Horoskop Baran – znak zodiaku

Horoskop Baran

Horoskop Baran: 21 marca - 19 kwietnia (20 marca - 21 kwietnia)*

Baran jest pierwszym ze znaków zodiaku, przez co często jest określany mianem symbolu nowego początku. Człowiek urodzony ze słońcem w tym znaku zodiaku to osoba odważna i pewna siebie. Bez wahania stawia czoła nowym wyzwaniom i przygodom. Nieustannie zresztą ich poszukuje, co czyni zeń niezwykle aktywną osobę.

Człowiek urodzony pod znakiem Barana doskonale nadaje się do roli przywódcy – niezależnie od sytuacji, w jakiej się znajdzie. Kierowanie innymi ma po prostu we krwi. Jego odwaga pozwala mu śmiało podejmować wyzwania, przez co z łatwością zyskuje szacunek podwładnych. Można śmiało powiedzieć, że przewodzenie to jedna z najważniejszych cech Barana.

Horoskop Baran

Dla każdej osoby urodzonej pod tym znakiem niezwykle ważne jest pozostawanie w ciągłym ruchu. Baran zwyczajnie nie cierpi stać w miejscu – zarówno dosłownie, jak i metaforycznie. Jest z natury aktywny i ciągle do czegoś dąży. Chwilami jest wręcz agresywny w swoim postępowaniu. Może w ten sposób budzić obawy wśród swoich przyjaciół i współpracowników. Powinien więc pamiętać o trzymaniu na wodzy swojego temperamentu.

W zachowaniu Barana najbardziej rzuca się w oczy impulsywność. Każdy, kto ma z nim do czynienia, powinien mieć na uwadze to, że Baran zwykle jest porywczy i postępuje bardzo emocjonalnie. Z tego powodu często trudno nad nim zapanować. Baran nie jest typem wyrachowanego introwertyka. Zawsze żywo okazuje swoje uczucia i podejmuje decyzje pod wpływem chwili. Niestety najczęściej nie jest to zaleta, ponieważ z impulsywnością idzie w parze brak rozwagi w funkcjonowaniu. Jeśli Baran poważnie myśli o odnoszeniu sukcesów, powinien częściej przemyśleć sytuację, zanim zacznie działać.

Cechy charakteru zodiakalnego Barana

Zalety: ambitny, pozytywnie nastawiony, entuzjastyczny, odważny, niezależny, hojny, szczery, punktualny, bystry, obowiązkowy.

Wady: egocentryczny, niecierpliwy, niedelikatny, impulsywny, humorzasty, naiwny, wojowniczy, skłonny do ekstremalnych zachowań.

Baranowi zaleca się popracować nieco nad zbytnią szczerością. Co prawda jest to duża zaleta, ale Baran często posuwa się za daleko w mówieniu prawdy. Wówczas zaleta przekształca się w wadę. Tym bardziej że Baran często wypowiada się na tematy bardzo osobiste dla innych ludzi, tym samym mocno ich raniąc. Jeśli nie chce zrazić do siebie otoczenia, powinien zapanować nad językiem.

Zodiakalny Baran jest niezwykle inteligentnym człowiekiem. Bardzo szybko się uczy, szczególnie jeśli nowa wiedza ma mu pomóc w realizacji własnych planów. Jego pomysłowość stanowi dlań dodatkową pomoc w opanowywaniu nowych umiejętności. Baran potrafi podczas nauki znaleźć zupełnie nowe rozwiązania starych problemów. Zdobywa tym samym uznanie nauczycieli.

Trzeba przyznać, że Baran jest osobą bardzo niecierpliwą. Nie chce czekać na rezultaty swoich działań. Jeśli będzie do tego zmuszony, może się szybko zniechęcić i porzucić nawet najbardziej obiecujący projekt. W ten sposób Baran potrafi oddalić od siebie życiowe sukcesy, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Warto więc, żeby poszukał zajęcia, które będzie go nieustannie fascynować. Dzięki temu jego entuzjazm nie przeminie i Baran będzie mógł liczyć na realizację wszystkich swoich marzeń.

