Posiada liczne zainteresowania, ale kiedy skoncentruje się na jednym z nich, może osiągnąć najwyższe szczyty. Mało kto potrafi dorównać Strzelcowi, kiedy ten jest w pełni zaangażowany w jakiś konkretny projekt. Największe sukcesy Strzelec odnosi w sztuce oraz filozofii. Może spędzić całe życie na tego typu zajęciach i nigdy się nie znudzi.

Horoskop Strzelec: Miłość

Człowiek urodzony pod znakiem Strzelca śmiało podchodzi do przedstawicieli płci przeciwnej i otwarcie wyraża swoje zainteresowanie. Nie będzie krył się w kącie, ukradkiem spoglądając na obiekt swoich westchnień. Od razu zaproponuje randkę, nie marnując czasu na długie podchody. To jest człowiek czynu. Nigdy nie cofa się przed miłosnymi podbojami.

Jako że Strzelec jest z natury sympatyczny i radosny, nie ma problemu z poznawaniem nowych ludzi. Tak naprawdę oni sami idą do Strzelca - przyciągani jego entuzjazmem oraz otwartością. Spośród licznych znajomych Strzelec wybiera jedną osobę i przejmuje inicjatywę. Flirtuje, czaruje i zabiera ukochaną osobę w oszałamiającą podróż przez życie. Już po pierwszej randce staje się przewodnikiem odkrywającym tajemnice świata przed partnerką.

Dowiedz się więcej: Jaki jest Strzelec w miłości?

Zgodność z innymi znakami zodiaku

Niezwykła para: Baran, Lew, Waga, Strzelec, Wodnik.
Interesujący związek: Bliźnięta.
Przeciętnie, ale rokuje: Skorpion, Ryby.
Mało zrozumienia: Byk, Rak, Panna, Koziorożec.

Horoskop Strzelec: Finanse

Jeśli chodzi o kwestie finansowe, zodiakalny Strzelec jest dość ostrożny. Stara się wybiegać myślą daleko w przyszłość i nie trwoni pieniędzy na błahostki. To zaskakująca cecha u osoby tak ekscentrycznej jak Strzelec. Większość znajomych uważa go za rozrzutnego, ponieważ ciągle organizuje on jakieś eskapady i ma mnóstwo pomysłów, które wymagają odpowiedniego finansowania. Jednak Strzelec kontroluje wszystkie swoje wydatki i zabiera się tylko za takie projekty, na jakie go stać.

Strzelec potrafi zarabiać pieniądze. Może dlatego, że nie przywiązuje do nich nadmiernej wagi i traktuje raczej jako sposób na finansowanie swoich pomysłów. Zdarzy mu się zaciągnąć kredyt, ale potem sumiennie go spłaca. W każdym bowiem przedsięwzięciu biznesowym daje z siebie wszystko. Nie leniuchuje w pracy, więc jest doceniany przez współpracowników i przełożonych. Oczywiście taki stan rzeczy zawsze przekłada się na konkretną ilość gotówki w kieszeni.

Horoskop Strzelec: Praca

Zodiakalny Strzelec uwielbia kontakt z ludźmi, toteż praca w dobrym towarzystwie zawsze będzie mu odpowiadać. Szczególnie podoba mu się praca w zawodzie nauczyciela czy przy wszelkiego typu szkoleniach. Strzelec jest świetnym mówcą i może z powodzeniem organizować kursy z dziedziny samorozwoju czy duchowości. Każde wystąpienie przed liczną grupą słuchaczy, niezwykle go motywuje i staje się powodem świetnego samopoczucia.

Wyjątkowe predyspozycje Strzelca czynią zeń świetnego artystę. Jest bardzo utalentowany, więc może sprawdzić się w każdej dziedzinie sztuki. Przekształca swoje idee w sposób u innych ludzi niespotykany. Tworzy dzieła ponadczasowe, które intrygują i zachęcają do żywej dyskusji. Z niekłamaną satysfakcją Strzelec obserwuje, jak jego idee przekształcają się w rzeczywistość. Wszelkiego rodzaju tworzenie nowych struktur, nawiązywanie kontaktów czy kreowanie pięknych przedmiotów jest dla Strzelca spełnieniem marzeń. W ten sposób realizuje swoją naturalną potrzebę przeciwstawiania się stagnacji.

Strzelec nie cierpi się nudzić, toteż zawsze znajduje sobie jakieś zajęcie. Spędzając czas w pracy, z pewnością nie będzie go marnował. Zbijanie bąków i czekanie na fajrant nie jest w jego stylu. Umarłby z nudów, gdyby nie miał nic do roboty. Dlatego też jest ciągle zajęty, co sprawia wrażenie ogromnej pracowitości. Tak też postrzegają go przełożeni i współpracownicy. Strzelec jest więc mile widziany w każdej pracy.

Najodpowiedniejszy zawód

Praca związana z podróżami będzie idealna dla Strzelca. Doskonale sprawdza się on również w zawodach związanych z nauczaniem innych, szczególnie kwestii filozoficznych czy religijnych. Dobrym wyborem będzie dla Strzelca także praca związana z naturą i zwierzętami, np. rolnik, leśniczy, hodowca czy weterynarz.

Czytaj więcej: Sławni ludzie urodzeni pod znakiem Strzelca.

