Horoskop Lew – znak zodiaku

Horoskop Lew

Horoskop Lew: 23 lipca – 22 sierpnia (22 lipca - 24 sierpnia)*

Człowiek urodzony ze słońcem w znaku Lwa uwielbia być w centrum uwagi. Kiedy oczy wszystkich są na niego zwrócone, Lew czuje się w swoim żywiole. Pragnie być podziwiany, a nawet hołubiony. To prawdziwa gwiazda w swoim otoczeniu. Zawsze popisujący się, entuzjastycznie nastawiony do życia oraz zabiegający o uwagę.

Niestety, jeśli Lew nie znajduje upragnionego uwielbienia, staje się nie do zniesienia. Krytykuje wszystkich i wszystko, staje się opryskliwy, a zazdrość wręcz z niego kipi. Dobrze, że do takiej sytuacji dochodzi dość rzadko, a Lew jest zazwyczaj zadowolony z siebie.

Horoskop Lew

Osoba urodzona pod znakiem zodiakalnego Lwa jest pełna energii. Lubi być aktywna – nie tylko w znaczeniu aktywności fizycznej, ale też towarzyskiej czy kulturalnej. Nic dziwnego, że Lew przyciąga do siebie ludzi niczym magnes. Jego poczucie humoru jest powszechnie znane, a urok osobisty oszałamia płeć przeciwną. Lew zawsze ma pod ręką zgrabną historyjkę, którą może urzec znajomych.

Niezwykle sympatyczną cechą Lwa jest jego zamiłowanie do obdarowywania innych prezentami. On nie waha się przed wydaniem nawet pokaźnej sumy na podarunki, co czasami może przyprawić o zadyszkę jego kartę bankową. Nieodmiennie jednak Lew sprawia wiele przyjemności najbliższym. Również jeśli chodzi o pożyczkę, Lew raczej nie odmówi. Oczywiście pod warunkiem, że pieniądze będą potrzebne na jakiś konkretny cel, ponieważ Lew nie lubi marnotrawstwa.

Lew jest z natury szczery i dość prostolinijny. To prawdziwa dusza towarzystwa. Nie tylko stara się wszystkich odpowiednio zabawić, ale robi to w iście królewskim stylu. Wspaniałomyślnie wybacza drobne przewinienia, stawiając jednocześnie siebie w pozytywnym świetle (jako łaskawcę rozgrzeszającego winnego). Lew nie rozumie przy tym, że jego postępowanie czasami budzi niechęć, a nawet zawiść.

Lew czasami doświadcza krótkich okresów depresji lub złego samopoczucia. Na szczęście szybko sobie z nimi radzi. Jest przecież naturalnie zbyt pewny siebie, żeby doznawać poważnego załamania nerwowego. Jeśli przeżywa trudniejsze chwile, łagodzi je dowcipem. Zamiast wyżywać się na członkach rodziny czy współpracownikach, Lew ponarzeka nieco w przekorny sposób i postara się rozwiązać swoje problemy... lub przejdzie nad nimi do porządku dziennego.

Cechy charakteru zodiakalnego Lwa

Zalety: pewny siebie, ambitny, lojalny, optymistyczny, posiada zdolności organizacyjne i umie przewodzić ludziom.

Wady: apodyktyczny, egoistyczny, pretensjonalny, uparty, melodramatyczny, próżny.

Zodiakalny Lew jest osobistością dumną, pełną godności – ma głębokie poczucie honoru i nigdy nie łamie danego słowa. Odznacza się nieprzeciętnie silną osobowością. Chodzi niczym król pośród swoich poddanych, z czołem uniesionym wysoko ku niebu. Nikomu się nie kłania – to jemu mają się kłaniać w pas.

Co ciekawe, jego zachowanie nikogo nie irytuje. Wręcz przeciwnie. Lew jest powszechnie szanowany i ceniony przez otoczenie. Jak widać, jego wysokie poczucie własnej wartości nie jest tylko osobistą mrzonką. On jest naprawdę wartościową osobą i wszyscy o tym wiedzą.