Horoskop Baran: Miłość

Wrodzona impulsywność sprawia, że zodiakalny Baran bardzo łatwo się zakochuje. Wystarczy, że zwróci uwagę na przedstawiciela płci przeciwnej, a od razu rusza "do ataku". Nie kryje się ze swoimi uczuciami i proponuje szaloną randkę, na którą najchętniej poszedłby natychmiast. Baran jest bowiem typem niezmordowanego podrywacza. Śmiało rozpoczyna rozmowę, roztaczając swój ognisty urok.

Cokolwiek zrobi w kwestii swojej miłości, jedno jest pewne: Baran nie zniesie rutyny. Jego związek powinien więc być fascynujący i utrzymany w tonie aktywnej przygody miłosnej. Jeśli natomiast dojdzie do stagnacji, Baran może się wycofać. Szare życie rodzinne nie jest jego marzeniem. On woli uprawiać sporty i działać, działać, działać... Ciągle musi się w jego życiu dziać coś interesującego. Ukochana osoba nie jest wykluczona z tej zasady.

Dowiedz się więcej: Jaki jest Baran w miłości?

Baran – zgodność z innymi znakami zodiaku

Niezwykła para: Waga, Strzelec.
Interesujący związek: Bliźnięta, Lew, Wodnik.
Przeciętnie, ale rokuje: Baran, Skorpion.
Mało zrozumienia: Byk, Rak, Panna, Koziorożec, Ryby.

Horoskop Baran: Finanse

Zodiakalny Baran z pewnością nie jest człowiekiem, który siedzi z założonymi rękami i czeka, aż jego oszczędności na koncie w banku wygenerują odsetki. On zdecydowanie bardziej woli inwestować w konkretne przedsięwzięcia, które – w jego mniemaniu – przyniosą duże zyski. Nawet jeśli będą obarczone sporym ryzykiem, Baran nie zawaha się przed podjęciem ostatecznej decyzji. Szybko ruszy do ataku i z pewnością zarobi.

Baran jest zazwyczaj bardzo dobry w zarabianiu pieniędzy. Przychodzi mu to z łatwością, choć zdecydowanie za często podejmuje on ryzyko. Z tego właśnie względu może tracić pieniądze równie łatwo, jak je zdobywa. Jego impulsywność sprawia, że gotówka nie trzyma się go zbyt długo. Zawsze bowiem Baran znajdzie obiecujący interes wart zainwestowania. A jeśli zostanie mu nieco pieniędzy w portfelu, z pewnością wyda je na liczne pasje, którym codziennie folguje.

Horoskop Baran: Praca

Nie da się ukryć, że zodiakalny Baran jest bardzo zajętym człowiekiem. Co prawda, podwładny z niego marny, ale nigdy się nie leni. Najlepiej, żeby pracował na stanowisku wymagającym podejmowania decyzji oraz kierowania ludźmi. W takiej pracy sprawdza się najlepiej, ponieważ jest urodzonym szefem. W dodatku zawsze będzie sprawiedliwym przełożonym. Nie wymaga od swoich podwładnych niczego, czego i od siebie by nie wymagał.

Praca zawodowa jest dla Barana rodzajem wyzwania. Podchodzi do niej jak sportowiec do treningów i zawodów olimpijskich. Zawsze ma przed oczyma konkretny cel i pracuje w skupieniu nad jego osiągnięciem. Nie uchyla się przy tym od trudnych i nieprzyjemnych obowiązków. Wręcz przeciwnie – trudności jeszcze bardziej wzmacniają jego zapał do pracy. Przecież życiowe wyzwania nie mogą być nudne, prawda?

Baran odczuwa silną potrzebę rywalizacji. Bez pardonu pnie się po szczeblach kariery i nie cofnie się przed niczym, by osiągnąć sukces w wybranej przez siebie dziedzinie. Mimo że Baran łatwo i szybko nawiązuje dobre stosunki z kolegami z pracy, nie pozwala sobie na sentymenty w walce o awans czy podwyżkę.