Horoskop Strzelec: Rodzina

Strzelec nie należy do domatorów ani miłośników rodzinnych obowiązków. Nie spieszy się więc do zakładania rodziny. Woli korzystać z życia i bawić się, ile tylko może. Małżeństwo jest w jego wyobrażeniach kieratem, a nawet więzieniem. Strzelec nie chce być w żaden sposób ograniczany, więc dopiero odpowiednia osoba będzie w stanie związać go ze sobą. Ta osoba musi jednak zapewnić Strzelcowi odpowiednią ilość swobody.

Całkiem nieźle wychodzi Strzelcowi bycie rodzicem. Stara się on pozytywnie nastrajać dzieci i zapewnia im sporo rozrywek. Ma skłonności do nagłego proponowania nietypowych zajęć. Oczekuje, że wszyscy będą zachwyceni, i nie bierze pod uwagę tego, że ktoś może mieć zupełnie inne zapatrywania na spędzenie czasu wolnego. Jeśli Strzelec nie przesadzi w swoim naciskaniu, wszystko będzie w porządku. Jeżeli jednak zacznie wymuszać na innych akceptację swoich pomysłów, może dojść do poważnych zgrzytów w życiu rodzinnym.

Horoskop Strzelec: Zdrowie

Strzelec prowadzi bardzo aktywny tryb życia. Nie chce odpoczywać, bo szybko się nudzi. Dzięki temu zazwyczaj charakteryzuje się dość dobrym stanem zdrowia. Nigdy nie siedzi na miejscu zbyt długo. Dużo się rusza i w ten sposób wzmacnia organizm. Niestraszne mu drobne dolegliwości, a i większość poważniejszych chorób omija go szerokim łukiem. Nawet system odpornościowy Strzelca zdaje się działać na podwyższonych obrotach. Wirusy i zarazki nie mają szans.

Nie oznacza to, że Strzelec nie ma słabych punktów! Niestety pewien organ daje mu się mocno we znaki. To wątroba. Strzelec, człowiek lubiący dobrą zabawę, powinien unikać alkoholu i ciężkostrawnych potraw. To prawdziwe nieszczęście. Na najlepszych przyjęciach są bowiem tylko takie rzeczy. I jak tu się dobrze bawić, skoro nie można skosztować wybornego trunku? Strzelec przez całe życie będzie borykał się z tego typu pytaniami. Jeśli nie chce na starość poważnie zachorować, powinien zachować wstrzemięźliwość.

Odżywianie Strzelca

Strzelec ma słabość do alkoholu, szczególnie do wina. Powinien jednak ograniczać napoje wyskokowe, ponieważ bardzo mu szkodzą. Najlepiej by było, gdyby Strzelec poprzestał na piciu wody. W ten sposób uchroni się od cierpienia.

W ogóle trzeba przyznać, że Strzelec lubi dobrze zjeść. Chętnie odwiedza wykwintne restauracje, za każdym razem próbując nowych potraw. Nie będzie przecież wciąż jadł tego samego. Godny podziwu jest fakt, iż Strzelec często dba o zdrowy styl życia, więc nie daje się zwariować w kwestii jedzenia. Wybiera te potrawy, które mu nie zaszkodzą.

Posiłki Strzelca nie należą do obfitych. Woli jeść mniej, a częściej. Nigdy nie opycha się bez opamiętania. Nawet kiedy trafia się okazja zjedzenia czegoś wyjątkowego. Strzelec chętnie skosztuje, ale wszystko pod kontrolą. Zawsze też zwraca uwagę na jakość spożywanego jedzenia. Nie znajdziesz Strzelca w knajpie z fast-foodem. On odwiedza wykwintne restauracje lub bary wegetariańskie.

Aktywność fizyczna

Najbardziej odpowiadają mu sporty zespołowe, jak piłka nożna czy siatkówka. Dużo satysfakcji daje Strzelcowi systematyczne uprawianie sportu, dlatego dość często można go znaleźć na siłowni lub biegającego w parku. Tylko ważne obowiązki zawodowe lub rodzinne (np. narodziny dziecka) mogą go odciągnąć od regularnych treningów.

Strzelec - tradycyjne powiązania

Kolejność w zodiaku: dziewiąty.
Nazwa łacińska: Sagittarius.
Część obwodu ekliptyki (w stopniach): 240-270.
Żywioł astrologiczny: ogień.
Jakość astrologiczna: zmienna.
Planeta rządząca: Jowisz.
Szczęśliwe kolory: bordowy, ciemnoniebieski, seledynowy, fioletowy, purpurowy.
Szczęśliwe kamienie: turkus, ametyst, topaz, granat, ciemny szafir, diament, karbunkuł.
Szczęśliwe rośliny: dąb, ogórecznik, morwa.
Szczęśliwe zapachy: lewkonia, jaśmin, fiołek, piżmo.
Szczęśliwe metale: cyna.
Kraje: Hiszpania, Australia.

-----------
* Daty w nawiasie oznaczają maksymalny zasięg przebywania Słońca w znaku zodiaku, w zależności od roku urodzenia. Jeśli urodziłeś się na pograniczu dwóch znaków, skonsultuj się z profesjonalnym astrologiem. Możesz też tutaj sprawdzić daty graniczne swojego znaku zodiaku.


Kategorie: Astrologia