Większość osób urodzonych pod znakiem Lwa ma znaczne skłonności do koncentrowania się na samych sobie. Nadmierny egocentryzm sprawia, że Lew nie zwraca zbytniej uwagi na potrzeby innych ludzi. Dotyczy to również kwestii duchowych. Typowy zodiakalny Lew jest bowiem dość powierzchowny i dobrą radą dla niego byłoby poświęcenie większej uwagi sprawom ducha. Zamiast starać się przypodobać innym – dla samej świadomości bycia gloryfikowanym – Lew mógłby po prostu pomóc komuś w walce z kłopotami.

Zodiakalny Lew jest niezwykle dumny i często dramatyzuje, jeśli coś nie idzie po jego myśli. Pragnie on, by wszyscy dookoła uważali go za najlepszego i najważniejszego członka towarzystwa. Angażuje się przy tym w pełni w każde przedsięwzięcie – oczywiście po to, by udowodnić swoją wyższość.

Horoskop Lew: Miłość

Ognisty charakter Lwa sprawia, że nie spieszy się on do ustatkowania. O wiele bardziej woli skoncentrować się na doświadczaniu przyjemności – na podróżach, nocnych klubach i spotkaniach z fascynującymi ludźmi. Małżeństwo i zakładanie rodziny Lew odkłada na później. Najpierw chce korzystać z życia. Wyjątkiem może być sytuacja, kiedy pozna kogoś naprawdę niesamowitego – z kim od razu zapragnie spędzić życie. W takim wypadku nie będzie zwlekał ze stanięciem przed ołtarzem.

Lew jest z natury bardzo kochliwy. Łatwo można go zauroczyć. Szczególnie jeśli usłyszy czarującą wiązankę komplementów pod swoim adresem. Z drugiej jednak strony, wystarczy maleńki zgrzyt w znajomości z Lwem, a ten już się wycofuje. Nie chce się męczyć w związku, więc wszelkie trudności skutecznie go płoszą. Nie zachowuje się wówczas jak dumny król dżungli, lecz raczej jak umykająca przed drapieżnikiem gazela.

Czytaj więcej: Jaki jest Lew w miłości?

Zgodność z innymi znakami zodiaku

Niezwykła para: Baran, Lew, Strzelec.
Interesujący związek: Bliźnięta, Waga.
Przeciętnie, ale rokuje: Byk, Rak, Skorpion, Koziorożec, Wodnik, Ryby.
Mało zrozumienia: Panna.

Horoskop Lew: Finanse

Lew umie ciężko pracować. Nigdy jednak praca nie pochłonie go tak bardzo, żeby nie miał czasu cieszyć się swoim majątkiem. Wydawanie pieniędzy to jego ulubione zajęcie. Nie tylko zdobywa w ten sposób piękne rzeczy, ale też ma okazję pokazać swoją wyższość. Ma przy tym wyrafinowany gust. Jego wybór pada zwykle na najlepsze produkty. Lew nie zadowala się byle akcją promocyjną w supermarkecie. On po prostu musi kupować naprawdę wartościowe rzeczy.

Lew jest z natury dość ekscentryczny i bardzo lubi korzystać z uroków życia. Nie skąpi gotówki na rozrywki i zaspokajanie zachcianek – nawet tych najdziwniejszych. Podczas zakupów zwykle nie ogranicza się tylko do najpotrzebniejszych rzeczy. Jeśli widzi coś ciekawego, kupi to – nawet jeśli nie jest kompletnie do niczego potrzebne. Wystarczy, że jest ładne lub interesujące. A jeśli jeszcze Lew będzie mógł się tym pochwalić przed znajomymi – tym lepiej. Produkt z pewnością wyląduje w koszyku zakupowym.

Jako że zodiakalny Lew lubi życie na określonym poziomie, nie przychodzi mu łatwo rezygnacja z wydawania pieniędzy. Zwykle Lew nie umie zaciskać pasa i nawet gdy ma niewielkie środki do dyspozycji, najprawdopodobniej wyda wszystko. Jeśli do tego uda mu się trafić na przecenę markowych ubrań lub sprzętu elektronicznego, będzie niezwykle zadowolony. Za nic nie przyzna się, że zapłacił 40% mniej. Najważniejsze, żeby znał prawdziwą wartość kupowanej rzeczy.

Nawyki konsumenckie Lwa stawiają go w gronie osób żyjących na dość wysokim poziomie. Jego standardy nigdy nie opadną poniżej pewnego poziomu. Jeśli więc pojawią się problemy finansowe, Lew będzie się jeszcze bardziej starał zarobić pieniądze. Za wszelką cenę będzie próbował utrzymać swój status.