Osoba urodzona pod znakiem Barana wybierze najpewniej zawód związany z nauczaniem i poznawaniem dużej ilości nowych ludzi. Czuje się jak ryba w wodzie, pracując w wojsku czy administracji państwowej. Może obracać się w sporym towarzystwie, a przy tym kierować mniej doświadczonymi członkami zespołu. Baran ma też smykałkę do szeroko pojętej mechaniki. Lubi naprawiać urządzenia (np. samochody) i nie boi się brudnej roboty.

Najlepszy zawód

Najodpowiedniejsze zawody dla osób urodzonych pod znakiem Barana to: sportowiec, strażak, żołnierz, policjant, mechanik, handlowiec, wszelkiego typu stanowiska kierownicze, samodzielny przedsiębiorca, nauczyciel.

Czytaj więcej: Sławni ludzie urodzeni pod znakiem Barana.

Horoskop Baran: Rodzina

Ogólnie rzecz biorąc, Baran to radosna i pozytywnie wpływająca na członków rodziny osobowość. Zawsze ich motywuje i stara się, żeby nie popadali w stagnację. Co prawda często przesadza w nakłanianiu do aktywności, ale najczęściej wszystkim wychodzi to na dobre. Tym bardziej że Baran w naturalny sposób rozumie swoich najbliższych i stara się zapewnić im jak najlepsze warunki do życia, pracy i osobistego rozwoju.

Co ciekawe, Baran bardzo lubi dzieci. Raduje go ich otwartość i ciekawość świata. Może pełnić w ich życiu rolę mądrego przewodnika po codzienności, ale także po całej pięknej planecie, na której się znajdują. Wielu ludzi postrzega Barana jako idealnego rodzica – kogoś, kto nie tylko zapewnia dobre warunki materialne swoim pociechom, ale też nie szczędzi im swojego czasu i uwagi. Opiekuje się, ale i uczy – najczęściej poprzez zabawę.

Baran w dzieciństwie

Jest bardzo hałaśliwym i wymagającym dzieckiem. Nie usiedzi na miejscu. Stara się cieszyć każdą chwilą swojego dzieciństwa, chcąc je wykorzystać do maksimum. Brakuje mu dyscypliny, więc rodzice powinni ustanowić dla niego jakieś granice i konkretne wymagania.

Baran w szkole

Szkoła zwykle nudzi osobę urodzoną pod znakiem Barana. Ona pragnie działać, a nie siedzieć w ławce i słuchać monotonnego wykładu. Woli biegać po boisku lub łapać żaby w pobliskim lesie. Odrabianie lekcji to dla niej katorga, jeśli więc rodzice nie przypilnują, może być krucho.

W młodości Baranowi brakuje wiary w siebie. Choć jest ambitny, potrzebuje kogoś, kto będzie ciągle poprawiał jego samoocenę. W przeciwnym razie nawet wrodzona inteligencja nie na wiele się zda.

Jako człowiek czynu, Baran woli zajęcia związane z konkretną aktywnością. Dla wielu przedstawicieli tego znaku zodiaku świetnym wyborem będzie sport, ale lubią oni również muzykę czy zajęcia techniczne. Ważne, żeby ciągle coś się działo, najlepiej w towarzystwie innych osób.

Baran w przyjaźni

Dla Barana każda znajomość jest niezwykle cenna. Jest on z natury osobą bardzo towarzyską i lubi otaczać się ludźmi. Chętnie wybierze się na imprezę, wyskoczy na miasto z przyjaciółmi lub będzie z nimi uprawiał sport.

Baran jest otwartym, dobrym przyjacielem. Obce mu są takie rzeczy jak podejrzliwość czy zawiść. Nie szepcze za plecami przyjaciół i nie rozpowiada plotek. Naprawdę można mu zaufać.

Niestety czasami Baran czuje rozczarowanie swoimi przyjaciółmi. Łatwo się nudzi i denerwują go sytuacje, kiedy ktoś ma inne zdanie od niego. Baran zdaje się nie rozumieć, że ktoś może się z nim nie zgadzać. A przecież to całkowicie naturalne.

Dom Barana

Człowiek urodzony w znaku Barana kocha przestrzeń. Musi mieć jej pod dostatkiem. Dlatego też zadowoli go każdy dom czy mieszkanie, pod warunkiem że będzie w nim wystarczająca ilość pokoi. Jeśli Baran zamieszka w domu wolnostojącym, zapewne szybko zorganizuje jakąś przybudówkę czy warsztat, który wykorzysta na swoje liczne pasje.

Jeśli chodzi o urządzanie wnętrz, nie ma żadnej reguły w przypadku Barana. Jego zainteresowania są często zbyt rozległe. Może on zasmakować w wiktoriańskim stylu, ale równie dobrze zakocha się w nowoczesnym wystroju. Lubi, kiedy otaczające go sprzęty są pozbawione nadmiernych ozdób. Skłania się raczej ku minimalizmowi. Nie jest to jednak regułą.

Horoskop Baran: Zdrowie

Mało kto ma tak odporny organizm jak zodiakalny Baran. To prawdziwy twardziel. Jego siła wydaje się niespożyta. Baran jest zawsze pełen energii i entuzjastycznie nastawiony do otoczenia. Nawet podczas choroby zdaje się być o wiele bardziej aktywny niż ludzie urodzeni ze słońcem w innych znakach zodiaku. Zresztą, Baran nie ma czasu na chorowanie. Na świecie jest zbyt wiele fascynujących rzeczy do zrobienia, żeby leżeć w łóżku i jęczeć.

Niezwykle szybkie tempo życia sprawia, że Baranowi grozi przemęczenie oraz zapaści wywołane zbyt dużym napięciem. Jako że Baran jest bardzo emocjonalną osobą, może cierpieć na migreny oraz poczucie wyczerpania. Oczywiście tylko w przypadku, jeśli przesadzi z aktywnością. Na szczęście jest na tyle inteligentny, by wiedzieć, że nadmierny wysiłek jest szkodliwy dla jego zdrowia. Dlatego też najprawdopodobniej będzie na siebie uważał.

Temperament Barana może negatywnie odbić się na jego zdrowiu. Impulsywne i nieprzemyślane postępowanie grozi wypadkami i kontuzjami. Baran musi się z tym liczyć i zawsze napominać się, by zachować więcej ostrożności.

Odżywianie Barana

Baran zazwyczaj lubi gotować i często poświęca czas na przygotowywanie osobliwych posiłków. Nie lubi nudy i tak samo powinno być w kuchni. Baran rozkoszuje się egzotycznymi potrawami i chętnie eksperymentuje. Do tego uwielbia pikantne przyprawy.

Niektóre Barany mają jednak odmienne podejście do spraw odżywiania. Jeśli za bardzo pochłoną ich inne pasje, potrafią odżywiać się prosto i szybko. Zamówią pizzę lub odgrzeją gotowe danie w mikrofalówce. Mając zbyt wiele na głowie, często po prostu nie chcą marnować czasu na gotowanie.

Aktywność fizyczna

Osoba urodzona pod znakiem Barana zazwyczaj lubi sport i wszelkie przejawy aktywności fizycznej. Jest bardzo aktywna z natury, sport nie jest więc jej obcy. Posiada spore zasoby energii witalnej i uważa, że aktywność fizyczna to najlepszy sposób spędzania wolnego czasu.

Kolejność w zodiaku: pierwszy.
Nazwa łacińska: Aries.
Część obwodu ekliptyki (w stopniach): 0-30.
Żywioł astrologiczny: ogień.
Jakość astrologiczna: kardynalna.
Planeta rządząca: Mars.
Szczęśliwe kolory: czerwony, żółty, indygo.
Szczęśliwe kamienie: turkus, diament, rubin, granat, ametyst, topaz, karneol.
Szczęśliwe rośliny: lilia tygrysia, pokrzywa, ostrokrzew, orzech włoski.
Szczęśliwe zapachy: goździk, aloes, paproć, pierwiosnek, skoszone siano.
Szczęśliwe metale: żelazo, stal.
Kraje: Polska, Niemcy, Anglia.

-----------
* Daty w nawiasie oznaczają maksymalny zasięg przebywania Słońca w znaku zodiaku, w zależności od roku urodzenia. Jeśli urodziłeś się na pograniczu dwóch znaków, skonsultuj się z profesjonalnym astrologiem. Możesz też tutaj sprawdzić daty graniczne swojego znaku zodiaku.

Kategorie: Astrologia