Horoskop Lew: Praca

Naturalną cechą Lwa w pracy są umiejętności kierownicze. To typ niezłomnego lidera – inspirujący współpracowników do wytrwałej i solidnej pracy. Lew dobrze sprawdza się w prowadzeniu własnego biznesu, ale i w typowej korporacyjnej hierarchii znajdzie dla siebie miejsce. Świetnie radzi sobie w trudnych sytuacjach. Nawet najbardziej skomplikowane projekty nie są mu straszne. Traktuje je zawsze jako wyzwanie i odważnie kroczy naprzód. Nie poddaje się w obliczu przeciwności i potrafi odpowiednio zmotywować swoich podwładnych.

Lew jest ambitny i pragnie coś osiągnąć w swoim życiu. Chce pokazać, że stać go na wielkie czyny, więc będzie pracował od rana do wieczora, żeby tylko zrealizować swoje plany. Tym bardziej że sukcesy zawodowe bardzo go dowartościowują.

Niestety przywódcza natura Lwa może przysporzyć mu wrogów. Lew nie znosi bowiem, jak ktoś mu się sprzeciwia. Nawet jeśli ta osoba ma rację, naraża się na gniew. Lew bez wahania ją ukaże: zdegraduje, obetnie premię, a nawet zwolni. W ten sposób naraża się na nieprzychylność ze strony swoich pracowników. Upajanie się władzą może wyjść mu bokiem.

Najodpowiedniejszy zawód

Lew może wykonywać praktycznie każde zajęcie. Pod warunkiem, że jest ono opłacalne. Generalnie Lew woli być na eksponowanym stanowisku (najlepiej kierowniczym), ale tak naprawdę żadnej pracy się nie boi. Jeśli zobaczy dla siebie korzyści, podejmie się każdego zadania.

Znak Lwa jest mocno związany z władzą (sprawowaną na pokaz). Świetnie więc sprawdza się we wszystkich zawodach związanych z nadawaniem tytułów i honorów. Oczywiście najchętniej byłby królem albo prezydentem. Zadowoli go jednak również praca na kierowniczym stanowisku dużej korporacji lub prowadzenie własnego przedsiębiorstwa. Lew lubi również zawody, w których znajduje się w centrum uwagi, jak prezenter telewizyjny, aktor czy komik estradowy.

Czytaj więcej: Sławni ludzie urodzeni pod znakiem Lwa.

Horoskop Lew: Rodzina

Entuzjastyczny i rozrywkowy Lew lubi spędzać czas na przyjemnościach. Jest w tym trochę jak dziecko, czym nieodmiennie zadziwia swojego życiowego partnera. Choć może się to wydawać ekscentryczne, z pewnością wprowadza do rodzinnego domu pozytywną atmosferę. W ten sposób dzieci Lwa mają okazję do wszechstronnego rozwoju i zabawy.

Tak naprawdę Lew nigdy do końca nie potrafi poświęcić się życiu rodzinnemu. Bez dwóch zdań jest opiekuńczy i nigdy nie pozwoli, by jego bliskim stała się krzywda. Jednakże o wiele ważniejsza jest dla niego praca zawodowa. Lew stara się łączyć te dwie sfery swojego życia, lecz kariera zawodowa i pozycja społeczna będą wiodły prym.

Niestety, jak każdy człowiek o silnej osobowości, Lew jest skłonny do kłótni. Jest emocjonalnym typem, więc łatwo go wyprowadzić z równowagi. Członkowie rodziny Lwa powinni nauczyć się z nim prawidłowo obchodzić. Nie muszą się go bać, ale wypracowanie sobie odpowiedniego podejścia pomoże im w wielu życiowych sytuacjach.

Dzieci są po prostu miniaturowymi dorosłymi – takie przekonanie często jest charakterystyczne dla osoby urodzonej pod znakiem Lwa. Problem w tym, że to nie do końca prawda. Niestety Lew zdaje się o tym nie pamiętać. Traktuje swoje potomstwo niczym nowych pracowników w korporacji. Trzeba ich szybko przeszkolić i rzucić w wir obowiązków. Lew zachęca więc dzieci do nauki i podnoszenia kwalifikacji, starając się od najmłodszych lat dobrze kierować ich karierą.

Horoskop Lew: Zdrowie

Lew jest z natury bardzo silny, ale często przecenia swoje możliwości. W efekcie ma skłonności do brania na swoje barki zadań, które go najzwyczajniej przerastają. W dodatku nie zgodzi się na niczyją pomoc – wszystko musi zrobić sam, bo uważa siebie za najlepszego w każdej dziedzinie. Niestety takie postępowanie mocno odbija się na zdrowiu Lwa. Z powodu licznych zajęć szybko może on się przepracować. W dodatku pojawia się stres wywołany natłokiem zadań do wykonania.

Lew musi też liczyć się z podwyższonym ryzykiem wystąpienia choroby wieńcowej oraz nadciśnienia. Oczywiście może tego uniknąć, ale pod warunkiem, że zadba o zdrowy styl życia: zrezygnuje z palenia papierosów i spożywania tłustych potraw. Zamiast tego Lew powinien zadbać o odpowiednią ilość ruchu. W ten sposób utrzyma serce w dobrej kondycji.

Odżywianie Lwa

Lew powinien unikać alkoholu. Ma słabą głowę i zazwyczaj jako pierwszy ląduje pod stołem, wcześniej robiąc coś głupiego. Zazwyczaj kończy się na wstydliwych zdjęciach, ale czasami jego pijackie wygłupy mogą stać się groźne dla zdrowia, a nawet życia. Nie dla niego zabawy suto zakrapiane wódką czy innymi mocnymi trunkami. Po prostu za wiele nie będzie pamiętał, a i bawić się długo nie zdoła. Poza tym następnego dnia wszystko będzie musiał odchorować.

Osoba urodzona pod znakiem Lwa zazwyczaj całkiem nieźle gotuje. Problem w tym, że nie lubi tracić czasu w kuchni. Ma wiele ciekawszych rzeczy do zrobienia. Najczęściej wybiera więc jedzenie na mieście. Chyba że uda się Lwu znaleźć dobrze gotującą partnerkę – wtedy chętnie jada w domu.

Ulubione potrawy Lwa pochodzą z kuchni orientalnej. Można powiedzieć, że ciągnie go do tych dań jakaś bliżej nieokreślona magiczna siła. Lew nie przejdzie obojętnie obok chińskiej czy hinduskiej restauracji. Zawsze zawaha się, zanim pójdzie dalej. Można przecież wpaść na szybką przekąskę. Nawet jeśli akurat nie ma czasu.

Aktywność fizyczna

Lew jest uparty, więc z pewnością będzie się przykładał do raz zaplanowanego treningu. Jeśli uzna, że jest on dla niego ważny, nie podda się, choćby miał skonać na bieżni lub pod sztangą. Nie zrezygnuje nawet na chwilę. Przynajmniej do momentu, gdy osiągnie swój cel.

Dla Lwa praktycznie każda dyscyplina sportu jest odpowiednia, ponieważ lubi być aktywny fizycznie. Najlepiej jednak, kiedy może przewodzić (kapitan drużyny) lub uprawia sport w pojedynkę (np. lekkoatletyka).

Lew - tradycyjne powiązania

Kolejność w zodiaku: piąty.
Nazwa łacińska: Leo.
Część obwodu ekliptyki (w stopniach): 120-150.
Żywioł astrologiczny: ogień.
Jakość astrologiczna: stała.
Planeta/ciało niebieskie rządzące: Słońce.
Szczęśliwe kolory: żółty, pomarańczowy, złoty.
Szczęśliwe kamienie: diament, rubin, bursztyn, chryzolit.
Szczęśliwe rośliny: cedr, słonecznik, wawrzyn.
Szczęśliwe zapachy: lawenda, róża, heliotrop.
Szczęśliwe metale: złoto.
Kraje: Francja, Włochy, Czechy, Turcja.

-----------
* Daty w nawiasie oznaczają maksymalny zasięg przebywania Słońca w znaku zodiaku, w zależności od roku urodzenia. Jeśli urodziłeś się na pograniczu dwóch znaków, skonsultuj się z profesjonalnym astrologiem. Możesz też tutaj sprawdzić daty graniczne swojego znaku zodiaku.


Kategorie: Astrologia